2014 Aralık Anneleri

bi küçük not iletmek istiyorum Hayatın üçüncü haftasından itibaren embriyonun üstünde çok küçük bir boşluk olarak ortaya çıkar. Kademeli olarak büyüyerek fetüsün etrafındaki su kesesi oluşur. Bu keseyi dolduran amniyotik sıvı esas olarak keseyi oluşturan zarlardan ve dördüncü aydan itibaren böbreklerin çalışmaya başlaması ile fetüsün idrarından oluşur.

ve su içmekle amniyon sıvısının miktarı direk olarak bağlantılı değildir. su içmek sizin kendi böbrekleriniz ve bağırsaklarınız için faydalıdır

canım bu benim ilk gebeliğim değil, ilk gebeliğimde de yine aralık annesiydim. gebeliğin ikinci dönemi yaz sıcaklarına denk geldi doktorum sürekli suyu biraz az daha da artır suyu dedi 5. aydan itibaren. böbreğin bağırsağın susuz kalmış su iç demedi.

Hahaha :KK9: ben ikisinede kizarim valla simarik cocuk sevmiyorum.ortaligi dagitan cekmece karistiran cok aglayan cocuk sevmiyorum ama yinede kinamak gibi olmasin.kinayinca Allah basina verirmis cunku:)

Valla benim de en çok kızdığım çocuk türüdür tutturan bağıran çocuk dilimizi ısıralım bahane vermemek gerekiyormuş evet :) inşallah salih huylu çocuklarımız olur :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

doktorun ne kadar önemli olduğunu birkez daha öğrendim dün görümcemin kızının doktoru ikili test üçlü test ense kalınlığı hepsine bakıp müjde bebeğiniz çok sağlıklı hiçbişeyi yok deyip gönderdi şimdi 20 haftalık bebeğin bi kolu diğerinden kıza beyinde kitle var boyun kemiği normal insanın 2 katı kalbinde delik var ve kemikleri hiç gelişmemiş benimle başka bi doktora gidelim demiştik detaylı ultrason istedi prof hemen balcalı hast sevk ettiler oradakilerde aynısını demiş 2 gün müsade gelin alalım demiş özelde bi profa gitmişler testlerini ver bakayım demiş kızda verirken doktor müjde sağlıklı demişti hocam demiş profda ne sağlıklısı bacım apacık ortada testlerde size nasıl böle diyebilmiş demiş bugün amniyosentez yapacaklar suda herşey çıkar 4 prof toplicam birlikte değerlendirecez demiş

o kadar üzgünümki anlatamam

bir de müjde demiş ha ..nasıl uyudu acaba müjde verdiği gece...

allahım hayırlısını versin inşallah fatmacım. çok üzüldüm , inşallah testler yanıltıcıdır, amniyosentez iyi çıkar.

doktorun ne kadar önemli olduğunu birkez daha öğrendim dün görümcemin kızının doktoru ikili test üçlü test ense kalınlığı hepsine bakıp müjde bebeğiniz çok sağlıklı hiçbişeyi yok deyip gönderdi şimdi 20 haftalık bebeğin bi kolu diğerinden kıza beyinde kitle var boyun kemiği normal insanın 2 katı kalbinde delik var ve kemikleri hiç gelişmemiş benimle başka bi doktora gidelim demiştik detaylı ultrason istedi prof hemen balcalı hast sevk ettiler oradakilerde aynısını demiş 2 gün müsade gelin alalım demiş özelde bi profa gitmişler testlerini ver bakayım demiş kızda verirken doktor müjde sağlıklı demişti hocam demiş profda ne sağlıklısı bacım apacık ortada testlerde size nasıl böle diyebilmiş demiş bugün amniyosentez yapacaklar suda herşey çıkar 4 prof toplicam birlikte değerlendirecez demiş

çok geçmiş olsun...dicek bi siz yok...anne adayını maf etmişler...eğer her halükarda çocugunu doğurcaksa yaptırmasın amniyosentez...ama aldırmak isterse...bişey diyemicem...allahım şifalar versin....belkide sağlıklı olur...benim hamileliğimde de olumsuz bir durum vardı ama oğlum çok şükür turp gibi

