2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben de eve gelip hemen devriliyorum canım :KK1: okul çok yormazdı beni ama dersler 6.50'de başlayınca bu yıl hele de bebişten sonra en çok yataktan sökülmesi zor geliyor bana:KK17: eve gelip bir şeyler atıştırıp uyuyorum uyumasına da ama bu da çok kilo yapacak gibi.. pıffff... bu arada yandı doğum iznimizin çoğu galiba:KK43::KK43: tam emin değilim ama okuduklarım hep o yönde.. senin bilgilerin neler canım bu konuda?? var mı bir umut?? hoş sağlıcakla gelsin bebişler de gerisi teeferruat.
canım ben de senin kadar biliyorum 20 hafta olayı yalan oldu yalnız sezeryanda artı 2 hafta oluyo heralde evet çoğu gidiyo ama ben raporla ilk dönemi kapatıcam 2. dönem de şubattan hazirana kadar 4 ay ücretsiz izin sonrasını da yine raporla kapatmayı düşünüyorum bebeğimi bıraktığımda 1 yaşını doldurmuş olsun istiyorum sen nasıl yapacaksın?

valla durum bende de aynı istifra etmekten yoruldum artık 2 gündür raporluyum bende hep öyle diyorum en azından o aylarda sadece sabah bulantıları kalır günün diğer zamanını rahat geçiririz inşallah

inşallah canım bi de ben okul önceciyim usta öğretici ya da yardımcı abla falan da yok dolayısıyla çocukların herşeyi bende kahvaltı yapıyolar tiksiniyorum tuvalete gidiyolar tiksiniyorum sarılıyorlar tiksiniyorum halbuki hiç böyle huylarım yoktu asla çocuklarımdan tiksinmezdim :KK43:

canım ben de senin kadar biliyorum 20 hafta olayı yalan oldu yalnız sezeryanda artı 2 hafta oluyo heralde evet çoğu gidiyo ama ben raporla ilk dönemi kapatıcam 2. dönem de şubattan hazirana kadar 4 ay ücretsiz izin sonrasını da yine raporla kapatmayı düşünüyorum bebeğimi bıraktığımda 1 yaşını doldurmuş olsun istiyorum sen nasıl yapacaksın?
aynen canım aynı yönde fikirlerim. yalnız bazı illerin doğum sonrası heyet raporu kabul etmediğini, direkt ücretsiz izne ayrılın diye zorladığını okumuştum.. o biraz tedirgin ediyor beni. ben de öğrencilerle arama azıcık mesafe koydum. bizde de grip salgını var diye.
bir de sınıfın kokusunu hiç almazdım şimdi muhakkak açık iki cam bıraktırıyorum. yoksa dayanamıyorum kokuya :KK25::KK25:

aynen canım aynı yönde fikirlerim. yalnız bazı illerin doğum sonrası heyet raporu kabul etmediğini, direkt ücretsiz izne ayrılın diye zorladığını okumuştum.. o biraz tedirgin ediyor beni. ben de öğrencilerle arama azıcık mesafe koydum. bizde de grip salgını var diye.
bir de sınıfın kokusunu hiç almazdım şimdi muhakkak açık iki cam bıraktırıyorum. yoksa dayanamıyorum kokuya :KK25::KK25:

hmm heyet raporu konusunu duymamıştım ama bizim burda kabul ediyorlar büyük ihtimalle çünkü okuldan bi arkadaş öyle yaptı, ben de mesafe koymaya çalışıyorum ama benim bücürler peşimi bırakmıyorlar :) sarılıyorlar öpuyorlar Allah'a emanetim :)

bu arada kızlar ben bugün dr.a gittim
9+2 deyiz ve maşallah kolları var bebeğimin minicik oynatıyordu miniğim benim :)
kalp atışlarını gördüm kuzumun nerdeyse ultrason ekranına yapışıp öpçektim :))
eşim gelememişti ona anlattım hemen gidelim renkli ultrasona girelim diyor :))
dr.um bol bol dinlen sıvı tüket dedi..
kan değerlerim normal çıktı çok şükür şimdilik iyi gidiyor inş hepimiz sorunsuz geçiririz bu dönemi :KK16:

ohh oh maşallah kuzucuğa pardon fındığa:KK16::KK16: ayy babası üzülmüştür biz daha bebişimizi bile görmedik ababsı her akşam gidelim yarın diyor ben biraz daha büyüsün daha net görelim diyorum halimiz çok komik ama:KK34::KK34:

yaa bendede var bel ağrısı ve bazen karnıma kasıklara doğru kramp giriyor. ozaman korkuorm hemen ayaktaysam yatıorm oturuorm yani :KK43: biraz daha böyle semptomlar görücez sanırım kızlar 12. haftadan sora hatta 11. haftadan sora kaybolucaklar...
bide direk sindirim sistemim göçtü yaani :KK43: karnım davul gibi şişiooo çok rahatsızlık veriyor ama doktor sölemişti.. kabızlık olabilir diyeee ama bukadarını beklemiodummm :KK43:((

teşekkür ederim kızlar cevaplar için.en az 2 yada 2,5 litre su içiyorum günde.53-54 kilo olsaydım kıyafetlerim olmazdı. Hamile olduğumu

öğrendiğim andan itibaren şişmeye başladım. Ödemi bende düşündüm ama ayaklarımda ellerimde şişkinlik yok sadece göbeğim 3 aylık

gibi duruyor :26:

ayyy kızlar bende öyleyim çok kilolu değildim ama hep bir ayva göbeğim vardı hamile olduğumdan beri daha bir belirginleşti sanki 3-4 aylık resmen sivrildi.hatta bugün okulda öğrencilerimden biri "hocam size bişey sorabilirmiyim "dedi "sor " dedim "ama utanıyorum "dedi ben anladım hemen "o zaman sorma" dedim "siz anladınız beniii neyse hayırlı olsun"dedi ayy bakamadım bile yüzüne allahtan tahtada yazı yazıyordum o kadar belli oluyor yani:KK1::KK1::KK1:

ohh oh maşallah kuzucuğa pardon fındığa:KK16::KK16: ayy babası üzülmüştür biz daha bebişimizi bile görmedik ababsı her akşam gidelim yarın diyor ben biraz daha büyüsün daha net görelim diyorum halimiz çok komik ama:KK34::KK34:

ayyy kızlar bende öyleyim çok kilolu değildim ama hep bir ayva göbeğim vardı hamile olduğumdan beri daha bir belirginleşti sanki 3-4 aylık resmen sivrildi.hatta bugün okulda öğrencilerimden biri "hocam size bişey sorabilirmiyim "dedi "sor " dedim "ama utanıyorum "dedi ben anladım hemen "o zaman sorma" dedim "siz anladınız beniii neyse hayırlı olsun"dedi ayy bakamadım bile yüzüne allahtan tahtada yazı yazıyordum o kadar belli oluyor yani:KK1::KK1::KK1:

:) okurken kendi halim geldi aklıma aynen senin gibi ben de çok kilolu değilim hatta 2.5 kilo vermişim gebelikten bu yana ama benim de göbeğim sivrildi ve benim 5 yaşındaki öğrencilerim bile geçen baktım aralarında bana bakıp bişeyler fısıldaşıp gülüyorlar ne oldu dedim öğyetmenim senin karnında bebek varmış diyolar dedi o nerden çıktı dedim e karnın şişmiş ya diolar :) masum bebeklerim benim içlerine mi doğuyor nedir :)

benim tüm okul anında öğrenmiş zaten :) sağolsun bir arkadaşıma söylemiştim okuldan. o da çocuklar üzmeyin öğretmeninizi bak artık daha dikkatli olun , çok günah falan demiş :) ooooo anında anında :KK52::KK9:

gnosis2000 böyle düşünmene üzüldüm. Hiç böyle düşünüp de hamileliğini mutsuz geçirme. Emin ol ne durumda olursak olalım bebek tabiiki masraflı olacak bir de ilk bebeklerimiz olacak tabii... Ben sana şöyle söyleyeyim; ben daha hamile kalmadan önce benim annem ben çocuk fln bakamam bakamayacaksanız çocuk yapmayacaksınız türünden konuşmalar yapmaya başladı. kaldı ki ben çocuk düşünmüyordum bile :) Çünkü kendimi hazır hissetmiyordum. bir yandan da Yüksek Lisans yapıyorum, çalışıyorum ve her şey zor olacak biliyorum. Benim kayın validem de İzmir' de ve o da işinin başında biri yani onunda bana yardımcı olması mümkün değil bunu da biliyorum. Kendi kendime düşündüm. Hazır hissetmeyi beklersem sanki hiç hazır olamayacakmışım gibi geldi. Annelik fikrine ısınamadım en başta ve sonrasında da tek başıma nasıl yapacağım hem çok tecrübesizim hem de maddi olarak da zorlanmaya başlayabiliriz diye düşündüm. Ancak bu düşüncelerin asla bir sonu olmayacağının farkına vardım. Gözümü karartmazsam sanırım asla bir çocuk sahibi olamam :) Her şeyi bir kenara bıraktım çünkü hayatta her şey sırasıyla önümüze geldikçe çözüm üretip çözdüğümüz şeyler. Eminim ki bu da öyle olacak. bir şekilde biz bu işin üstesinden geleceğiz. Sıkıntı da çekeceğiz mutlaka ama eskiden annelerimizin bizi nasıl, ne şartlarda büyüttüğünü bırak anneannelerimizin, babaannelerimizin, anne ve babalarımızı ne koşullarda ne zorluklarla büyüttüğünü düşününce bu hayatta olmayacak şey yoktur herhalde diyor insan kendine... Bunun için lütfen kendine dert edip kendini üzme. Bir can dünyaya geliyorsa emin ol ümit vardır çare her zaman vardır. Ve bu dünyada onun rızıkları vardır. Bu dünya da rızıkları olmayan, kapıları olmayan bir ruh bu dünyaya gelemez. en azından ben böyle olduğuna inanıyorum. Ve dünyaya gelenin rızıkları varsa sen de mücadele edip kötü düşüncelerinden arınırsan olumlu düşünmeye başlarsan eminimki ona ait rızıklara ulaşmana kimse engel olamaz. Bunun için önce rahatla ve kötü düşünceleri hemen it bir tarafa...Emin ol bu bebek mutluluk getirecek sana...
canim balpamuk haklisin aslinda hepiniz haklisiniz.hazir olmayi bekleye bekleye 32 yasina geldim.herseyin dort dortluk olmasini istesem omur boyu cocuk sahibi olamiycam.ve o bebegin yiyecegi ekmek varki bana gondrrildi.aslinda bunlar hep cok guzel dusunceler.ah su vesveseleri bi atsam kafamdan.ama iyiki bu formu buldum.bana cok iyi geldiniz.cok tesekur ederim balpamuk

canım sen birazcık hamileligin de stresiyle sıkılmış boşluga düşmüşsün öncelikle unutma o melek sana allahın bir hediyesi bir lutfu rabbim bir şeye ol der ve o hemen oluverir canını sıkma daha çok bebegıne baglan kayın valıden için de sıkma canını benimkide yok kilolusun yok bilmem ne diye korundugumuzu bildigi halde çocugumuz olmuyormuş gibi bana ignelemeler yapıyordu hemile kalmam tam onlar bizde 20 gün kalmaya geldiklerinde olmuş herhalde o yüzden çatlıyor hamile oldugumu söyledigimden beri 1 kere arayıp iyi misin nasılsın demedi aramak da degil kontörü yok diye çagrı bile atmadı yaa benim eve yardıma aldıgım kadın bile ögrendikten sonra 2 kere aradı iyi misin bir şeye ihtiyacın varmı para istemez kızım sayılırsın sen benim geleyim mi diye zaten kendi annemle görüşmüyorum ki ona ragmen oda aramadı hiç kardeşimden duymuş hayırlı olsun demiş birtek o kdr benim eşim bana destek allahtan ben çalışmıyorum da rahatım o yüzden ama allah sana sabır versın iş bebek eş zor çok zor bakalım bebek dogsun da bakılır ona bir şekilde eşin belkı annesine baskı yapar bakımı için hiö birşey belli olmaz bakarsın çalışmana bile gerek kalmaz bebek dogunca allah hakıkaten bebekle kısmetini şansını da yolluyor bence sen her gün rabbime dua et bu mucizeyi sana yaşattı valla böyle hamile kalmasaydım falan diye düşünme allah korusun rabbim bir dert verir sonra evladına sana yada ailene çok pişman olursun unutma o karnımızdaki sabiler için yıllarca ugraşmış milyarlar kaybetmiş insanlar var evlat kokusu almak içindeli divane olup ömürlerini hastanede geçiriyorlar allahım senı ugraştırmadan mucizye ulaştırmış şükret arkadaşım herşey düzelir hamilelik stresi bu sakin ol olurmu ?

