2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Arkadaşlar slm.Bugün Transferimin 8. Günü.5. Gün ara ara kesilip hafiftende olsa devam eden bel ve karım ağrım bugün çoğaldı!!!Bu durum normal mi???ilk defa tedirginim açıkcası .
canım gayet normal... benim de bugün 9. gün ya belim kopacak sanki.. hatta anneme soyledim ben o da olabilir normal dedi.. benim bugün bide şeyyy yanii nasıl desem ki sanki rahmim yerinden çıkacak gibi bişe baskı yapıyomuş gibi bi ağrım var.. anacım kendimizi çok dinliyoruz her bi haltı hissediyoruz boyle.. Güzel Allahım hayır etsin sonumuzu inşallahhh....

hiç umutsuzluğa kapılma canım benim... bak benim yaşadıklarımı yaşıyosun.. Rabbim ilerde ne gösterir bilmiyorum ama şuan hamileyim... o adet sancısı bende bugün hastanede kan vermeye gittiğimde bile tuttu.. ara ara oluyo. ve ilk bi kaç ay hamilelikte adet günleri geldiğinde bile adet belirtileri yaşanabiliyomuş... gayet normal yani sıkma hiç canını.. inşallah pozitifi görürsün sende..Rabbim yardımcın olsun...
Canimm cok sevindim insalllahhh bende tekrar yasarim o duyguyu valla sizin gibiler umut oluyor hemdee cokkk bugün 6 günüm 4 gün sonra test deneyecem insallah

Yazdiklarinizi okuyunca cok heyecanladim bugun 8.gunum benimde.kasik agrilarim iki gundur azaldi ilk zamanlara gore neredeyse hic yok yani gunde bir iki kere falan oluyo.birde bu sabah mide bulantisiyla uyandim.gun boyu yemek yedikce midem bulandi.bunu hamilelige yormamak elde degil tabi :) ama bu kadar erken baslarmiki mide bulantisi.yoksa benmi kendimi cok dinliyorum :KK43:

canım gayet normal... benim de bugün 9. gün ya belim kopacak sanki.. hatta anneme soyledim ben o da olabilir normal dedi.. benim bugün bide şeyyy yanii nasıl desem ki sanki rahmim yerinden çıkacak gibi bişe baskı yapıyomuş gibi bi ağrım var.. anacım kendimizi çok dinliyoruz her bi haltı hissediyoruz boyle.. Güzel Allahım hayır etsin sonumuzu inşallahhh....
Amiiinnnn canım inşallah :KK66:)saol rahatlattın beni:KK66:)rahme doğru o baskı bende de var.bi de benim yumurtalıklarım sanki karnımdan dışarı çıkacakmış gibi gergin.Dediğin gibi dinliyoruz kendimizi.Kendime o kadar söz vermeme rağmen yapıyoruz işte...

Arkadaşlar slm.Bugün Transferimin 8. Günü.5. Gün ara ara kesilip hafiftende olsa devam eden bel ve karım ağrım bugün çoğaldı!!!Bu durum normal mi???ilk defa tedirginim açıkcası .

Normal canım normal. benimde aynen bel ve kasık ağrılarım artmıştı. hala da var :KK24:

Dr un ultroson cihaci bozuktur belki.ondan az duyulmustur kalp sesi dimi :110: nazli bi kizdir olamazmi...? Rabbim su mubarek bayram gunu hurmetine hakkimizda hayirlisini nasip eyle insallah...
Canim benim ben çok inanıyorum ki bi daha ki sefere küt küt duyacaksın inşallah sesini. sen lütfen kendini üzme. Gördüğüm birçok ornekten sonra pozitif düşünmenin çoğu şeyi olumlu anlamda etkilediğine inanıyorum. Rabbim herşeyin hayirlisini verir. Sen içini ferah tut.

Kizlar bisey sorcammm benim transferimden birgün sonra sag tarafimdaki sanciylasag bacagimda kasilma oldu ve halen kasilior böyle olan varmi

Canım benimmmmm inşallah arkadaşım.gözümde duran yaşı döktürmeyi başardın :KK66:)(sen bunu 1 kere daha demiştin.ağzın bal yesin senin:KK66:)inşallah sen de bende kavuşucaz yavrumuza:KK66:)iyi bayramlar canım sana da:KK66:)

Senden bir tek ricam var hamile olduğunu öğrendi günde başka bir Jinekolog git sana kullanman gereken ilaçları tekrar etsin, lutfennnnnn benim durumum a düşme orası çok yoğun çok incelemiyor lar ama bizim için çok önemli ne acılar çekiyoruz dimi,bu arada bana da dua et annislerin duası kabul olur, muckkk

Senden bir tek ricam var hamile olduğunu öğrendi günde başka bir Jinekolog git sana kullanman gereken ilaçları tekrar etsin, lutfennnnnn benim durumum a düşme orası çok yoğun çok incelemiyor lar ama bizim için çok önemli ne acılar çekiyoruz dimi,bu arada bana da dua et annislerin duası kabul olur, muckkk
Canim benim soylediklerin kulagima kupe olucak.Zaten eger hamile kalirsam kendi Dr'la devam edicem.Ayni Hastanede Baha Bey'le.Ediyorum canim ve hep edicem.Hepimiz bir umutla basliyoruz dedigin gibi ne acilar cekiyoruz.Yuce rabbim insallah ben mubarek gunlerde dualarimiz duyar ve en kisa surede kucaklarimiz bebisle dollar .Bu arada sen yeni tedavin icin merkez bulabildin mi?

