2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederim aynı zamana denk getirmişiz. Doğum tarihleri arasında 1 gün var :)))

Oh çok sevindim çokta rahatladım ama ben sana söylemiştim zaten birşeyi yok diye :))

Benim kayınvalidemde bakmaya başlamış ama sormadan almazlar. Evlenirken de aldığımız şeylerin hiçbirine karışmadılar. Valla onların ilk torunu annemlerin ikinci ablamın bir kızı var 11 yaşında. Annem daha sakin tabi ama yinede heyecanlanıyorlar. Annem erkek olacak diyor ben kız bakalım kimin tahmini tutacak. :)))

evet tam bir gün var bakalım herşey değişebilir tabi

arkadaslar yarın randewum war 3 15 te ALLAH nasıp ederse kalp atıslarını duymak ıcın gıdıcez cok heyecanlıyım we acıkcası cok tedırgınım bılıyorum yuregımı ferah tutmalıyım ama elımde degıl endıselerıme manı olamıyorum yarın o saate kadar wakıt nasıl gecer hıc bılmıyorum benım ıcın dua edermısınız lutfen herkeze tesekkurler.

canım benimmm merak etme çoook güzel geçicek.. duyucaksın minnoşun pıtpıtlarını sora rahatlıcaksın içinde ki o karamsarlık gidicekkk :) yeniden doğmuş gibi olucaksın :) mutlaka bize haber ver tamam mııı?

gününüz aydın olsun hamişler,
bugün nasılsınız? ne kadar çok yazmış ve ilerlemişsiniz, hepsini okuyamadım....
bildiğim kadarıtla yeni gelenler olmuş, hoşgeldiniz, Allah tamamına erdirir inşallah... doktorlardan iyi haberlerle dönülmüş süper haberler:)))
biz de gittik, elleri kollarını gördük, kımıldaması yüreğimi sıcacık etti:)) Darısı isteyen herkesin başına olsun. Allah utandırmaz inşallah...
bugün 10+1 haftalığız ve bir sonraki randevumuzda ensesinden bir test yapılacak. Randevumuz 20.01 de, nasıl yapılıyor bu test bilgisi olan var mı? sonuç ne zaman çıkar?

Kız ne kaa konuşmuşunuz oku oku bitmedi :KK53: aramıza yeni katılanlar olmuş hoş gelmişler mercimeklerde hoş gelmiş :KK16: benim ki artık erik olmuş :21: yerim ben onu anasının kuzusu :KK49: hepinize günaydın buarada bütün anneleri ver mercimekleri öpüyorummmm :KK54:

bildiğim kadarıtla yeni gelenler olmuş, hoşgeldiniz, Allah tamamına erdirir inşallah... doktorlardan iyi haberlerle dönülmüş süper haberler:)))
biz de gittik, elleri kollarını gördük, kımıldaması yüreğimi sıcacık etti:)) Darısı isteyen herkesin başına olsun. Allah utandırmaz inşallah...
bugün 10+1 haftalığız ve bir sonraki randevumuzda ensesinden bir test yapılacak. Randevumuz 20.01 de, nasıl yapılıyor bu test bilgisi olan var mı? sonuç ne zaman çıkar?

günaydınlaaar :)
ayyy süpermişş bendee pıtpıtlarını duydummm ama henüz elleri kolları yoktu minnoşumunn inşallah bizdee yakın zamanda görürüzz.. çok heyecanlıı yaaa..

canım benim down sendromuna karşı ölçüm yapılıyor ense kalınlığı burun kemiğine bakılıyor birde kan alınıyor. ikili test deniyor bu teste istersen internetten biraz araştır... Bu bir tarama testi, yaptırmakta fayda var canım...

kızlar bu arada bu grip salgını varya h3n2 ben inanılmaz korkuyorum ondan yaa
ilaçta içemeyiz ateşte yapıyor ALLAH korusun maf oluruz hamile hamile
önceden oğlum için endişeleniyordum şimdi kendim içinde korkmaya başladım
bide haberler de 6 milyon kişinin daha yakalanmazsı bekleniyor falan dediler ben
iyice tırstım yani :18::18:

ayy evet yaaa ondan bende korkuyorum...:18: bu ne illettir yaa...ya yakalanirsakk allahimm mahvoluruzzz...sen bizleri koru yarabbim..:KK5:

Kızlar virüse karşı korunma yöntemi olarak hastaneye sağlık ocağına ve kalabalık yerlere girmek için bir kutu maske aldık eşimede taktırıyorum valla riske atamam bebişimi insanlarda bize üzülerek balıyor acaba ne hastası bunlar yazık diye valla bebişimizin hastasıyıZ :)
Güzel yöntemmiş yalnız benim okuldada sürekli takmam gerekir o biraz sıkıntı yaratabilir. :))))) hepimiz bebeğimizin hastasıyız artık :))))

Down sendromu için yapılıyor ense ve burun ölçümü birde ikili tarama. İkili taramada problem yoksa diğer testlere gerek yok. Tüm arkadaşlarım sadece ikili tarama yaptırdı.

