2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım kalbi durmus olsa kanaman gelir bence ben oyle biliyorum yani vucut illa bi tpki verr o yuzden gunlerini stresli gecirme bosu bosuna iyi dusun iyi olsunnnn

ecmellll listeye beni de ekle anacım kızçem olcak saglıklı olsunda

Aynen sana katılıyorum.okadar zor birsey degil bence.Allahın izniyle acılma olursa neden dogurmayalım

ya ben simdiden avmlerdeki cihazlardan bile gecmiyorum İnternette zararı yok yazıyor aslında ama demet akalın ben normaldede havalimanında falan hic gecmem arasınlar elleriyle diyordu onu ararlarda bizi ararlarmı bilmiommm

Günaydın canımmm

Benim dusuk tehlikem yok ama yinede yorgun halsizim o yuzden cok yormk istemiyorum kendimi halsz kalıyorum.Bende bel agrısı var o yuzden ayakta cok kalamıyorum.3 ayımız bi dolsun insallahhhh ondan sonra dururmuyum gezme politikam degisecek ver elini bebek magazalarıııı

Sukurler olsun canım gozun aydın olsun.İnsallah bu boyleee dogurana kadar devam ederrr

Ecmel soyle okkalı bi sekilde kac saat dogum sancısı cektin

Bende nedense hamile kalmadan sezeryan olurum diyordum ama hamile kaldım nedense duygularım degisti normal istiyorum.cunku bebeginde normal yapısı ona uyumlu bizimde.Normal dogan bebeklerin yemek yemeleri daha iyi diye duymustum.ane acısından da o cok saglıklı tertemiz hersey cıkacagı yerden cıkıyo iste bisey kalmıyo icinde

Bn dogum sonrasi gobegi hamilelikteki beslenmeye bagliyorum bebege yaradiysa yedigin sebze meyve kuruywmis sut et gibi seylerle duznli beslendysen dogum sonrasi bisikalmiyo ama hamur isi tatli yiyip sistiysen normal dogum yap kaliyo gobek bnm spinaldi dogumum harikaydi hem agri sizi yoktu hemde dogdugu ani gordum tabi herseyin normali guzelde ben 14 kilo almistim zaten dofumdan 1 hafta sonra 10 kilosu gitmisti bile 3 ayljkti 48 kiloma geri donmustum bile

tatlım sancı saatı kısıden kısıye degısır benım suyum yada nsanım gelmeden kuru sancıyla basladı sancılarık aksam 9 da basladı...
17 saat sonra dogurdum bunun 14 saatı kendı sancımdı ole ıturdugum yerden kasılma seklınde oluyo bebek bı yere toplanıyo gıbı kasılıyo sonra gevsıyo bu sekılde oluyo sancı hastaneye gıttıgımde 2 cm acılmam vardı sunı sancı verdıler ardından 3 saat ıcınde 12cm ıle doguma gırdım oglen 2 de dogum yaptım cnm bu kadar son 1 saatı dk da bır bu kasılma oluyo hıcbısı yok yanı bıde epıdural ısteseydım 4 cm acıklıkla epıdural yapacaklardı hıc hıssetmıycektım o sancıları :)) sadece ıkınma anımda ıkın dedıklerınde ıkıncaktım buydu yanı

günaydın güzelliklerrrr :) dünden kalma iki konum var sizinle paylaşmak istediğim ama önce burayla ilgili kafamda kalanları yazayım :)

1-ilk oğlumu normal doğum diye dua ettim fakat olmadı ilk önce ufacık olan çatım yüzünden sorunlar yaşadık ve sezeryan oldu.
şimdi burada asıl olan doğurduğun an değil öncesi çektiğin sancıdır bu sancı 1 saatte olabiliyor 8 saatte kişinin fizyolojisine bağlı
bebeğin bir kısmı geldikten sonra epidural yapıyorlar çünkü anne çok yoruldu rahatlasın nasılsa bebeğin yarısı bizden tarafta bir makas darbesiyle çekeriz kendimize sonrada dikeriz orayı mantığı ve işleminden ibarettir.sakın aldanmayın fırt diye çıkar oh diye bişey yok haa şanslıysanız annem gibi wc de bile bebek başını görürsünüz :)
evet normal doğum çok sağlıklı sonrasında okadar acıdan sonra bir ohh diyor ve bebeği gördükten sonra o acıyı unutuyorsunuz buda herşeye değer :) şu mantıkla doğuma giderseniz herşey daha güzel olur sanırım bu normal doğumu yapanlar nasıl yapıyorrr bende bunu yaşıycam evet sancıysa çekicem neden bende onlar kadar kadın değilmiyim ve bunu yaşamalıyım diye telkin ederseniz kendinizi ve şartlar ve çatınız buna müsaitse normal doğum yapın derim :) ama birde normal doğumunda exsileri var bunlarıda bilelim derim.
mesela bebeği çıkarmaya çalışırken sıkıntılarda olabiliyor yok vakumdu yok orasından burasından çekiştirmeydi,annenin mesanesinin sıkıntıya girmesi rahim bollaşması falan dikkatli olmak gerekli ..

