2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

herkese iyi bayramlar

yazdıklarınızı takip etmeye çalışıyorum anneler ve anne adayları, yüzümü güldürdünüz, yeni annecikler var burada maşallah, size kısaca yaşadıklarımı anlatmak istiyorum kızlar. 5 yıllık bir evliliğim var ve doktora sadece gebelik öncesi kontrolle başladım, hiç bir sorunumuz yok eşimle benim, doğal yollarla olur dediler, denedik denedik denedik ama olmadı olmadı, güzel Allah'ımın bir bildiği vardır dedim ama gene de içim rahat olmadığından doktora gene başladım, bu arada Ankara'da yaşıyordum o zaman, çocuk isteği ve hastane psikolojisi beni bitirdi ve evliliğime kadar yansıdı, psikoloğa başladım yenilerde ilaç kullanıyorum ama toparlandım çok şükür. Ankara'da 4 yıl kadın doğuma gittim, doktorum çok tatlı idi ama çözüm olmadı malesef, önce klomenle 5 yada 6 kere deneme yaptık, sonra sadece iğne ile denedi oda olmadı ve artık aşılamaya geçelim dedi, onada peki dedim. 5 kere aşılama yapıldı ve her seferinde ben daha çöküyordum, neden olmadığını bilmiyordum, çünkü bütün testlerimiz normal, rahim filmine kadar herşey yapıldı ama olmuyordu. doktorum artık tüp bebeğe geçicez dedi, daha beter yıkılmıştım çünkü maddi yönden imkansızdı.
yaşım şu an 35 içimde annelik duygusu yakıyor kavuruyor beni, psikolojim çöktü ilaca başlattılar, eşimle karar verdik ve mersine taşındık, 2 haftalık mersinliyim, eşimin ailesi burda, ankarada yalnızdık ve burda tüp bebeğe başlayacağız ama ben ne nasıl başlanır nereye gidilir ne yapılır bilmiyorum, mersini hiç tanımıyorum doktoru nasıl kimdir bilmiyorum, ayrıca devlet 3 hak veriyor artık ondanda faydalanmak istiyorum.
ve kızlar bana ne yapmam gerektiğinin nerden başlamam lazım olduğunun yolunu gösterirseniz sevinirim.

hepinize sevgiler.. şimdiden teşekkürler

mersin hakkında bi bilgim yok ama ben adanada yaptırdım canm. ilk önce çevreden duyduğum şeyler üzerine bi merkeze karar vererek gitmiştim öncesinde tlf la görüşmemek gibi de bi aptallıkla. beni başka bi hastaneye yönlendirdiler.. gittiğim yerde sistem yok sevk veremiyorum gibi bi durumla karşılaştım... veee adetliydim 3. günümdü. o kadar kararlı gittim ki bu ay tedaviye başlıycam die.. ordan o sorunlar çıkınca hemen cep telefonumdan internete girdim adanadaki tüp bebek merkezleri die arattırdım.. gözüme ilk çarpan Turan Çetin tüp bebek merkezi oldu..sonra navigasyonla merkezi bulduk eşimle girdik içeri dr la görüştük hemen.. öylece başlamış olduk.. adanalı değiliz bu arada bi ilçedeyiz... inan ben de sadece bileziklerime güvenerek özel bi merkezi seçtim. ama gerek kalmadı çok şükür Rabbim yardım etti..(bu arada benim dr um da aslen mersinli...). gittiğim merkez hakkında sonradan olumsuz şeyler okusam duysam da ben dr uma güvendimm..sen de benim gibi yapabilirsin birinden bi fikir alamazsan internetten araştır kafana en çok yatan yere başla.. Allahım yar ve yardımcın olsun... inşallah hasretrin diner kavuşursun bebişine...

inşallah canım benim, inşallah bu son olur, yoruldum aslında ama son gücümü kullanıyorum, adanada aklıma geldi daha doğrusu adanayada bakabiliriz dediler, çok yakın olduğundan ötürü, araştırcam canım bakalım kısmetimde varsa nerde ne şekilde bilmiyorum, sadece nasıl başlarım bilemedim, teşekkür ederim :)