Gunaydin guzel anneler ve onlarin mercimekleri, findiklari, erikleri :-) gununuz guzel gecsin insallllaaaaahhhhhh....

Günaydın kızlar,

Sabah sabah internette bakınırken evde yapılan 10. haftadan sonra cinsiyeti belirlemeye yönelik testlere denk geldim, az araştırdım, yorumlara baktım, kk da yapanlar olmuş ama çoğunun sonucu tutmamış. Aslında kız olsa ne erkek olsa ne hiç önemi yok ama yine de insan bebişinin ne olacağını merak ediyor işte. Testi almayı düşünmüyorum ama yine de yazayım dedim, başka inceleyenler de olmuşsa eğer, doğruluğu yokmuş pek. Gerçi cinsiyetleri öğrenmemize çok birşey kalmadı Allah kısmet ederse...

günaydın güzel anneler ,
grip olayı benide korkutuyor,toplu taşıma kullanıyorum ve her çeşit insan var ,kızım okula gidiyor ,allah korusun ordan bile kapsa eve getirir,hepimiz mahvoluruz ,hamilelikte grip çok tehlikeli ,çok dikkat etmek lazım ,ancak bol c vitamini almalıyız birde istirahat ile geçiyorumuş ..

İşte bende tutuyorum ama demek ki öyle aşamalar var ki tutamayacak duruma gelebiliyorsun ve kusuyorsun işte ancak o aşamada ilaç veririm dedi doktor. Allah a şükürler olsun ki o derece ağır geçirmiyoruz yine :) Ama kilo konusunda cidden yorum yapamıyorum çünkü ben de kilo almaya çok müsaitim yapı olarak ve küçük küçükte olsa sürekli yedikçe kilo alıyorum işte yaa ne yapayım :KK43: Bu arada dün akşam yemekten sonra evin içinde yürüyüşe başladım. Güleceksiniz ama deli gibi salondan mutfağa kadar yürüyüp geri dönüyorum. Normalde çok hareketsiz kalıyorum gün içinde ve sürekli de yediğim için kilo aldıkça sıkılmaya resmen çatlamaya başladım. Hava çok soğuk olduğu için dışarı çıkıp yürüyesim gelmiyor ben de eşime gülme ama ben evde yürüyüş yapacağım sende say dedim. O da tamam 15 dk yürü o zaman dedi. Ben salondaki saatle başlayıp mutfağa varınca oradaki saati de görüyorum ama her gittiğimde mutfaktaki saatten tutuyorum dakikalarımı. Eşimde koltukta uzanmış salondaki saate bakıyor o arada cep telefonuyla oynuyor fln. Git gel git gel derken 15 dk yı tamamladım ama mutfaktaki saat ileri gösterirken salondaki bir türlü ilerlemiyor yani arada bir 5 dk fark var gibi salondaki saat gerideydi. Bende herhalde mutfaktaki saati yanlış ayarlamışız diyip yürümeye devam ettim. sabah işe giderken eşime ben bu akşamda yürüyeceğim 15 dk bana çok iyi geldi çokta rahat uyudum dediğimde bana; ''Olmaz 25 dk yürüyeceksin'' dedi. Nedenmiş o dedim. Çünkü gittikçe dakikayı 5 er dakika arttırmamız lazım ama sen arkanı dönünce ben salondaki saati 7 dk geri aldım yani sen dün 7 dk fazladan yürümüş olsun demez mi ! :)))))) Sabah sabah şoklandım sonra bir kahkaha patlattım. Hala aklıma geldikçe gülüyorum Allahımmm adama bak yaa ne muzurluklarla uğraşıyor :))) Çaktım omzuna bir yumruk o da gülmeye başladı sabah sabah o da kendine gelmiştir artık :)))))))

