2014 Aralık Anneleri

Bugün günlerden kömür KARASI.. Acımız , yasımız büyük... Soma'da kaybettik 201 kere İNSANLIĞIMIZI...
Eki Görüntüle 1113175

arkadaşlar dualrınız için Allah razı olsun. ben somalıyım. kömür kokulu memleketim bugün ölüm kokuyor. bende bir madenci çocuğuyum. zaten burda bi çok kişi böyle. o yüzdendir ki babalarımızın nasihatları hep şöyledir.'OKUYUN BENİM GİBİ KARANLIK KUYULARDA ÇALIŞMAK ZORUNDA KALMAYIN'.ama okumak sadece istemekle mi oluyo. maddi nedenlerden okuyamayan okadar çok kişi varki. durum çok kötü. dünden beri o acı sirenler hiç susmadı.zaten sirenleri duyduğumuzda aklımıza gelen ilk şey madende kaza oldu,madende göçük oldu düşünceleriydi. benim yakınım akrabam yok içlerin de ama bu üzülmemem için neden değil. hepsi bizim babalarımız,abilerimiz,kardeşlerimiz. BİR AVUÇ KÖMÜR İÇİN BİR ÖMÜR VERENLER,RUHUNUZ ŞAD OLSUN,BAŞIMIZ SAĞOLSUN..

Yaralı halde ambulansa bindirilen madenci; "çizmelerimi çıkartayım sedye kirlenmesin" diyor. gelde dayansın yüreğin bu duruma. :KK43: Allahım yar ve yardımcıları olsun.

ah o varya zaten yürek dayanmıyo .. kim bilir ne zorlukla çıktı ama kendini geçmiş sedye kirlenmesin diyo... gönlü güzel emektar insan ..geliyolar diye sevinçle bağıranı gördükçede ağla ağla ben dün akşamdan beri harap oldum ya.. şimdi o 205 kişinin ailesini düşünüyorum.biz burda bir iki gün konuşup geçicez ama onlara şimdi ne bayram ne seyran bişeyi gözleri görmez...amiinn hepsinin yardımcısı olsun inşallah tek dileğimiz ...

çok acı, çok korkunç... iş yerindeyim, çalışamıyorum:KK43: sabahtan beri boğazım düğüm düğüm haberleri okuyorum. Allah yakınlarına sabırlar versin, dayanma gücü versin...

Kızlar size bi sorum olcak yaklaşık 11 haftalık hamileyim felaket şişkinliğim var gaz proplemimden özellikle akşama doğru daha çok şişiyorum hala mide bulantılarım devam ediyo fakat doktorum hiç bi ilaç vermedi bana gazdan dolayı bebeği son kontrolde zor gördü göremedi gibi ama ne bulantılarım için ne de gazım için hiç bi ilaç vermedi bana verdiği tek ilaç provit c diye bi vitamin ilacı ki bnm b12 vitamini eksikliğimin fazla olmasına rağmen aklım karıstı doktorumu da sevdim ama sizce değiştirmeli miyim ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

3 ay ilaç kullanmak çok doğru olmadığı için ilaç taraftarı değil dr. lar.. Hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz ve katlanmak zorundayız.. Hamileliğin de kendine özgü sıkıntılı tarafları var.. Bunlar da onlardan biri..

Kizlar sizdede oluyomu surekli aclik hissi gibi midede kazinma ezilme yanma sadece bendemi oluyo anlamadim.yemek yiyorum az yiyebiliyorum zaten 1 saat sonra tekrar o bosluk duygusu biseyler daha yiyorum geciyo yine basliyo

Oluyor canım midemde hep bi kazınma, sanki içi havayla doluymuş gibi bir şişkinlik.. Özellikle sabahları çok rahatsız ediyor bu durum.. Geçecek az kaldı..

arkadaşlar dualrınız için Allah razı olsun. ben somalıyım. kömür kokulu memleketim bugün ölüm kokuyor. bende bir madenci çocuğuyum. zaten burda bi çok kişi böyle. o yüzdendir ki babalarımızın nasihatları hep şöyledir.'OKUYUN BENİM GİBİ KARANLIK KUYULARDA ÇALIŞMAK ZORUNDA KALMAYIN'.ama okumak sadece istemekle mi oluyo. maddi nedenlerden okuyamayan okadar çok kişi varki. durum çok kötü. dünden beri o acı sirenler hiç susmadı.zaten sirenleri duyduğumuzda aklımıza gelen ilk şey madende kaza oldu,madende göçük oldu düşünceleriydi. benim yakınım akrabam yok içlerin de ama bu üzülmemem için neden değil. hepsi bizim babalarımız,abilerimiz,kardeşlerimiz. BİR AVUÇ KÖMÜR İÇİN BİR ÖMÜR VERENLER,RUHUNUZ ŞAD OLSUN,BAŞIMIZ SAĞOLSUN..