Mrvkrs caniim benim kiyamam ben sana.herkesin kendine gore bi drrdi var.dogru diyosun ben kendime ve cocuguma bakmaliyim.dedigin gibi bebek icin yillarca hastaneletde ugrasan bi dolu para doken var.ben ilk ayda hamile kaldim ve herkes soktaydi.bi de esim normalde tembel bi insandir.ama bebek haberinden buyana delirmis gibi cok yardimci olmsya calisiyor.bu arada sen nrrde yasiyosun.izmirdeysen biseye ihtiyacin olursa benden isteyebilirsin..

Kizlar bazilariniz MELİS we KAYRA isimlerini koymayi planliyomus.fikirleriniz hakkinda bisi diyemem ama ben arastirdim bazi isimler sakincaliymis konulmasi Mesela SANEM in anlami PUT demekmis.We MELİS..KAYRA we bi kac isim daha konulmasi sakincaliymis bu yüzden iyice arastirip oyle isme karar werin tabi karar sizin..

ben dün bakarken erkek ismi olarak kayra ismini çok beğendim anlamıda güzel ama eşim beğenmedi
ayy benimde eşim başladı kayra'm diye sevmeye bizim de soy ismimize inanılmaz uyuyor.gerçi daha kız mı erkek mi belli değil ama :)

herkese hayırlı günler olsun kızlar
sabah doktora gitmeden hepinizin dualarını ve iyi dileklerini okudum ama heyecandan yazamadım
hepinizin bebeğini Rabbim korusun, hukukçu arkadaşıma da üzüntüsünü unutturacak evladı hemen versin inşallah

lekelenmem için iğne vurdular, Crınone progesteron jel verdi her gün kullanmamı istedi doktor
bebeğin kalp atışları düzelmiş gördüğünü söyledi ama 4 kez denemesine rağmen sesini duyuramadı
daha küçük duymakta güçlük çekiyoruz, ama görüyoruz sorun yok dedi.
haftasıyla uyumlu çıktı, hatta sat hesabına göre tam 7 hafta, ama ultraona göre 7+3 çıktı.
12. haftaya kadar düşük herkeste beklenir o yüzden her şeye hazırlıklı olmak lazım dedi.

biraz olsun rahatladım, inanın doktordan önce sizin yorumlarınızla rahatladım
herkesi çok sevom Eki Görüntüle 922519

çok sevindim canım Bebişin sana ne güzel tutunmuş bak üzme kendini sağlığına moraline dikkat et sen iiyi olursan o da iyi olacak inşallah...

