2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba hamişleeer,
bebeşinin kalp atışlarını duyanlar olmuş, ne güzeel:) Allah tamamına erdirsin, sağlıcakla kucağımıza almak nasip etsin.

çin takvimine göre bizim kız, rus takvimine göre ise erkek çıkıyor. gerçi bizim ilk olduğu için herhalde hiç farketmiyor, sağlıklı ve hayırlı evlat olsun yeter...

kızlar 10+4. günümüz bugün ve ben yaklaşık 6 gündür yaşadıklarımdan delirmeye başladım herhalde.... geceleri kabus görüyorum, ter su içinde uyanıyorum... karnımdaki şişlik inmiş gibi, göğüslerimdeki sertlik azalıyor gibi hissediyorum... 20.01 de randevu... 9 gün kaldı...
ilk bebeğimde olduğu gibi aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum... nasıl çözüm bulacağımı bilmiyorum... eşimden habersiz doktora gitmeyi düşündüm, ancak sık sık ultrasona girmenin zararı oluyormuş. 9 gün daha sabretmem gerekiyor, ancak çoook zor. mide bulantısı yaşamıyorum, hamileliğime dair tek belirtim göğüslerimin hafif dolgunluğu artık.... dualarınızı eksik etmeyin olur mu? sanırım ilk bebeğimi 10. haftada kaybetmiştim, o yüzden bu kadar korkuyor olmalıyım.... Allahım sen bize bağışla, sağlıcakla kucağımıza almayı nasip eyle....

kuzum hiiiç tasalanma durduk yere evham yapma. benim böyle belirsiz durumlarda hep bir taktiğim vardır."sonucu bekle öyle üzül." taktiği. bekleme sırasında çıkar aklından kötü şeyleri. hiiç getirme. hatta unut. sonrasında eğer sonuç kötü çıkarsa bol bol üzüleceksin ama ya iyiyse ki iyidir inşallah, üzüldüğünle kalıyorsun. bebeciğini de üzmüş oluyosun bir de..
benim de pek belirtim yok canım. ağzımın metalik tadı, koku hassaslığım ve göğsümün şişkinliği harici geçti hepsi.. bizim randevumuz da ayın 18i için. bizim araya üç hafta girmiş oluyor. beklemek çok fena. biliyorum ama aklından çıkar canım olumsuzlukları.

öncelikle söyliyim ,beğen butonu kalkmadı ,değişti kızlar ,kötü içerik butonunun yanındaki yıldız şeklindeki işaret beğen butonu ve ayrıca içine beğeni ile ilgili mesaj yazılabiliyor ..

bende sezeryan oldum ,ilk gün hastane koridorlarında geziniyordum ,2. gün hastaneden çıkarken ayakkabılarımı bağlıyordum ,kızımın ana kucağını bile ben taşıdım ,
1 hafta sonra hiçbişeyiniz kalmıyor ,şu şehir efsanelrine asla inanmayın ,
elbet normal yapmak isterdim ama kızım tersti ve dönmedi son ana kadar .ama kendinizi şartlamayın illa normal diye ,ablam 17 saat sancı çekti ama yinede sezeryana aldılar o daha beter onca acıyı çek çek ama doğurama ..o da kötü
allah hakkımızda hayırlsıını versin..

Son düzenleme:
kesınlıkle ne olursa olsun hangı dogumu ıstersenız onu tercıh edın
yada allaha tevekkul etmek en guselı rabbım nasıl bılıyosa ole nasıp etsın:KK34::KK49:
yeterkı saglıklı evlatları olan anneler olalım

kuzum hiiiç tasalanma durduk yere evham yapma. benim böyle belirsiz durumlarda hep bir taktiğim vardır."sonucu bekle öyle üzül." taktiği. bekleme sırasında çıkar aklından kötü şeyleri. hiiç getirme. hatta unut. sonrasında eğer sonuç kötü çıkarsa bol bol üzüleceksin ama ya iyiyse ki iyidir inşallah, üzüldüğünle kalıyorsun. bebeciğini de üzmüş oluyosun bir de..
benim de pek belirtim yok canım. ağzımın metalik tadı, koku hassaslığım ve göğsümün şişkinliği harici geçti hepsi.. bizim randevumuz da ayın 18i için. bizim araya üç hafta girmiş oluyor. beklemek çok fena. biliyorum ama aklından çıkar canım olumsuzlukları.