hahahhaha yaa şu baba adaylarına çok gülüyorum cnm bende dün akşam çok kötüydüm birde eşim tutturdu .... yemegini yap diye ögüre ögüre yapmaya çalısırken geldı yardım etti kendi yaptı ben mutfaga bu sabaha kadar giremedim agzımı burnumu kapattımda mutfagın önünden geçtim birde saat 21.30 gibi yatalım dedi madem miden bulanıyor dinlenmiş olursun biraz diye yataga girerken de beni kızdırmak için bazı yemeklerden falan bahsetti şimdi söylemeyeyim canı çekmesin kimsenin tutturdum canım çekti yap hemen diye küfür ede ede kendine yaptı ama dersini aldı bir daha beni yemekle kızdırmaz uzunca bir süre birde görümcme söyledim oda aradı dalga geçti onunla ohhhh valla canıma degsın hak ediyor bunlar bacım kaşınmasınlar ...:KK52::KK52:

bebişlere ve annişlere mutlu günler olsun $öpbebe.gif
herkesin benim için yazdıklarına minnettarım, hiç birini atlamadım okudum, çok değerliler çünkü...
hepinize dualarımı ilettim...

ben biraz dinlenme modundayım, akşam lekelenmeler arttı... ama dikkat ediyorum
10 dk içinde 3 kez wc ye koşmak beni delirtti aşırı su içmekten ama mutluydum nedense
bugün ara ara girip bakıcam, özlerim yoksa $kalpver.gif

Kızlar günaydın. Ben hala uykusuzum ya. Progestan ilacı kullanan var mı aranızda_? Nasıl bir ilaçtır bu ya miğde bulantısı sersemlik ve uyku veriyor :KK43::KK14:

günaydın arkadaşlar ...bugün il kez devlet hastanesine gittim ,3hafta önce 6.4 oln bebişim bugün 8 haftalık dedi nasıl olur 10 haftalık olması lazım dı dedim, biraz geriden gelebilir dedi. kafam karıştı bebekde sorun yok değilmi diye sorup durdum yok gayet iyi dedi bilmiyorum nedersiniz? tecrübesi olan yaşayanlar fkirlerinizi merak ediyorum...

bebişlere ve annişlere mutlu günler olsun Eki Görüntüle 923562
herkesin benim için yazdıklarına minnettarım, hiç birini atlamadım okudum, çok değerliler çünkü...
hepinize dualarımı ilettim...

ben biraz dinlenme modundayım, akşam lekelenmeler arttı... ama dikkat ediyorum
10 dk içinde 3 kez wc ye koşmak beni delirtti aşırı su içmekten ama mutluydum nedense
bugün ara ara girip bakıcam, özlerim yoksa Eki Görüntüle 923574

Dinlenmene bak canım sen, dikkat et tez zaman geçer hepsi inşallah.

Benim de aşırı uykum var bugün, dün akşam uykusu olmadı, geç yattım diğer günlere göre, daha sabahın bu saatinde eve gitmeyi düşünüyorum.

Binada yeni tanıştığımız ( 3-4 kez görüştüğümüz) candan komşularımız var, 15-20 günde bir toplanma organize ettiler. Akşam oraya uğradım biraz, aslında hamileliğimden haberleri yoktu, bende söylemek istemedim, çok iyi tanımıyorum hepsini ve aralarında bebeği henüz olmayan çiftler var, durumlarını bilmediğim için hani anlatıp da gereksiz şeyler yaratmak istemedim. İnşallah yoktur ama aralarında isteyenler ama olmayanları varsa üzülsünler vs istemedim ne bileyim. Ama bir sürü ikramlık yapmışlar çayın yanına, ben de almayınca ısrar ettiler ben de midem kötü vs diye açıkladım. Sağolsunlar çok sevindiler, tebrik ettiler ama benim yine de aklım kaldı.
Allah'ım dileyen her kuluna nasip etsin...

Mrvkrs caniim benim kiyamam ben sana.herkesin kendine gore bi drrdi var.dogru diyosun ben kendime ve cocuguma bakmaliyim.dedigin gibi bebek icin yillarca hastaneletde ugrasan bi dolu para doken var.ben ilk ayda hamile kaldim ve herkes soktaydi.bi de esim normalde tembel bi insandir.ama bebek haberinden buyana delirmis gibi cok yardimci olmsya calisiyor.bu arada sen nrrde yasiyosun.izmirdeysen biseye ihtiyacin olursa benden isteyebilirsin..

ayy keşke izmirde olsan canım ne yazıkkı biz van da yız o kadar uzak ki inşallah bebegimiz kısmetiyle gelip tayinimizin hemen cıkmasında katkıda bulunur bende izmiri çok istiyorum tayın için yada bursa umarım olur bak nasılda umutlu düşünmeye başladın unutma o mucize seni cennete kadar götürebilir ne demişler cennet annelerin ayaklarının altındadır kaldır bak bakım kızzz ayaklarına ne zaman umutsuzluga düşersen ayagının altına bak orada cennet yatıyor

X