Merhaba kızlar, uzun zamandır yoktum. Baya kötü şeyler yaşadım, uzak kaldım burdan. Önceki hafta cuma gecesi oturduğum yerde bi ıslaklık hissettim, bir baktım ki şakır şakır kanıyor. Hemen hastaneye gittik, bebeğim ordaydı. Kalp atışlarını duyduk çok şükür, ama doktorum mutlak yatak istirahati verdi. Progestan iğne yaptırdım 5 tane, şimdi de gece 2 sabah 1 tane olmak üzere hapını içiyorum. Kanamam olduğu gün bebiş 5.6 mm idi, perşembe günü gittim 10.3 mm olmuş. Fakat doktor kese arkasında kan gördü ve kanaman tekrar olucak, ağrı olmazsa sıkıntı etme dedi. 5 gündür kahverengi - siyah gibi kan geliyo. Doktor korkma dese de ben çok endişeliyim. Mide bulantılarım da başladı, mutfak kapısı açıksa önünden geçerken bile kusuyorum. Hiçbirşey işe yaramıyor. Benim gibi kanama geçiren var mı, ya da tanıdığının başına gelen? Varsa bilgilendirebilir mi beni?
çok geçmiş olsun cnm inşallah herşey yolunda gider ama moralini iyi tut hemen bırakma kendini

kızlar ben geldim allahım hepinizden razı olsun dualarınız bana güç verdi .....allahıma binlerce kez şükür olsun bebişim çok iyi hatta 10+4 olmuş hareket bile ediyodu çok şükür ya rabbimmm......allahım herkeze nasip etsinnn......:nazar::nazar::nazar:sizi çok seviyorum iyi akşamlarrr.....

benim tüm okul anında öğrenmiş zaten :) sağolsun bir arkadaşıma söylemiştim okuldan. o da çocuklar üzmeyin öğretmeninizi bak artık daha dikkatli olun , çok günah falan demiş :) ooooo anında anında :KK52::KK9:

seninkiler minikmiş ay kıyamam ama söylemek iyi olmuş yoksa ne yapacakları belli olmaz.Benimkiler lise eşek kadar bizde bebek meselesi dalga konusu oluyor ben okuldaki arkadaşlarıma bile söylemedim sadece 1-2 tanesi biliyo.

Kızlar bişey sorucam kalp atışını görenlee tam olarak ne zaman gördünüz hafta ve gün oalrak yazarmısınız..
Cuma günü doktorum çağırdı benım,bide pıhtılaşma testimi yaptırdım dün onuda götürücem cuma çıkıyor sonucları..
Daha öncedende 2 kaybım var zaten,çok tedirginim..
Cuma günü sankı gelmiyor,bi yandan sankıde günler yaklaşıyor stresim artıyo..:KK25::KK25:
Doktorum sadece keseyi gördü cuma günü ve çok güzel gözüküyor kese dedi..
Off bu tedirginlik 99 ay boyunca bitmicek herhalde..
Rabbim meleğimi korusun inşş,bu sefer hayırsıyla nasip etsin..

merhaba kızlar bende muhtemelen ağıstos sonu bebişimizi kucağımıza alacağız hayırlısıyla...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK49::KK49::KK49::KK49:

telaşlanma öyle o kadar kolay olacağını sanmıyorum üff ne bilim..
doktor test yaptı mı sana bağışıklığın var mı ?

telaşa kapılma benin o dönem çok sinirlerim bozulmuştu takıntı yapmıştım, bak pişman oldum şimdi
için içini yiyecek diye vicdan azabı yaparım ben, müsaitse bi doktoruna danış istersen

Kizlar toxoplazmadan korunmak icin oncelikle yesillikleri ve salata malzemelerini iyi yiksyi ve sirkeli suda bekletin.cig kofte yemeyin.emin olmadiginiz etlere ciplak elle dokunmayin.eldiven kullanin.ben kedi besledigim icin enfeksiyon doktoruna ozellikle sormustum.o kedilerden hele adili kefilerden gecmez dedi.ama ben tedbir olarak sokaktakilere eskisi kadar yaklasmiyorum uzaktan seviyorum. Umarim hicbirimizin basina gelmez. Allahim hepimizin yavrusunu korusun.

Kizlar toxoplazmadan korunmak icin oncelikle yesillikleri ve salata malzemelerini iyi yiksyi ve sirkeli suda bekletin.cig kofte yemeyin.emin olmadiginiz etlere ciplak elle dokunmayin.eldiven kullanin.ben kedi besledigim icin enfeksiyon doktoruna ozellikle sormustum.o kedilerden hele adili kefilerden gecmez dedi.ama ben tedbir olarak sokaktakilere eskisi kadar yaklasmiyorum uzaktan seviyorum. Umarim hicbirimizin basina gelmez. Allahim hepimizin yavrusunu korusun.

