2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Allahim ol desin oluversin insallah canim rabbim kucagimizi bos koymasin annelik duygusunu bizede yasatsin benim esimde sinifogretmeni bende ogretmenim her gun cocuklarla geciriyoruz gunumuzu ama eve donunce sessizlik icim yaniyo isyan etmiyorum allahin vardir bi bildigi diyorum bebek arabasiyla gezenleri cocuklarini parklara goturup onu izleyen anne babalara imrenerek bakiyorum bizde bunlari yasayacakmiyiz diyorum Allahim en sagliklisini en hayirlisini bizlere nasip etsin insallah
Amin canim , amin...

Canım benim sakın ümitsizliğe kapılma dicem ama bende ne hissettiğimi bilmiyorum inan korku,kaygı,umut hepsi birbirine karıştı,benimde dün transferim oldu rabbim bizim kucağımızıda boş bırakmasın inşallahh , peşpeşe hayırlı haberler veririz umarım,Allahım bizlere sen yardım et
4 gundur progestan igneleri oluyorum ve otururken agriyo kalcalarim artik.8 tane daha yicem ustelik :KK43: rabbim sikintilarimizin sonunda yuzumuzu guldursun insallah.ilk denemen mi canim senin?

:mad::mad::mad::mad:

canım asistanı ile görüştüm korkma dedi dr pzt gelicek acıbadem maslak bülent tras 21 temmuzda laparoskopi yaptı tupu cıkardı 12 agustosta guzelce adet oldum eylülde buz bebekleri alacaktım ama ne olcak bilmiom çok uzuluyommm

Canım üZülmek stres yapmak sana iyi gelmez herşeyin bi zamanı var biliyorum sabırsızlanıyosun aynı duyguları yaşadım seninle ama rahat huzurlu bi kafayla olsun transferin tamam sinema izlemeye git sevdiğin bi mekan veya mekanlar varsa oraya git mutlaka bişeyler yap ve mutlu olarak kavuş bebişlerine çok düşünme geçicek zaman sen yeter ki kendine güzel bak Allah izin verirse inşallah 9 ay boyunca taşıyacağın misafirin olucak :KK70: Onları güzel ağırlamak istemez misin dikkat et kendine sağlına güzel anne:KK36:

Yaşadıkların ve zorlu yolculuğun içime öyle bi dokundu ki... Bir kadın n'aparsanız yapın hayatının bi döneminde biyolojik olarak annelik duygusunu tatmak ister... Allah'ın biz bahşetmiş olduğu ve doğamıza nakış gibi işlediği anne olma arzusunun yanında bir takım sebeplerle evlat sahibi olamamanın ben yine Allah'ın bize bir lütfu... olduğunu düşünüyorum... Sevdiği kullarını imtihan etme aracını ancak yine O'ndan isteyerek ve O'na dua ederek aşılabileceği kanısındayım... Umutsuzluk korku heyecan kaygı ve buna dair bütün duygularımızın bizi sadece yaralayan şeytanın bir dürtüsü kısacası Rabbim den umudunu hiç kesme sen O'nun sevdiği kulusun ve o yüzden en can alıcı yerinden imtihan ediliyorsun... Bir hikayeyi paylaşmak isterim sizinle;

Adamın birisi, her gece kalkıp namaz kılıyor, Allah’ı anıyor, Ona dua ediyor, yalvarıp yakarıyordu. Şeytan ona bir gün vesvese verir: “Ey ahmak kişi, her gece, Allah demenin, Onu zikretmenin ne anlamı var ki? Sabaha kadar uykusuz kalıp yalvarıyorsun, bütün kapılar yüzüne kapalıdır. Sana,”Ne istiyorsun” diyen var mı? Şimdiye kadar bir kapı açıldı mı? Buyur eden oldu mu? İstenmeyen yere gidilir mi? Allah senin bu yalvarıp yakarmana önem verseydi dileklerini kabul ederdi, bir cevap verirdi. Boşuna kürek çekip durma.”