Valla benim de en çok kızdığım çocuk türüdür tutturan bağıran çocuk dilimizi ısıralım bahane vermemek gerekiyormuş evet :) inşallah salih huylu çocuklarımız olur :)

2 yaş sendromu diye birşey yaşayacaksınız ki tutturup istediğini yaptırana kadar ağlamanın inatlaşmanın ta kendisi oluyor :KK43:

bir de müjde demiş ha ..nasıl uyudu acaba müjde verdiği gece...

allahım hayırlısını versin inşallah fatmacım. çok üzüldüm , inşallah testler yanıltıcıdır, amniyosentez iyi çıkar.[/QUOTE

İNSALLAH CANIM RABBİN HAYIRLISI NEYSE ONU VERSİN

Doktor var doktor var! Çok kızıyprum sözde doktorlara!....konuyla alakalı değil ama ben de 4 sene önce bayılma nefes darlığı şikayetiyle doktor doktor gezdim..özel hastaneler üniversite hastaneleri araştırma hastanesi....sürekli bayılıyordum, hepsi çok sağlıklısın dedi bana hiç bir şeyin yok psikolojik bayılmalar dediler ve 3 sene önce gittiğim prof kapısından girer girmez sadece göz çıkıntımdan nasıl anlamazlar sen tiroid kanseriym diye basbas bağırıyosun demişti haklı da çıktı...çok şükür atlattım ama dediğin çok doğru doktor çok ama çok önemli..
Rabbim sabır versin o kıza çok zor bi durum...Allah kimseye yaşatmasın evlat acısı...gerçekten çok üzüldüm çok zor :KK43: yalnız bir şey ekleyim tabi sağlıkçı değilim bilemem ama bi arkadaşımında hamilelikte bebeğin beyninde kist çıkmıştı 7 aylıkken anne karnında yok olmuş kist...inşallah öyledir görümcenin kızının da....
Rabbim yavrularımızı bize bağışlasın inşallah...

2 yaş sendromu diye birşey yaşayacaksınız ki tutturup istediğini yaptırana kadar ağlamanın inatlaşmanın ta kendisi oluyor :KK43:

aynen 2 yaş sendromu atlattık derken 3 yaş bencilliği başladı bizim kızda bakalım 3 ü bitirecek yakında bizi neler bekliyor

kardeşlerim benim diye göbüşümü seviyo kızım yakında evimize gelecekler senin yanına diyorum hayır gelmesinler senin göbüşünde dursunlar anneciğim diyoooo

Yükseklisansda çocuk psikolojisi dersnde görmüştük 2 yaş sendromunu çocuk bir ergenden farksız olur ama anne ve babasının daha dirençli olduğunu hissettiği an davranış sönme yaşar diyor...inşallah uygulayabiliriz 7 sene okuduğumuz o bilgileri:)

çok geçmiş olsun...dicek bi siz yok...anne adayını maf etmişler...eğer her halükarda çocugunu doğurcaksa yaptırmasın amniyosentez...ama aldırmak isterse...bişey diyemicem...allahım şifalar versin....belkide sağlıklı olur...benim hamileliğimde de olumsuz bir durum vardı ama oğlum çok şükür turp gibi

doktor var doktor var! çok kızıyprum sözde doktorlara!....konuyla alakalı değil ama ben de 4 sene önce bayılma nefes darlığı şikayetiyle doktor doktor gezdim..özel hastaneler üniversite hastaneleri araştırma hastanesi....sürekli bayılıyordum, hepsi çok sağlıklısın dedi bana hiç bir şeyin yok psikolojik bayılmalar dediler ve 3 sene önce gittiğim prof kapısından girer girmez sadece göz çıkıntımdan nasıl anlamazlar sen tiroid kanseriym diye basbas bağırıyosun demişti haklı da çıktı...çok şükür atlattım ama dediğin çok doğru doktor çok ama çok önemli..
Rabbim sabır versin o kıza çok zor bi durum...allah kimseye yaşatmasın evlat acısı...gerçekten çok üzüldüm çok zor :KK43: yalnız bir şey ekleyim tabi sağlıkçı değilim bilemem ama bi arkadaşımında hamilelikte bebeğin beyninde kist çıkmıştı 7 aylıkken anne karnında yok olmuş kist...inşallah öyledir görümcenin kızının da....

