2014 Aralık Anneleri

AYYY CANIM YAA ALLAH YARDIMCIN OLSUN GUC KUVVET VERSIN SANAAA :KK9: KENDINE VE MERCIMEGIMIZE IYI BAK :emir_bebek::nazar::KK49::nazar:
ISTE BENDE ONU SORUCAKTIM BEN SIMDI NE ZAMAN TEST YAPIYIM BABYLOVE ??? KIMISI YANILTIYOR DIYOR KIMISI ERKENDEN GORUYOR .. BEN IGNEMI AYIN 07 SINDE OLMUSTUM .. SEN NE DERSIN ???:KK34:

Canım 12 gunden once yapma bence, tup bebekde bile transferden 12 gun sonra en erken test yapiyolar diye biliyorum. son adet tarihini bilmiyorum ama kirmizilar gelmesse o zamana kadar ayin 20 si gibi yap.

Ben de bıktım gerçekten.. Mide rahatsız olunca insanın ruh hali de bozuk oluyor. Tatlar değişiyor, kokular değişiyor.. Ortam bi süre sonra sıkmaya başlıyor.. Dışarı çıkmak istesen keyifsizlik izin vermiyor.. Bu depresif ruh hali çok fena bir şey..
Ayniyim canim bendede keyifsizlik hat safhada.Ama yinede halimize sukur bizden daha kotuleride var diyorum.Allah isteyipte olmayan herkesi bebek sahibi yapsin insallah..

Küçük kuzum için yemek hazırlamam gerek hiiç cnm istemese dee:KK43:NE yapim ki basitinden ve yararlı olanından? Bİ fikir verin bana. Evde de pek mlz kalmadı. Sebze yok.

Saat 6.30da eve girip yemek yapmak çoook zorrr...Akşam çocukla birlikte uyuyup sabah 7de kalktığım için daha önce yapma şansım da olmuyo:KK43:

Ezogelin corba yap canim oda besleyici mercimek pirinc bulgur sogan hasliyosun hepsini sonra biraz yagla salca kavurup katarsin blendirdan gecirirsin hem pratik hem besleyici.sana yapip dondurucuya atilabilecek yemekler lazim aslinda pratik bi sekilde hazirlayabilecegin.sagolsun benin annem kayseriden gelirken manti falan yapti getirdi burdada top kofte vs yapti atti dolabima bende idare ediyorum onun sayesinde..

canım 12 gunden once yapma bence, tup bebekde bile transferden 12 gun sonra en erken test yapiyolar diye biliyorum. Son adet tarihini bilmiyorum ama kirmizilar gelmesse o zamana kadar ayin 20 si gibi yap.

son adet tarıhım 25.04 ıdı ... 7 mayısta ıgne oldu ... Evet senın dedıgın gıbı 20 sı gıbı oluyorrr tamam canım cok saolasınn haber ederım sana daaaa :KK16::KK16:

ayyy nalmesss heyecanlandırdın benı sımdı .... Cıkmama durumu olurmukıııı .. Ben acıkcası reglımı beklemeyı dusunuyordum ama sen 19-20 sı cıkar deyınce yapsam mı acaba dıyorummmm :KK52: Yaaaa negatıfseeee :KK53: :KK14:

canım seni heyecanlandırmak için söylemedim ben onu:) negatif de olabilir pozitifte bunu bilemeyiz tabii,her ikisi de%50 ihtimal.regl tarihin ne zaman bilmiyorum ama ben iğneden 13 gün sonra yaptığım için 20sini önerdim.

Benim karnım davul gibi şişiyor. Akşamları özellikle maden suyu içiyorum....Sizde öyle oluyormu akşam işten gelince çok acıkıyorum hızlı yiyiyorum onun için mi acaba ? Sonra mideme oturuyor ve uyuklamaya başlıyorum hiç halim yok bu aralar..... Kızımlada ilgilenemiyorum... Çocuk iyice anladı....

Off yaa...Üzüntü üstüne üzüntü bugün..

Az önce eski bi arkadaşla konuştum. İkinci bebeğine hamileliğini paylaşmıştı epey oldu..Bebek doğdu mu diye sordum.. Bebeğim öldü dedi. 5.5 aylık doğum yapmış...Plasenta parçalanmaya başlamış ve suyu çok azalmış. Doğum başlamış...

Hem doğum sancısı çektim hem ölüm acısı diyo...Hala çok üzgünüm diyo..

Allah'ım dayanma güücü versin. Kimseye de yaşatmasın Yarabbimm

Benim karnım davul gibi şişiyor. Akşamları özellikle maden suyu içiyorum....Sizde öyle oluyormu akşam işten gelince çok acıkıyorum hızlı yiyiyorum onun için mi acaba ? Sonra mideme oturuyor ve uyuklamaya başlıyorum hiç halim yok bu aralar..... Kızımlada ilgilenemiyorum... Çocuk iyice anladı....

canım yaaa aynı bennn. hızlı yemekten değil benceeee hazımsızlık bende de had safhada.mide bulantısı yanma vs bitti şimdi hazımsızlık kıvrandırıyor. oğlumla da evle de ilgilenemiyorum. yemeği eşim ısıtıyor, sofrayı kuruyor, sofrayı kaldırıp makinaya yerleştiriyor . dün de çamaşır yıkamış, beyaz havlular beyaz gömlek, koyu mavi kot ara renk gömlekler hepsi aynı makinada:KK43:(((
ben eve gidince yatıyorum, yemekten sonra yatıyorum. oğlum saçımı çekiyor vuruyor kalk diye, kızıyor yattığım için ilgi bekliyor çocuk . sabahları bezi taşmış oluyor kuzumun beli ıslak uyanıyor, eşim düzgün bağlayamıyor :KK43: ama kolumu kıpırdatacak mecalim yok. son 2 hafta diye avutuyorum kendimi:KK43:

Ayniyim canim bendede keyifsizlik hat safhada.Ama yinede halimize sukur bizden daha kotuleride var diyorum.Allah isteyipte olmayan herkesi bebek sahibi yapsin insallah..

