2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Embriyo rahim boşluğuna bırakıldığında bir çok tutucu faktörler ile boşlukta durur, bu tıpkı doğal yoldan oluşan gebelikteki gibidir. Doğal olarak döllenen yumurta da rahim boşluğuna embryo safhasında düşer ve vücut embriyoyu kendi yaptığı ön testlerden sonra rahime tutunmasına izin verir. Nasıl normal yoldan hamile kalan bir kadın gebeliği için bir dinlenme yapmıyor ise tüp bebek hastasının da ek bir dinlenme yapması gerekmez.

Fakat bu gerçekleri hastalarımıza anlatsak da embriyo transferi sonrası hastalarımız bir kaç gün dinlenmek istemektedirler. Psikolojik olarak bu şekilde rahat edeceklerini söylemektedirler. İşte bu nokta da bende hastalarıma hak veririm ve transfer sonrası sırf kendilerini duygusal olarak rahat hissetmeleri için dinlenmelerini haklı bulurum.
Bende her seferinde rapor alırdım yatardım 2. Tüp bebekten sonra kendiliğimden hamile kaldım hemde çoğuldu ama 6+4 haftalıktı düştü hiç yatmadım çalıştım bu sefer rapor falan almıcam sadece yıllık iznimden 1 hafta kullancam sürekli hasta gibi yatınca vücut embriyoyu hastalık gibi algılayıp kabul etmiyormuş en güzeli çok fazla hareket etmeden dikkat ederek dinlenmek

Ainen ôle bacim yatamiorum bide ilkinde yattim yattim yine olmadi dustu yani
Hem burdaki dktorum da demisti embrio ole koyuldugu yerden akip geri cikmaz die :)
Annelik yuregi iste
Nasil hissediorsun cnm
Bide sen benden once ogrenicen dimi bana 15gun sonRaya test verdi cunku
Bnm ara ara adet sancisina benzer agrilarim oluo normaldir die dusunuyorum
Ya benim dun kasigim agriyodu sabah kalkinca sonra gecti bugun birsey yok yani canim ben bazen yuzustu yatiyorum birsry olur mu sence

Bende her seferinde rapor alırdım yatardım 2. Tüp bebekten sonra kendiliğimden hamile kaldım hemde çoğuldu ama 6+4 haftalıktı düştü hiç yatmadım çalıştım bu sefer rapor falan almıcam sadece yıllık iznimden 1 hafta kullancam sürekli hasta gibi yatınca vücut embriyoyu hastalık gibi algılayıp kabul etmiyormuş en güzeli çok fazla hareket etmeden dikkat ederek dinlenmek
Haklisin cnm aynen ôle
Sahsen kisi kendini nasil hissediosa ôle davranmali bence :KK70:
Yatmak beni strese sokuo annem yanimda olsa 15 gun yataktan cikamiycaktim
Ustelik uzaktà uzaktà her gun arayip kontrol edio evdemiyim diilmiyim die :)
Evde durmak istemiorum sabahtan atiorum kendimi disari taa esim aksam gelene kadar
Ilkinde 12 gun boyunca yattim test gunu 17 iu deger aldim sonta yukseldi ama dustu

Demem o ki embrion ole rahimden pirt die dusmuomus tutunmayinca adetle atiliomus ben nasil iyiysem ole davranicam :KK70:

Ya benim dun kasigim agriyodu sabah kalkinca sonra gecti bugun birsey yok yani canim ben bazen yuzustu yatiyorum birsry olur mu sence
Cnm olmaz olma merak etme :) kocaman 7aylik diiliz ki yuz ustu yatinca bebege bisi olsun minicik bir hucre daha o annesi :) ara ara bole sancilae gelip gidicek anlaSilan
Bas taci dimi bebisimiz burdayim desinde raziyim bu sancilara ben :)

Cnm olmaz olma merak etme :) kocaman 7aylik diiliz ki yuz ustu yatinca bebege bisi olsun minicik bir hucre daha o annesi :) ara ara bole sancilae gelip gidicek anlaSilan
Bas taci dimi bebisimiz burdayim desinde raziyim bu sancilara ben :)
Aynen yaaaa insallah hic birakmamislardir bizi sonsuza kadar pozitif sonuc alalimm insallahhh yaaaa beklemek zorrrr