2-sezeryan sanıldığı kadar korkulu bişey değil lütfen kendinizi şartlamayın çünkü herhangi bir sıkıntıda sezeryana almaya kalktıklarında sizi o sedyede ameliyata götürürken ölüme gittiğinizi sanıyorsunuz biliyorum çünkü yaşadım doğum odasında doğuramayıp ameliyathaneye giderken o kocaaa uzun ve soğuk kolidorlarda ölüme gittiğimi düşünüp tirtir titrediğimi ve bebeğimi göremiyceğimi düşünüp nasıl ağladığımı size anlatamam çünkü sezeryan kötü anlatıldı bana ve okadar kötüydümki dr um genel anestezi yapmak zorunda kaldı bana göbek kalır olayı hurafeden başka bişey deği nedenmi kişinin vücudu normalde olsa sezeryanda olsa ne yapsada o göbek gitmiycek şekilde yapıdadır gitmez ve bunu sezeryana bağlar,doğumdan sonra kendi vucuduna dair hiç bişey yapmaz spor diet bakım gibi bunuda sezeryana bağlar oysa ben ne kadınlar gördüm sezeryandan sonra dümdüz karnı olan bunun için birazda kendine bakmalı insan.en yakın örnek 2 sezeryan oldum bebeklerimden en fazla 2 yıl sonra eski halimdeydim ve hiç göbeğim olduğunu hatırlamıyorum :) normal doğumdan sonra göbek bağlama kadar saçma bişey yok bağla göbek gider :) yok öyle bişey o sadece genişleyen iç karnın biran önce eski haline dönmesini sağlar çünkü allah bizi öyle bir yaratmışki bizim kaldırabileceğimiz son noktada bizi şişiriyor nasılki doğumda vajina santimlerce açılıp sonra kendini topluyorsa işte öyle.birtek eksisi var sezeryanın en nihayetinde bıçak yiyorsun neresinden bakarsan bak ameliyat işte sonrasında elbette dikişlerin ağrıyor kiminin 3 gün kiminin 1 hafta ama sonra geçiyor hayat durmuyor heleki şöyle bir hurafe daha var soğuklta sızlarmış mış mış yok öyle bişey vallahi doğumdan 2 ay sonra ameliyatlı olduğum hiç aklıma gelmediki sızı olsun :)

hiç düşünmeyin bunları derim korkmayında herşeyin bir yolu çözümü vardır teknoloji her yönden ilerledi bazı şeylerde allaha sığınmak en güzeli hepimiz ona emanetiz ve bazen kaderi değiştiremeyiz :)

anammm çok yazmışım

ecmel ekle benimkini de erkek diye listeye o zaman hüsooom geliyo
valla yafrum öyle bir anlattın ki şuracıkta doğurasım geldi normal normal eee bu normal öyle de ben neden şimdiye kadar kadınların yaptığı tüm kıyaslamalarda acıların en büyüğü olarak doğum sancısını duydum?? diş ağrısının bile doğum sancısından daha az acılı olduğunu söylerlerdi hep
önümüzde altı buçuk ay var artık ben burada alıştırırım kendimi doğum çeşitlerine

nutezcım sanırım ben o sanslı kısılerdenım bırazda doktordan kaynaklanıyo ıslerıne nasıl gelırse ole yapıyolar
benım dıkıssız ve kesısız bır dogumum olduı kı ılk cocuklar erkekse genelde kesı olur dıye duydum annemde ve cevremdekı tum kadınlarda bu olmus ama benım olmadı elhamdullıllah ben o bıtkıye cok ınanıyorum ben onun sayesınde kolaycık dogurdum

merhaba hamişleeer,
bebeşinin kalp atışlarını duyanlar olmuş, ne güzeel:) Allah tamamına erdirsin, sağlıcakla kucağımıza almak nasip etsin.

