2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

C
canım Allah sabır versin daha yeni tutunmuştular ya neden böyle oldu. İnan çok üzüldüm. Rabbim en kısa zamanda tekrar anneliği yaşatır inş

kizlar iyi aksamlar ya benim oglenden beri sol karnimda batma gibi bi agri var bide ilk tedavim dis gebelik oldugu icin rahmimin sol tarafinda agri hic gecmedi nefes aldikca agrim artiyo ve nefesimi kesiyo korkuyorum yine bi sorun olmasindan ne bileyim kanamam yok ama agri biraz basimi donduruyo daha transferimin 7.gunu bugun bitti dualarinizi eksik etmeyin benden...

Canım benim bisey yok merak etme ama çok dayanılmaz ağrın olursa hemsireni ara. Az kalmis sabır güzel haberler alırsın inşallah

Canım az kalmış inşallah çok dayanılmaz olursa doktorunu ara eğer değilse inşallah hamilesindir çünkü aynı belirtileri ben de yaşadım hadi bakalım Rabbim seninle olsun

Canım benim biliyorum evet hiçbir sözün sen de karşılığı tesellisi olmıcak ama yazdıklarınla ne kdr güçlü bi kadın olduğunu sezdim inşallah Rabbim sana hayırlı güzel bi evlat nasip eder o tayin ettiğin zamanda... Hani derler ya her şerde bi hayır her hayırda bi şer vardır diye diliyorum ki bu şerrin üstüne en kısa zamanda bi hayırla sonuçlandırır Allahım... Rabbim her daim seninle olsun o güzel olan sağlam yüreğine inşallah en en en en kısa zamanda mucizesini nasip etsin seni çok seviyoruz o güzel gönlünü Rabb'ine bırak Çünkü O'ndan başka gerçek dost yok

KIZLARRRRRRRRR NERDESNIZZZZZ NELER YAPIYRSUNUZZZZ HIC HABER YOKKK ... BIZLERI HBERSIZ BIRAKTINIZ..
Selam umudihar bu ara hiç giremedim annemin rahatsızlığı ve birde sitenin enteresan degisimi nedeni ile Umarım herkes iyidir ve hersey yolundadır ben bugun gonalf iğneye başladım inşallah hayırlı sonuçlanır, Eylül'ün ilk haftası bir sorun olmazsa transfer olacak sanırım sen ne durumdasın

merhaba arkadaşlar. 3 gündür sabahlara kadar buralarda dolanıp sizleri okuyorum.gündüzleri uyuyorum :) transferimin 3. günüydü bugün.5. gün embriyosuydu. daha önce klomen sonrası gebelik ve 8 haftalıkken düşüğüm var.6 haftalıkken tesadüfen öğrenmiştim zaten.yani sadece 2 hafta tadabildim o muhteşem duyguyu. enfeksiyon, kanalların tıkanması, polikistik overli olmam üst üste gelince 2 kezde tüp denedim rabbim yine nasip etmedi.her tedaviye büyük umutlarla başlayıp sonrasında negatifi görmek psikolojimde dengesizliklere neden oldu.negatif sonrası ben çocuk falan istemiyorum artık.vardır allahın bi bildiği, işinede bu kadar karışılmazki deyip çektim kendimi kenara.eşimi, çevremi en çokta kendimi idare edebilmek adına söylenen sözler ve bastırılan duygular... ta ki arkadaş çocugunu, sokaktaki bi bebeği, öğrencilerimi (sınıf öğretmeniyim) görene kadar.dediğim gibi bugün 3. transferimin 3. günü ve 3 gündür başım sürekli ağrıyor.ilaçta alamıyorum.ara ara tutunması için yalvarıyorum yumurcağa.sanırım sinirlerime fazla yükleniyorum ama yine güçlü görünmesi gereken ben, bastırıyorum herşeyi. teste kadar nasıl geçecek bu günler...
hepimize hayırlısı neyse onu nasip etsin allah. bu çaresizlikte yanlız olmadığımı bilmek güzel en azından.inşallah hepimiz alalım bebişlerimizi kucağımıza...