Bende senelerdir kedi besliyorum ve şu an evimdede var ve toxoplazma negatif çıktı çok şaşırdım..
Eşimde çok tedirgin kediyi yollamayı ble düşündü ama sinir krizlerine girdim çok üzülünce tmam dedi kumunu falan elletmiyo kendi değiştiriyo..
Sonuçta aşılı yani kumuna dokunmadıktan sonra ne zararı olucakkı..
Dışarda beslediklerim varda onlarada çok yaklaşmıyrm artık..
Sadece veteriner dediki parazit aşılarını 3 ayda bir yerine her ay yapıcaz..

Benim doktorumda 1 şubatta gel dedi ama bende meraktan ölürüm diye düşünüyorum bide 1 şubat bizim 11. Hafta olacak doktor 2 li test için çağırdı beni ama araştırdım 11. Hafta çok erken test için en azından 12, haftaya kadar bekleyeyim bunun içinde haftaya başka bir doktora gideyim eğer sağlıklı büyüyorsa minnoşum o randevuyu 8 şubat yapıcam hem arada bir görmüş olurum hemde doğru zaman olur diye düşündüm bakalm hayrlsı :)

Herhalde bende öyle yapıcam 24 aralıkta gittim en son doktora çok oldu. :))) İkili tarama tam 12. Haftada yapiliyormus oncesi ve sonrası yanlış sonuç verebiliyormus. Tam 12 hafta hesapka canım öyle randevu al :)))

hmm heyet raporu konusunu duymamıştım ama bizim burda kabul ediyorlar büyük ihtimalle çünkü okuldan bi arkadaş öyle yaptı, ben de mesafe koymaya çalışıyorum ama benim bücürler peşimi bırakmıyorlar :) sarılıyorlar öpuyorlar Allah'a emanetim :)

Benimkilerde sürekli sarılıyor birde 1. Sınıflar sarılmada diyemiyorum ama çokta sarılmamak gerek grip nedeniyle 1 hafta yatiriyormus bu grip :KK43:(

Kizlar bazilariniz MELİS we KAYRA isimlerini koymayi planliyomus.fikirleriniz hakkinda bisi diyemem ama ben arastirdim bazi isimler sakincaliymis konulmasi Mesela SANEM in anlami PUT demekmis.We MELİS..KAYRA we bi kac isim daha konulmasi sakincaliymis bu yüzden iyice arastirip oyle isme karar werin tabi karar sizin..

Hep söyleniyor ama şöyle birşey var sanem türkçe değil ve tek anlamı put değil. Ablamın ismi Sanem her tartışmada ilk ona yükleniyor insanlar. Bence ismi ne amaçla koyduğunuz önemli. Ben janset koymak istiyorum kızımın adını herkes yabancı ismi çok zor kesin kötü bir anlamı var diyor. Anlamı güneşin doğuşu bolluk bereket demek ayrica nart efsanelerinde geçen bir prenses. Bence isim konusunda çok söylenenlere takılmayın. Annem Sanem adını sevdiği için koymuş bir türküde geçiyor Sanem diye.

melis neden sakıncalıymış canım ay anlamı güzel gibiydi neyse başka isimler bakarız artık miniklerimize :)

Herhalde bende öyle yapıcam 24 aralıkta gittim en son doktora çok oldu. :))) İkili tarama tam 12. Haftada yapiliyormus oncesi ve sonrası yanlış sonuç verebiliyormus. Tam 12 hafta hesapka canım öyle randevu al :)))

Benimkilerde sürekli sarılıyor birde 1. Sınıflar sarılmada diyemiyorum ama çokta sarılmamak gerek grip nedeniyle 1 hafta yatiriyormus bu grip :KK43:(

evet bu grip gerçekten tehlikeliymiş dikkatli olmak lazımm her sene yeni bi virüs yeni bi grip...

X