2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

öyle canım etraf beni mahvetti zaten.artık içimde garip bi heyacan sanki olacakmış gibi bir his var gözüm çevreyi bile görmüyor inşallah hislerim doğru çıkar.

merhaba canım hamileliğin hayırlı olsun.darısı bizlere inşallah. kaç yumurtan toplanmıştı canım 10 hücreli mi tranferin oldu?
3.gün embriyosuydu 3 tane transfer edildi 8-8-9 hücreliydi ama kaç tanesi tuttu kaç hücreli olanı tuttu bilmiyorum değerlerim normal artıyordu tekdir muhtemelen dendi sonra birden artmaya başladı herşey olabilir dendi keseyi tam göremedi doktor 5,42mm lik bişi gördü ama bakalım....

Ayyy hayirli olsun.ne kadar guzel ve ne kadar ilginc kan degeri 13 iken bir gece once idrar testinde cikmasi.olacak cocuk belli oluyoengel tanimiyo.bende yarin 9.gunum yaptircam kan testini

öyle canım etraf beni mahvetti zaten.artık içimde garip bi heyacan sanki olacakmış gibi bir his var gözüm çevreyi bile görmüyor inşallah hislerim doğru çıkar.
Insallah cnm dualarim sizinle hepimizle bende ayniyim biliyormusun ben buna artik Rabbimin gonlume verdigi huzur diyorum cok tuhaf herseye aglayan ben bu tedaviyi hep aglayarak geciririm diyen ben aglayamiyorum bile insallah hissettiklerimiz dogrudur hayirlisiyla

Ayyy hayirli olsun.ne kadar guzel ve ne kadar ilginc kan degeri 13 iken bir gece once idrar testinde cikmasi.olacak cocuk belli oluyoengel tanimiyo.bende yarin 9.gunum yaptircam kan testini
yaptırma desem de beni dinlemeyecek yaptıracaksın biliyorum....
erken öğrenmek de ayrı bi stres kaynağı...
benim ilk değerim 13tü...
sevindik ama artacakk mı artmayacak mı kimyasal mı derken hergün kan testi yaptırdı hem strese girrdim hem kollarım mahvoldu...
en son geçtiğimiz pazartesi kan alırken hemsşire kızdı bana ne hale gelmiş kolların diye değer 1650 olunca da tekrarlamadım testi...
dilerim güzel haberler alırsın... bana yaz mutlaka....

Pazartesi yaptiracktim ama bugun butun regl belirtilerini gosterince gozum iccamasirimda kaldi.kucuk falan bi deger goreyim istedim.yoksa da bileyim iccamasirimda kan gorup sok olmayayim istedim.

Pazartesi yaptiracktim ama bugun butun regl belirtilerini gosterince gozum iccamasirimda kaldi.kucuk falan bi deger goreyim istedim.yoksa da bileyim iccamasirimda kan gorup sok olmayayim istedim.
regl olacakmışsın gibi hissetmen gayet normal...
korkma hiç inşallah güzel sonuçlar alacaksın....
inan buna...

canım çok az kalmış inşallah seninledir.ne güzel tatlım tedavin bitmiş en güzel ve en zor kısmı bekleme aşamasına gelmişsin.kaçıncı gün embiryosu oldu canım?
3.gun embriyosu canim.tedavim bir ay once oldu.doktorum donmis transfer yapmak istedi.rahim dinlensin diye.3 tane cozdurduk.2 si transfer oldu kalan bi taneyi devam ettirdiler 5.gune yurudu yeniden dondurdular.aslinda bastan neden 5.gun denemediler anlamadim ama neyse artik.olan oldu

tatlım liste var mı kimlerin tüp bebek yaptırdığı tutup tutmadığı falan yaptınız mı liste ordan bakayım merak ettim:)
Yapamadik cnmm.listemizizi biara site tadilata girdi.. bndesonra editore.. bana liste olurtrmk istesigimi soldimsuan sitenn.sorun oldugunu soldi.. yardim etcektiler guya etmediler.. saglik olsun.. zaten gebe olnlar.. altinta cizelgeleri var cnm.. insallb bizlerinde olur..

canım şimdi gördüm mesajını çok üzüldüm ya. doktorun yada asistanı seni bilgilendirmiyomu ya nerde yaptırdın denemeni.canını sıkmamaya çalış surda msj yazan bunca kadınız her birimizin öle hikayeleri varki birbirimizin hamile haberleriyle anca bi nebze katlanıyoruz.bizde bigün burdan haykırıcaz hamileyimmmmmm diye.inş amin

Kizlar lutfen cevap verin esim az once catlatma onleyici ignemi yapti gobegimden kizardi kasiniyor ve biraz sisti korktum bisey olurmu ilaci cekerken hava kacirdi icine bisey olurmu doktorumu aramaya cekindim bu saatte

Transferiniz iptal olmamış ertelenmiş sadece..
Bu bir çok kişide rastalanan bir durum anladığım kadarıyla OHSS olmuşsunuz..
İğnelerin yan etkisi...
Yumurtalıklar normal boyutundan daha fazla büyür ve sıvı birikimi başlar sıvı yayılır akciğerlere ilerlerse hayati risk vardır..Kan ve idrar da bazı değerlerinize bakılarak takibiniz yapılır.Bazı durumlarda hastaneye yatırılıyor ben yattım mesela 4 gün kadar...İleri seviyeye ulaşınca vücuttan iğne ile su çekiliyor..Siz de böyle bir durum yok çok şükür...Transferinizin ertelenmesi en doğru karar bu durumda transfer olup bir de gebe kalırsanız durum ağırlaşır ve gebelik kaybına kadar gidebilir sizin durumunuzu anlatmıyorum bile...Ohss yi bhcg yani gebelik hormonu tetikler...
Yumurta büyütme sürecinde iğnelerin basit yan etkilerini yaşarsınız çatlatma iğnesini yani hcg yi vurunca asıl yan etkisi ortaya çıkar,ohss tetiklenir ve yumurtalar toplandıktan sonra sıvı birikimi başlar...Herkeste olmaz..Bu sıvıyı ultrasonda görmüştür doktor ve transferi ertelemiştir.Bir süre şikayetleriniz devam edebilir bunun için yapılabilecek pek birşey yok size tavsiyem bol su tüketin ve bol bol proteinle beslenin,iş yapmayın dinlenin...Lütfen üzülmeyin bunu yaşayan çok sayıda kadın var..

cnmm benim cook uzuldum gecmis olsun nolur uzme kendini biliyorum cook zor dayanilacak gibi degil bizim cektiklerimiz ama inan hepimizin dualarindasin rabbim yardimcin olsun sana nasil teselli verecegimide bilmiyorum sadece gececek elbet bunlar....

Aşkolsun ama yardım ''edeceklerdi ama etmediler'' demek...
Durumda değişiklik olursa hemen bildireceğim demiştim ama değişen birşey yok bu sistemde tablo şeklinde liste yapamıyoruz isimleri tablosuz yazıp listeyi oluşturabiliyoruz ancak...
Tekrarlıyorum tablo yapabildiğimiz an dönüş yapıcam mutlaka...

Son düzenleme:
Olsunnn askk olsunnn canimmm tamm bekliyruz.. insallh.. hbeer veemdin snra cooooookkkkk bekledim bende.ole sandim .. onca insan var.. birtek bnle ilgilnmiyrsun sonucta unuttun sandiydim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…