Adam, kendine gelen bu düşünceyi doğru bulup gönlü kırıldı, başını yere koyup zikretmeden hüzün içinde uyudu. Rüyasında ona, ”Neden Allah’ı zikretmeden uyudun bugün?” dendi. Adam, “Yalvarıp çağırmalarıma bir cevap gelmiyor ki... Kapıdan kovulduğumu anladığım için artık o kapıyı çalmıyorum” dedi. Adama şöyle dendi: (Senin Allah demen, Onun kabul etmesi, Buyur demesi sayesindedir. Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna duyurmasındandır. Senin gayretlerin, Allah'ın seni kendine yaklaştırmasındandır. Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah’ın lütfu iledir. Senin her “Ya Rabbi” demenin altında, Allah’ın “Buyur kulum” demesi vardır. Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktır. Gafiller dua edemez. Çünkü, “Ya Rabbi“ demeye güç yetiremez. Onun ağzında da, dilinde de kilit vardır. Dert içinde iken de ağlayıp sızlayamaz. Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermez. Verse de o doktor der, Allah diyemez. Artık anla ki, Allah’a dua etmeni, Onu çağırmanı sağlayan dert, dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopup gelir, makbuldür....

Bu sürecin zorlu bir süreç olduğunu sen bizden yaşadığın tecrübelerle çok daha iyi bilen birisi olarak lütfen Allah'tan umudunu asla kesme biliyorum kolay deil asla yaşadıkların ama ben inanıyorum ki Rabbimin senin için hazırladığı daha güzel bir hayat var belki de o hayat 8 gün gün sonradır... Dualarım seninle inşallah Mevlam sana dünya tatlısı şirin mi şirin bi evlat nasip eder ve isteyen herkese:KK68:
Icime su serpti yazdiklarin.allah razi olsun. Isyankarlik belki ama dogar dogmaz cope atilan yavrulari gördükçe " bu muydu annelige layik gordugun kul.al işte. .. " demedende kendimi alikoyamiyorum.bitsin artik bu sinav... ; (

Kızlar Allah rızası için bana yardım edin dün transferim oldu dinlendim bi gün otelde kaldık , ama bugün eve geldik asansörün kapısını ben açtım eşimin eli doluydu bende unutmuşum açtım,ama ağlıyorum bi saattir kızlar ya vala moralim çok bozuk yani asansör kapısı ağır sonuçta bende çektim bişey olurmu ya bişi yazın neolur

Ahhhh canım transferden sonra o kdr hassas oluyosun ki benim 12 gün boyunca gözümde yaş dinmedi hiç kaygılanma Rabbim ol deyiversin yeter ki sen gönlünü ferah tut bol bol dua et Allah'a dualar o kdr önemli ki mucizeler yaratır şimdi sen dinlen keyfini çıkar bol su iç bak ben günde en az 2 litre su içtim gündüz uyu hafif tempoda yürüyüş yap kitap oku kafanı dağıt kendini çok dinleme kuzum

Icime su serpti yazdiklarin.allah razi olsun. Isyankarlik belki ama dogar dogmaz cope atilan yavrulari gördükçe " bu muydu annelige layik gordugun kul.al işte. .. " demedende kendimi alikoyamiyorum.bitsin artik bu sinav... ; (

Canım evet için rahat olsun Rabbim ne yüce... Çok dua et kimseden değil Allah'tan iste ben hiç umudumu kaybetmedim hep dua ettim hepimiz bi şekilde imtihan ediliyoruz kuzucum Mevlam sana inşallah güzel hayırlı bi evlat nasip eder rahatlamaya çalış tamam

