2014 Aralık Anneleri

Kizlar cuma öldük öldük dirildik resmen kontrolum vardi cuma gittik dr fazla ayirt edemedi kafalarindan yapisik gibi duruyo dedi nekadar korktum anlatamam profesore yonlendirdi perinatoloğ prof süleyman cansun demir hemen alelacele gittik allahtan randevu alabildik durumu anlattik iyice kontrol etti tek yumurta ikizleri dedi tek kesedeler keseyi ince bir zar ayiriyor dedi ama plesentalari bir kordonlari bir oldugu icin risk cok fazla dedi kan akislarinda orantisizlik olabiliyormus cok zorlu bi yol dedi biz zora gelemeyiz diyosaniz kurtaj yapalim dedi bizde de dedik sagliklilarsa hocam olasiliklar yuzunden aldiramayiz belki dedi hic bir sorun olmaz saglikli bi sekilde gider gebelik dedi 15 gude bir surekli kontrole gidecez kan akisinda sikinti olursa cerrahi islemle digerini kan akisi saglanacak ikizden ikize transfüzyon sendromu deniyomuş riskleri çok fazla dedi rabbim insallah saglikli bi sekilde kucagimiza almayi nasip eder

Moralim okadar bozukki dua edin kizlar insallah bi sikinti cikmaz

cuma tekrar kontrole gidecez 28 mayistada profa gidecez tekrar[

bugün bi haber okudum;amerika da aynı keseyi,aynı plasenta yı paylaşan ikiz bebekler elele doğmuşlar:) link atamadım sen de oku internetten iyi gelecek onları görmek :) allahın izniyle bir şey olmaz,her hamilelikte risk yüksek.onları veren allah korur da ..

Belli bir ucret karsiliginda giriolar diye duydum bi gideyimde hayirlisiyla. Aydan biri diye bi dr vardi orada o mukemmel bi dr du simdi koruya gecti malesef

Ücreti zaten veriyosun tabi ki. Ama normal doğumun saati zamanı belli olmadığı için girmek istemeyebiliyorlar..Zaten ödenen ücret çok da yüksek değil.

Aydan Biri ismini çok duydum ama o da çok yoğun bi dr. Ne kadar ii dr olursa olsun yoğun olunca gözden kaçırdığı şeyler olabiliyo. Koru'ya git o halde. Çok mu yüksek ücretleri? Ben özellikle devl hast istediğim için hiç bakmadım oralara.

Belli bir ucret karsiliginda giriolar diye duydum bi gideyimde hayirlisiyla. Aydan biri diye bi dr vardi orada o mukemmel bi dr du simdi koruya gecti malesef

benim bildiğim kadaıyla ücretle alakası yok hayatım, mesai saati dışında olursa doktor kalkıp gelmiyormuş senin için. Bir de üniv hastanesi olması dolayısıyla yoğun olabiliyorlar, dersleri vs oluyor.
bu arada koru hast. düşünüyorsan mapfre sigortayla doğum teminatı anlaşması var oranın, bi' araştır istersen.

Ya ben ne yapayım kızlar.. :KK5:
Geçtimiz Ağustos ayında kaybettim anneciğimi.. Benim için en zor Anneler Günü..

başın sağolsun canım, mekanı cennet olsun inşallah..

İçim sıkılıyo devamlı.. Evden bile sıkıldım, evimin kendine has o kokusu bile midemi kaldırıyo, dün kayınvalidemde kaldım değişiklik olsun diye.. Mobilyalarımdan bile sıkıldım.. Ruh çöküntüsü benimkisi.. Patlıycam yaa..

bende halılarımdan nefret ediyorum:))

Kizlar cuma öldük öldük dirildik resmen kontrolum vardi cuma gittik dr fazla ayirt edemedi kafalarindan yapisik gibi duruyo dedi nekadar korktum anlatamam profesore yonlendirdi perinatoloğ prof süleyman cansun demir hemen alelacele gittik allahtan randevu alabildik durumu anlattik iyice kontrol etti tek yumurta ikizleri dedi tek kesedeler keseyi ince bir zar ayiriyor dedi ama plesentalari bir kordonlari bir oldugu icin risk cok fazla dedi kan akislarinda orantisizlik olabiliyormus cok zorlu bi yol dedi biz zora gelemeyiz diyosaniz kurtaj yapalim dedi bizde de dedik sagliklilarsa hocam olasiliklar yuzunden aldiramayiz belki dedi hic bir sorun olmaz saglikli bi sekilde gider gebelik dedi 15 gude bir surekli kontrole gidecez kan akisinda sikinti olursa cerrahi islemle digerini kan akisi saglanacak ikizden ikize transfüzyon sendromu deniyomuş riskleri çok fazla dedi rabbim insallah saglikli bi sekilde kucagimiza almayi nasip eder