Acı çok büyük.. Dünde beri inanılmaz üzgünüm ve insan hayatının bu kadar ucuz oluşuna da öfkeliyim..

Kızlar size bi sorum olcak yaklaşık 11 haftalık hamileyim felaket şişkinliğim var gaz proplemimden özellikle akşama doğru daha çok şişiyorum hala mide bulantılarım devam ediyo fakat doktorum hiç bi ilaç vermedi bana gazdan dolayı bebeği son kontrolde zor gördü göremedi gibi ama ne bulantılarım için ne de gazım için hiç bi ilaç vermedi bana verdiği tek ilaç provit c diye bi vitamin ilacı ki bnm b12 vitamini eksikliğimin fazla olmasına rağmen aklım karıstı doktorumu da sevdim ama sizce değiştirmeli miyim ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

3 ay ilaç kullanmak çok doğru olmadığı için ilaç taraftarı değil dr. lar.. Hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz ve katlanmak zorundayız.. Hamileliğin de kendine özgü sıkıntılı tarafları var.. Bunlar da onlardan biri..

Kizlar sizdede oluyomu surekli aclik hissi gibi midede kazinma ezilme yanma sadece bendemi oluyo anlamadim.yemek yiyorum az yiyebiliyorum zaten 1 saat sonra tekrar o bosluk duygusu biseyler daha yiyorum geciyo yine basliyo

Oluyor canım midemde hep bi kazınma, sanki içi havayla doluymuş gibi bir şişkinlik.. Özellikle sabahları çok rahatsız ediyor bu durum.. Geçecek az kaldı..

Acı çok büyük.. Dünde beri inanılmaz üzgünüm ve insan hayatının bu kadar ucuz oluşuna da öfkeliyim..

Gecsin artik lutfen artik hamileligin guzel gunleri gelsin.evde zombi gibi dolasmaktan biktim.esimide cok ihmal ettigimi dusunuyorum.yazik adam kendi kalkip gidiyo yolcu bile edemiyorum yataktan cikipta.evi ustunkoru toparliyorum bide zor guc aksam yemegi bazen onuda yapamiyorum...

Kizlarr yaa benim bulantilarim baya azalmis durumda..sabahlari bi ogurme gelio sadece ama kusma olmuo..gun icinde de cok az oluo bulanti..10+lara geldik..bu kadar kisa surer mi bulantilar yaa??korkuorum bi sorun vardir die :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlarr yaa benim bulantilarim baya azalmis durumda..sabahlari bi ogurme gelio sadece ama kusma olmuo..gun icinde de cok az oluo bulanti..10+lara geldik..bu kadar kisa surer mi bulantilar yaa??korkuorum bi sorun vardir die :KK43:

benimde hiç kusma olmadı, bi ara ara ara öğürme oluyodu şimdi azaldı. her zaman bir olmazki canım o kadar düşünme bence bişi yoktur

Ya uyuzcancim insanin aklina bi ton sey gelio..bi de okuoruz ya intetnetten sole mi bole mi die..aslinda cok sey bilmek de ii deil..biraz kor olmak lazim bole durumlarda..ama nerde bende o :s

tutmuştur inşallah :) iğneden 10 gün sonra erken olmasına rağmen dayanamayıp test yaptım negatifti,3 gün sonra tekrar yaptım pozitifti ve hemen doktorumu aradım :)bu arada doktorumdan da çok memnunum,sağolsun çok ilgili

ınsallah dedıgın gıbı olmustur .. Sımdı sana bırsey sorucam nalmesss ben ayın 7 sınde ıgne oldum ya sence hangı gun test yapayım .. 7.gunu sayarak mı yoksa ıgne oldugun gunu saymadan mı 13 gun sonra yapıyım ??? :26:

Ya uyuzcancim insanin aklina bi ton sey gelio..bi de okuoruz ya intetnetten sole mi bole mi die..aslinda cok sey bilmek de ii deil..biraz kor olmak lazim bole durumlarda..ama nerde bende o :s

aynen öyle canım her dönemde bi telaş... evet bazen duymucaksın bazı şeyleri bende başlarda çok panik olmuştum ama şimdi daha rahatım.

ınsallah dedıgın gıbı olmustur .. Sımdı sana bırsey sorucam nalmesss ben ayın 7 sınde ıgne oldum ya sence hangı gun test yapayım .. 7.gunu sayarak mı yoksa ıgne oldugun gunu saymadan mı 13 gun sonra yapıyım ??? :26:

sanırım ayın 19u 20si gibi test yaparsan doğrusu çıkar.tedavi süreci geçirenlerde heyecan daha fazla oluyor beklerken ama bir hafta daha :)

Canim bence sen gereksiz evham yapiyosun rahat ol azalacak tabiki cok iyi olacagimiz gunler gelecek insallah...

merhaba kızlar bir sorum olacaktı size kilolu hamile kaldım daha kalp atışı dinlemedim 7+4 üz.sizce muayenede alttan mı bakar yoksa karından mı?

