2014 AĞUSTOS annelerinin ,bebeklerine aldıkları ciciler

ilkini çok beğendim ben ama arkadaşımmm almışş hiç duramamış bebeğiii tek korkum ooo

ilkini çok beğendim ben ama arkadaşımmm almışş hiç duramamış bebeğiii tek korkum ooo
enterasan hiç duymamıştım salıncagı sevmeyenı ılk zamanlar ozellıkle cocugu bırakıp yemek yapmak vs cok zor alcan yanına kuracan otomatıge sallancak muzık calcak yanında agucuklanacan bır yandan yemegını yapcan cok pratık esasında amaa bole bebıslerde cıkabılıyo sans kısmet :26:

ya onlar biraz almakta gecikti sanırımmm ondan olabilir bebeimmm... prematüre doğduu hep kucaktaydıı sora sanırım 4. ayda falan aldılar kucak istemiş durmamış yani o yüzden bana sakın alma dedi.. bakalım belki o verir banaa deneriz biii...
inşallah bebeklerimiz sakin huylu olurlar

ohoooo iş işten geçmiş be tatlım ne olursa olsun emzırmenın dısında kucakta bebek tutmamak lazım gunde en az 20 kere emzrdıgın ıcın alıyon ee dogal olarak alısıyo ama bıde canta gıbı koynunda boynunda tasıyanlar var o bebek baska yerde durur mu ee tabı durmaz gecer bolu pazarı benım oglum cok zor buyudu rabbım bu bebegımı sakın eylesın ınsallah

yaa evet işte bencede yani sürekli kucağa alıştırmamak lazım ama oda nası olcak bilemedimm walla kafamda deli sorular :)
amin canım benim böle sakin sakin olsunlar minnoşşlar tatlı tatlı uyusunlar büyüsünlerr... hamilelikte sinirli olmamak gerekiomuş sakin olmaları için ama hormonlarla baş etmek zor yaaa ben walla arada ateş püskürüorm bildiğin...

Ay sevindim memnun kalmana benimki model olarak farkl ama özellikleri aynı galiba 300 metre çekiyormuş. Müziği fln var çift taraflı ses duyulabiliyormuş. Benim evimde dublex olduğu için çalışan bayan bunu önerdi çekimi iyi diye sayende iyi olduğunu anladım teşekkür ederim canım

Kızlar kraftın anakucağı var mama sandalyesi oluyor çok güzel bişey müzikli ve elektirikli kendisi sallanıyor ondan almayı düşünüyorum. Ama resmini koyamadım nasıl resim koyuyorsunuz telefondan giriyorum. Modeli kraft dondy beşik mama sandalyesi diye geçiyor.

sen yazınca arattım canım hakikaten hoşmuş kullanan var mı acaba daha önce. bu diğer salıncaklı modellere göre daha emniyetli gibi ama bilemem. bir kullanana sormak lazım tabi :) ayy ne tatlı telaşeler bunlar yaaaa

harvey karp a göre bebeğin ilk dört ay kucağa alışması diye birşey yokmuş
hatta ilk 3 ayı 4. trimester kabul ediyor
bebeklerin 3 ay daha anne temasına ihtiyacı olduğunu,
kolik bebeklerin ağlamasını durdurma çaresinin sürekli ten teması olduğunu savunuyor
Harvey Karp'ın mahallenin en mutlu bebeği kitabı var
alıp bir okuyacağım enteresan fikirleri var
blogcuanne ikinci oğlunun koliğini onun görüşlerine göre sakinleştirmiş
bu ara çok okuyorum da onun blogunu