akşam konuştuk yenge karnında ölmez derlerse asla aldırmam diyor sakat olacak diye vazgeçmem diyor doktorların diyeceğine göre bi karar verecekler bugün rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah

Yükseklisansda çocuk psikolojisi dersnde görmüştük 2 yaş sendromunu çocuk bir ergenden farksız olur ama anne ve babasının daha dirençli olduğunu hissettiği an davranış sönme yaşar diyor...inşallah uygulayabiliriz 7 sene okuduğumuz o bilgileri:)

biz kıyamadık dirençli olamadık işte:) allaha şükür yaramaz bir çocuk değil, artık mantıklı açıklamalar yapıldığında kolaylıkla ikna olabiliyor. ama o sendrom 4-5 ay sürmüştü.

bitterciğimin çekmece konusuna gelince, kimsenin evinde çekmece dolap kurcalamadı çok şükür ama bizim evde nerde ne var keşfedene kadar bütün çekmeceleri defalarca deşeledi ve bıraktı sonra:)

Doktor var doktor var! Çok kızıyprum sözde doktorlara!....konuyla alakalı değil ama ben de 4 sene önce bayılma nefes darlığı şikayetiyle doktor doktor gezdim..özel hastaneler üniversite hastaneleri araştırma hastanesi....sürekli bayılıyordum, hepsi çok sağlıklısın dedi bana hiç bir şeyin yok psikolojik bayılmalar dediler ve 3 sene önce gittiğim prof kapısından girer girmez sadece göz çıkıntımdan nasıl anlamazlar sen tiroid kanseriym diye basbas bağırıyosun demişti haklı da çıktı...çok şükür atlattım ama dediğin çok doğru doktor çok ama çok önemli..
Rabbim sabır versin o kıza çok zor bi durum...Allah kimseye yaşatmasın evlat acısı...gerçekten çok üzüldüm çok zor :KK43: yalnız bir şey ekleyim tabi sağlıkçı değilim bilemem ama bi arkadaşımında hamilelikte bebeğin beyninde kist çıkmıştı 7 aylıkken anne karnında yok olmuş kist...inşallah öyledir görümcenin kızının da....

canım çok geçmiş olsun

akşam konuştuk yenge karnında ölmez derlerse asla aldırmam diyor sakat olacak diye vazgeçmem diyor doktorların diyeceğine göre bi karar verecekler bugün rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah

pozitif bakmaya çalışarak şöyle tek tek düşündüm de bir kolu kısa olsa ne olur bir insanın. hayatına devam etmesine engel değil. kalpte delikkk. çok rastlanan bir durum, kalbi delik doğdu ameliyat oldu vs tvde çok görüyoruz, o da tedavisiz bir şey değil. beyindeki kist de belki yoktur, bizim arkadaşın oğluna böbrekte kist dediler detaylı usgde, sonra sağlam doğdu.

aynen 2 yaş sendromu atlattık derken 3 yaş bencilliği başladı bizim kızda bakalım 3 ü bitirecek yakında bizi neler bekliyor

kardeşlerim benim diye göbüşümü seviyo kızım yakında evimize gelecekler senin yanına diyorum hayır gelmesinler senin göbüşünde dursunlar anneciğim diyoooo

3 yaş bencilliği nasıl ki? mesela ben midemden dolayı yatarken baba oğul x yemişler şapur şupur. sonra yatak odasına koştu , anne ben x yedim , sana yok, hepçünü ben yedimmmm dedi. bu gibi mi:))

