2014 Aralık Anneleri

Ayy canim cok rahatsiz edici ama bulanti zaten asiri benim..bide karin,agrisi olduruyo

onun dışında dr m bana surup verdi bebeğe hiç bi etkisi yokmuş . surubu aldım ama yediklerime dikkat edince kullanmama gerek kalmadı sükür. bi de yemekten sonra hemen uzanma dik otur

Az önce ilk defa bebeğin kıpırtısını hissettim. Biraz yoruldum. Şöyle ayaklarımı uzatıp dinleneyim dedim. Bir iki dakika sonra sağ tarafta bir kıpırtı oldu. Değildir herhalde dedim. Hemen arkasından tekrar oldu:):) şimdik bekliyorum ama 3. Gelmedi :KK43: beklemeye devam

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ilk hareket geldi topikten:KK1::KK1::KK1: minnakın yaramaz galiba:KK3::KK3: kac haftalıksan tam

Sanada gecmis olsun gozdecim bu arada epey bi adrenalin yasatti senin ufaklik.bizimkide dun bizi cok ugrastirdi arkasini donup uyudu oturarak bi turlu ense kalinligi olcemedi doktor.hep dedigim gibi anne olmak simdiden zor :)

sağol canım yaa öyle gerçekten zormuş minnaklarımız için ödümüz kopuyo:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: daha iyi ya doya doya görmüşsündür sende bu arada uyku halini , yeni uyanmış halini hepsini gördün bu arada :KK53::KK53::KK53:

Bugün bulantîdan ölüyorum dayanamiyorum, resmen agliyorum kizlar ya bu kadarıda fazla artık bir yandan mide bulantisi bir yandan migren canım cıkacak gibi kafamı kaldıramıyorum dua edin bana lutfen:KK14:

Canim bende migren olmamasina karsin cok kotu bas agrisi vardi bu haftalarda olabiliyormus. Belki ondan agri yapti gecer insallah en kisa zamanda.

sağol canım yaa öyle gerçekten zormuş minnaklarımız için ödümüz kopuyo:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: daha iyi ya doya doya görmüşsündür sende bu arada uyku halini , yeni uyanmış halini hepsini gördün bu arada :KK53::KK53::KK53:

Uzun bi sure poposunu ve omurga kemiklerini gordum :KK70:
Uyanirken daha net gordum yuzunu ellerini ayaklarini tek tek gosterdi doktorum.gordukce mutlu oluyoruz o zaman kadar cektigimiz eziyetleri hemen unutuyoruz :)

her yemege oturdugumda ılla bulantım oluyordu sabahta oldu ama ogleden berı bırsey yok hep bır tedırgınlık korkuyorum sureklı nolcak bole yaa :KK43:bukadar panık bı ınsan degıldım ne hale geldım mıde bulantılarına alısmıstım cok zorlamıyordu ama kendını hıssettırıyordu bu gun olmayınca korktum kızlar:KK43::KK43:

kızlar yarın doktora gidicem.kasıklarımda ağrı var. idrar enfeksiyonu vardı onun için. birde yarın 10+0 oluyorum.ense kalınlığını ölçer mi? ne zman ölçülüyo?

Bugün bulantîdan ölüyorum dayanamiyorum, resmen agliyorum kizlar ya bu kadarıda fazla artık bir yandan mide bulantisi bir yandan migren canım cıkacak gibi kafamı kaldıramıyorum dua edin bana lutfen:KK14:

Ah canim ayniyiz.39 gundur 1sn ara vermeyen nefes kesen bulanti ,karin agrisi,birde bu hafta ekklenen siddetli basagrosi..hergun agliyorum.daha 11 +4 um..sen ne kadarliksin..hamile degil yatan hastayim resmen

ya zaten gelmemesi cok zor , testleri normal çıkanlar bile yine tedirgin oluyo garantisi yok çünkü. ama canım yapay diye hiiiç düşünme tüp bebekle yıllarca uğraşanlar var. mesele şu bence Rabbim nasip ettimi oluyo. hiç genetiğini falan düşünme , herşey Rabbim in ol demesine bakar. sağlıklı doğmayıda nasip eder inşallah.bbu arada ikinci yazışım oluyo ama belki görmezsin diye elini karnına koy ve el Musavvir çek , bebek sağlıklı ve güzel doğarmış. hadi Allah ın izniyle inşallah

