2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bende senelerdir kedi besliyorum ve şu an evimdede var ve toxoplazma negatif çıktı çok şaşırdım..
Eşimde çok tedirgin kediyi yollamayı ble düşündü ama sinir krizlerine girdim çok üzülünce tmam dedi kumunu falan elletmiyo kendi değiştiriyo..
Sonuçta aşılı yani kumuna dokunmadıktan sonra ne zararı olucakkı..
Dışarda beslediklerim varda onlarada çok yaklaşmıyrm artık..
Sadece veteriner dediki parazit aşılarını 3 ayda bir yerine her ay yapıcaz..

Foreveryours canim benim benim de toxo sonucum negatif cikti gercekten cok sasirdim.ama enfeksiyon doktoruki unvani prof.tu kediden gecmesinin cok kucuk bir ihtimal oldugunu soyledi.hatta kedilerin bu konuda gunah kecisi ilan edildigini,iyi yikanmamis yesilligin cok fazla riskli oldugunu soyledi.ama kum temizlugini birak esin yapsin biraz da onlar ugrassin:KK66:hic endise etme ayda bir ic parazitini yaptir.dis parazitine de dikkat et hic biseycik olmaz.bebegin devsaglikli buyur.korkma canim

Foreveryours canim benim benim de toxo sonucum negatif cikti gercekten cok sasirdim.ama enfeksiyon doktoruki unvani prof.tu kediden gecmesinin cok kucuk bir ihtimal oldugunu soyledi.hatta kedilerin bu konuda gunah kecisi ilan edildigini,iyi yikanmamis yesilligin cok fazla riskli oldugunu soyledi.ama kum temizlugini birak esin yapsin biraz da onlar ugrassin:KK66:hic endise etme ayda bir ic parazitini yaptir.dis parazitine de dikkat et hic biseycik olmaz.bebegin devsaglikli buyur.korkma canim

Ahh canım nasıl rahatladım bir bilsen ya,doktoruma sinir oldum asla beslemiceksin at diyo..
Dedim duymmaış olayım kesinlikle atmayı bırak başkasına bile veremem..
Eşim en azından annende kalsın dedi ki annemdede kedi var kaç gün ağladım..
Pisimi veremem kimseler,oda benım bebeğim :)

kızlar ben geldim allahım hepinizden razı olsun dualarınız bana güç verdi .....allahıma binlerce kez şükür olsun bebişim çok iyi hatta 10+4 olmuş hareket bile ediyodu çok şükür ya rabbimmm......allahım herkeze nasip etsinnn......:nazar::nazar::nazar:sizi çok seviyorum iyi akşamlarrr.....

çok sewindimm..gözünaydın canım...

kızlar ben geldim allahım hepinizden razı olsun dualarınız bana güç verdi .....allahıma binlerce kez şükür olsun bebişim çok iyi hatta 10+4 olmuş hareket bile ediyodu çok şükür ya rabbimmm......allahım herkeze nasip etsinnn......:nazar::nazar::nazar:sizi çok seviyorum iyi akşamlarrr.....

ooo ama sen kısa kesmişsin :) detay ver azıcık yaa :) :KK3:

gnosis2000,

benim kayınvalidemin de inan hiç eksiği yok. zaten en başından istemedi beni. kendine yapıyor, oğluna yapıyor o ayrı. ama bana da ara ara bir sinir basmıyor değil :KK47:
bebek haberini öğrendiğimizde annemlere söyledim oooo delirdiler sevinçten kıyamam. eşimde heveslendi. mutfaktayız o da annesini aradı.. havadan sudan konuştular önce. kaynanam aşure yapmış gel oğlum ye bende diye çağırdı eşimi. oncağzım da yok anne şimdi ben sana gelemem bak ne diyeceğim babanne oluyorsun dediiii.. cevap: ee e hayırlı olsun madem. peki aşure ne olcak oğlum, ben sen seviyosun diye koca tencerede yaptıydım.....
bu. tepki bu. sevinmiş gibi dahi yapmadığı gibi, sonrasında da bebeğimizle ilgili ne kadarlık olduğu da dahil hiç bir şey sormadı.. kenafir:KK47:
eşimi üzdü işte... bana değil zararı..
şimdi hergün eşimi arayıp hastalık anlatıyor... benden önce doğurursa hiç şaşırmayacağım:KK47:

ilahi narl guldum valla.alemsin sen.aslinda en guzelini sen yapiyosun. Umursamayarak hem keyfini bozmuyosun hem de bebisi uzmuyosun.neyse senden once dogurursa artik ceyregi sen takarsin :)

arkadaslar yarın randewum war 3 15 te ALLAH nasıp ederse kalp atıslarını duymak ıcın gıdıcez cok heyecanlıyım we acıkcası cok tedırgınım bılıyorum yuregımı ferah tutmalıyım ama elımde degıl endıselerıme manı olamıyorum yarın o saate kadar wakıt nasıl gecer hıc bılmıyorum benım ıcın dua edermısınız lutfen herkeze tesekkurler.

