2014 AĞUSTOS annelerinin ,bebeklerine aldıkları ciciler

yok kuzum oda istemem hemen, bana yük olur, taşınırken eziyet oluyo her türlü, kırılıp çizilmesi cabası..
bende park yatak araştırdım tam benlik diyorum
ama marka olarak burda yardımcı olacaklar vardır mutlaka

merhaba kızlar ben de ağustos sonu eylül başı annesi olucam allh izin verirse..
ben henüz hiçbir şey almadım desem yeridir.
ama annem ve kayınvalidem 1 yıldır alıyorlar.
şu an kendi evimde sadece kardeşimin hediye ettiği panduf ve geçen sene eşimle aldığımız oyuncak kova var.
henüz kesemi bile görmedim o yüzden hiç bir şey almayı düşünmedim.

yaaa ben de deliriyorum bir şeyler almak için ama sadece bakıyorum. internetteki bloggerların deneyimlerini okuyorum, onların alışveriş yaptıkları siteleri sık kullanılanlara ekliyorum, zamanı gelince neydi diye aramayayım diye :) annem deliler gibi örgüye verdi kendini, zaten o da örmese örgü bir şeyi olmaz bebişimin :2: domuz kaynanam bebek haberine sevinmedi bile, bir şeyler hazırlamasını hiiiiiç beklemiyorum.
sağ sağlim sağlıcakla alabiliriz inşallah kucağımıza kızlar.. bu arada ben de bebek battaniyesi modeli arıyorum haberinize :) malum bizim bebişler yazın doğacak ama hemen sonrası lazım olacak ki zaten ben ancak örerim :)

Kızlar valla sizi takip etmekte zorlanıyorum 2 gün foruma girmesem hooop gündem değişiyor :)
ama Bunu baştan yakalamam iyi oldu.Bence de çok iyi oldu hep beraber markaları araştırır fiyat sorarız böylece en uyguna en kalitelisini nasıl alırız onu planlarız.Bende daha alışverişe başlamadım ama battaniyeleri örgü ceketleri şimdiden hazır babanne ve annanenimiz sağolsun :)Ama eşimle bebek arabalarına falan bakmaya başladık.Hatta haftasonu şöyle bir olay oldu.Önceden alışverişmerkezlerinde olsun caddelerde olsun bebek mağazaları hiç dikkatimi çekmezken şimdi eşime aa bak burada şu varmış,şurada bu varmış diye gösteriri hale geldim.Algılarımız nasılda değişiyor.Bu arada bulunduğumuz illeri de yazarsak sanki daha faydalı olur.Ben antalyadayım.

ben de Antalyadayım canım, Konyaaltı.. ve dediğin gibi devamlı gözüm bebek dükkanlarında.. hakikaten antalya da ne çok mağaza var bebekler üzerine, sadece Konyaaltı caddesinde bile onun üzerinde

ben de Antalyadayım canım, Konyaaltı.. ve dediğin gibi devamlı gözüm bebek dükkanlarında.. hakikaten antalya da ne çok mağaza var bebekler üzerine, sadece Konyaaltı caddesinde bile onun üzerinde

ben alanyadayım eşimle burada çalışıyoruz. ama ailem eşimin ailesi herkes antalya da oyüzden 2 haftaya bir geliyoruz.
Demi ama önceden hiç bakmazdım dediğim gibi dikkatimi bile çekmezdi.garip bir duyguymuş bebişlerimiz büyüdükçe paylaşımlarımız artar.Antalyalı hamişler grubuna katıldın mı ben orayı da takip ediyorum ve çok faydalı.Hangi doktora gidiyorsun?

aaa öyle bir gurup mu var?? linkini atar mısın canım sana zahmet?
Anadolu Hastanesinden Mine hanıma gidiyorum cnm. çok da memnunum :)

bitanem yeni topiğimiz hayırlı olsun
valla ben de bişeyler alma istiyorum ama hadi diyorum bekliyim cinsiyetini öğrenene kadar.
aslında bez ve şampuan kıyafetlerini yıkıcak deterjanları alabilirim

ilk bebeğimde yaptığım hazırlıkların başında geliyordu deterjan ,yumuşatıcı ve ıslak mendil ,ayrıca bez stoklamak
prima dışında kullanmadım ben ,hem çok ince bebeğin poposunda yok gibi ,hem pişik yapmıyor hemde sızdırmıyor .primadan asla vazgeçmem ..
ıslak mendilde de huggies ,johnson ve hoops kullandım ,hepsi petek dokuluydu ,onlar daha yumuşak oluyor .şampuanda johnsons baby bad tıme set almıştım ,bebek yağı, losyon , şampuan hepsi içindeydi ,özelllikle bebe yağının kokusu gerçekten rahatlatıcı özelliğe sahipti.
deterjan omo matik baby ,yumuşatıcı da dalin baby yumuşatıcıydı ,bebek çamaşırları için ayrıca ayrı bir çamaşır sepeti almıştım ,bizimkilerle karışmasın diye ..
bebek ilk doğduğunda yaklaşık 40 gün kadar belki daha fazla poposuna ıslak mendil sürmedim ,ılık su ve pamuk ile temizleyip niveanın pişik kremini ince bir katman halinde sürüp bıraktım ,hayatımda pişik nedir hiç görmedim ,allahın izni ile bu bebeğimde de aynısını kullanmayı düşünüyorum ,çok memnundum ..bu gibi ürünler şimdiden alınabilir ,cinsiyetle ilgili şeyler değil neticede ...