çin takvimine göre bizim kız, rus takvimine göre ise erkek çıkıyor. gerçi bizim ilk olduğu için herhalde hiç farketmiyor, sağlıklı ve hayırlı evlat olsun yeter...

kızlar 10+4. günümüz bugün ve ben yaklaşık 6 gündür yaşadıklarımdan delirmeye başladım herhalde.... geceleri kabus görüyorum, ter su içinde uyanıyorum... karnımdaki şişlik inmiş gibi, göğüslerimdeki sertlik azalıyor gibi hissediyorum... 20.01 de randevu... 9 gün kaldı...
ilk bebeğimde olduğu gibi aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum... nasıl çözüm bulacağımı bilmiyorum... eşimden habersiz doktora gitmeyi düşündüm, ancak sık sık ultrasona girmenin zararı oluyormuş. 9 gün daha sabretmem gerekiyor, ancak çoook zor. mide bulantısı yaşamıyorum, hamileliğime dair tek belirtim göğüslerimin hafif dolgunluğu artık.... dualarınızı eksik etmeyin olur mu? sanırım ilk bebeğimi 10. haftada kaybetmiştim, o yüzden bu kadar korkuyor olmalıyım.... Allahım sen bize bağışla, sağlıcakla kucağımıza almayı nasip eyle....

onlar bırazda abartanlar ve canı cooook tatlı olanlar guselım ınan yeterkı ben yapıcam de
korkunun ecele faydası yok kolay anne olmak yok onu kafana sokcan bı kere ama acıyı ne kadar cekmek ıstedıgını belırke ben 1 gun cekıp rahat edenlerdenım ıyıkıde boyle olmus cok sukur rabbıme tum hastalıklarım o masada kaldı mıgrenım bıle

acı esıgı kuvvetlı olan adama normal dogum saka gelır ama 2.yi epıdıral yapıcam ben kararlıyım belden uyusturmayla kasılmaları hıssetmıycem kolayı varken zora kacmak ıstemıyorum

İste asıl boyle guzel oluyo.Su onceden gelmezse dogum kolay oluyo.ama su oncesinde gelirse biraz sıkıntıymıs sanırım.
İnsallah o gunlere saglıcakla gelirizde bebislerimizle en kolayından olur dogumlarımız

hangi çin takvimi bu hangi sitenin kızlar benim kız da diyen oldu erkek de diyen oldu.
iyi yolculuklar hülyacım. güzel güzel gez valla ooohh sefan olsun
Sağol tatlım nşallah sağlıkla gidip dönsek
Valla canım çok gezmek istemiyor nedense zaten saat 4 ten sonra bulantılarım başlıyo akşam hiç keyfim kalmıyor zaten haftaiçi çalışıyrm haftasonu da pazar eşinle çıkıyoruz kahvaltıya gideriz arkadaşlarla bişeyler içeriz yürüyüş yaparız öyle ama çokta kısıtlamamak lazım bence
ya ben simdiden avmlerdeki cihazlardan bile gecmiyorum İnternette zararı yok yazıyor aslında ama demet akalın ben normaldede havalimanında falan hic gecmem arasınlar elleriyle diyordu onu ararlarda bizi ararlarmı bilmiommm

Canım bnm alışveriş merkezlerinde bende geçmiyorum zaten oradaki güvenlik çokta sorun olmuyo ama havalimanı sonuçta direk polisle muhattap oluyosun off bilemedim

beğen butonunu kaldırmasalardı şimdiye beğenmiştim canım. sanırım bizim yapacağımız kendimizi her iki duruma da alıştırmak. çünkü çatıdır, kordondur bebeğin duruşudur tüm bunlar bizim dışımızda olan sebepler..
çatımızın dar olup olmadığını biz anlayabilir miyiz kendimiz acaba?? illa doktorda ölçülünce mi belli olacak??
ayrıca sen şimdi iki çocuk annesi üçüncüye gebe misin?? maşallah vallaha o nasıl güzellik öyle

İste asıl boyle guzel oluyo.Su onceden gelmezse dogum kolay oluyo.ama su oncesinde gelirse biraz sıkıntıymıs sanırım.
İnsallah o gunlere saglıcakla gelirizde bebislerimizle en kolayından olur dogumlarımız
ınsallah cnm sımdıden bu konulara kafayı takmayın emı oluruna bırakın rabbım nasıl nasıp ettıyse ole olacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…