Haklisin cnm aynen ôle
Sahsen kisi kendini nasil hissediosa ôle davranmali bence :KK70:
Yatmak beni strese sokuo annem yanimda olsa 15 gun yataktan cikamiycaktim
Ustelik uzaktà uzaktà her gun arayip kontrol edio evdemiyim diilmiyim die :)
Evde durmak istemiorum sabahtan atiorum kendimi disari taa esim aksam gelene kadar
Ilkinde 12 gun boyunca yattim test gunu 17 iu deger aldim sonta yukseldi ama dustu

Demem o ki embrion ole rahimden pirt die dusmuomus tutunmayinca adetle atiliomus

Aynen öyle bende kendime göre yormadan programlar yaptım rabbim ol dedikten sonra yaşıcak ömrü varsa sen ne yaparsan yap tutunur

merhaba bugün transferimin 2. günü..
beklemek zor.. hele de hiç kimse ile paylaşmadıysanız benim gibi..
1.gün yatakta zaman geçirdim daha çok ama sürekli yatmadım.arada dolaştım evde. 5 dk dışarıda yürüdüm.
bugün yatakta kalmadım .evde dolanıyorum uzanıyorum tekrar kalkıp küçük meşguliyetler bulmaya çalışıyorum
beklemek olumsuz düşünmemeye çalışmak sıkıntılı bir süreç

1.gün yatakta zaman geçirdim daha çok ama sürekli yatmadım.arada dolaştım evde. 5 dk dışarıda yürüdüm.
bugün yatakta kalmadım .evde dolanıyorum uzanıyorum tekrar kalkıp küçük meşguliyetler bulmaya çalışıyorum
puzzle almıştım ben 1000 parçalık....

TransfeRin hayirli olsun cnm bende 3.gunumdeyim
Kendini nasil rahat hissediosan ole davran stress yapmamaya calis
Bebisin sana sImsIki tutunsun insallahh ayni zamanlarda alcaz sonuclari rabbim hepimize nasip etsin en hayirlisindan

sıkılmazsın zaten incik cincik olsun ki vakit geçsin... örgü biliyosan örgü yap....
Ôrgude biliorum ama zamaninda annem zorla yaptirdi die sogudum :KK70:
Gunler okadar hizlanmiski yakalayamiorus bile
Baksana pazartesi transfer olmstm ne ara persembe olduk
Eskiden yapamiorduk aksami inan :)

canım benim transferim 8 ağustos yapılmıştı çok şükür hamileyim ve burada aynı transferi yaptırdığımız arkadaşlarımzla bu güzel haberi paylaşmıştık seni çok iyi anlıyorum kitap oku uyu film izle hatta önerebilirim :KK66: inşallah güzel sonuçlanır :KK68:

Dunyanın en guzel anne adayları merhaba bugun 3.gunum yine hic bir belirti agri sızı yok diğerlerin de de olmamıştı Allahım bu sefer duysun sesimizi
Biz bole 3.gunde olan 3 kisi oldukkkkk kiii :)
Gunaydinn cnmm nickin gibi pozitif ol bakiyimmmmmm
Insallahh pozitif sonuclari kutliycagiliz gunler yakindir senin tes gunun ne zaman en uzun bana verdiler galiba 9eylul bnmkisi :)

mrvis teşekkür ederim.İnşallah yüzünü güldüren sonuç alırsın. Tüm Bekleyenler için dua ediyorum.
haziran0806 sizi de tebrik ederim. Mutluluğunuz daim olsun. Biz de sizinle paylaşırız umarım mutluluğumuzu
pirtyaptım ben puzzledan daha çok sıkılırım sanki.. :) ama kitap film denerim odaklanabilirsem..

Kizlarrrrrr
Yarin trnsfer gunum..
2.gun embriyosu olcakmis.. bnm 5tane idi 2si dollnmis.. riske atmak istemediler.. dogal ortaminda buyumesine karar vermisler dollnmis. 2tane umudum var.. insallh rabbim ne verrse hayrlisni versin.. bugun 2hucreli yarin 4hucreli olcak sonrada annesine gelcekler dewam etcekler.. insallh bni birakmazlar.. dualariniza cok ihtiyacim var.. ne gelirse allhtan hayrlisi gelsin..
Varmi bildiginiz 2.gun embryosu ile hamile kalan sansim nedir bilmiyrum ama insallh guzel olur nediyim..

X