2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Canım moralini bozmamaya çalış eşin birden sana karşı siper almış hiç annesinin söylediklerine takılma onu da hiç söyleme artik bu aralar nasıl olsa kadın laf çeviriyor sen de hiç bir şey olmamış gibi davran ve sallama insanlara değerinden fazla değer verirsen böyle tepene çıkıyorlar üzme kendini ve canandan önce can demeyi öğrenmeliyiz tatlım kendi mutluluğun için böyle davranmak gerekiyor.
bilmiyorum moralim çok bozuk hiç çocuğum olmayacakmış gibi hissediyorum,kendimi eksik hissediyorum,suçlu hissediyorum. tüp bebek şansım bile çok değilmiş doğal yoldan da imkansızmış. doktor da pat diye söyledi insan biraz alıştırır.
kayınvalidem de ailende de varmıydı sadece sen mi böylesin falan diyo şimdi de.
önemli olan benim tabiki de bir an önce kendimi toplayıp bi karar vermem lazım.

bilmiyorum moralim çok bozuk hiç çocuğum olmayacakmış gibi hissediyorum,kendimi eksik hissediyorum,suçlu hissediyorum. tüp bebek şansım bile çok değilmiş doğal yoldan da imkansızmış. doktor da pat diye söyledi insan biraz alıştırır.
Allah sabır versin canım eşin niye anasına uyuyor ... Ki çok sinirlendim ! Yaninda olacağına böyle davranması çok kalp kırıcı,, inşaallah böyle devam etmezler.inşaallah kavuşursun bebeğine hiç bisey imkansız değildir hemen iyi bir merkeze git bi ucundan tutun yaşın 30 olur daha geçende abla vardı trasfer günü yanımda 42 yaşında anne olacağım diye çabalıyor rabbim onada versin isteyen herkeze

kayınvalidem bana diyeceğini diyor eşime de ben öyle demedim diyor eşim de zaten annem demez öyle şey sen yanlış anlıyosun diyor,yani bana inanılmıyor.
bi de bugün eşim bana sorun ben de olsaydı sen beni çoktan boşardın,seni boşamadığıma dua et dedi. zaten yeni öğrendim çok hassas dönemimdeyim,çok alındım,ağlıyorum 3 gündür.
Ya kusura bakma canım konusmaniza misafir oldum bunu diyen bi adam için niye agliyosun ki o ne demek ya bosamadigima dua et falan bence o yatsin kalksin sukretsin seninle evli olduğu için bu senin suçun değil ki allahım herseyin hayirlisini versin ya kocaninda evladin da hiç canını sıkma gün gelir allahım sana da nasip eder inşallah canım benim boşver ana oğul konussunlar kendi kendilerini duyma sen

slm canım bende yazdıklarına kayıtsız kalamadım seni en iyi anlayanlardan biri olarak, bu tip insanlar her yerde karşımıza çıkabiliyor sanki bizim elimizde olan birşeymiş gibi kendimizi suçlu hissettiriyorlar ama çok ümitsizliğe kapılmışsın Allah dileyince imkansız diye bir şey yoktur bizim sebebi bilinmeyen infertilite 5 yıldır çocuğumuz olmuyor 3. tüp denememiz şuan test gününü beklemedeyim yani sorun yokken bile olmayabiliyor hem sen çabuk pes etmişsin sana tavsiyem başka doktorlarada görün hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum ama ankarada murat sönmezer, ibrahim esinler, hulusi Bülent hocalar gibi en ümitsiz vakaların bile kucaklarına bebeklerini almalarına vesile olan hocalarımız var ve dua etmeyide hiç ihmal etme verecek olan Allahtır. lütfen toparla kendini ve tedavine başla o insanlarıda Allaha havale et Allah bütün evlat hasreti çeken kullarına hayırlı evlatlar nasip etsin

Canım bu idrar testiinde silik çıkmasının nedeni adet tarihinden önce yapmış olman yani gebelik idrara en son karışıyo o yüzden de silik çıkması pek tabii normal yaşadığın hiçbir sağlık sorunu Rabbimin senin rahminde can vereceği evladına engel değil yeter ki Ol desin yarın daha sonraki gün tekrar bakarsın tüp bebekle olmadı anladığım kadarıyla doğru mu
Haklısın canım. Bakalım yarın kan tahlili yaptıracagim.kendiliğinden oldu canım eğer oldu ise tabi bilemiyorum.3 aydır istiyorduk. En son adetim 29 haziran olduğu için adet dönemini de bekleme gibi bi lüksüm yok :-)sadece yumurtlama günümü yani 10 eylül biliyorum evde yapılan testler ile takip etmiştim.