günaydın bacılar...dün yazmıştım, hatırlayanlar vardır..'cinsiyet için bir hafta sonra gidicem, doktora psikolojik baskı yapıcam' fialn diye...dün ne olduysa bi gidesim geldi..iş çıkışı bakkala uğrar gibi yol üstünde bi hastaneye uğradım :) kendi doktoruma değil, başka doktora gittim...içeri girer girmez kadına dedim ki : ''size niyetimi direk söyleyim...cinsiyet öğrenmek için geldim..zaten başka doktora gidiyorum..sizin hastanız değilim, bana karşı bi sorumluluğunuz yok..tahmin ettiğiniz cinsiyet yanlış çıkarsa da sorun yapmam.ne görürseniz mutlaka söyleyin lütfen'' dedim :KK1::KK1: kadın baktı ve erkek dedi...benim surat azcık düştü tabi..oğlum var çünkü...emin misiniz diye ısrar edince pipiyi gösterdi...gayet net görünüyodu gerçekten de...kız çok istiyodum, ilkten bi bozuldum ama bugün mutluyum..oğluma arkadaş geliyo....bu arada 12+0 dım ama ultrasonda 13+1 çıktı....daha önce geri çıkıyodu, bunda da 8 gün ileri çıktı...

biz kıyamadık dirençli olamadık işte:) allaha şükür yaramaz bir çocuk değil, artık mantıklı açıklamalar yapıldığında kolaylıkla ikna olabiliyor. ama o sendrom 4-5 ay sürmüştü.

bitterciğimin çekmece konusuna gelince, kimsenin evinde çekmece dolap kurcalamadı çok şükür ama bizim evde nerde ne var keşfedene kadar bütün çekmeceleri defalarca deşeledi ve bıraktı sonra:)

Evet insan kendi evladına kıyamıyormuş hocamız hep derdi :) biz henüz anne baba duygusunu yaşamadığımız için konuşması kolay geliyor derler ya bekara boşaması kolay olur diye o hesap:KK70: bakalım doğunca nasıl olacak :)

canım çok geçmiş olsun

3 yaş bencilliği nasıl ki? mesela ben midemden dolayı yatarken baba oğul x yemişler şapur şupur. sonra yatak odasına koştu , anne ben x yedim , sana yok, hepçünü ben yedimmmm dedi. bu gibi mi:))

Teşekkür ederim geçti çok çok şükür....
Hadi yaaa sıpaya bak sen çok güldüm:KK70: ama çok acımasızcaaaa :))

Biz de karı koca çok kız istiyoruz..taaa üniversite yıllarında kızımız olsun hayali kurardık:) eşim şimdiden karnımı prensesim diye seviyor ben de kızıyorum ya erkekse çocuğun psikolojisini bozma diyorum hemen toparlıyor :))
Çocuk eğitimiyle ilgili kitap okuyoruz'' kız olursa ben kızmaya kıyamam '' dedi geçenlerde bende öfkelendim ''oğluma da kızamazsın canım o da çocuk '' demişim merak etme bende babası olacam diyo:)) ne hallere geldik:KK70:

aynı biz :) bizim de hayalimiz hep kız çocuktu. ama nedense etrafımda herkes erkek doğuracakmışım gibi konuşuyor. ben de etkileniyorum :) ama eşim pes etmedi henüz hayallerinden vazgeçmedi :)

canım Allah yardımcısı olsun. inşallah temiz çıkar sonuçları, Allah hayırlısını versin :KK43:

çok tatlııı :) kızın sizi nelerin beklediğinin sinyallerini veriyor bence :)

aynı biz :) bizim de hayalimiz hep kız çocuktu. ama nedense etrafımda herkes erkek doğuracakmışım gibi konuşuyor. ben de etkileniyorum :) ama eşim pes etmedi henüz hayallerinden vazgeçmedi :)

Ayyyy aynı bizz yaaa :)) eşim karnımı prensesim diye seviyor çocuk erkekse yandık :)) senin hesap herkes de oğlun olacak diyo.. geçen kaşımı aldırmaya gittim Kuaförüm hamile olduğumu bile bilmiyordu sen hamilesin dedi evet dedim kirpiklerin top top olmuş oğlun olacak dedi bu da yeni efsane mi dedim:)) cildin düzeldi erkek diyen var burnun aşağı indi erkek diyen var karnın sivri erkek diyen var.. var da var:)) tek tesellim kesenin atından tutunduysa kız, üstünden tutunduysa erkek efsanesi:KK70: benim sıpa kesenin altında da :)) tabi önce sağlık.... Rabbim sağlıklı evlat nasip etsin inşallah hepimize:)