Ahh canım nasıl rahatladım bir bilsen ya,doktoruma sinir oldum asla beslemiceksin at diyo..

Canim benim hic korkma.ben kadin dogum doktoruma da sordum o da ayni seyleri soyledi.benim 3 kedim ve 1 kopeg var.hijyene asilarina beslenmesine dikkat et.zaten kuru mama yiyolar.endise duyma sakin. Bebisine hazir kardes evdeki pisin.optm

Canim benim hic korkma.ben kadin dogum doktoruma da sordum o da ayni seyleri soyledi.benim 3 kedim ve 1 kopeg var.hijyene asilarina beslenmesine dikkat et.zaten kuru mama yiyolar.endise duyma sakin. Bebisine hazir kardes evdeki pisin.optm

canım benım cam bı damacana sürehim var yanımda bardagıyla duruyor bardagı hiç boş bırakmıyorum hep doldurup içiyorum sürekli wc ye cıkartıyor ama olsun günde 3 lt iç dedi doktor normalde de çok su içen bi insanım ama şimdi dahada dikkatli yudum yudum ve oturarak içiyorum bu çok önemli kesinlikle yudum yudum ve oturarak içmelisiniz

ben zaten elimden geldiğince ayakta su içmemeye çalışırım normal de de ama bu başka bişey yaa..
tabiki elimden geldiğince su içmeye çalışıyorum ama sonradan sıkıntısnı çekiyorum.. napalım geçene kadar katlancaz artık :)

banada gelin torbalıya beklerim tüm özlem çekenleri koruluktaki parka bebeklerimizi gezdirmeye gideriz:))

inş cnm :) beyaz cafede bi çay içer dondurma yeriz :) :KK49:

benim favorimde sert koyu yeşil elma :) kabuğuyla yiyorum günde en az iki tane bazen abartıp 3 falan yediğim oluyor çok seviyorum midemide çok rahatlatıyor tavsiye ederim:)

evet yeşil elma da çok işe yarıyor haklısın canım :)

ohh oh maşallah kuzucuğa pardon fındığa:KK16::KK16: ayy babası üzülmüştür biz daha bebişimizi bile görmedik ababsı her akşam gidelim yarın diyor ben biraz daha büyüsün daha net görelim diyorum halimiz çok komik ama:KK34::KK34:

teşekkür ederim canım..
evt üzüldü babamız ama maalesef bu ara gelme gibi bir imkanı yoktu..
işinden terfi aldı yeni daha bebekle beraber 2 güzel haber geldi eşime
orda en yoğun olduğu dönemler
olsun büyüsün biraz daha onun da işleri rahatlar görür:))
o 4 boyutlu ultrasonda görmek istiyor :))
inş sizde en yakın zamanda görürsünüz cnm :KK49:

kızlar bu arada bu grip salgını varya h3n2 ben inanılmaz korkuyorum ondan yaa
ilaçta içemeyiz ateşte yapıyor ALLAH korusun maf oluruz hamile hamile
önceden oğlum için endişeleniyordum şimdi kendim içinde korkmaya başladım
bide haberler de 6 milyon kişinin daha yakalanmazsı bekleniyor falan dediler ben
iyice tırstım yani :18::18:

angelface aslında kimseye güvenmedim biliyor musun?biliyordum böyle olacağını.aslında söyle bişey var.kayınvalidem alsancakta oturuyor.ben de daha kıyı bir semtte.burda kiralar daha makul ve benim şu an için alsancağa taşınma durumum yok.ama kayınvalidem gelebilir çünkü o da kiracı.ama kendi keyfini kaçırmamak için kıpırdamıyor. sonra da elalemin yanında konuşuyor benim gelin kedi köpek bakmaktan çocuk yapmaya fırsat bulamıyor diye.benim evimde kedilerim ve köpeğim var.ben de kırmıyayım diye sesimi çıkarmıyorum.aslında gerçekten ben bütün bunları aşarım biliyorum çünkü daha zorlarıyla baş ettim hayatta.benim için hiç bişey kolay olmadı.ama ben o kadar sıkıntı çekip uğraşıcam onlarda etrafa torunum diye caka satacaklar ya deli oluyorum.çok kızgınım ve farkındayım öfkemi bebeğimden çıkarıyorum.ben ciddi anlamda şanslıyım çünkü karar verdiğimin ilk ayında kavuştum ve şimdilik herşey normal gidiyor.iyiki buraya gelmişim.gerçekten bizi bizler anlıyoruz.iyi geliyor burası...çok teşekür eerim ayrıca moral verdiğin için. daha iyiyim gerçekten..

