2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Canım hepiniz haklısınız bende şaşırdım 8.gün deyince ama yaptık işte zaten zahmet edip aramadılar bile sonuç böyle olunca boşverdiler sanırım tamm ben ilaçlara devam edicem 12.günde yapıcam kan tahlilini ya sizler iyi ki burdasınız Allah bin kere razı olsun hiç birinizin adını bilmiyorum ama bu destekleriniz beni kendime getiriyor olmasa bile sizinle konuşmak yetiyor bana hepinizi dinlicem
Cnm bugün daha 8.günümüz cuma yap testi ben hiç yaptırmadım pazar yaptrcam moral bozmak isttemiyom ilaçlarını bırakma ha iki gün kullanmısın ha kullanmamısın acele etme belki süprizi vardır bebeginin sana❤️❤️

kusura bakma canım bı kac sorum daha olacak.Rapor olmak icin asılama yapınca devlet karsılıyor mu peki?yoksa kendin ödüyorsun.Bi de rapor almak zor surec mi acaba
Tatlım ne kusuru ne demek keşke yardimci olabiliyorlarsam ne mutlu bana .evrakları nin hepsi istedikleri şekilde olursa 1 haftada çıkıyor rapor eksik ya da hatalı evrak getirirsen uğraşırsin canım. Devlet Hastanesinde aşı ya da tüp yapsan bile rapor ilaç paraların yarısını karşılar tatlım mutlaka cebinden para çıkıyor.ben özelde tüp bebek tedavisine başlıyorum raporlu tüp bebek tedavim 3 bin tutuyor raporum olmasaydı 6 bin tutacaktı.kisaca rapor olunca hastanenin de ilaç parasının da yarısını karşılıyor. Rapor için hsg raporu falan lazım benim tüm evraklarım zaten vardı 3 yıldır uğraştığım için bir hafta sonra çıktı raporum .aklına takılan sorular olursa sor tatlım

Son düzenleme:
2013 ocak ayinda reglimin 3.gunu gittim doktora.tup bebek yaptiracagim ama hic bilgim yok.arastirmadim.ben goruscez zannettim.gittik uygun dediler baslayalim tedaviye peki dedik basladik.10 gun sonra transfer.test gunu sonuc pozitif.o kadar rahat bir hamilelik gecirdim ki sukurler olsun.ne midem bulandi ne agirlastim.ooo dedim ne var boyle ben hep dogururum. Abartmiyorum kusursuz bi 9 ay gecirdim. Kolay degil ilk torun grliyor.odalar hazirlandi.kiyafetler abartmiyorum 1 yasina kadar alindi.hersey tamam.hastanemizi ayarladik oda suslemeleri, hastane ikramlari...ya akliniza gelebilecek ne varsa yasamak istediginiz ne varsa yasadim. 38+6 ydim.39 da yani bir gun sonra dogum olacakti.ama kizim beni birakti. Cuma gunu olmasi gereken sekilde dogumu yaptim. Dunyalar guzeli bir melegim oldu. O kadar guzeldi ki rabbim onu benden cok sevdi.yanina aldi.kaptigim enfeksiyon vs.bir ay evden disari cikamadim.bunalimin dibine girdim. Her sabah istisnasiz her sa bah aglayarak uyanip gunler geceler boyunca agladim.o kadar zor zamanlar gecirdim ki gercekten evlat acisi yasamayan kimse anlayamaz. Bir daha asla derken 10 ay sonra yeniden basladim tedaviye.tek duam allahim ne olursun kucagima saglicajla alabileceksem hayirli bir evlat olacaksa ver diye.tedavimin sonucu pozitif su an.ama ben kucagima saglikla sihhatli alacagim gune kadar asla rahat olmayacagim. Simdi biz burada hep heyecanlarimizi paylasiyoruz ama aslinda herbirimiz kendi icinde ne hikayeler ne acilar barindiriyo.evlat hasreti cok zor.evet.ama olmuyorsa da rabbimin bi bildigi vardir.ben rabbim neylerse guzel eyler diyerek atlatmaya calisiyorum bu sureci. Ozellikle negatif alan arkadaslarim rabbim sizi sonradan uzmek yerine bastan hayirlisini veriyor.unutmayin.boyle dusunun.vazgecmeyin.zamani geldiginde hayirli olacagi zaman olacak.yurekten inanin.
Sennn varyaaa cansinnnn
Allhimmm cocugunu kucaguna almayi nasip etsin... birdaha asla yasatmasin bu yasadiklarin .. hpmize guc kuvvet nasip etsin.. insallh.. <3

