2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

H htcilk canım 0.1 zor yükselen bir değer ama bence ilacı bırakma ve iki gün sonra tekrar yaptır gene düşükse ozman bırak ilacını çok zor biliyorum negatifi kabullenmek ama sanki. O seninle gibi geliyor

Canım ultrasoundla yumurtaların boyutuna gelişimine bakıyor, kanda da e2 hormonuna bakıyor. Yumurta rezervini gösteren bir değer aslında ama tüp bebekte bu hormonun belli bir düzeye gelmesini istiyorlar. "Olgunlaşmış (18 mm) folikül başına E2 seviyesi 200-600 arasında bir değer olmalıdır. Bu değerler kimi aşırı şişman hanımlarda bazen daha düşük olabilir" diye okudum bir internet sitesinde.
Aksine zayifim ben ama zaten yumurtalarin gelisimi iyiymis doktor hersey iyi dedi o zaman hormonun artmasi lazim degil mi

ya simdi bize dedi ki hemsire yarin ki kan degerine gore eger yukselmisse c.tesi catlatma ignesi olursunuz p.tesi toplanir dedi ama c.tesiden p.tesiye 2 gun oluyo e 36 saat sonra catlamis oluyo anlamadim ben biri anlatsin yaaa :mad:
cumartesi gece bir saat verecekler sana.merak etme ayarlayacaklar saati.bu için en püf noktası zamanlama zaten.sen endişelenme.
mesela ben çarşamba gece 11 de yaptım çatlatma iğnelerini cuma sabah 9 da çağırdılar opu için.ve işlem de saat 11 e doğru oldu aslında.hiçbişey olmadı.çatlamayı önleyici iğne ile kontrol altında tutuluuyor ya yumurtalar.
ayrıca e2 seviyesi de yumurtaların olgunluğu ile ligili bilgi veriyor.
takip ediyor olmaları senin adına iyi birşey.
bazen okuduk e2 sine hiç bakılmayanlar da oluyormuş.
e2 nin belirli bir seviyede çıkması daha çok olgun yumurta toplayabilecekleri anlamnına geliyor

arkadaşlar yiyenler panik olmasın baştan yazıyorum bak ama dün dr.um bana yememem gerekenleri saydı.
maydonoz,hurma,ananas ta vardı aralarında.
ee ben günde 1-2 yiyorum dedim.
hurma doğuma yakın yenilir dedi.kasılmaları artırıyormuş bunlar.
benim günde yrm kilo hurma yiyen hastalarım oldu o yüzden uyarıyorum dedi.
bi dipnot bilgisi.
bu ananası transfer sonrası tüketen çok arkadaş vardı.dr.un yeme demesi beni çok şaşırttı.size diyen oldu mu aralarında.
soda,kahve filan da içme dedi.kendince kuralları var:))
tedavi boyunca da tavuk eti yasaktı mesela kimsede okumamıştım.hatta peynir yoğurt filan da yasaktı opu ya kadar.
ama pek te kimse de okumadım bu önerileri.sanırım kendine has öneriler bir kısmı
Arkadaslar benim doktorumda sadece tavuk konusinda kati.en fazla hormon onda oldugu icin kesinlikle yemeyeceksin dedigi tek sey tavuk.yumurta icinde mumkunse koy yumurtasi dedi.esim her hafta koyden getirtiyor valla

Arkadaşlar 10.gun 227 12.gun 474 14.gun 448 16.gun 849 çıktı sonucum ama 14.gun biraz düşük çıktı Dr.um bişey yoktur diyo ama sizce bi sıkıntı var mıdır
bi sorun olsaydı 14. günden sonra 16. güne artış olmazdı.boşuna endişelenme bence.
bu beta hcg seviyeleri öyle matamatiksel kurallara sıkı sıkıya bağlı değil anlaşılan.
sonuçta embriyonun biyolojik olarak geçirdiği bir süreç sonunda artıyor.
senin de gayet güzel de artmış.
dr.una güven bence.

ya simdi bize dedi ki hemsire yarin ki kan degerine gore eger yukselmisse c.tesi catlatma ignesi olursunuz p.tesi toplanir dedi ama c.tesiden p.tesiye 2 gun oluyo e 36 saat sonra catlamis oluyo anlamadim ben biri anlatsin yaaa :mad:
canım cumartesi gece 1 de oldun mesala 36 ssat sonrası pazartesi öğlen 12 olur.yani 35 ile 36.saat arası opu yapılıyor

bi sorun olsaydı 14. günden sonra 16. güne artış olmazdı.boşuna endişelenme bence.
bu beta hcg seviyeleri öyle matamatiksel kurallara sıkı sıkıya bağlı değil anlaşılan.
sonuçta embriyonun biyolojik olarak geçirdiği bir süreç sonunda artıyor.
senin de gayet güzel de artmış.
dr.una güven bence.
Evet drum bi sıkıntı olduğunu düşünmediğini söyledi nerdeyse 2 katı artmış yoktur bişey haftaya gel ultrasona bakalım dedi inşallah yoktur bişey canım

Inşallah canım ya dün sonucu görünce çok korkmustum ama sonra düşündüm bi sorun olsa kendini belli ederdi dimi kanama ağrı vs gibi
ben aşılama ile hamile kalıp düşük yapmıştım kanama olduğu gün kanda b hcg düşüşe geçmişti canım. 178 den 60lara düşmüştü kanamadan sonra.

Aksine zayifim ben ama zaten yumurtalarin gelisimi iyiymis doktor hersey iyi dedi o zaman hormonun artmasi lazim degil mi

canm yumurtalar normal büyüdüyse hormon da aynı oradan artımıstır. endise etme.

Arkadaşlar 10.gun 227 12.gun 474 14.gun 448 16.gun 849 çıktı sonucum ama 14.gun biraz düşük çıktı Dr.um bişey yoktur diyo ama sizce bi sıkıntı var mıdır

canım artması yeterli. çok güzel artmış. insallah böyle devam eder.

canm yumurtalar normal büyüdüyse hormon da aynı oradan artımıstır. endise etme.

canım artması yeterli. çok güzel artmış. insallah böyle devam eder.
Inşallah tatlım ya artık test vermicm eşim çok kızıyor verip strese giriyosun sürekli ayaktasin hastanelerde geziyosun diyo zaten artık haftaya keseyi gorcez :)

X