sende herkese hakettigi degeri verirsin olur biter, torunlarini gorebilmek icin, onun sevgisini kazanabilmek icinde birak onlar ugrassin..sen mahrum kalmazsin, kalirsa onla kalmis olurlar torunlarindan...bence hicbiseyi takma kafana, cunku gercekten insanlari degistiremiyorsun, onlar senin istedigin gibi olmuyorlarsa kendileri bilirler, sen yoluna bak, yaninda olmak isteyen olur zaten...sakin ol, allaha dua et, sen dogru ve durust, iyi niyetli ve pozitif olursan, allahta seni birakmaz, herkes eninde sonunda haketigini gorur..bence hic dusunme bile...bak mesela ben hamile oldugumu ogrendigimden beri, eger canimi sıkan birileri ya da herhangi birsey olunca eskisi kadar umursamiyorum, oyle bir hal geldi bana, kendimi daha guclu hissediyorum..sanki bebek bende, guc bendeymis gibi :KK9: artik o var ya kendimi bu hayatta daha guclu hissediyorum, tutunacak bir dalim daha oldu sanki, artik yavrum var diyorum...zaten esim de yanimda saolsun herzaman, Allahta iyilerin yanindadir, kullarini korur, dualarin karsiligini verir biliyorum..o yuzden rahatim yani...cool takiliyorum :KK9: :KK37: gercekten annelik bir kadini daha guclu yapiyor..esimle, bebegimle, mutlu huzurlu bir ailem olsun daha ne isterim hayattan, bu guzel tabloya dahil olmak isteyenler olur, buyursunlar gelsinler herzaman kapimiz acik basimizin ustunde yerleri var..ama dahil olmak istemeyenlerde kendileri bilirler, onlar kacirir napiim... onu da ben mi dusuneyim simdi ama.. :KK9: :KK33:[/QUOTE]

Cok sekersin ya:))valla yuzumu guldurdunuz.ben cok mutluyum su an.kendmi yalniz hissetmiyorum.akl danisip dertlesebilecegim bir suru insanla tanistmaslinda hamile oldugumu ilk ogrendigimde kendimi acayip guclu hissediyordum.dimdi ayni gucu tekrar topluycam.bunu yavrum icin yapicam..

Kızlar virüse karşı korunma yöntemi olarak hastaneye sağlık ocağına ve kalabalık yerlere girmek için bir kutu maske aldık eşimede taktırıyorum valla riske atamam bebişimi insanlarda bize üzülerek balıyor acaba ne hastası bunlar yazık diye valla bebişimizin hastasıyıZ :)

Son düzenleme:
Kızlar virüse karşı korunma yöntemi olarak hastaneye sağlık ocağına ve kalabalık yerlere girmek için bir kutu maske aldık eşimede taktırıyorum valla riske atamam bebişimi insanlarda bize üzülerek balıyor acaba ne hastası bunlar yazık diye valla bebişimizin hastasıyıZ :)

hahahaaa :KK28: çok mantıklıymış canım... ben de alcam yarın hastaneye gitmeden önce. bir de bol portakal ve bol su gripten korunmak için.. zaten hepimiz bol su içiyoruzz =))

ooo ama sen kısa kesmişsin :) detay ver azıcık yaa :) :KK3:

canım kendi doktoruma gitmediğim için çok fazla detay alamadım doktordon acilde nöbetci olan bir doktordu rast gele gittim yani ama çok iyi bir doktordu...benim tedirgin olduğumu hissetti .... iyice inceledi ..kalp atışlarını dinledik ...ve bebeğin çok iyi merak etme dedi o bana yetti zaten bu cumartesi de kendi doktorumla randevum var zaten...:nazar::nazar::nazar: o zaman iyice sorarım herşeyi....:nazar::nazar::nazar:

arkadaslar yarın randewum war 3 15 te ALLAH nasıp ederse kalp atıslarını duymak ıcın gıdıcez cok heyecanlıyım we acıkcası cok tedırgınım bılıyorum yuregımı ferah tutmalıyım ama elımde degıl endıselerıme manı olamıyorum yarın o saate kadar wakıt nasıl gecer hıc bılmıyorum benım ıcın dua edermısınız lutfen herkeze tesekkurler.

dualarımız seninle canım....:nazar::nazar::nazar::nazar:

merhaba,
bende yeniyim ve Allah nasip ederse Ağustos annesi olucam :) ,inşallah bütün bebişlerimiz sağlıkla ,sıhhatle dünyaya gelirler.

X