2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

O kadar canim yaniyorki beni sizden baska anlayan yok o sonucu gorunce sanki o kagit ates oldu dustu yuregime cok zor cok uzgunum aglamaktan sistim resmen icim kitlendi biliyorum faydasi yok hicbiseyin Rabbimin istegi boyleymis ne desek bos ama bu can acisi cok baska dayanamiyorum halbuki konustun onlarla dualar ettim birakmayin beni yikilirim dedim yikildimda parca parca oldu her zerrem dua edin cabucak gecsin bu acim unutayim hemen

Canim beni
Tüp bebek aşamasındaki arkadaşlar keçibıynuzunu eşinize yedirmemizi tavsiye ederim sperm sorunu yoktu ama kalite sorunumuz vardı Yedirin kürünü yapın farketmez
Ben esime keci boynuzu ozü ve caksir suyu veriyorum 15 gun oldu son 4 gundur adami tutamiyorum masallahi var bir enerji patlamasi oldu ki sormayin korkuyor kalp krizi gecircem diye icmde volkanlar patliyor diyor napsak acaba tahlil versekmi belli olurmu sayida ve morfolojide erken surede etki edermi

kişiden kişiye değişiyor ama etki ediyor cnm bizim sayımızı 15-20 günde 1-2 taneden 9 milyona çıkarmıştı...

seni iyi anlıyorum arkadaşım ve ne desek boş evet ama hayırlısı böyleymiş demek ten başka söz yok umudunu yitirme sakın ben 10 yıldır uğraşıyorum sonunda rabbim nasip etti daha yeni öğrendim bende pozitifi ama on dan önce 5 aşılama 5 tüp neğatif im var demek ki vakti zamanı 10 yılın sonunda kavuşmak mış yavruma salı keseyi görmeye gideceğim ben bile hala şaşkınım onca negatifi görünce şaka gibi geliyor inanasım gelmiyor ama rabbim nasip etti şükürler olsun
umudunu yitirme geç olsun ama güç olmasın sabret ve sadece dua at arkadaşım inşallah rabbim nasip eder bir gün

Canım zor biliyorum ama kısmet değilmiş umudunu yitirme sakın ilk denemenmiydi

Nahre kuzum ne desek boş bizim söylediğimiz herseyi sen kendine söylüyorsun başkası tekrarlayınca ben sinir olurdum bugün yanmak ve ağlamak senin hakkın doya doya matemini yasa ve sonra yeni gün yeni umut biz herzaman burdayız asla yalnız değiliz

canım hayat devam ediyor, eşimiz ailemiz yanımızda çok sükür, saglıgımız yerinde. yine denersin canım, cok var sonraki denemelerinde hamile kalan, hayırlısı canım herşeyin. üzüntünü erteleme, bol bol üzül, sonra daha kötü olur ama yavas yavas toparlanmaya calis canım.

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar, 3.gün embriyosu ile 5.gün embriyosu arasında hücre sayısı dışında ne fark var? hangi durumlarda doktorlar 5.gün transfer kararı alıyorlar?

Kızlar Merhaba
Tüp bebek tedavime başlayacaktım ama sağ tüpümü aldırmam gerektiğini söyledi doktorum içerisinde sıvı birikmesi oluşmuş durumda çünkü tüplerim tıkalı benim. Bunun için devlet hastanesinde bildiğiniz iyi bir doktor var mı? Laparoskopi yapılması gerekiyor zaten tüp bebek için bir sürü para harcadım bir de bunu özel bir yerde yaptıramayacağım. Ben istanbul anadolu yakasındayım bu arada.
Cevap verebilirseniz çok mutlu olurum kimseyi bulamıyorum

Canım benim eşimin de sperm sayısı az, doktor proxeed plus verdi 6 ay boyunca kullanması için ama en az 3 ay sonra sperm testi istedi ,2,5 ay sürecek dedi etkisini göstermesi, internette de aşağıdaki gibi bir yazı var, bilgin olsun.

SPERM ve ÜRETİMİ: Her testis içinde kılcal borular vardır, kabaca içi boş incecik bir tüpü yün yumağı gibi sardığımızı farz edelim, işte testis böyle bir yapıya sahiptir ve meni (sperm) oluşumu bu boruların içinde olur. Erginlik çağına yaklaşıldığında başlar ve yaşam boyu kesilmeden devam eder. Bir spermin üretimi yaklaşık 74 gün kadar sürer.

ben cektiriyim dedikce o israrla gerek yok dedi Allah bildigi gibi yapsin bunca emek para bosa gittim bahceci fulya ya gitmeyi dusunuorum ama tabi anca seneye

öncelikle geçmiş olsun canım. aldırma kararından önce başka dr. a görün bence. devlet hast. bilmiyorum ama Kadıköy Şifa hast'de Birgül hn ve Furkan bey var -kadın doğum da...onlar bu konuda çok iyiler. benim miyom ameliyatımı yaptılar.

allahim yardim etsin.üzulme canim demek cok kolay her defasinda insanin icinde biseyler kiriliyor haklisin bir beklenti icindeyken boylee olmasi gercekten yikici olabiliyor.ama canim gun gun hafifleyecek yeniden umutlerin yeserecek .tekrar deniyceksin bizler insaniz bunlar hep bir sinav icini ferahlatmaya calis .inan canim rabbim sana en guzel ve en hayirli evladi verebilmek icin bekletiyor.seni odullendirecegi gunu dusun.inan .

Selam kızlar,
2 gündür cerrahpaşa da tüp bebek raporu için son test ve tahlillerimi toparlamaya çalışıyordum, bir sürü sayfa birikmiş, hepsini okudum, bir kısmını gözü yaşlı, bir kısmını sevinçli.
Hamile olan anne adaylarımızı canı gönülden tebrik ederim, Allah'ım sağ sağlim kucaklarına almayı nasip etsin inşallah.
Opu ve transferi olanlar için de hayırlı pozitif sonuçlar diliyorum.
Negatif olan güzel anne adaylarımızın da inşallah en kısa zamanda pozitif sonuçları paylaşması için dua ediyoruz hepimiz. En kısa zamanda hamiş haberlerini buradan duyalım inşallah.

Ben ve eşim 1 haftada cerrahpaşada istenen tüm test ve tahlilleri dün bitirdik hayırlısı ile. Smear ve rahim filmi sonucu bekliyoruz artık. 10 ekimde smear sonucumu alınca dosyam kurula verilecek ve raporun onaylanması ile ilk tüp bebek tedavimiz başlayacak. (Bu arada dün rahim filmim çekildi ve 2 gece uykusuz kalmama sebep olacak bir acı ve ağrı ya da kanama ile karşılaşmadım. Ağrı kesici bile almadım, çekilecek arkadaşlarımızın biraz içi rahatlasın diye belirtmek istedim)

Allah 'ım isteyen herkesin evlerini çocuk kahkahası ile doldurup taşırsın inşallah. Hepimize önce bolca sabır ve bol şans diliyorum.

kızlar transfer sonraki dün kanda gebelik oldugu çıktı yarın yine kan vericem artış varmı diye iğnelere devam dedi dün hemşire ama estroferm ile ilgili ne dediğini hatırlamıyorum kullanılıyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…