Yaşadıkların ve zorlu yolculuğun içime öyle bi dokundu ki... Bir kadın n'aparsanız yapın hayatının bi döneminde biyolojik olarak annelik duygusunu tatmak ister... Allah'ın biz bahşetmiş olduğu ve doğamıza nakış gibi işlediği anne olma arzusunun yanında bir takım sebeplerle evlat sahibi olamamanın ben yine Allah'ın bize bir lütfu... olduğunu düşünüyorum... Sevdiği kullarını imtihan etme aracını ancak yine O'ndan isteyerek ve O'na dua ederek aşılabileceği kanısındayım... Umutsuzluk korku heyecan kaygı ve buna dair bütün duygularımızın bizi sadece yaralayan şeytanın bir dürtüsü kısacası Rabbim den umudunu hiç kesme sen O'nun sevdiği kulusun ve o yüzden en can alıcı yerinden imtihan ediliyorsun... Bir hikayeyi paylaşmak isterim sizinle;

Adamın birisi, her gece kalkıp namaz kılıyor, Allah’ı anıyor, Ona dua ediyor, yalvarıp yakarıyordu. Şeytan ona bir gün vesvese verir: “Ey ahmak kişi, her gece, Allah demenin, Onu zikretmenin ne anlamı var ki? Sabaha kadar uykusuz kalıp yalvarıyorsun, bütün kapılar yüzüne kapalıdır. Sana,”Ne istiyorsun” diyen var mı? Şimdiye kadar bir kapı açıldı mı? Buyur eden oldu mu? İstenmeyen yere gidilir mi? Allah senin bu yalvarıp yakarmana önem verseydi dileklerini kabul ederdi, bir cevap verirdi. Boşuna kürek çekip durma.”

Adam, kendine gelen bu düşünceyi doğru bulup gönlü kırıldı, başını yere koyup zikretmeden hüzün içinde uyudu. Rüyasında ona, ”Neden Allah’ı zikretmeden uyudun bugün?” dendi. Adam, “Yalvarıp çağırmalarıma bir cevap gelmiyor ki... Kapıdan kovulduğumu anladığım için artık o kapıyı çalmıyorum” dedi. Adama şöyle dendi: (Senin Allah demen, Onun kabul etmesi, Buyur demesi sayesindedir. Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna duyurmasındandır. Senin gayretlerin, Allah'ın seni kendine yaklaştırmasındandır. Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah’ın lütfu iledir. Senin her “Ya Rabbi” demenin altında, Allah’ın “Buyur kulum” demesi vardır. Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktır. Gafiller dua edemez. Çünkü, “Ya Rabbi“ demeye güç yetiremez. Onun ağzında da, dilinde de kilit vardır. Dert içinde iken de ağlayıp sızlayamaz. Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermez. Verse de o doktor der, Allah diyemez. Artık anla ki, Allah’a dua etmeni, Onu çağırmanı sağlayan dert, dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopup gelir, makbuldür....

Bu sürecin zorlu bir süreç olduğunu sen bizden yaşadığın tecrübelerle çok daha iyi bilen birisi olarak lütfen Allah'tan umudunu asla kesme biliyorum kolay deil asla yaşadıkların ama ben inanıyorum ki Rabbimin senin için hazırladığı daha güzel bir hayat var belki de o hayat 8 gün gün sonradır... Dualarım seninle inşallah Mevlam sana dünya tatlısı şirin mi şirin bi evlat nasip eder ve isteyen herkese

canım gerçekten çok üzüldüm allah sabır versin umarım en kısa sürede toparlanırsın

tebrik ediyorum seni çok çok sevindim allah tamamına erdirsin inşaallah

canım transferden kaç gün sonra gördüün keseyi ve kalp atışını

Hadi hayirli olsun canim ilk 3 gun onemli yat dinlen
Canım benim sakın ümitsizliğe kapılma dicem ama bende ne hissettiğimi bilmiyorum inan korku,kaygı,umut hepsi birbirine karıştı,benimde dün transferim oldu rabbim bizim kucağımızıda boş bırakmasın inşallahh , peşpeşe hayırlı haberler veririz umarım,Allahım bizlere sen yardım et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…