[QUOTE="SWEART, post: 36612610, member: 375284sinlar Allah rızası için bana yardım edin dün transferim oldu dinlendim bi gün otelde kaldık , ama bugün eve geldik asansörün kapısını ben açtım eşimin eli doluydu bende unutmuşum açtım,ama ağlıyorum bi saattir kızlar ya vala moralim çok bozuk yani asansör kapısı ağır sonuçta bende çektim bişey olurmu ya bişi yazın neolur[/QUOTE]
Canim benim bisey olmaz baj bende transferden2 gun sonra halasina gittik apartmanin birinci katina cikiyordum esimle sen yukaridqn fare atla onumuze ben bir ciglik aparmqn kalkti ayaga hicbirsey olmadi hamile kaldim 6 ay sonra erken dogum oldu rabbim ol dedimi dussende kalksanda atlasanda hicbirsey olmaz korkma allaha emanetler allahin izni ile insallah olur canim benim rabbim kucagimizi bos birakmasin hayirlisi ise

Merhaba arkadaşlar sizden acil yardım istiyorum bugun transferi n 8.gunu proluton igne vurduruyorum fakat salı günü vurulan iğneden sonra sağ kalcamda odem oluştu ve çok kasınıyor ve bolge büyüdü ve bacagım agrıyor böyle durumla karşılaşan varmı lutfen yardım edinnnn....

Kızlar merhaba,
Öncelikle desteginizden dolayı hepinize tesekkur etmek istiyorum.
Umudiharin dediği gibi maalesef ilk tüp bebek denemem düşükle sonuçlandı, şuan psikolojik olarak o kadar kotuyumki sanki hic iyi olmayakmisim gibime geliyor:KK43: ve hicbir söz beni teselli etmiyor ne yazıkki, zamana ihtiyacım var sadece, umarım en kısa zamanda atlatirim.
Sizler içinde tedavisi devam edenlere güzel sonuçlar almalarını, gebe olanlar içinde sağlıkla kucağınıza almanızı ve hayırlı evlatlar olmalarını diliyorum arkadaşlar.

Herşey için tekrar tesekkur ederim her birinize ayrı ayri
Allah yardimcin olsun canım benim tekrarını yaşatmasin inşallah.dedigin gibi tek care zaman. Zaman sana hep güzellikler getirsin

Canım Takip edebildiğim kadarıyla okuyorum yazını şimdi gördüm çok üzüldüm ama demekki vakti henüz gelmemiş lütfen kendini toparla ümidini kaybetme .....
Çok teşekkür ederim canım, toparladım kendimi. Vakti gelmemiş deyip teselli ediyoruz kendimizi biz de. Rabbim bizim için en doğru zamanda verecektir biliyorum.

Kizlar gunaydin cuma gunu yumurtalarim toplanmisti yarin transferim var dr progestan verdi fitil onu kullandiktan sonra kahverengi akintim oluyo sizce normal mi lutfen yardimci olunnnn ??????

Methaba arkadaşım benim de tuplerim tıkanıklığı yüzünden tup bebek yaptık 2005 de allahım a şükür ilk denememde tuttu oğlum 2 yasindayken dış gebelik gecirdim ve tüplerimin ikiside alındi simdi ikinci yi yapmak icin uğraşıyorumbugun tranferimin 7.gunu insalah iyi sonuçlar alırız sakın ama sakın inancını kaybetme allaha bol bol dua et hayirliysa olsun diye ....
Canım teşekkürler bunu duymak mutlu etti beni. Çünkü tüpler tıkalı olduğunda aldırmak gerekiyor gibi yazılarda okudum oyüzden endişelendim . Gerçi zeynep kamildeki doktorum aldırmaya gerek yok dedi ama yinede düşünüyor insan işte.