Moralim okadar bozukki dua edin kizlar insallah bi sikinti cikmaz

cuma tekrar kontrole gidecez 28 mayistada profa gidecez tekrar

canım inşallah korktuğunuz gibi olmaz, herşey yolunda gider inşallah.
Günaydın herkesee,

Bulantılar bende tam gaz devam. Aranızda benimki geçti artık rahatım diyen var mı?

bulantı yapan şeyleri yemezsem yok bulantı. süt bulandırıyor, yoğurt ayran kazındırıyor. bu sabah domates peynir yedim. domates ilk yedim, hazmedemedim yaaaa. yaaa sadece bir domates yumruta kadar bir şey, nasıl hazmedilmez taş gibi oturur mideye. meyvelerin çoğunu hazmedemiyorum isim vermeyeyim.

merhaba kizlar bu sabah biraz size icimi dokeyimdedim gelismelerde var fikirlerinize igtiyacim var....

5 gun boyunca ignrlerim ve arada iki serum yeedim arada yine kanamam vardi bitti igneler 2 gun boyunca kan man yoktu sevicten ucuyorum kurtulduk die sonra yine basladi her gece 12 de kanmam oluyor sabahlari filanda kahverengi ama az geliyor normal degil biloyorum ama insallah cok kotu degildir...bu sabah doktorum beta hcg analizi istedi tabi benim kalkmam yasak esim tuple kan goturdu bakalim ne cikacak cuma gunude ultrasona gidicem lutfen dua edin...

geçmiş olsun cnaım, inşallah atlatırsın tez zamanda bu dönemi:KK43:

Oğlumun cinsiyetini 11-12 hft arasında net olmamakla birlikte diye tahmin etmişti dr. 14.haftada netleşti.

Bu kez bir sonraki kontrolde 11+6 oluyoruz bir tahmin bekliyorum yine. Erkek tahmini pek değişmiyo da kız derse emin olmamak lazım:)

kızlar ben 13. haftada gideceğim bir sonraki kontrole cinsiyetler ne zaman belli olur acabaa

sabah dr gittim, büyümüş fasulyemiz. sıra beklerken bir bayanla tanıştım, 2 aylık kızı ile gelmiş kontrole. benim drun hastasıymıştı. cinsiyeti ne zaman söyledi dedim. güldü. keseyi görünce dedi. nasıl yani dedim, 6. haftada keseyi görünce bu kese kız kesesi dedi dedi. hadi canım dedim, 10. haftada da %100 kız dedi diyor. içeri girince muayene sırasında dr söyledim böyle bir olay oldu dışarda dedim, güldü bazen ilham gelir dedi. çağıralım şimdi ilhamı dedim gülüştük. benim oğlum olacak rüyalarım öyle soyluyor dedim. ben de uzun boylu bir kızın olacak diyorum dedi. hayırlısı dedim:) etkilemek istemediğim için eşime de anlatmadım bu mevzuyu. bence imkansız bu haftada cinsiyet tahmini:)

Evinde kedisi olan var mı? Yeni dığan bebekle kedi nasıl geçiniyorlar :) çok merak ediyorum bilen var mı?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evinde kedisi olan var mı? Yeni dığan bebekle kedi nasıl geçiniyorlar :) çok merak ediyorum bilen var mı?

Yok. Ama senin varsa da pek yakın temasta bulundurma lütfen ya..Tüyü kaçar filan Allah korusun.

bizde var kedi yatip kalkiyoz ama asilari tam disarida cikmio pasamiz

Ben de dışarı çıkartmıyorum. Başka çıcugun var mı, yani nasıl karşılıyor kediler bebegi, nasıl alıştırmak lazım. Onu merak ediyorum

Yok. Ama senin varsa da pek yakın temasta bulundurma lütfen ya..Tüyü kaçar filan Allah korusun.

