2014 Aralık Anneleri

yok kızlar. şimdi 9 hafta 1 günlük diye kağıdın üstünde yazıyo. o adete göre doğru. altta ga diyo 9 hafta 6 günlük diyo. onun altında yine sd diye bi değer var orda 10 hafta 3 günlük yazıyo. hani şu boyunun falan yazdığı yerde

vala benim kağıtlara baktım şimdi üstte hiç gün belirtmiyo aşağıda bi CRL var o boyunu belirtiyo birde GA var o da hafta ve gün, başkada bişi yok altta :44:

vala benim kağıtlara baktım şimdi üstte hiç gün belirtmiyo aşağıda bi CRL var o boyunu belirtiyo birde GA var o da hafta ve gün, başkada bişi yok altta :44:

anladım canım. ben de eve gelince fark ettim. bi dahaki sefere öğrenirim artık. demek sat'larımız aynı. beraber gün sayıcaz desene. sen ne zaman gidiyosun kontrole. beni 2 mayısta çağırdı.

merhaba hanımlar;

6 hafta 6 günlük hamileyim. dün kanamam oldu. hemen doktora gittik ve bebeğin sağlıklı olduğunu gördük. şuan kalp atışı var. doktor progestan 100 verdi. onu kullanıyorum. 13. haftaya kadar kullanıcaz dedi. düşük tehlikem varmış. dünden beri üzülüyorum. kanamam da çok değildi. ama yine de insan tedirgin oluyor. benden ileride olup böyle bişi(kimse yaşamasın aman) yaşayan varsa yazabilir mi?

hepimiz heran herşey yaşayabiliriz üzme kendini dinlen cnm

merhaba hanımlar;

6 hafta 6 günlük hamileyim. dün kanamam oldu. hemen doktora gittik ve bebeğin sağlıklı olduğunu gördük. şuan kalp atışı var. doktor progestan 100 verdi. onu kullanıyorum. 13. haftaya kadar kullanıcaz dedi. düşük tehlikem varmış. dünden beri üzülüyorum. kanamam da çok değildi. ama yine de insan tedirgin oluyor. benden ileride olup böyle bişi(kimse yaşamasın aman) yaşayan varsa yazabilir mi?

ben çok uzun yolculuk yaptim 2 hafta içinde. bi de istanbul turu eklenince kanamam oldu. hemen doktora gittim. kanamam aktif değilmiş ama yine de bana da progestan verdiler. olabilir dedi doktor. düşük tehlikesi demedi

anladım canım. ben de eve gelince fark ettim. bi dahaki sefere öğrenirim artık. demek sat'larımız aynı. beraber gün sayıcaz desene. sen ne zaman gidiyosun kontrole. beni 2 mayısta çağırdı.

2 haziran diyecektin galibaa :KK52: bende 4 haziranda gideceğim 2 li test için inşallah bunu da sağlıkla atlatıcazz :KK16:

Doktor temmuzun ilk haftası çağırdı ama bu ay sonu gidip kardeşimi tekrar görmek istiyorum annemi ikna edemedim :KK43:

canım dr. şuanda bebek doğmadan bile kedi köpekle temas halinde bulunmayın diyor beni özellikle uyardı. kedi köpeğe tabiki karşı değilim sadece drnin bana söylediğini paylaşıyorum.
Sokaktaki kedi köpekle temas kurulmaması gerektiği evet doğru, yalnız evinizde baktığınız aşıları tam, sokağa da çıkmayan kediler istisnadır. Maalesef bazı doktorlarımız, kendilerini veteriner veya hayvan kaynaklı hastalıklar uzmanı falan sandıkları için, araştırmadan etmeden, şehir efsanerlerine inanarak ileri geri kınuşuyorlar.
Arkadaşlar; evee beslediğiniz, dışarıda herhangi bir sürüngenle enfekte olmayan kedilerin gebelerde düşüğe sebep olduğunu veya bu kedilerin hastalık taşıdığı kanısına asla kapılmayın. Böyle bir şey kesinlikle yoktur! Lütfen bu şekilde konuşan doktorları da uyarın. Araştırmadan ileri geri yalan yanlış konuşmasınlar.