Merhaba kizlar bugun bende de bir gariplik var sanki bi farkli uyandim midem bulanmadi suanda kendimi cok yorgun hissetmem lazim o da yok panik oldum. Ben yurtdisinda yasiyorum ve burada canim her istedigibde dr a gidemiyorum bebegimi cok merak ediyorum :KK43:

gelelim dünden kalma konuma :)

kv le biraz bebek mağazalarını dolaştık bebek arabaları baktık yazmış olduğunuz kraft travel air a bayılmıştım yakından görmek istedim hoştu evet ama benim için bir sorun vardı kasasının ana gövde çıkmadan kapanmayışı evet çoğu yere eşimle gidiyorum aracımız var ama ya toplu taşımaya binicek olsam ne yapıcaktım bebeği kucakla ana gövdeyi çıkar sonra kasayı katla eee nasıl olucak bu oyüzden onu eledim :KK43: yine kraftın bir başka taveline baktı bu puset şeklinde katlanıyor ooo süper birde ana gövde üzerindeyken katlanıyor oo ballı böğrek birde ana gövde çıkıp 1 yaşına kadar kullanıcağımız bebek kısmı bireysel yerleşiyor işte bu harika benim seçimim bu oldu ben bunu almalıyım 1000 tl olan ürünü biraz pazarlıkla 890 a bıraktılar :)birde benim için ana gövdenin çıkması önemli değil 1 yaşına kadar kullandığım ana kucağı kısmını üzerine yerleştiripde kullanabilirim derseniz ikinci tercihim aşağıda vereceğim linkdeki ürün olur video yu izleyin bu ürünede bayıldım ben çünkü görünüş çok kaliteli tasarım duruyor bire bir gördüm ve gözüme çarptı çok hoş..püf nokta şunları dikkate alıp ürün araştırın derim .değişe bilir yön,puset şekli kapanış,tam yatabilen sırt ve ön bar muhakkak olmalı :)

2. konum dün dr a gittik biliyorsunuz gayet güzel geçti :) önümüzdeki ay 2 li taramam var ufak oğluma gebeyken 2 li taramam oldu ama amniosentez sözkonusu hiç olmamıştı dün dr um bizimle 1 saat konuştu konuşma şöyleydi ..
yaşın 35 riskli guruptasın ve daunsendromlu bir amcam var rahmetli oldu buda beni riskli guruba sokuyor o yüzden 2li taramam şart elbette .
sonrasında değerlerimde sıkıntı görürse kendi isteğime bağlı 2 seçeneğimiz olduğunu söyledi biri amniosentez diğeri yurt dışına yollanan kan.fiyatlarını sordum kan yollama 950 dolar bu rakam değişmiyor çünkü henüz türkiyede yok ileriki yıllarda belki dedi peki garanti 100 de 100 mü dedik tabiki hayır dedi amniosentezin fiyatı dedim dışarıda 1000 ila 1500 arası ama ben hastanede yapıyorum 750 ye dedi
ama biliyorsun hiç bir hastama tavsiye etmiyorum ama anlatmak uyarmak zorundayım çünkü ileride sıkıntı olursa neden anlatmadın belki yaptırırdık denmesin bu benim riskli guruba anlatmam gereken bir durum :KK43: üzülerek anlatıyor canım benim .
bir de şu var yeni bir bölüm açıldı kişi kadın doğum uzmanı olara mezun olduktan sonra 4 yıl daha DAUNSENDROMLU VE ÖZÜRLÜ BEBEK uzmanı olabiliyor artık,,, adını söyledide ben unutum kızlar :KK43: ..bu uzmanlar bu tarz sıkıntılar üzerine eğitim görüyor biz nasıl bebeği incelerken tamamen sağlıklı olacağına odaklanıyorsak onlar tam tersi sağlıksız olma ihtimallerini daha çokkk inceliyor bizim cihazlarımız bizim dalımızda en iyileri 4 boyutlu renkli onlarınki ise bizimkilerden daha gelişmiş ileri aletler sadece bu iş için üretilmiş detaylı .tarama testlerini aldıktan sonra bu konudaki bir uzmana yönlendiricem seni birde o cihazıyla incelesin ve raporlara kendi gözüyle baksın derim dedi :) işte bu süper bir haberdi benim için üstelik bir kez gidiyorsun fiyatı muayene 250 civarında en azından gönül rahatlığı oluyor.izmirde olup bu uygulamayı isteyen arkadaşlar özelden msj atsın adını soyadını vereyim.