Bu tepkilere kızıyorum, tüy bizim de agzımıza kaçabilir ama yıllardır hatta ben de çocuklugumdan beri kedilerleyim. Dışarı çıkmayan kedinin hiç bir sakıncası yok. Sadece kedinin değil bizim de vücudumuzdan kıl tüy dökülüyor, yastıklardan tüy çıkabiliyor. Hatta benim eşim kedimiz kadar kıl döküyor :):) kocayı da mı sokağa atayım şimdik :):)
Ayrıca her çocuğun bir hayvansever olarak büyümesi çok güzel bir şey, hayvan seven çocukların çevresine gösterdiği sevgi, merhamet çok daha kolay gelişiyor.
Kısacası sadece soruma cevap arıyorum. Bilgisi olan varsa severek dinleyebilirim.

merhaba kızlar. bugün dr kontrolümüz vardı. 9 martta adet olmuştum en son. yani adetime göre bebeğim 9 hafta 1 günlük. doktorum bir sorun olmadığını, kol ve bacaklarının tomurcuklandığını söyledi. boyu 3 cm olmuş. ve ultrasona göre 9 hafta 6 günlük gelişimi iyi dedi. ultrason kağıdımda yazan sd diye bir değer var. 10w3d yazıyo. bunun ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?:26::26:

merhaba kızlar. bugün dr kontrolümüz vardı. 9 martta adet olmuştum en son. yani adetime göre bebeğim 9 hafta 1 günlük. doktorum bir sorun olmadığını, kol ve bacaklarının tomurcuklandığını söyledi. boyu 3 cm olmuş. ve ultrasona göre 9 hafta 6 günlük gelişimi iyi dedi. ultrason kağıdımda yazan sd diye bir değer var. 10w3d yazıyo. bunun ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?:26::26:

aynı gün son adeti yaşamışız canım seninlee :) o 10 hafta 3 gün oluyo benim bildiğim ama doktorun söylediği ile kağıt neden tutmuyo onu anlamadım. bu arada maşallah bebişine sağlıkla kucağımıza alırız inşallahhh :emir_bebek:

Bu tepkilere kızıyorum, tüy bizim de agzımıza kaçabilir ama yıllardır hatta ben de çocuklugumdan beri kedilerleyim. Dışarı çıkmayan kedinin hiç bir sakıncası yok. Sadece kedinin değil bizim de vücudumuzdan kıl tüy dökülüyor, yastıklardan tüy çıkabiliyor. Hatta benim eşim kedimiz kadar kıl döküyor :):) kocayı da mı sokağa atayım şimdik :):)
Ayrıca her çocuğun bir hayvansever olarak büyümesi çok güzel bir şey, hayvan seven çocukların çevresine gösterdiği sevgi, merhamet çok daha kolay gelişiyor.
Kısacası sadece soruma cevap arıyorum. Bilgisi olan varsa severek dinleyebilirim.

Yazdıkların biraz haksızca olmuş. Hayvanseverliği yakın temasta bulunmakla ölçmeni ilginç buldum.

Evde kedi beslemediğim için eşimin tüyleriyle denklik miktarını bilemem de yine de ikisini kıyaslamazdım herhalde.

Katılmıyorum. Sadece su içip iyi beslenmediğinde süt de su gibi oluyor. İncir, badem, tatlı, vs yediğinde sütün de yağlı oluyo ve bebeğe de daha çok kilo aldırıyo. Bizzat denedim

Kendimi ifade edemedim sanırım, sağlıksız beslenip sadece su içmek süt yapmaz tabii ki.. Sadece su için de demedim.. Dengeli beslenmenin yanında bol su içmenin süt oluşumuna faydası var demek istedim.. Tabii ki incir de yenilecek, badem de vs.. Ama oturup ta yarım kilo inciri kaynatıp suyu içilirse, 6-7 tane badem yerine 1 kase badem yenilirse,sütten çok kilo olarak geri döner.. Bunu kastettim.. 2 sene de bu şekilde gayet güzel emzirdim..