farklı tecrübeleri olanlar varsa paylaşsınlar ,akıl akıldan üstündür ,bilmediğimiz daha neler vardır kimbilir..

evet canım bende jonhons baby bady time almayı düşünüyorum seri olarak..
prima alırım bende en iyisi o,
dalin yumuşatıcı , hacı şakir granül şabun var bebekler için ondan kullanırım sabun daha az zararlı diye düşünüyorum.

benim de aklıma almak için ilk gelen şey unibaby ıslak mendilleri oluyor :) subliminal msj mı verdiler ne acaba adını bile hatırlıyorum her defasında.. reklamlarında görmüştüm sadece su ve pamukmuşş

slm kızlar bende bu gün itibariyle allah nasip ederse 5+3 günlük hamileyim salı gün keseyi gördük ama düzensiz dedi doktor biraz tedirginim o yüzden pek bişey almak istemiyorum! şimdilik sadece oyuncak aldık "winnie the pooh" karekterlerinden 4 tanesi bir gün odasını hazırlayabilirsem süsleme de kullanıcam

evet ya granül sabunda güzel ,ben bi ara iç çamaşırlarımı yıkıyordum onunla sonra bıraktım ,bebek içinde uygun zaten ..

benim de aklıma almak için ilk gelen şey unibaby ıslak mendilleri oluyor :) subliminal msj mı verdiler ne acaba adını bile hatırlıyorum her defasında.. reklamlarında görmüştüm sadece su ve pamukmuşş

evet sadece su ve pamuk diyor ama ne kadar güvenli bilmiyorum tabi ,alkol vardır neticede içinde yada başka maddeler ne bileyim ben yine klasik yöntem olan hakiki su ve pamuğu kullamayı düşünüyorum ..

ama insanda almadan duramıyor dimi ya

ayy çok heyecanlı ama korkuyorum şimdiden bir şeyler almaya sanırım 4.aya kadar beklerim gibi geliyor.ama mağazalara girincede bebiş eşyalarına bakmadan duramıyorumm

ben de hiçbir şey almaya cesaret edemiyorum daha.. babaannemiz başlamış yelek örmeye :) teyzemiz de emziğini almış ama ben daha hiçbir şey almadım

bugün c&a ya girmiştim baktım ne güzel indirim war..nası içim gitti:) ama daha hiçbişiyciini bilmiyorum yawrumun alamadım haliyle:) hemen alışweriş yapmak istiyorum..geçsşn haftalar geçsinnnnn

evet cnm ya sürekli bakıyorum çok heyecanlıyım zaman geçmek bilmiyor

topık hayırlı olsun kımse bısı almamıs anlasılan ılkler benden mı gelcek ne
hafta ıcı kuzenımın bebege bısıler alcam belkı benım kzuuyada bısıler bakarım...

şampuan bakım kremlerı fılan alınabılır bıberonlar ıslak mendıller bezler stoklanabılır...
marka onerısı olsarak bebek urunlerınde mustela derım baska da konusmam kokusu ıpeksılıgı ıle pıyasadakı en ıyı dermokozmatık bebek urunudur...

bez konusunda oglumu molfıx le buyuttum yenı dogdudunda prıma almıstım gereksız pahalı oldugunu dusunuyorum...
molfıxle 1 kere bıle pısık olmadı masallah cok memnundum bundada molfıx kullancam

bebek arabası kraft twist anakucagı ve salıncagı graco dusunuyorum
sepet besık alcam ılk zamanlar yanımda yatsın dıe cıcısleride ilk zamanlar için bol bol tulum iç zıbın almayı planlıyorum gerısı kullanılmıyor 1 polar battanıye 1 pelus battanıyede 2 de hastane çıkısı tamamdır... onerebılecegım markalar var tabı gunluk zıbınlar tulumlar c&a lcw ve h&m gezmelıklerıde zara kıds almıstım cok kokos seyler var

anneler ıcın gogus bakım kremı olan lansınoh almalarını (surdukten sonra gogus yıkamaya gerek kalmadan emzırılebılen dogal bır krem)ve mutlaka sut sagma pompası almalarını onercem her daım lazım oluyo hastanede bıle zaman zaman gogusler yara olunca kanamayla beraber bebegın emmemesı ıcın sagmamız gerekıyor ben kraftın bı elektrıklı pompasını almıstım ama cok memnun degılım lansınoh ve aventın ıkılı gogus pompalarını onerırım dıycegım bu arkadaşlar aldıklrınızı paylasmanız dılegıyle rabbım hayırlısıyla kucaklarımıza almayı nasıp etsın

Son düzenleme:

ayyy tatlım seni çok ii anlıyorum bnm kayınvalidemde sevinmiş gibi yaptı resmen zaten hera fırsatta istemediğini söylüyordu konu açılınca... annem her aradığında soruyor bebeim nası bnm mercimeğim diyee ama kayınvalidem herşey yolunda dimi? diyerek geçiştiriyor? daha bebek nasıl bilmemne soramıyor bilee. sinir oluyorum...
o yüzden kimseden bişi beklemiyorum.. annemde deli gibi örgü olayına girdi ama şu 12 hafta bitsin sora zaten babasıyla bakarız bişiler kuzuma
aynen güzel şeyler bulan buraya foto ve linkini gönderirlerse güzel olurrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…