2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

kızlar iyi haftalar olsun lucrine devam bugun 4.gün olcak acaba adet kaçında gelir merakla beklıommm hepinize sevggilerimle.....

Kusmak bebişlere zarar vermiyor cnm. Özellikle başlarda o şuan yolk kesesinden besleniyor. Senin depolarından. Daha senin yediklerinfen beslenmeye başlamadı. 11 12. Haftalardan sonra senin yediklerinden beslenecek. Ama su içmemen sıkıntı. Bol su içmeliyiz biliyosun. Ben 4 bardak falan anca içebiliyodum çok ağır dönemlerde. Ama ayran iyi geliyordu mesela ayran içiyodum su içemediğim zamanlar. Bir dönem kayısı suyu içtim az da olsa. Kabız bi dönemim de oldu o dönemde. Ama sonradan mide ekşimesi yapmaya başladı bıraktım

Ah canım ya bilmez miyim...? 8 hafta geçirdim bu şekilde... Bugün 17+1'im hala da sabah bir yokladı. Artık korkmaya başladım 9 ay kusanlardan olacağım diye. Ama bir taraftan da hep dedim ki kendime bak bebeğim iyi, benimle.. Çünkü sadece ayda bir doktor kontrolüne gidiyorum ve onu hissetmenin tek yolu bulantılarımdı. Aslına bakarsan hala da öyle. Çünkü hala hissetmiyorum hareketlerini. Sanırım 1-2 hafta daha da hissetmeyeceğim. Bulantılar zor ama bir taraftan da bebeğin büyüyor, gelişiyor bunların göstergesi. Böyle düşünüp rahatlamaya çalış. Zor bir süreç ben 6 haftadır geçecek diye bekliyorum. 8 hafta oldu hala geçmedi, insanın siniri de bozuluyor. Sürekli hasta... Ama doğa bu. Bir bildiği var. Benim oğlan mesela asla sağlıksız bir şeyi kabul etmedi. Ne zaman dışarda yedim kusturdu beni istemediklerini atıyor bir şekildee yanii.. Böyle böyle rahatlat kendini tatlımm. Geçecek öle düşün. İlk 16 hafta zor dönemiii sonra rahatlayacaksın...

canım bilgilendirdiğin için teşekkür ederim şöyle söylim ben ayranı çok severim su içemiyorum diye günde koca büyük bardak ayran içiyorum 2 bardak dayanabilirsem su içiyorum Allah yardımcımız olsun bulantılarım sabah çok şiddetli oluyo hatta sabah 5te dikiliyorum gün içinde eskisi gibi uykum olmuyo canım o zaman sen dikkat et 9 ay kusma ve bulantı düşünemiyorum bile çok şükür halimize ama işte zor biraz biliyo musun canım düşük tehdidim oluştuğu günden itibaren içten içe seviniyorum acı verse de aaa bak bulantım var demek ki benimle diyorum tıpkı senin gibi... zaman geçiyor bir şekilde katlanıcaz yeter ki sağlıklı olsunlar ben bide probiyotik yoğurt yiyorum kayısılı ve incirli ananaslı da sana da tavsiye ederim canım kabız olmayı engelliyo hiç yoktan bi geçsin de 16 hafta inşallah bakalım

• Beğen
Reactions: Pbb
Kizlar adetim koyulasmis bu bir isaret mi ay cok heycanlandim ki ya :) :-)

kizlar merhabalar canlarimm nasilsiniz Allah hepimize kolayliklar versinn...ben pek iyi degilimm yaa kac gundur bas agrim devam ediyo birazda mide bulantisi yapiyo..benim ileri derece migren ve ataklarim oldugu icin ilac almadan gecmiyo kac gundur direniyorum ama kafamin arkasinda surekli bi agrim var esim sirf ilac almamak icin surekli masaj yapiyo bi sure geciyo tekrar devam ediyo insaallah ilerlemez acaba hamilelerinde kullandigi bas agrisi ilac var alsammi size sorayim dedimm yoksa biraz daha dayanayimmi:-(

Canım genelde koyu renk idrar vucudun susuz kaldı demekmiş. Su içiyorsun değil mi bol bol?? Günde en az 8-10 bardak...
Tabi tabi iciyorum canim ona ragmen boyle oldu evde elimde sise suyu seviyorum bende merak ettim bu yuzden

kizlar merhabalar canlarimm nasilsiniz Allah hepimize kolayliklar versinn...ben pek iyi degilimm yaa kac gundur bas agrim devam ediyo birazda mide bulantisi yapiyo..benim ileri derece migren ve ataklarim oldugu icin ilac almadan gecmiyo kac gundur direniyorum ama kafamin arkasinda surekli bi agrim var esim sirf ilac almamak icin surekli masaj yapiyo bi sure geciyo tekrar devam ediyo insaallah ilerlemez acaba hamilelerinde kullandigi bas agrisi ilac var alsammi size sorayim dedimm yoksa biraz daha dayanayimmi:-(
Canım doktoruna sor ve ilacını al bence. Böyle acı çekme. Zaten bebeğine zarar verecek bir ilaç kullanmana izin vermez doktorun merak etme. Çok geçmiş olsun cnmm...

Kızlar bugün transferimin 5.günü 3 gündür kasiklarim da ağrı vardı bugün hiç bir şey yok daha önce 2 aşılama 1 taze 2 donmus transfer yaptirdim bunda da olmaz diye çok korkuyorum dualarinizi bekliyorum beklemek çok zor

seninle aynıymış durumumuz. Hayırlı haberler alarız umarım... İnşallah.

Pardan kizlar idrarim koyulasmis adet neymis ya :) :)

günde nekadar su içiyorsun cnm. Ben çok içtiğim için genelde açık renk

Tabi tabi iciyorum canim ona ragmen boyle oldu evde elimde sise suyu seviyorum bende merak ettim bu yuzden
Hah süper canım. O zaman belki belirti olabilir. İdrar koyulaşması ve kokulu olması belirtiler arasında yazıyor normalde. Bende olmamıştı ama yaşayanlar var ki belirtiler arasında sayıyorlar. Hadi bakalım inşallahhh....

seninle aynıymış durumumuz. Hayırlı haberler alarız umarım... İnşallah.

günde nekadar su içiyorsun cnm. Ben çok içtiğim için genelde açık renk
Ben iciyorum canim hemen 10 bardak iciyorum en az cokta sik ciktim bugun bide koyu baya meraklandim bende

Hah süper canım. O zaman belki belirti olabilir. İdrar koyulaşması ve kokulu olması belirtiler arasında yazıyor normalde. Bende olmamıştı ama yaşayanlar var ki belirtiler arasında sayıyorlar. Hadi bakalım inşallahhh....
Canim insallah ya cok cok istiyorum Rabbim gonlume gore versin insallah hepimize tabi bak hamilesin ne guzel Rabbim kucagina almani nasip etsin sagsalim cok dua et bizlere

X