Ezogelin corba yap canim oda besleyici mercimek pirinc bulgur sogan hasliyosun hepsini sonra biraz yagla salca kavurup katarsin blendirdan gecirirsin hem pratik hem besleyici.sana yapip dondurucuya atilabilecek yemekler lazim aslinda pratik bi sekilde hazirlayabilecegin.sagolsun benin annem kayseriden gelirken manti falan yapti getirdi burdada top kofte vs yapti atti dolabima bende idare ediyorum onun sayesinde..

Buzluğumdakiler bitti mlsf. Annemin bu ara bahçe işleri yoğun. Uğraşamıyo öyle şeylerle:)

Kvalideninkileri de yiyemiyoruz pek.

Napalım idare etcez böyle artık.

Merhabalar,

Bende 9 (8 haftalik ) hamileyim:nazar::KK49:.2 haziranda idrar, kan testleri yaptiracagiz ve bebegimi tekrar gorecegiz isallah..Aranizda 2 veya 3 lu testi (down sendromu) yaptirmayi dusunen var mi?

Yaptirmayi istiyorum ancak biraz da korkuyorum..

banada doktor bu ayın sonunda gel 2 li test yapalım dedi ben yaptırcam bende çok korkuyorum

Küçük kuzum için yemek hazırlamam gerek hiiç cnm istemese dee:KK43:NE yapim ki basitinden ve yararlı olanından? Bİ fikir verin bana. Evde de pek mlz kalmadı. Sebze yok.

Saat 6.30da eve girip yemek yapmak çoook zorrr...Akşam çocukla birlikte uyuyup sabah 7de kalktığım için daha önce yapma şansım da olmuyo:KK43:

Hayatım ben terbiyeli şehriye çorbası yaptım, yanına da yumurtalı ekmek yapacağım.. Domates ,peynir,çay yallah.. Dün de menemen ve kahvaltılık hazırlayıp geçiştirmiştim.. Şu yemek derdi bu aralar çok fena napalım.. Senin işin daha zor, sabah çık ,akşam gel..

son adet tarıhım 25.04 ıdı ... 7 mayısta ıgne oldu ... Evet senın dedıgın gıbı 20 sı gıbı oluyorrr tamam canım cok saolasınn haber ederım sana daaaa :KK16::KK16:

Tabi ayin 25 de ise adet tarihin evde yapilan testlerle cikmasi cok mumkun degil kan tahlili yaptirirsan belli olur cnm. Normal evdeki test icin gununu bekle ben iki gun once yapmistim cikmamisti ama 1 gun gecince cikti. Neyse cnm guzel haberlrrini bekliyorum..

kızlar alakasız olucak ama benim 6 yaşındaki kızım anane bakıyor genelde dönüşümlü olarak babanneye de gidiyor ben çalışıyorum babanneye gitmek istemiyor ananesine gitmek istiyor hep nasıl konuşmam lazım bilemedim

Offf Allahım sen dayanma gücü ver kızlar zaten duygusalım bu maden işçilerine yürek dayanmıyor geceden beri ağlıyorum hem de ara ara hıçkırarak ağlıyorum olan hep garibana oluyor! bir de o küçük bebekleri çocukları gördükçe daha da kötü oluyorum :KK5:

ben ikinci bebeğim olmasına rağmen gayet zayıf hamile kaldım ve gram göbeğim yoktu..ilk doğumumda aldığım tüm kiloları ve hatta fazlasını vermiştim...buna rağmen bana da 'o göbek değil kilodur' diyolar, yuhh diyorum...yahu ben küt diye mi kilo aldım , hem de sadece göbekten

:) herkes tanir vucudunu halbuki kilo baska bisimi

Merhabalar,

Bende 9 (8 haftalik ) hamileyim:nazar::KK49:.2 haziranda idrar, kan testleri yaptiracagiz ve bebegimi tekrar gorecegiz isallah..Aranizda 2 veya 3 lu testi (down sendromu) yaptirmayi dusunen var mi?

Yaptirmayi istiyorum ancak biraz da korkuyorum..

yaptıracağız mecbur, bende korkuyorum ama napalım yaptırmasak aklım orda kalacak, en iyisi öğrenmek bende 4 haziranda 2 li test için gideceğim inşallahh güzzel haberler veririz birbirimize :KK16:

yaptıracağız mecbur, bende korkuyorum ama napalım yaptırmasak aklım orda kalacak, en iyisi öğrenmek bende 4 haziranda 2 li test için gideceğim inşallahh güzzel haberler veririz birbirimize :KK16:

Merhaba Uyuzcan,

Isallah iyi haberler alacagiz ve bebeklerimizi aralikta saglikla kucagimiza alacagiz isallah:nazar::nazar:

Kızlar beni sağlık ocağından aradılar bugün, gebelik bilgilerimi göndermiş hastane sağlık ocağına.. Teyit ettiler.. Hastaneden istenen tam kan tahlili, açlık kan şekeri, troid testlerini sağlık ocakları da yapıyormuş, burada da yaptırabilirsiniz dediler.. Bilginiz olsun.. Yaptırabildiğimizi yaptıralım, geri kalanını özelde yaptırırız bari.

X