Bir de lütfen beni yanlış anlamayın ama ben kimseye kedilerle bebekleri aynı ortamda bırakmanın herhangi bir zararı var mıdır diye bir soru sormadım. Sordugum soruya cevap arıyorum sadece. Bunun dışında, akıl verme tarzı, herhangi bir dayanağı olmayan yazılar lütfen yazmayın.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yok kızlar. şimdi 9 hafta 1 günlük diye kağıdın üstünde yazıyo. o adete göre doğru. altta ga diyo 9 hafta 6 günlük diyo. onun altında yine sd diye bi değer var orda 10 hafta 3 günlük yazıyo. hani şu boyunun falan yazdığı yerde

Ultrason kagidinda bebegin bas popo mesafesi olculuyo ve hafta gunu ona gore otomatik hesapliyo makina.belki olcum hatasidir doktor sana 9 hafta 6 gun dediyse o dogrudur bence hic kafan karismasin.bana 9+5 dedi bi kac kez olcum yapti bi suru fotograf verdi hepsinde ayni sey yaziyo

başın sağolsun canım, mekanı cennet olsun inşallah..

bende halılarımdan nefret ediyorum:))

canım inşallah korktuğunuz gibi olmaz, herşey yolunda gider inşallah.

bulantı yapan şeyleri yemezsem yok bulantı. süt bulandırıyor, yoğurt ayran kazındırıyor. bu sabah domates peynir yedim. domates ilk yedim, hazmedemedim yaaaa. yaaa sadece bir domates yumruta kadar bir şey, nasıl hazmedilmez taş gibi oturur mideye. meyvelerin çoğunu hazmedemiyorum isim vermeyeyim.

geçmiş olsun cnaım, inşallah atlatırsın tez zamanda bu dönemi:KK43:

sabah dr gittim, büyümüş fasulyemiz. sıra beklerken bir bayanla tanıştım, 2 aylık kızı ile gelmiş kontrole. benim drun hastasıymıştı. cinsiyeti ne zaman söyledi dedim. güldü. keseyi görünce dedi. nasıl yani dedim, 6. haftada keseyi görünce bu kese kız kesesi dedi dedi. hadi canım dedim, 10. haftada da %100 kız dedi diyor. içeri girince muayene sırasında dr söyledim böyle bir olay oldu dışarda dedim, güldü bazen ilham gelir dedi. çağıralım şimdi ilhamı dedim gülüştük. benim oğlum olacak rüyalarım öyle soyluyor dedim. ben de uzun boylu bir kızın olacak diyorum dedi. hayırlısı dedim:) etkilemek istemediğim için eşime de anlatmadım bu mevzuyu. bence imkansız bu haftada cinsiyet tahmini:)

Imkansiz değil canim cinsiyeti gormeseler bile dr lar bebegin kemik yapisindan falan anliyorlar. Tabi keseden anlayani ilk defa duydum :KK70:

bende aralık annesi olacağım inşallah.. sat 5 mart )
bugün sırf merakımdan doktora gittim.. boyu 2.63 olmuş.. maşallahı var.. ayy çok heyecan verici harika bir duygu imiş bu.. )

herkese merhaba bayadir yokum okuyamadim
bulanti ve kusmalarimin en yogun donemindeyim ben azalir diye beklerken tavan yapti acile gittik
doktorumu degistirdim hastanemide. burasi daha cok icime sindi. onceki doktorum hem bebegimi hemde haftami yanlis heaapliyordu surekli
butun kafamdaki sorulari sordum 9+5 tam haftasiyla uyumlu bir bebek dedi endise edecek hicbirsey yok. gayet saglikli. kalp sesini dinledik. emin olalim dedi. pitir pitir gozlerim doldu.
uc hafta sonrasi icin ikili test randevusu verdi tabi vucudum cok vitaminsiz kaldigi icin takviye yapacagiz. uc gun evdeyim. iyice dinlen dedi.
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kizlar merhaba
bende bugun kanama oldu ama doktorum yerlesme kanamsi dedi cunku koyu kahverengi 2 3 damla gelmis.sabah is yerinde nasil panikletti beni. Neyse dr gittik de gorduk minigimi buyumus.hersey yolunda dedi drum. 2 gun raporluyum bakalim biraz dinlenecegiz.
Birde idrar yollarinda enfeksiyon varmis.ilac verdi monurol kullanacgim bakalim.
insallah birdaha yasamayiz..