Canim Allah yardimcin olsun bende bu sene sonu 4. Yilimi doldurcam insallah bende senin gibiyum sorun yok ve dis ülkede yasiorum dil de cok bilmiorum arkadasim kimsem yok ben doktoro basladigumda ilk kist icin basladim daha sonra 3 asilama yaptik ve olmadi tedaviye de 2 sene önce basladik asilamadan sonra normal hamile kaldim 3 ay yasadi bebegim sonra kaybettim ve tekrar devam ettik yolave gene hamilelik ama kimyasal gebelik gene hüsran en son doktorum gel bida asilama yapalim dedi esim hayir artik tüp bebek yöntemi istioruz dedi onada basladik adet oldum 4. Günü ignelerime basladik ve iki igne derken 10 gün igne folik asit ve aprednislon kullandim ve sonra yumurtalarimi topladilar ve toplandiktan 3 gün sonra cagirdilar 28.inde 3. gün embiriyosu koydular ve baska döllenen yok tek umut karnimdakine kaldi yani arkadasim hersey Allah tan sen tedavilerini yaparken hep korkuyla yapmisin ve her olmadiginda umutsuzluga kapilmisin kendini cok yipratmisin benim yasim 25 sen kendi vücudunu düzeltip hazirim herseye olumsuzlugada olumluyada demeden baslama bence kendini dinle evet cok istiyorsun ama kendini iyi etmeden basaramazsin arkadasim bircok insan ne umutlarla yaptirior ama caresi bile yok veren de Allah alanda belki sen hep umutsuzluga kapildigin icin yada cok istedigin icin olmuor bilemeyiz sükret sagliklisiniz ve sorun yok hz Yakup hz yusuf una ondan vaz gecince kavusmutu duasi da buydu kalbinle inan umudihar in lafi okadar cok hosuma gittiki ve kendime güvendim ki o bebek bu eve girecek sen dilde biliosun derdini anlatabilirsin bende oda yok simdiden bol sans

canım benim sende zorluklar yaşamışsın, inşallah Allah hepimizin yüzüne güler, ben kendimi artık hazırladım, psikologdan sonra rahatladım, ilaca devam ediyorum ama onuda keseceğimde beni yıpratan bir kere bile hamile kalmamak, düşükte olsa hiç uğramadı ve hiç korunmadık, ayrıca bütün tanıdıklarım ama erken ama geç hamiş oldular bebişlerini ellerine aldılar, düşük yapanda oldu kürtaj yapmak zorunda olanda, ben anlam veremedim kendimde hep, hiç uğramadı bebişim bana ama hiç tık bile demedi, ben geldim demedi, bende artık bari birimizde bir sorun var deseydide doktor o zaman ona yönelseydik dedim çünkü anlam veremiyorum çok şükür sağlıklıyız ama bir kerecik bilem bırak hamişi kesenin k sini görmedim ...

Canım benim hiç umutsuzluğa kapılma. Biz de de hiç bir problem yoktu. 2 seneyi geçti ben de yaşadığın şeylere benzer şeyler yaşadım. Ama Allah a Şükürler olsun ilk denememizde bir kaç gün önce pozitifi gördüm. Inşallah 2 hafta sonra kalp atışlarını görmeye gideceğim. O yüzden umudunu yitirme. Bir araştır bakalım. Devlet hastanesinde bir deneyimim olmadı ama bence orda işin daha kolay olabilir. Yani büyük Şehirlerde herşey daha zor çok kalabalık çünkü. Inşallah kolaylıkla halledersin. Zaten bir başladın mi gerisi geliyor. Allah yardımcın olsun tatlım

piraye11 maşallah maşallah :) inşallah canım inşallah herşey Haktan hayırlısı... bayramdan sonra hastaneler beni bekleyecek :)

Kızlar ikinci tahlil sonucum 192.7 çook şükür Rabbime on gün sonra kese görmeye gideceğiz kısmetse.hayırlısı ile devam etsin diğer aşamalarda hepimiz için.özledim sizi yaw
Selam güzelim nasılsın? Bayram güzel geçiyordur kesin :) Değerin gayet iyi çıkmış. Doktor on gün sonra kese görmeye mi çağırdı, kalp atışı duymaya mı? Tam anlamadım.
Ben şaşkınlıkla üşütmüşüm, önce bademciklerim şişti, şimdi burun akıntım var Çok saçma oldu ama neyse...

Canim Allah derdi sevdigi kullarina verirmis sabrini ölcsün diye hazir olmana cok sevindim sabir en güzel mukafattir insallah birgün o keseyi görüp hatta kucagina alirsin insallah ben inaniorum insallah gönlünce olsun tedavine umutla basla insallah en yakin zamanda da baslarsin emin ol kaybetmeside cok aci Allah im düsmanima bile vermesin hep destek tam destek burasi umutlara yolculuk

AMİNNN CANIM İNŞALLAH...