Tek bir doktorun sözüyle hareket etme lütfen bu iş de uzman bir merkezdeki doktora git Allah diledikten sonra her şey olur yeterki sen duanı et ve Rabbime tevekkül et kendini suçlu hissedecek bir durumun yok canım bu Allahtan gelen bir şey hem tüpler tıkalı da olsa ameliyatla açılıyor diye biliyorum tam emin değilim ama lütfen bu işin uzmanı olan bir hekimle görüş ve bir süre kayınvalidenin sözlerine kulaklarını tıka dan dun konuşuyor bide o seni üzüyor ya çok sinir oldum.

Kayin
Kayinvalidenin bekar kizi varsa allah sonunda versin elbet ama aynisini onlarada yasatsin insallah.insani gunaha sokuyolar yaa.tez vakitte bebegin olsun insallah ama sakin kayinvalidene el bile surdurtme bebegine.allahim bu zihniyette insanlarin hala varolduguna inanamiyorum ya... tatlim senin yapacagin bir doktora daha gitmek.eger o da tup bebek derse guvenebilecegin bi dr arayisina girmek.hangi sehirdesin??? Dr konusunda bizler burdan tavsiye verebiliriz.sonra kimseye bisey demeden biran once tedavine başlamak. Kocanla sen bilsen kafi.heleki o cadi kaynanana asla soyleme.mumkunse gorusme bile

kayınvalidem bana diyeceğini diyor eşime de ben öyle demedim diyor eşim de zaten annem demez öyle şey sen yanlış anlıyosun diyor,yani bana inanılmıyor.
bi de bugün eşim bana sorun ben de olsaydı sen beni çoktan boşardın,seni boşamadığıma dua et dedi. zaten yeni öğrendim çok hassas dönemimdeyim,çok alındım,ağlıyorum 3 gündür.
Bulunmaz hint kumasi cunku ve sen bu adami baba yapmak icin paraliyosun kendini.deyip degmedigini allah bilir.merak ettim severekmi evlendiniz siz? Allah yardimcin olsun tatlim.belliki sana senden baska destek yok.kendi ailenle gorustunmu peki.belki onlar destek cikarlar canim sana. Moralini yuksek tutmaya calis canim.dedigim gibi mimkun mertebe az gorus esinin ailesiyle bu donemde.kimse icin degil kendin icin gir bu yola.rabbimin izniyle tez vakitte al bebegini insallaj kucagina.kimse ama kimse senin anne olma hakkini elinden alamaz.bosarim tehtidleri savuran kocan bile...

ben sigara içtim ya bugün çok hemde :KK12: bide transfer öncesi... yani içiyordum zaten de çok azaltmıştım :KK43: transferden sonra hiç içmem diyordum bu akşam patladım oooffff:KK12: eşimde bide sigara bırakcam die stres yapma diyo günde 3ü asla geçmiceksin dedi transfere kadar... ama ben bu akşam eltimle dagıttım ya çay bahçesine gitmiştik ne illet ne pislik bişeymiş ooofffff:KK12:

canım eşine annen böyle şöyle dedi deme hiç. anlaşılıyo ki anlamıcak enişte senin halinden. kayınvalidenle de çok muhattap olmamaya çalış yüzyüze gelmemeye çalış elinden geldiğince. çocugum olmaz filan diye de düşünme.. neler duyuyoruz dr un kesınlıkle anne baba olamazsınız şansınız yok dediği insanların bile oluyo.. ki sana en azından tüp bebek de şansın oldugu soylenmiş. ya konusarak halletmeye çalış ama tabi eşinin iyi bi anıjna denk getirip konuş. ne bilim uygun ortamı sağla filan işte. Allah yardımcın olsun... inşallah bebeğin olur da doya doya koklarsın bebeğini...

X