Canim benim ben çok inanıyorum ki bi daha ki sefere küt küt duyacaksın inşallah sesini. sen lütfen kendini üzme. Gördüğüm birçok ornekten sonra pozitif düşünmenin çoğu şeyi olumlu anlamda etkilediğine inanıyorum. Rabbim herşeyin hayirlisini verir. Sen içini ferah tut.
Amin canim insallah...

KIZLAR 8 ILA 9.HAFTALARDAKI.. LEKELENMENIN SEBEBLERINDEN BIRIDE.. OKUYUN..
Folik asit takviyesi almaya devam ediyorsanız bu haftadan itibaren bu takviyenin artık gerekli olmadığını bilin. Folik asit, doktorunuz tarafından size nöral tüp adı verilen yapının oluşmasına takviye amacıyla verilmiştir. Bebeğin beyin ve omuriliğinin yerleştiği kemik kanal, yani nöral tüp bu haftada çoktan gelişimini tamamlamıştır.
Bu hafta içinde bebeğin yerleştiği rahim iç tabakasının gelişimi ve idamesinden sorumlu olan hormonun üretim işlevi yumurtalık dokusundan plasenta adı verilen yapıya devredilecektir. Bu devir esnasında bazı anne adaylarında az miktarda lekelenme tarzında kanamalar olabilmektedir ("plasental shift", yani "devir teslim" kanaması).
Yine çok ilginç bir şekilde rahminiz gebelik öncesi dönemin alışkanlıklarını sürdürerek bu hafta içinde, tam adet kanamanıza denk gelen günlerde, adet sancılarına benzer kramp tarzı ağrılar oluşmasına ve hatta bazen kanama bile görmenize neden olabilir. Rahimin bu "programlı davranışı" %20 anne adayının bu kramplar nedeniyle endişelenmesine neden olmaktadır. Gerçekte gebelik devam etmekte, rahim ise sanki adet kanaması olacakmışçasına kurulu bir saat gibi zamanı geldiğinde kasılmaktadır. Bu durum önümüzdeki aydan itibaren büyük olasılıkla normale dönecek olsa bile çok az anne adayında her ay belli zamanlarda kramp tarzı sancılar devam edebilir.
Bu haftalarda uykuya aşırı eğilim, yorgunluk hissi, unutkanlık, göğüslerde dolgunluk, sık idrara çıkma, karnın adeta "davul gibi şişmesi" gibi belirtilerin olması tümüyle normaldir.
Bazı anne adayları da hiç bir değişiklik hissetmediklerinden bebeklerinin sağlığı ile ilgili endişe duyarlar. Gerçekte ise anne adaylarının yaklaşık %20 kadarı bebekleri sağlıklı gelişmesine rağmen gebeliklerini bu şekilde sürdürürler.
2014-10-04-22-54-08-1.png

Yukarıda soldaki resim bebeğinizin bu haftadaki durumunu şematik olarak göstermektedir. Resimde rahimağzı tıkacının bebeğinizi dış ortamdan nasıl koruduğuna dfikkat ediniz. Bu tıkaç doğuma yakın rahimağzının açılmasıyla birlikte atılacak ve halk arasında "nişan gelmesi" adı verilen durumu oluşturacaktır.

İyi geceler hayırlı huzurlu bayramlar kıpır kıpır topiğin cici üyeleri inşallah hepinizin içi de topiğiniz gibi kıpır kıpır olur. Ben bu topiğe biraz geç katıldım önceki muhabbetleri okuyup kıskanıyorum valla keşke ben de içlerinde olsaymışım diye. Benim topik bira dha eylül ekime kaydı ama oralarda hiç hareket bereket yok ben de sizlere yama yaptım kendimi. Yarın sabah opum var dua edin benim için heyecanıma ortak olun olmaz mı:):):)

iz_1702, post: 37189989, member: 392696"]canım hayırlı olsun :) ama merak ettim neden tahlilini erken yaptırdın? transferin hangi gundu? bugun benim de 9.gunum tahlil yapsam mi acaba?[/QUOTE]

Canim Ozel bir nedeni yoktu, ben hastanede calisiyirum kadin dogum dr. Arkadasim var ona bisey vermek icin hastaneye gittim, beni orda girunce diger doktorlar tedavimi falan sordular 7. Gun oldugunu soyledigimde hepsi sakin tahlil yaptirma dedi en az 3 dr soyledi, bende uyuzluguna yaptirdim valla onlar yaptirma dedikce icimden bi ses yaptir dedi yaptirdim 35 cikti iste ama sevinemdim tabi sonuc dogru cikmaz dedikleri icin :KK43:

İyi akşamlar iyi bayramlar kızlar bidahaki bayramı kucağımızda bebeğimizle karşılamayı nasip eder Allah inş.
Dün 5.gündü embiriyolarım için 5tane 1.kalite olmuş bugünde 1tane daha olmuş biyopsi alıp genetige yolladılar 3.gün 17di birden çok düşmüş gibi geldi sayı ama embiriyologlar biz 1.kaliteyi seçip yollamamız lazım diğerleride kötü değil dediler bakalım kAçı sağlıklı gelicek umarım hepsi güzel gelir 15 güne belli olucak:KK17:

X