Bebeğin 10 weeks 3 days yani 10 hafta 3 günlük demek canımcım..

merhaba hanımlar;

6 hafta 6 günlük hamileyim. dün kanamam oldu. hemen doktora gittik ve bebeğin sağlıklı olduğunu gördük. şuan kalp atışı var. doktor progestan 100 verdi. onu kullanıyorum. 13. haftaya kadar kullanıcaz dedi. düşük tehlikem varmış. dünden beri üzülüyorum. kanamam da çok değildi. ama yine de insan tedirgin oluyor. benden ileride olup böyle bişi(kimse yaşamasın aman) yaşayan varsa yazabilir mi?

aynı gün son adeti yaşamışız canım seninlee :) o 10 hafta 3 gün oluyo benim bildiğim ama doktorun söylediği ile kağıt neden tutmuyo onu anlamadım. bu arada maşallah bebişine sağlıkla kucağımıza alırız inşallahhh :emir_bebek:

Kendimi ifade edemedim sanırım, sağlıksız beslenip sadece su içmek süt yapmaz tabii ki.. Sadece su için de demedim.. Dengeli beslenmenin yanında bol su içmenin süt oluşumuna faydası var demek istedim.. Tabii ki incir de yenilecek, badem de vs.. Ama oturup ta yarım kilo inciri kaynatıp suyu içilirse, 6-7 tane badem yerine 1 kase badem yenilirse,sütten çok kilo olarak geri döner.. Bunu kastettim.. 2 sene de bu şekilde gayet güzel emzirdim..

Bebeğin 10 weeks 3 days yani 10 hafta 3 günlük demek canımcım..

yok kızlar. şimdi 9 hafta 1 günlük diye kağıdın üstünde yazıyo. o adete göre doğru. altta ga diyo 9 hafta 6 günlük diyo. onun altında yine sd diye bi değer var orda 10 hafta 3 günlük yazıyo. hani şu boyunun falan yazdığı yerde

canım dr. şuanda bebek doğmadan bile kedi köpekle temas halinde bulunmayın diyor beni özellikle uyardı. kedi köpeğe tabiki karşı değilim sadece drnin bana söylediğini paylaşıyorum.

O halde katılıyorum:)

yok kızlar. şimdi 9 hafta 1 günlük diye kağıdın üstünde yazıyo. o adete göre doğru. altta ga diyo 9 hafta 6 günlük diyo. onun altında yine sd diye bi değer var orda 10 hafta 3 günlük yazıyo. hani şu boyunun falan yazdığı yerde

Hayatım 10w3d demek 10+3 demek, bunun başka bir anlamı yok yani..Belki ultrasona göre başka, adetine göre değerin başkadır..

insallah saglikli sekilde alirsin cnm bebeklerini. Bazi doktorlar cok korkutuyor insani. Icini ferah tut. Insallah guzel olcak hersey. Benide ilk gittigim doktor cok korkuttu. Rahmim kalp seklindeymis benim. Dusme tehlikesi var dedi erken dogum riski cok fazla dedi. 6. Aydan sonra hersey olabilir dedi. Cok uzulmustum. Simdiki doktorum gayet normal diyo hersey. Sen dua et bol bol. Mucizeleri veren allah im bir yoluna koyar .
rabim yar ve yardımcımız olsun canım
öyle tabi, allah kolaylik versin. Ama stres yaptikca yipranirsin. Kafani dagitcak şeyler yapmaya calis. Bana esim ve gorumcem hep ikiz bebek dua ediyolardi. Ben de hayirlisi diyordum. Tek bebek oldu. Senin hakkında da boyle hayirliymis
herseyin hayırlısı canım kafamı dağıtmaya çalışıyorum internetten araştırmakta iyi değil baktıkça bunaldım en son bi formda benim gibi aynı olan ttts sendromu gelişen ama sağlıklı bi şekilde doğum yapan annelerin yazılarını okudum biraz içim rahatladı
fatmacım üzme canını.bedenindeki miniklerinide üzme.inşallah iyi olcak iyi düşünelim canımmm... Bak ne kadar düzgün doktorlarınıda bulmuşsun gitmissin..

en büyük şansım o oldu yakında dalında uzman bulabilmek gerçekten iyi üzülmemeye çalışıyorum rabbimden hayırlısını diliyorum sadece veren rabbim kolaylığınıda verir inşallah

X