Tatlım ne kusuru ne demek keşke yardimci olabiliyorlarsam ne mutlu bana .evrakları nin hepsi istedikleri şekilde olursa 1 haftada çıkıyor rapor eksik ya da hatalı evrak getirirsen uğraşırsin canım. Devlet Hastanesinde aşı ya da tüp yapsan bile rapor ilaç paraların yarısını karşılar tatlım mutlaka cebinden para çıkıyor.ben özelde tüp bebek tedavisine başlıyorum raporlu tüp bebek tedavim 3 bin tutuyor raporum olmasaydı 6 bin tutacaktı.kisaca rapor olunca hastanenin de ilaç parasının da yarısını karşılıyor. Rapor için hsg raporu falan lazım benim tüm evraklarım zaten vardı 3 yıldır uğraştığım için bir hafta sonra çıktı raporum .aklına takılan sorular olursa sor tatlım
Tesekkur ederim canım ben de ozelde memorialda dusunuyorum bana yakın orası ama rapor gecıyormu bılmiyorum orda bi de umut tup bebek merkezi varmıs orasıda aklımda .Benım rahım filmi kan testleri hepsi hazır eylül hastalanırsam artık tup bebek icın bu hastanelerle gorusecem .

Kızlar Allah okunan ezanın hürmetine hepimize hayırlı evlatlar versin..
Ben Süleymaniye Kadın Doğum Hastanesinde tedavi gördüm.
1 eylülde transfer oldu, sonucumu sizinle paylaşırım inşallah.
İlaçlarım en yüksek dozdu 900 tuttu, eczacım 750 aldı sağolsun. Hastaneye de 410tl verdik. Şimdi bekliyorum. İnşallah annesine tutunmuştur bebeğim sımsıkı..

Tesekkur ederim canım ben de ozelde memorialda dusunuyorum bana yakın orası ama rapor gecıyormu bılmiyorum orda bi de umut tup bebek merkezi varmıs orasıda aklımda .Benım rahım filmi kan testleri hepsi hazır eylül hastalanırsam artık tup bebek icın bu hastanelerle gorusecem .
Benim bi arkadaşım orda yaptırdı raporlu geçiyor sanırım Memorial Hastanesi'nde. Inşallah herşey yolunda gider allah gönlüne göre versin canım

2013 ocak ayinda reglimin 3.gunu gittim doktora.tup bebek yaptiracagim ama hic bilgim yok.arastirmadim.ben goruscez zannettim.gittik uygun dediler baslayalim tedaviye peki dedik basladik.10 gun sonra transfer.test gunu sonuc pozitif.o kadar rahat bir hamilelik gecirdim ki sukurler olsun.ne midem bulandi ne agirlastim.ooo dedim ne var boyle ben hep dogururum. Abartmiyorum kusursuz bi 9 ay gecirdim. Kolay degil ilk torun grliyor.odalar hazirlandi.kiyafetler abartmiyorum 1 yasina kadar alindi.hersey tamam.hastanemizi ayarladik oda suslemeleri, hastane ikramlari...ya akliniza gelebilecek ne varsa yasamak istediginiz ne varsa yasadim. 38+6 ydim.39 da yani bir gun sonra dogum olacakti.ama kizim beni birakti. Cuma gunu olmasi gereken sekilde dogumu yaptim. Dunyalar guzeli bir melegim oldu. O kadar guzeldi ki rabbim onu benden cok sevdi.yanina aldi.kaptigim enfeksiyon vs.bir ay evden disari cikamadim.bunalimin dibine girdim. Her sabah istisnasiz her sa bah aglayarak uyanip gunler geceler boyunca agladim.o kadar zor zamanlar gecirdim ki gercekten evlat acisi yasamayan kimse anlayamaz. Bir daha asla derken 10 ay sonra yeniden basladim tedaviye.tek duam allahim ne olursun kucagima saglicajla alabileceksem hayirli bir evlat olacaksa ver diye.tedavimin sonucu pozitif su an.ama ben kucagima saglikla sihhatli alacagim gune kadar asla rahat olmayacagim. Simdi biz burada hep heyecanlarimizi paylasiyoruz ama aslinda herbirimiz kendi icinde ne hikayeler ne acilar barindiriyo.evlat hasreti cok zor.evet.ama olmuyorsa da rabbimin bi bildigi vardir.ben rabbim neylerse guzel eyler diyerek atlatmaya calisiyorum bu sureci. Ozellikle negatif alan arkadaslarim rabbim sizi sonradan uzmek yerine bastan hayirlisini veriyor.unutmayin.boyle dusunun.vazgecmeyin.zamani geldiginde hayirli olacagi zaman olacak.yurekten inanin.
Canım benim Rabbim karnındaki bebeğinle acını unuttursun, minik meleğini de sana şefaatçi eylesin inşallah ötelerde..
Ben de 2010'da evlendim. Eşim askere gitmediği için bebek düşünmedik. Kasım ayında bedelli askerlik çıktı, engel kalmayınca bebek düşündük aralıkta hamileydim.. fakat hüsran.. Dış gebelikti ve günlerce hastanede ve sonra evde yattım psikolojim alt üst olmuştu..
Bi sene düşünmedik sonra 2013 nisanda yine hamile kaldım bu kez de düşük yaptım..
Sonra uzun süre hamile kalamadim. En son geçen mart ayında hamile olduğumu öğrendim yine dış gebelikti bu kez iç kanama başlamıştı ve acil ameliyata alındım. Artık bebek görmeye dayanamıyordum.. birinin kucağında bebek görünce odaya kapanıp hüngür hüngür ağlıyordum..
Tüp bebek tedavisine başladık.. test günümü bekliyorum.
Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Demem o ki çift çizgiyi görmek insanı nasıl mutlu ediyor. O günki yazışmalarımız aklıma geliyor eşimle.. Nasıl sevinmistik oysa..
Test negatif çıksa eminim ağlayıp üzülecektim ama yaşadıklarımı düşününce negatif çıksa daha iyimiş diyorum..
Allah herkese hayırlı evlat versin..