Son düzenleme:
canım çok geçmiş olsun

pozitif bakmaya çalışarak şöyle tek tek düşündüm de bir kolu kısa olsa ne olur bir insanın. Hayatına devam etmesine engel değil. Kalpte delikkk. çok rastlanan bir durum, kalbi delik doğdu ameliyat oldu vs tvde çok görüyoruz, o da tedavisiz bir şey değil. Beyindeki kist de belki yoktur, bizim arkadaşın oğluna böbrekte kist dediler detaylı usgde, sonra sağlam doğdu.

3 yaş bencilliği nasıl ki? Mesela ben midemden dolayı yatarken baba oğul x yemişler şapur şupur. Sonra yatak odasına koştu , anne ben x yedim , sana yok, hepçünü ben yedimmmm dedi. Bu gibi mi:))

aynen canım pozitif yönde çok telkinledim akşam hayırlı haberlerle dönerler inşallah

hiçbirşeyini paylaşmıyolar canım herşey benim oluyo istediği o an olsun istiyo yüz bulursa abartıyo tabiki babsına çok düşkün bu ara baba benim diyor ben yanında oturacam beraber yicem vs

günaydın bacılar...dün yazmıştım, hatırlayanlar vardır..'cinsiyet için bir hafta sonra gidicem, doktora psikolojik baskı yapıcam' fialn diye...dün ne olduysa bi gidesim geldi..iş çıkışı bakkala uğrar gibi yol üstünde bi hastaneye uğradım :) kendi doktoruma değil, başka doktora gittim...içeri girer girmez kadına dedim ki : ''size niyetimi direk söyleyim...cinsiyet öğrenmek için geldim..zaten başka doktora gidiyorum..sizin hastanız değilim, bana karşı bi sorumluluğunuz yok..tahmin ettiğiniz cinsiyet yanlış çıkarsa da sorun yapmam.ne görürseniz mutlaka söyleyin lütfen'' dedim :KK1::KK1: Kadın baktı ve erkek dedi...benim surat azcık düştü tabi..oğlum var çünkü...emin misiniz diye ısrar edince pipiyi gösterdi...gayet net görünüyodu gerçekten de...kız çok istiyodum, ilkten bi bozuldum ama bugün mutluyum..oğluma arkadaş geliyo....bu arada 12+0 dım ama ultrasonda 13+1 çıktı....daha önce geri çıkıyodu, bunda da 8 gün ileri çıktı...

maşallah canım sağlıklı olsunda kız erkek farketmez rabbbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin

bende acayip doktora gitmek istiyorum ama işş yeri müsait değillllll

günaydın bacılar...dün yazmıştım, hatırlayanlar vardır..'cinsiyet için bir hafta sonra gidicem, doktora psikolojik baskı yapıcam' fialn diye...dün ne olduysa bi gidesim geldi..iş çıkışı bakkala uğrar gibi yol üstünde bi hastaneye uğradım :) kendi doktoruma değil, başka doktora gittim...içeri girer girmez kadına dedim ki : ''size niyetimi direk söyleyim...cinsiyet öğrenmek için geldim..zaten başka doktora gidiyorum..sizin hastanız değilim, bana karşı bi sorumluluğunuz yok..tahmin ettiğiniz cinsiyet yanlış çıkarsa da sorun yapmam.ne görürseniz mutlaka söyleyin lütfen'' dedim :KK1::KK1: kadın baktı ve erkek dedi...benim surat azcık düştü tabi..oğlum var çünkü...emin misiniz diye ısrar edince pipiyi gösterdi...gayet net görünüyodu gerçekten de...kız çok istiyodum, ilkten bi bozuldum ama bugün mutluyum..oğluma arkadaş geliyo....bu arada 12+0 dım ama ultrasonda 13+1 çıktı....daha önce geri çıkıyodu, bunda da 8 gün ileri çıktı...

telefondan naısl alıntı yapıyorsunuz arkadaşlar bana da bi deyiverin

X