tatlım ben ılk dun gıttım dr alttan baktırmak ıstemıyorum oyuzden bekledım dedım 6+6 ydım dun ama dr tam 6 dıyelım dedı karından baktı kalp atısını gorduk cok sukur bende kılolu hamıle kaldım ıstemezsen baktırmazsın zorla degıl ya zaten ozele gıdıosan 10 gun ıcınde bırdaha ucretsız kontrol hakkın var benı cagırdı yıne buyusun ole gorelım yıne dıye:26:

tatlım ben ılk dun gıttım dr alttan baktırmak ıstemıyorum oyuzden bekledım dedım 6+6 ydım dun ama dr tam 6 dıyelım dedı karından baktı kalp atısını gorduk cok sukur bende kılolu hamıle kaldım ıstemezsen baktırmazsın zorla degıl ya zaten ozele gıdıosan 10 gun ıcınde bırdaha ucretsız kontrol hakkın var benı cagırdı yıne buyusun ole gorelım yıne dıye:26:

ilk gebeliğimde alttan bakmak istedi dr ben istemeyince on gün içinde gel dedi karından duymuştuk kızımın pıt pıt kalp atışlarını

şimdiki gebeliğimde karından kalp atışını felan rahat duyduk ama çok küçükler dedi doktor ayrım yapamıyorum kafaları yapışık gibi dedi mecburen alttan bakacaz dedi eşimde bende ne diyelim kalbe korku girince tabiki hocam dedik hemşire hazırladı dr ultrasondan baktı sadece:26::26::26: Allaha şükür yapışıklık yokmuş

sanırım ayın 19u 20si gibi test yaparsan doğrusu çıkar.tedavi süreci geçirenlerde heyecan daha fazla oluyor beklerken ama bir hafta daha :)

ayyy nalmesss heyecanlandırdın benı sımdı .... Cıkmama durumu olurmukıııı .. Ben acıkcası reglımı beklemeyı dusunuyordum ama sen 19-20 sı cıkar deyınce yapsam mı acaba dıyorummmm :KK52: Yaaaa negatıfseeee :KK53: :KK14:

internetten çok fazla araştırmakta gerçekten çok iyi değil tek yumurta ikizlerini araştırmaktan risklerini okumaktan 3 günde kafayı yedim varya eşim diyo araştırma artık yeter bende bıraktım araştırmayı veren rabbim kolaylığınıda verir inşallah hepimize iyi düşünelimki iyi olsun demi ama :KK76::KK76:

Gecsin artik lutfen artik hamileligin guzel gunleri gelsin.evde zombi gibi dolasmaktan biktim.esimide cok ihmal ettigimi dusunuyorum.yazik adam kendi kalkip gidiyo yolcu bile edemiyorum yataktan cikipta.evi ustunkoru toparliyorum bide zor guc aksam yemegi bazen onuda yapamiyorum...

Ben de bıktım gerçekten.. Mide rahatsız olunca insanın ruh hali de bozuk oluyor. Tatlar değişiyor, kokular değişiyor.. Ortam bi süre sonra sıkmaya başlıyor.. Dışarı çıkmak istesen keyifsizlik izin vermiyor.. Bu depresif ruh hali çok fena bir şey..

Ben de bıktım gerçekten.. Mide rahatsız olunca insanın ruh hali de bozuk oluyor. Tatlar değişiyor, kokular değişiyor.. Ortam bi süre sonra sıkmaya başlıyor.. Dışarı çıkmak istesen keyifsizlik izin vermiyor.. Bu depresif ruh hali çok fena bir şey..

Küçük kuzum için yemek hazırlamam gerek hiiç cnm istemese dee:KK43:NE yapim ki basitinden ve yararlı olanından? Bİ fikir verin bana. Evde de pek mlz kalmadı. Sebze yok.

Saat 6.30da eve girip yemek yapmak çoook zorrr...Akşam çocukla birlikte uyuyup sabah 7de kalktığım için daha önce yapma şansım da olmuyo:KK43:

küçük kuzum için yemek hazırlamam gerek hiiç cnm istemese dee:KK43:ne yapim ki basitinden ve yararlı olanından? Bi fikir verin bana. Evde de pek mlz kalmadı. Sebze yok.

Saat 6.30da eve girip yemek yapmak çoook zorrr...akşam çocukla birlikte uyuyup sabah 7de kalktığım için daha önce yapma şansım da olmuyo:KK43:

çorba yap canım şehriyeli prinçli felan ben öle yapıyorum genelde yapacak bişey bulamadığımda

Merhabalar,

Bende 9 (8 haftalik ) hamileyim:nazar::KK49:.2 haziranda idrar, kan testleri yaptiracagiz ve bebegimi tekrar gorecegiz isallah..Aranizda 2 veya 3 lu testi (down sendromu) yaptirmayi dusunen var mi?

Yaptirmayi istiyorum ancak biraz da korkuyorum..

X