bebek arabasının linki :)
http://www.hepsiburada.com/liste/gr..._2147483639_10351_305668%7d&fh_refview=lister

Son düzenleme:
Slm guzel annelerr :)
Dr a gittim bu sabah gordum bebisimi nasil hareketliydi neler yapti gormeliydinizz :) bu aradaaaaa dr emin olmamakla beraber kiz gibi gozukuo dediii :)) bakalimmm dogru muu, hayrlisi artik kismet :KK66:

Dr a gittim bu sabah gordum bebisimi nasil hareketliydi neler yapti gormeliydinizz :) bu aradaaaaa dr emin olmamakla beraber kiz gibi gozukuo dediii :)) bakalimmm dogru muu, hayrlisi artik kismet :KK66:
ayy gozun aydın canım benım darısı basımıza hayırlısı olur ınsallah
cıne gore doktorun dedıgı ne alemde bakmısmıydın sen hayatım

ecmel ekle benimkini de erkek diye listeye o zaman hüsooom geliyo :KK3::KK1:
valla yafrum öyle bir anlattın ki şuracıkta doğurasım geldi normal normal:KK1: eee bu normal öyle de ben neden şimdiye kadar kadınların yaptığı tüm kıyaslamalarda acıların en büyüğü olarak doğum sancısını duydum?? diş ağrısının bile doğum sancısından daha az acılı olduğunu söylerlerdi hep :KK4:
önümüzde altı buçuk ay var artık ben burada alıştırırım kendimi doğum çeşitlerine :KK15:

nutezcım sanırım ben o sanslı kısılerdenım bırazda doktordan kaynaklanıyo ıslerıne nasıl gelırse ole yapıyolar
benım dıkıssız ve kesısız bır dogumum olduı kı ılk cocuklar erkekse genelde kesı olur dıye duydum annemde ve cevremdekı tum kadınlarda bu olmus ama benım olmadı elhamdullıllah ben o bıtkıye cok ınanıyorum ben onun sayesınde kolaycık dogurdum :KK16:

Valla hamile kalmadan önce normale cesaret edemem diye düşüyordum ama hamile kaldığımdan beri araştırıyorum ikisinin de kendince zorlukları varmış en kötüsüde normal diye saatlerce sancı çekip son anda aksilik olup sezeryan olmak allah bize en sağlıklısını en güzelinini en acısızını sanip etsin daha zamanımız var araştırırız tabiki doğru doktoru bulmakta önemli diye düşünüyorum

harika gözün aydın guselım cok sevındım kg kaybınada senın ıcın rahat bır dogum olması ıcın gerıden baslaman rahat olucak mınnagın kalbını yerımm benn maratona kosuyor kuzucuk maşallah
diyetisyene gidiyorum ben. Şeker yüzünden kontollü ilerlememiz gerekiyor. Doktorum çok iyi vermen. Almada vermesende olur bizim için dedi. Bu nedenlede normalde aylık cagırıyorum hastalarımı ama senın ozellikli durumun nedeniyle iki hafta sonra görüşelim dedi. İnşallah böyle devam eder. Tahliller 1118 lira tutuyormuş dedim dısarda yaptırayım cidden çok pahalıymış.yarında rahlılımı veırırm. Onlarda temiz cıkarsa tamamdır...

Sukurler olsun canım gozun aydın olsun.İnsallah bu boyleee dogurana kadar devam ederrr :KK76:

Sağol canım. Amimn cümlemiinki imşallah. Sağlıklı olsunlar başka bişey istemem..

Ayy ne güzel hadi hayırlısı gönlünden geçiyordu bilmiyorum ama Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

kızlar grup açık ama link verince çıkmıyor nedense.. ayyhh dün sinir olduk biz de birbirimizi ekleyip öyle girdik gruba canım.

X