:nazar:
Herkese merhaba, bugün adetin ikinci günü. Sevgili doktoruma gittim, rahim kalınlığına baktı, gayet iyi başlayabiliriz dedi. Kaç diye sormadım, o uygun gördüyse yeterli benim için.. Climara Forte adlı bir bant verdi. Gün aşırı sayıları belli düzende artacak biçimde yapıştıracakmışım. İki hafta böyle geçecek sonra yine kontrol... Hadi hayırlısı...
Rabbim hayirlisini nasip etsin.tedavin hayirli olsun insallah canim...

Canım benim Rabbim karnındaki bebeğinle acını unuttursun, minik meleğini de sana şefaatçi eylesin inşallah ötelerde..
Ben de 2010'da evlendim. Eşim askere gitmediği için bebek düşünmedik. Kasım ayında bedelli askerlik çıktı, engel kalmayınca bebek düşündük aralıkta hamileydim.. fakat hüsran.. Dış gebelikti ve günlerce hastanede ve sonra evde yattım psikolojim alt üst olmuştu..
Bi sene düşünmedik sonra 2013 nisanda yine hamile kaldım bu kez de düşük yaptım..
Sonra uzun süre hamile kalamadim. En son geçen mart ayında hamile olduğumu öğrendim yine dış gebelikti bu kez iç kanama başlamıştı ve acil ameliyata alındım. Artık bebek görmeye dayanamıyordum.. birinin kucağında bebek görünce odaya kapanıp hüngür hüngür ağlıyordum..
Tüp bebek tedavisine başladık.. test günümü bekliyorum.
Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Demem o ki çift çizgiyi görmek insanı nasıl mutlu ediyor. O günki yazışmalarımız aklıma geliyor eşimle.. Nasıl sevinmistik oysa..
Test negatif çıksa eminim ağlayıp üzülecektim ama yaşadıklarımı düşününce negatif çıksa daha iyimiş diyorum..
Allah herkese hayırlı evlat versin..
Canim ya, aslinda hepimizde ne acilar var di mi? Bastan sevincimiz sonra uzuntumuz veya tam tersi olabiliyor.yasadiklarin senin sinavinmis.insallah bu sefer son bulur.hayirlisi ile saglikla kucagina alirsin insallah.

Merhaba arkadaslar:KK15:, bir süredir okuyorum yazdıklarınızı ama ilk kez yazıyorum. Öncelikli olarak herkese sağBen de sizlere kısaca hikayemi anlatayım: 4yıllık evliyim, 2.5yıl önce bebeğimin 8haftalıkken kalbi durdu:KK43: ve aldılar. Bir süre biz istemedik fakat sonrasında da olmadı, doktorlara göre bir sorun yok ama bir daha olmadı. Biz de süreci uzatmak istemedik ve Bahçeci ye gidrek dr.güvenç bey ile görüştük. O da durumu değerlendirdi ve olması gerekir aslında dedi ama bizi kararlı görünce aşılamayı önerdi. Eşim direkt tüp olsun dedi. Ve tedaviye başladık. Adetin 19.gününde 2günde değiştirilen bir bant ve 3tane iğne verdi iğneler biter bitmez erken bi şekilde regl oldum. 2.günü gonal f ve menegon iğlerine başladım şimdi birde çatlatmama iğnesi başladı. Yarın kontrol ve muhtemelen pazartesi opu yapılacak. Benim merak ettiğim bundan sonraki süreçte beni nelerin beklediği. Çok fazla araştırma yapmadım çünkü farklılıklar olabiliyor. Fakat sizlerde bu süreçte olduğunuz için meraklarımı giderebilirsiniz diye düşündüm:KK15:.

