2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Selam arkadaslar bende ay sonunda reglimi olup başlıyorum ALLAHIM nasip ederse merak ettigim toplama transfet hepsi ayni andami oluyor arada bir regl daha olmak gerekiyormu

canım adetin 2.günü doktora gidiyorsun, alttan bakıyor, kist filan birşey var mı diye, yoksa yumurta uyarıcı iğneleri kullanmaya başlıyorsun. yaklaşık 10 gün kullanıyorsun bu iğneleri. bu arada kaç tane büyümüş kaç mm olmuş sık sık kontrole gidiyorsun.
oluşan yumurtaların yeterli olgunluğa geldiğinde, bu 10-11 günün sonunda, gece sana verilen saatte çatlatma iğneni yapıyorsun. bu iğneden 34-36 saat sonra OPU oluyor, yumurtalar toplanıyor. sonra aynı gün eşin sprem örneği veriyor.
toplanan yumurtalar bir süre dinlendirildikten sonra mikroenjeksiyon ile dölleniyor, sonra takip eden günlerde döllenip döllenmediği, döllendiyse bölünmeye devam edip etmediği takip ediliyor, sana haber veriyorlar. sonra duruma göre 3. ya da 5. gün kaliteli embriyoları tranfer ediyor doktorlar. opu ile transfer arasında destekleyici hormon takviyeleri alıyorsun.

ama adetini beklemeden doktora bi gitmende fayda var. süreci öğrenirsin. doktoru tanırsın. onceden yaptırman gereken testler vardır belki doktorun istediği adetten önce onları yaptırırsın. ilaçları nası temin edeceğini öğrenirsin. çünkü adetin 2. yada 3. günü hemen başlaman gerekiyor iğnelere.

kolay gelsin.

SLM ARKADAŞLAR BEN İLK AŞILAMAMI OLDUM FAKAT BUGÜN NEGATİF SONUCLANDI ASLINDA DKTRUM TÜP BEBEK ÖNERİYOR EŞİMDE VARİKOSEL VAR 1 MİLYONLA AŞILAMA YAPILDI AMA TUTMADI EŞİ VARİKOSEL OLUP TÜP BEBEK YAPTIRAN VE OLUMLU SONUÇ ALAN VARMI KARAR VEREMIYORUM BİR TÜRLÜ YARDIMCI OLUN LÜTFEN

Bu cumalarin yuzu suyu hurmetune rabbim gonlumuzden geceni nasip etsin mis kokulu hayirli evlat nasip etsin bize geceler oyle zor geciyorki sesizligin acinin coktugu butun hislerle basbasa kaldigimiz anlar ben cok buruk oluyorum esim gececi sabah olmuyor hep hayalim simdi o minicik eller o mis gibi kokan nefes aglamasi ellerinin yuzume deymesini hep hayal ediyorum rabbim umutlarimiza hayallerimize kavustursun tez vakitte kucaklarimizi bos birakmasin insaallah icim yaniyor arkadaslar ben ne yapacagimi bilmiyorum elim kolum bagli hicbir sey yapmamak gun gun bitiriyor ne olur bqna dua edin maddi sıkıntilarimizdan kurtulup tedavime baslayim allahim baskasi icin dua edenin sesini duyarmis rabbim hakkimizda hayirlisini nasip etsin insallah evlatlarimiza kavusalim tez vakitte

canım benimde 2.gün ve 3 hücreli ve donduruldu.Allah nasip ettikten sonra 2.kalite bile tutunuyor.burda okuduk bunları.
Evet canım doğru diyorsun.benim bugün 3.gün embiryosu olacak eğer tranfer olursa haber vereceğiz dedi uyku tutmadı sabahtan beri ayaktayim rabbim hakkımızda hayırlı neyse onu versin

Merhaba canım benim eşim varıkosel ameliyatı oldu bugün yarın tranferim olacak inşallah tutar. Canım aşılamanin şansı çok düşük gerçekten bunu tüp aşamasında daha iyi anladım. Yum toplanmadan önce 15 yum vardı yumurtalar toplandı 12 tane 7 tanesi işleme alındı diğerleri boş çıktı 6 tane döllendi. aşılamada yumurtalar büyüyor ama içi boş mu dolu mu bilmiyoruz o yüzden tüp daha iyi bence iki aşılama yaptırdım boşuna zaman kaybı oldu

Canım bebeğini almışsin sımsıkı tutunsunlar inşallah. bende erkenden kalktım hastane haber verecek bakalım büyük ihtimalle bugün tranfer olur. Senin bebeklerin kaç hücreli olmuş canım. Benim kiler dün 3 tu bugün de 5 6 olur galiba

Canım benim esimdede varikosel var sperm sayisi 2ilyon hızı yavaş ve morfolojisi 0 biz temmuzun 14 un de başladık tedaviye sonucun pozitiftir ancak 6 haftalıkken düşük yaptım

E="mhtpfth, post: 36974899, member: 609354"]SLM ARKADAŞLAR BEN İLK AŞILAMAMI OLDUM FAKAT BUGÜN NEGATİF SONUCLANDI ASLINDA DKTRUM TÜP BEBEK ÖNERİYOR EŞİMDE VARİKOSEL VAR 1 MİLYONLA AŞILAMA YAPILDI AMA TUTMADI EŞİ VARİKOSEL OLUP TÜP BEBEK YAPTIRAN VE OLUMLU SONUÇ ALAN VARMI KARAR VEREMIYORUM BİR TÜRLÜ YARDIMCI OLUN LÜTFEN [/QUOTE]
Canim

Canim amin. Insallah tum sikintilarini geride birakip yavruna en kisa zamanda kavusursun.

KIZLAR TESTE GIDIYORUM nolur dualarinizi eksik etmeyin hayirli haberlerle geleyim su mubarek cuma gunun yuzu suyu hurmetine Rabbim sen yardim et
Hayırlı haberlerle dönersin inşallah dualarım seninle.rabbim bu mübarek günde yüzünü güldürsün inşallah:)

KIZLAR TESTE GIDIYORUM nolur dualarinizi eksik etmeyin hayirli haberlerle geleyim su mubarek cuma gunun yuzu suyu hurmetine Rabbim sen yardim et
canım benim inşallah güzel haberle gelirsin.. kız bugun gözümü açtım sen geldin aklıma Rabbim yüzünü güldürsün inşallah canım...dualarımız seninle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…