2014 Aralık Anneleri

Annecikler benim gibi mide bulantısı olmayan ve iştahı çok açık anneler günlük beslenmenizde nelere dikkat ediyorsunuz ya da olmazsa olmazlarınız neler haydi buyrun paylaşalım

o benim :)))) Yiyecek adı vermeden paylaşayım, canı isteyen olur, ulaşamayan olur ...

protein alıyorum bol bol, su içiyorum, meyve yiyorum... hepsini saate böldüm... ama iştahım hiç bitmiyor :) Dr. bana mutlaka kırmızı et tüket dedi.. yani az çok birşekilde tüketmeye çalışıyorum.

ilk haftalar felaket abur cubura dalmıştım... şimdi onlardan soyutladım kendimi.. daha yeşil ağırlıklı yiyorum... salata sürekli ama iyi yıkayarak..

he tabi hamileyiz en nihayetinde çıkıntılık yapmadan olmaz :26:

Merhaba Aralık anneleri hepimiz daha hamileliğimizin başındayız bilmiyorum belki bir çoğumuz da bnm gibi hastane ve doktor arayışındasınız belki de çoğunuz doktorunuza karar verdini bile.
Bi konu açtım bununla ilgili ama henüz yorum yapan olmadı.
Doktorundan hastanesinden memnun olan doktor tavsiye edebilcek arkadaşlar varsa konuyla ilgili yardımcı olurlarsa sevinirim.
Şimdiden Allah razı olsun...:-)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben tedavi olduğum için, tedavi başından bu yana yani 1 ayda 6 kilo aldım... şimdi karnım da şiş.. davul gibiyim.. ama bu işe kalkışmadan önce yoğun spor yapıyordum, sigara içiyordum. Onları kesince de kilo aldım. hormon ilaçları da var.. herşey üstüste geldi , sağlık olsun

kilolar doğumdan sonra verilir bir şekilde. çok dert etme. ben de evlendkten snra 10 kilo aldım sonra veremedim. fazla kilom var diye bebek olayını erteledim şimdi de o kiloların üzerine hamile kaldım ama çok mutluyum. önceden çok dert ediyodum ama bebişim bi doğsun gidecek hepsi inşallah..

kilolar doğumdan sonra verilir bir şekilde. çok dert etme. ben de evlendkten snra 10 kilo aldım sonra veremedim. fazla kilom var diye bebek olayını erteledim şimdi de o kiloların üzerine hamile kaldım ama çok mutluyum. önceden çok dert ediyodum ama bebişim bi doğsun gidecek hepsi inşallah..

ben de evlendikten sonra ilk 2 yılda 16 kilo almıştım :)) 10 unu verdim halime kaldım 6 sını aldım falan takılıyorum , ben de mutluyum...
sağlık olsun önemli olan o

benim de iştahım maşallah yerine. 64 kiloyla hamile kaldım. şu anda 65.5 kiloyum :) böyle giderse 80 le kapatırım herhalde :S
ben süt ve peynir tarzı şeyler tüketmeye çalışıyorum çoğunlukla. Mersin- Adana bölgesinde olduğum için malum kırmızı et çok yiyorum :)
sebze açıkçası çok da yiyemiyorum. haftada 1 balık.
meyve de yemek istiyorum ama hep unutuyorum :)

canım listeye eklemesine ekliycemde sattan eminmisin 1 mart olursa 6 aralık olur doğum tarihin kontrol et ona göre söyle bilgilerini ekliyim.

:KK1::KK1: aslında sat 24 şubat ama kimyasal gebelik geçirdiğimden adet döngüm oturmamıştı.
o yüzden ovulasyon günüme göre sat değiştiriyorum :))
4 gün geç yumurtladım cnm şu an ultrason hesabına göre 6+2 yim. o yüzden 1 mart yapabilirsin cnm:))
bu arada ilk bebeğim

o benim :)))) Yiyecek adı vermeden paylaşayım, canı isteyen olur, ulaşamayan olur ...

protein alıyorum bol bol, su içiyorum, meyve yiyorum... hepsini saate böldüm... ama iştahım hiç bitmiyor :) Dr. bana mutlaka kırmızı et tüket dedi.. yani az çok birşekilde tüketmeye çalışıyorum.

ilk haftalar felaket abur cubura dalmıştım... şimdi onlardan soyutladım kendimi.. daha yeşil ağırlıklı yiyorum... salata sürekli ama iyi yıkayarak..

he tabi hamileyiz en nihayetinde çıkıntılık yapmadan olmaz :26:

ben de sabah protein ve kalsiyum ağırlı besleniyorum örneğin çay yerine süt ve mutlaka günde 1 tane doğal köy yumurtası yiyorum.Öğleye doğru biraz ceviz fındık vb kuruyemiş yiyorum. sonra öğlen yemeği yiyorum tekrar ara öğünde meyve salatası yapıyorum akşam da yemeğin yanında salata mutlka oluyor ve gün içerisinde 10 bardak su içiyorum en son gece yatmadan da tekrar 1 bardak günlük pastörize süt içiyorum. haftada bir de balık.Ben sadece bir günü anlattım bazen süt yerine yoğurt oluyor.Bu arada bazı yiyeceklerin isimlerini verdim ama kolay ulaşılabilen yiyecekler olduğu için

Kızlar hepinize merhaba bende aranıza yeni katıldım
ilk gebeliğim
yaş 28
sat 05 mart
rize
doğum tarihi 10 aralık

birlikte guzel hamilelik dönemi geçirmek dileği ile ama benim bulantı halsizlik düşük tansiyon gibi sorunlarım şimdiden başladı :KK76:
Zor bi hamilelik geçecek gibi görünüyo benim durumumda olan varsa tavsiye alırım zevkle