Iyi yapmışsın ilkini görmedim, hemen bugün başlıyorum o halde.. Saol cnm

Canim zaten normalde zayiftim bir donem kilo aldim 2 yil oyle yasadim sonra kendiligimden diyet yapmadan 70 e dusmustum. İstahim azalmisti ama. Sonra diyetle 60 a dustum 2 yildir 60-65 arasinda gidip geliyorum. simdi 57 yim hamilelikte zayifladim. Su icsem yariyor normalde ama simdi almiyorum. İnsallah cok kilo almam. O donemde korkumdan hic tartilmadim en az 85 tir yani. Kisa surede aldigim icin gitti hemen vucudumdan catlaklar kaldi. Cok sinir bozucu..

hmm anladım canım. alsan da veriliyor canım genelde. ben kzımda 19 kilo aldım tamamını verdim ama 6 ayda verebildim. bazıları 3 ayda bazıları 1 senede veriyor. sağlıklı beslenince hamilelikte alınan kilolar fazla da olsa kolay veriliyormuş. eğer hamilelikte kötü beslenirsen yağlı tatlı hamur işi gazlı içecek vs işte onlar hamilelikten sonra yağ deposu olarak kalıyormuş ve vermesi çok daha zor oluyormuş. inş fazla almayız aldıklarımızı da kolay veririz canım :)

kızlar yarın doktora gidicem.kasıklarımda ağrı var. idrar enfeksiyonu vardı onun için. birde yarın 10+0 oluyorum.ense kalınlığını ölçer mi? ne zman ölçülüyo?

Canım 10+4 de gittim yanılma payı çok olur dedi ölçülmedi..bir hafta sonra gel dedi 11+4 re ölçecek doktorum..iyi haberlerle gel inşallah:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

11. ve 14. haftalar arasında ölçülüyor diye biliyorum belki seni bi kaç hafta sonraya çağırabilir cnm

slm, maalesef pazar akşamı evde düşük yaptım. cumartesi akşamından adet sancısı gibi sancım ve hafif kahverengi kırmızı kanamalrım oldu. ama pazar akşam ağrım biraz daha arttı ve evddüşük yaptım. hemen hastaneye acile koştuk. doğumhanede hemşire kontrol etti ve düşmüş dedi. sabah doktor geldi kontrol etti. bişey yok ama temizleyelim dedi. ama ne temizleme. ne bi uyuşturucu iğne yaptı ne bişey. resmen etimi kopardı. kısa sürdü ama beni sonrasında tansiyonumu acıdan düşürme ve bayıltmaya yetti. 2 gece hastanede kaldım. haftaya kontrolüm var. sizlere sağlklı gebelikler ve sağlılı çocuklar dilerim. allah hepinize yavrularınızı bağışlasın. allaha emanet olun.

canım bnm ne kadar çok üzüldüğümü anlatamam :'( yazını yeni okudum bayadır giremiyodum siteye.. Allah yardımcın olsun sabır versin çok çok geçmiş olsun. yeniden bebeğin olur inş ve kucağına alırsın înş..

kızlar aynı durum sizde de var mı? ben özellikle sabahları çok nefes nefese kalıyorum çok çabuk yoruluyorum. mesela bugün kahvaltı hazırlarken bile birkaç kez dinlenip tekrar devam ettim en son eşime devrettim uzandım. gün içinde olmuyor sadece sabahları oluyor. dr uma sormayı unuttum bu durumu. aç olduğum için şekerim falan düşüyor da ondan mı acaba?

slm canım senin bebişin cinsiyeti belli oldu mu? senle tarihlerimiz aynı da :KK66: merak ediyorum..

:)) canım ben perşembe günü gittim sormasak söylemeyecekti muhtemelen. tam muayenenin sonunda sorduk. ne hissediyorsun dedi. ben de kız dedim. bana da biraz öyle gibi geldi ama bi daha ki muayenede netleştirelim şimdi birşey söylemedim farzet dedi. herhalde kız :))

kızlar aynı durum sizde de var mı? ben özellikle sabahları çok nefes nefese kalıyorum çok çabuk yoruluyorum. mesela bugün kahvaltı hazırlarken bile birkaç kez dinlenip tekrar devam ettim en son eşime devrettim uzandım. gün içinde olmuyor sadece sabahları oluyor. dr uma sormayı unuttum bu durumu. aç olduğum için şekerim falan düşüyor da ondan mı acaba?

canım kan şekerin düşüyodur ve tansiyonun da aynı şekilde.. bir de bende de ara ara nefes darlığı oluyo. sanki artık derin nefes alamıyorum. göğsümde sıkışma da oluyo.. uzan dînlen en iyisi çünkü başka türlü geçmiyo.

X