Sokaktaki kedi köpekle temas kurulmaması gerektiği evet doğru, yalnız evinizde baktığınız aşıları tam, sokağa da çıkmayan kediler istisnadır. Maalesef bazı doktorlarımız, kendilerini veteriner veya hayvan kaynaklı hastalıklar uzmanı falan sandıkları için, araştırmadan etmeden, şehir efsanerlerine inanarak ileri geri kınuşuyorlar.
Arkadaşlar; evee beslediğiniz, dışarıda herhangi bir sürüngenle enfekte olmayan kedilerin gebelerde düşüğe sebep olduğunu veya bu kedilerin hastalık taşıdığı kanısına asla kapılmayın. Böyle bir şey kesinlikle yoktur! Lütfen bu şekilde konuşan doktorları da uyarın. Araştırmadan ileri geri yalan yanlış konuşmasınlar.

Bir de lütfen beni yanlış anlamayın ama ben kimseye kedilerle bebekleri aynı ortamda bırakmanın herhangi bir zararı var mıdır diye bir soru sormadım. Sordugum soruya cevap arıyorum sadece. Bunun dışında, akıl verme tarzı, herhangi bir dayanağı olmayan yazılar lütfen yazmayın.

Tatlım senin bu bakış açına göre kedilerle bebekleri aynı ortamda bırakmanın da bir zararı yoktur zaten.. Doktorun bana da söylediği tüy döken hayvanlardan uzak durmam gerektiği oldu. Sokak hayvanı- ev hayvanı diye bir ayrım yapmadı.. Arkadaşlar da doktorlarının söylediklerini sana söylüyorlar.. Herkesin doğrusu tabii ki kendine.. Dediğin gibi son derece bakımlı bir hayvansa,geriye bir tek kedinin huyu suyu kalıyor. Onu da bir tek sen bilirsin.. Yaşayarak öğreneceksin..

herkese merhaba bayadir yokum okuyamadim
bulanti ve kusmalarimin en yogun donemindeyim ben azalir diye beklerken tavan yapti acile gittik
doktorumu degistirdim hastanemide. burasi daha cok icime sindi. onceki doktorum hem bebegimi hemde haftami yanlis heaapliyordu surekli
butun kafamdaki sorulari sordum 9+5 tam haftasiyla uyumlu bir bebek dedi endise edecek hicbirsey yok. gayet saglikli. kalp sesini dinledik. emin olalim dedi. pitir pitir gozlerim doldu.
uc hafta sonrasi icin ikili test randevusu verdi tabi vucudum cok vitaminsiz kaldigi icin takviye yapacagiz. uc gun evdeyim. iyice dinlen dedi.

Çok sevindim canım senin adına.. İçin de rahatlamıştır ne güzel.. Bol bol dinlen ve vitaminlerini al , daha iyi olacaksın, geçmiş olsun canım..

kizlar merhaba
bende bugun kanama oldu ama doktorum yerlesme kanamsi dedi cunku koyu kahverengi 2 3 damla gelmis.sabah is yerinde nasil panikletti beni. Neyse dr gittik de gorduk minigimi buyumus.hersey yolunda dedi drum. 2 gun raporluyum bakalim biraz dinlenecegiz.
Birde idrar yollarinda enfeksiyon varmis.ilac verdi monurol kullanacgim bakalim.
insallah birdaha yasamayiz..

Geçmiş olsun canım,Kahverengi damla damla akıntı korkulacak bir durum olmaz genelde, dinlenince geçer canımcım üzülme.. Bebişin de iyiymiş ne güzel.

Evinde kedisi olan var mı? Yeni dığan bebekle kedi nasıl geçiniyorlar :) çok merak ediyorum bilen var mı?

Benim var kedim.. İnan ben de bebekle nasıl anlaşacağını merak ediyorum.. Ilk zamanlar kıskançlık olur fakat sonra inşallah bende hep imrendiğim o görüntüleri izlerim....

Kizlar benim bulantim aksam yemeginden sonra azalmis durumda..gunlerdir ilk defa aksam yemegi yiyebildim yarim porsiyon olsa da.. :) ara ara oluo yine bulanti ama sabahki gibi deil..bi sorun yoktur dimi?smdi de buna takarim ben kafayi pofff :s

Kızlar ben bugün akşamüstü 5-6 kg lık bir şey kaldırdım. O an cok agır gelmedi ama eşim kafasına taktı benim de ayarlarımı bozdu. Bir şey olmamıştır değil mi?? Bi fikri olan..

X