İyi akşamlar kızlar yaa ne dicem cok akıntkm var sizdede varmı ilaçlardanmı acaba bugun 8.günüm su gibi anlamadım yanii

Canim ya, aslinda hepimizde ne acilar var di mi? Bastan sevincimiz sonra uzuntumuz veya tam tersi olabiliyor.yasadiklarin senin sinavinmis.insallah bu sefer son bulur.hayirlisi ile saglikla kucagina alirsin insallah.
Aminn inşallah hayırlı haber alırım..
11 eylül hem test günüm hem evlilik yıldönümümüz.. Rabbim hayırla neticelendirsin..
Senin de bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin arkadaşım ♡

Ben 2.5 yıllık evliyim yaşım 26 eşim 32 altınlarımızı sattık düğünden kalan el mahkum olunca kredi çekmek zorunda kaldık kim verir 5-6bin lira parayı malum ailelerinde halleri belli bu 4.herşey cok güzel yumurtalar yas ama bunlar yetmiyr işte bide üstüne neden tutmadığını bilemyrlar bu daha da kötü etrafımda ki herkesin bebeği var mis gibi kokuyorlar küçücük elleri yumuk yumuk ayakları var dayanamıyrm artık Allahım bilir verir diyrm ama inanın zor nefes alıyorum

canim benim yaa sana ne diyecegimi bilmiyorum rabbim yardimcin olsun manevi konudada maddi konudada biliyorum care olmuyo belli bi sureden sonra ben okadar agladim oyle uzuldumki gecmiyo bu aci varya hic birseye benzemiyo yuregimiz yara bere icinde bu konuda oyuzden seni taa yuregimden anliyorum Allah yar ve yardimcin olsun cnmm birsey sorcam nerde oturuyodun

Canım o ilacın kalıntıları. Rahim gerekeni alıp fazlasını ve ilacın birlikte gönderildiği maddeleri atıyor. Telaş yapacak bir şey yok gayet normal. Hatta dışarı çıkması güsel. Benim bir kere içimde kaldı doktor cımbız gibi birşeyle aldı.
hadi ya ... Çok teşekkürler içimde bi sıkıntı olmuştu. Bi de benim ki jel değil kapsül şeklinde .

Ben sirt ustu yatarken bacaklarımi dizden kırıp uyguluyorum.mutlaka jeli uygular uygulamaz ayağa kalkip gez emilmesi icin .biraz bekleyim jel camasira akmasin diye dusunme.tortu haline gelir jeli emip cekmesi için gezmen lazım dedi doktor. Arada sivi akintilar damlalar camasirinda bir miktar kalinti normal.
benim ki jel değil ama kapsül. 3 tane yerleştirmem gerekiyor.

Canım hepiniz haklısınız bende şaşırdım 8.gün deyince ama yaptık işte zaten zahmet edip aramadılar bile sonuç böyle olunca boşverdiler sanırım tamm ben ilaçlara devam edicem 12.günde yapıcam kan tahlilini ya sizler iyi ki burdasınız Allah bin kere razı olsun hiç birinizin adını bilmiyorum ama bu destekleriniz beni kendime getiriyor olmasa bile sizinle konuşmak yetiyor bana hepinizi dinlicem

canim allah sendende razi olsun ama arkadasimiz cook dogru yazmis ben burda neler cekiyorum sana anlatamam artik bebek kelimesini bile duyunca butun dunyam yikiliyo bende senin gibi 2, 5 yillik evliyim ve 26 yasimdayim bizim sorun sperm hareketsizligi ve morfoloji biraz dusuktu ama turk doktoru imkansiz degil olur dedi beni gorsen artik bi umut diye doktorlarin kapisinda yatiyodum esime yapmadigim almadigim karisim kalmadi beni bekletip durdular vee artik dayanamayip tup bebek yapmaya kara verdik bize ne dediler herseyiniz cok iyi kesin tutar ilk seferde dediler ve bitde ukala gibiler hu yabancilar insanlik duygusundan yoksunlar ve ben suanda 3.deneme asamasina geldik dusun ne hayallerim vardi ama baksana halimize cirpindikca batiyoruz sanki ama yine tekrarla beni sinir eden bu kadar duygusuz doktorlar sen dinleme onlari tekrarla bana ilkinde negativ dediler megerse dis gebelik olmus laparoskooi oldum nerdeyse olcektim oyuzden mutlaka tekrarla canim

X