Ben de bazen senin gibi düşünüp kendimi çok uzuyorum. 2.5 yıldır hiçbir nden olmamasına rağmen ben de hamile kalamadim. Yanından bile gecmedim. 3 ay Klomen tedavisi çatlama iğnesi falan bana misin demedi. En sonunda haziranda tüp bebek tedavisine başladık ve ilk denemem negatif. Kismetse 2. yi yapicaz bu salı. Ben asilama yaptırmayı hiç düşünmedim çünkü çok fazla şansı yok. Maddi açıdan devlet Hastanesinde denemekten bahsetmissin ama bildiğim kadarıyla 2 ya da 3 asilama yapmadan tupe gecmiyolar. Bütün hastanelerde de yapilmiyo zaten. Ben asilama yla hiç vakit kaybetmemek için direk tüp yaptırdım. Ama maddi olarak altından kalkmak gerçekten zor hele ki ilk denemede olmazsa... şimdi 2 .yi denicez ama olmazsa bir yıla kadar yaptirma durumumuz yok. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Umarım tez zamanda hem kesenize hem gönlünüze göre bir yer bulup tedaviye başlarsınız.

Doktorlar daha garanti olsun diye bekletiyorlar.yoksa 10. Gün çıkıyor benim bugün 12. Gündu ikinci testi yaptırdım.daha çok bekleme derim gün geçmek bilmiyor.ama son karar senin canım
Sağol canım.. Günler geçmiyor inanki.yarında beklicem kismetse salı yaptiricam.ikna ettim sonunda:) pozitif görenler sağlıkla kucağınıza alın inş.bizlerde takilalum pesiniz sıra, Allah in izni ile

Kızlarrrr yarın kan testim varrrr.Bu gece inşallah uyuyabilirim.bizim için dua edin Bebişlerim umarım yerlerini sevip sıkı sıkı tutunmuşlardır .inşallah yarın sizlerle güzel haberleri paylaşıcam)
İnş mutlu haberini bekliyorum.umudumuz sonsuz,şükrümüz de..

Kızlarrrr yarın kan testim varrrr.Bu gece inşallah uyuyabilirim.bizim için dua edin Bebişlerim umarım yerlerini sevip sıkı sıkı tutunmuşlardır .inşallah yarın sizlerle güzel haberleri paylaşıcam)
Rabbim insallah gönlüne göre verir insallah hayirli haberlerle gel canim tutmustur merak etme insallah

Canim. Cok sey yasamissin.. Allhim.. Insallh tez.zamnda yavrunu sana kavustrsun.. Aminnn..
Ozelde yaptrcaksan sana tavsiyem paragoz bir doktrla calisma.. Ve hastanin ozgecmisi degil.. Doktrun ozgecmisini iyi arstir.. Hangi unilerde. Hangi hastanelerde calismis.. Faln gibi.. Canim.. Doktrunla iletisminin kuvvetli olmali birsey oldugunda arayabilmelisin.. Bunlar onmli.. Dwlet hastanesine gelince.. Sana kesin rapor verrlee diye dusnuyrum cunku asilamalarin var.. Ama bn dewlete gitmesim.. Giden yaptran arkadaslarim.. Sana.bilgi vericeklerdir.. Suan bayram dolayisi ile cok giremoyruz.. Hayrli bayramlar cnm allhim bizim yolumuzda ilerleynlerin yar ve yardimcisi olsun..

Ruyaaaaaaaaaaaa yazimi okumadin tabikii senden hber bekliyrum sabhtan beriiii aaaaaa.. 1272 sayfada.. Bnde yarin 10.gunun yaptr merktayim dedim ses yukkk.. Sukur ciktin.. Ortaya cok umutluyum inan insallh.. Olacakkk.. Allhimizin izniyle.. Kuzummm.. Hadi bismillah..

Kizlar biliorum sacma ama bende ovulasyon testi vardi bugün transferimin 7. Günü testim yok tu elimde bende merak ettim ovulasyon testiyle yaptim 5 dk sonra 2 cizgi bellirdi biliorum sacma ama bu konuda hic duyum alan varmi
Ovulasyon testi ilemi.. Canim biz hic ole birsey denemedik.. Ama insallh.. Guzel sonuclarini duyariz.. Bn burdada duymadim.. 2gun sonra kandan bakrrsin.insallh sewniriz.. Hep birlikte..

Canım durumuna üzüldüm ama umutsuz olma hiç, mutlaka bebeğini en kısa zamanda kucağına alacaksın. Buna yürekten inanıyorum. Merak ettiğim Ankara' da hangi doktora gidiyordun ? Mersin'de de mutlaka bu işi yapan doktor vardır ama Adana yakın. istersen Adana' dan bir yer araştır. Tekrar Ankara' da tedavi yaptırma imkanın varsa eğer, sana tedavi olduğum merkezi ve doktorlarını tavsiye edebilirim kesinlikle. hakkında hayırlısı olsun canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…