Son düzenleme:
benim de iştahım maşallah yerine. 64 kiloyla hamile kaldım. şu anda 65.5 kiloyum :) böyle giderse 80 le kapatırım herhalde :S
ben süt ve peynir tarzı şeyler tüketmeye çalışıyorum çoğunlukla. Mersin- Adana bölgesinde olduğum için malum kırmızı et çok yiyorum :)

canım ben de kendimden kilo konusunda çok korkuyorum ama yeni yöntemim acıkınca ekmek yerine salata,meyve,yoğurt falan yemeye çalışıyorum ben de 1,5 aldım :KK1: bir de her gün yarım saat yürüyorum.Et yemen de güzel bişey hem sende hem de bebekte demir eksikliği olmaz :KK34:

:))Pardon o zaman. Ankara'da da bi Atatürk Devl Hast var ondan bahsediliyo sandım ben.
Sigortan varsa geçerli olan hastaneleri kullan bence. İlla ki oralarda da ii dr.lar vardır.
canımm bizim sat ımız ve muhtemel doğum tarihimiz aynı gün:) sen kalp atışını duyabldn mi?
Annecikler benim gibi mide bulantısı olmayan ve iştahı çok açık anneler günlük beslenmenizde nelere dikkat ediyorsunuz ya da olmazsa olmazlarınız neler haydi buyrun paylaşalım
canım bnm de çokbulantım olmuyo. bi tek sabahları çok iştahsız oluyorum. öğleden snra iştahım açılıyo. sabah bişi yiyemezsem mutlaka bir bardak günlük sütümü içiyorum. yeşillik tüketiyorum. 1 tane muz yiyorum. bir kase ev yoğurdumu mutlaka yiyorum. tansiyon düşüklüğünden başağrsı çekiyorum ve maden suyu içîyorum düzenliyo tansiyonumu ve mideme de iyî geliyo. akşamları niyeyse canım çok et çekiyo ama balıktan tiksindim. et yemeye çalışıyorum. ceviz yememiz gerekiyo bol bol. yeşil mercimek ve bulgur bebeğe iyiymiş beslenmesi için. bize de kilo yapmıyo. bu arada beyaz peynir de yemeye çalışıyorum. sabahları yiyemediğimden midr nedir bilmiyorum 65.5 ten 64 küsürlre düşmüşüm. aslında öğleden snra gayet iştahlıyım. canım bişiler çekiyo hep ama ne yiyeceğimi bilemiyorum:)

Sanırım bende Aralık annesi olacağım :)
hadi hayrlı olsuunn:KK66:

Merhaba Aralık anneleri hepimiz daha hamileliğimizin başındayız bilmiyorum belki bir çoğumuz da bnm gibi hastane ve doktor arayışındasınız belki de çoğunuz doktorunuza karar verdini bile.
Bi konu açtım bununla ilgili ama henüz yorum yapan olmadı.
Doktorundan hastanesinden memnun olan doktor tavsiye edebilcek arkadaşlar varsa konuyla ilgili yardımcı olurlarsa sevinirim.
Şimdiden Allah razı olsun...:-)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
canm istanbuldaysan yardmcı olabilirim
benim de iştahım fena değil ama kilo vermişim
ben de sabah protein ve kalsiyum ağırlı besleniyorum örneğin çay yerine süt ve mutlaka günde 1 tane doğal köy yumurtası yiyorum.Öğleye doğru biraz ceviz fındık vb kuruyemiş yiyorum. sonra öğlen yemeği yiyorum tekrar ara öğünde meyve salatası yapıyorum akşam da yemeğin yanında salata mutlka oluyor ve gün içerisinde 10 bardak su içiyorum en son gece yatmadan da tekrar 1 bardak günlük pastörize süt içiyorum. haftada bir de balık.Ben sadece bir günü anlattım bazen süt yerine yoğurt oluyor.Bu arada bazı yiyeceklerin isimlerini verdim ama kolay ulaşılabilen yiyecekler olduğu için
maşallh cnm ne kadar düzenli yiyosun.. imrendim valla.. ben o kadar dikkat edemiyorum.
Kızlar hepinize merhaba bende aranıza yeni katıldım
bitter53
ilk gebeliğim
yaş 28
sat 05 mart
rize
doğum tarihi 10 aralık

birlikte guzel hamilelik dönemi geçirmek dileği ile ama benim bulantı halsizlik düşük tansiyon gibi sorunlarım şimdiden başladı :KK76:
Zor bi hamilelik geçecek gibi görünüyo benim durumumda olan varsa tavsiye alırım zevkle
canım düşük tansiyon bende de var ve çok halsiz bırakıyo baş ağrısı yapıyo. ben günde bi tane maden suyu içiyorum ve tansiyonumu düzene sokuyo. bi dene istersen.

yaa kızlar sizdede sıkıntı basmasi oluyomu? ben bazen bi üşüyorum bazen hararet basiyo napcagimi sasirdim menopozlu gibiyim :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende aranıza yeni katıldım. 4 haftalığız henüz.. Herkese sağlıklı bir hamilelik süreci diliyorum :)

yaa kızlar sizdede sıkıntı basmasi oluyomu? ben bazen bi üşüyorum bazen hararet basiyo napcagimi sasirdim menopozlu gibiyim :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sabahları çoğunlukla terliyorum, sonra deli gibi üşümeye başlıyorum... Bunlar hep adet olamamaktan :)

X