şahsen alışacak olsa da çok umurumda değil
ayaklanınca zaten kaçacak benden
ilk ve eğer sonradan istemeden kazara olmazsa son bebeğim olacak
ben şımarsa da napayım diyorum ya
günümü de görebilirim tabi böyle diyip
ama napayım anneliğin nesi kolay ki
hamileliği bile zor

ben kolik yaşamadım ilk bebeğimde ,
fakat şu an kuzenim bununla savaşıyor ,
2 ay da perişan oldu ,kendinden geçti artık ,
ama hiçbirşey kar etmedi,
araştırmadığı blog ,site,ilaç ,doktor ,yöntem kalmadı ,
yok geçmiyor ,sabır diyorlar da sabredecek gücü kalmadı ,
bebekte böyle sorunlar olunca kucağa da alışıyo ,ayakta sallamayada ,çeşitli salıncaklarada ,
hatta battaniyede sallamaya varana kadar çözümler üretiyosun ,
yani hiçbirşey hamilelikte planladığın gibi malesef olmuyor ..

ayyy allah kolaylık versin... işte çocuğuna görede değişiyor demekki bazen ne yapsanda olmuyor..
ben çok aslında konuşmamaya çalışıyorummm ama yinede insan böle olsun şöle yapıcam diyor işte...
bebek izin verdiği kadarını yapıcaz orası kesinn tabi patron o ama kendi refahımız açısından yinede bazı şelere göz yummamayı diliyorum mesela uyku düzeni gibi.. belli bir süreden sonra kendi odasında yatmalı.. etrafımdaki çoğu insan 1 yaşına kadar odasında yatırıyor.. bana yanlış gelio ama bakalım biz nası yapıcaz bilmem :S yaşamadan bilemicem sanırım ben

elbette bizlerde yaşam standarlarımıza uygun olsun herşey istiyoruz ,
belli bir disiplin hakim olsun evde ,herkes yerini görevini bilsin istiyoruz ,
fakat bebek gelince bu tezlerin hepsi çürüyor malesef ,
hiçbirşey istediğimiz planladığımız gibi gitmiyor

mesela ben kızıma oda yapmıştım ama yatıramadım odasında ,
pimpirikliyim ,noldu ,boğuldumu ,kustumu ,nefes alıyomu diye kendimi paralamaktan mecbur bi park yatak aldım da yatak odamda yanımda yatırdım ,
güya neydi hamilyken herkes yerini bilsin canım ,o bebek odasına alışacak orada yatacak diyordum ,
1,5 yaşına kadar benim odamda yattı ..yani benim tezimi bebek çürütmüş oldu

evet yaa ben de diyorum uyku eğitimi vercem
odasında yatırcam adam gibi oyunsuz yedircem diye
görcem doğunca
ben mi onu eğitcem o mu beni

yaa evet bende pimpirikliyim bidee
walla bakalım neler yaşıcazz konuyla ilgili kitap alıyım diorm ama şuana kadar bütün deneyimliler istediğin kadar kitap oku akışına bırakmak durumunda kalıosun bi zaman sora dioo :) bak sende söledinnn tezinin çürüdüğünü... büyük ihtimalle bende bütün düşündüklerimi yapamıcamm ahhahahah

ayyy canım ne güzel hem sevaba girmişsin hemde bebişinin ilk cicilerini almışsın ,hadi bakalım hayırlı olsun ,güle güle güzel günlerde giysin yavrumuz ..

super gule gule kullan ben cok memnunum sende memnun kalcaksn cnm suphem yok
onu bana sorun ahhh ahhhhh dıyorum baska bısı demıyorum uykusuzluktannn ayakta uyuyıp yastık sallayıp yastık emzırmedım az devamlı aglardı ortalama gunde 18 saat hıc durmadan gunduz bırazcık uyurdu gerısı devamlı sol kolumda yuz ustu evın korudorunda bır ılerı bır gerı 8 ayım gectı gezmeye hıc gıdemedım nereye gıtsem eve donmem 15dk yı bulmadı morarıyordu aglamaktan oturmak gezmek ne mumkun oglumu bole buyuttum oda benı buyuttu uykusuzluktan olecegımı sanardım zombıye baglamıstım gunde max 2 saat uyku oda yarımşar saat lık 4 partıde çok sukur gectı tek duam bu evladımda aynı seylerı yasamyım psıkolojımın hıc kaldıracagını sanmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…