4 gundur progestan igneleri oluyorum ve otururken agriyo kalcalarim artik.8 tane daha yicem ustelik :KK43: rabbim sikintilarimizin sonunda yuzumuzu guldursun insallah.ilk denemen mi canim senin?
Evet canım ilk denemem,benimde psikolojim bozuldu sabah 8.00 kuruyorum progestan fitil için sonra 15.20 kan sulandırıcı iğne,4 de crino jel ,24 te gene progestan extra haplar düşün halimizi kuzum Allahım çok büyük inşallah bizide sevindirir,olumlu düşünelim lütfen:KK36:

Kizlar gunaydin cuma gunu yumurtalarim toplanmisti yarin transferim var dr progestan verdi fitil onu kullandiktan sonra kahverengi akintim oluyo sizce normal mi lutfen yardimci olunnnn ??????
Oluyo canım bendede olmuştu normalmiş ben sordum hemşireye,içini ferah tut kuzum,Allah yardımcımız olsun benimde transferimin 2.günü dualarınızı bekliyorum:KK68:

Ahhhh canım transferden sonra o kdr hassas oluyosun ki benim 12 gün boyunca gözümde yaş dinmedi hiç kaygılanma Rabbim ol deyiversin yeter ki sen gönlünü ferah tut bol bol dua et Allah'a dualar o kdr önemli ki mucizeler yaratır şimdi sen dinlen keyfini çıkar bol su iç bak ben günde en az 2 litre su içtim gündüz uyu hafif tempoda yürüyüş yap kitap oku kafanı dağıt kendini çok dinleme kuzum
Çok haklısın kuzum ama inan insan kafayı yicek gibi oluyo, Allahım geçsin bu günler,hepinizden Allah razı olsun:KK36:

Günaydinnnn cnlarimmmm sonunda netim geldiiii
Sizleri cok ozledimmmm..
Aramiza yeni katilan arkadaslarimiza hosgeldiniz diyrum..
Yeni tedaviye baslayan arkadaslarimiza hayrli olsun diyrum..
Transferi olan arkadaslarimizada pamuklarimiza iyi baksin hiiiiii diyrum :)

Uzak kaldim sizlere neler yaptigimi yazamadim:) benim bugun ignemin 8.gunu sanirim carsamba opum var kizlar pes pese gircez sanirim allh yar ve yardimcimiz olsun..

[QUOTE="SWEART, post: 36612610, member: 375284sinlar Allah rızası için bana yardım edin dün transferim oldu dinlendim bi gün otelde kaldık , ama bugün eve geldik asansörün kapısını ben açtım eşimin eli doluydu bende unutmuşum açtım,ama ağlıyorum bi saattir kızlar ya vala moralim çok bozuk yani asansör kapısı ağır sonuçta bende çektim bişey olurmu ya bişi yazın neolur
Canim benim bisey olmaz baj bende transferden2 gun sonra halasina gittik apartmanin birinci katina cikiyordum esimle sen yukaridqn fare atla onumuze ben bir ciglik aparmqn kalkti ayaga hicbirsey olmadi hamile kaldim 6 ay sonra erken dogum oldu rabbim ol dedimi dussende kalksanda atlasanda hicbirsey olmaz korkma allaha emanetler allahin izni ile insallah olur canim benim rabbim kucagimizi bos birakmasin hayirlisi ise[/QUOTE]
İçime su serptin canım benim ya iyiki varsınız belki kafanızı şişiriyorum,hakkınızı helal edin ama inan anca yaşayan bilir kimse bizi anlamaz:KK36:

Günaydinnnn cnlarimmmm sonunda netim geldiiii
Sizleri cok ozledimmmm..
Aramiza yeni katilan arkadaslarimiza hosgeldiniz diyrum..
Yeni tedaviye baslayan arkadaslarimiza hayrli olsun diyrum..
Transferi olan arkadaslarimizada pamuklarimiza iyi baksin hiiiiii diyrum :)

Uzak kaldim sizlere neler yaptigimi yazamadim:) benim bugun ignemin 8.gunu sanirim carsamba opum var kizlar pes pese gircez sanirim allh yar ve yardimcimiz olsun..
Çok şükürrr bitti hasretlik, hoşgeldinn canım benim,hadi bakalım sende bebişimizi al gel bu meraklı bekleyişe katıl:KK70::emir_bebek:

X