2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba,
ben de sizinle dertleşmek istiyorum.forumda daha yeniyim izmirde yaşıyorum ve 9 haftalık hamileyim.hamileliğimi ilk öğrendiğimde çok mutlu olmuştum.hamile kalmadan önce bana çocuk yapmam konusunda ısrar eden kayınvalidem hamileliğimi öğrendikten sonra doğru düzgün sevinmedi bile.hamilelik öncesinde herkes çocuğa bakacağını söylüyordu şimdi kimsenin çıtı çıkmıyor.önceden çocuk yap sanki masraflarını sen mi düşüneceksin diyen kayınvalidem daha görmeye bile gelmedi beni evime. canım bişey istiyomu diye soran bile yok. kendi annem denzlide yaşıyor. kimseden hiçbi destek görmüyorum ve kendimi çok yalnız hissediyorum.eşim destek olmaya çalışıyor ama yetmiyor.kendimi çok kötü hissediyorum.ve Allah affetsin ama o kadar pişmanım ki hamile kaldığım için.8 senelik evliliğimde ancak bu kararı aldım ve hemen de hamile kaldım.ama şimdi çok acele ettiğimi ve anne olmak için uygun olmadığımı düşünüyorum.zaten çalışıyorum ve bebeğin bakımı benim için ciddi sorun olacak.maddi yükünü saymıyorum bile.o kadar moralim bozukki anlatamam size..kusura bakmayın böyle iç karartıcı şeyler yazdığım için ama sanırımbeni de sizlerden başkası anlamaz

aslında bebeğimi istemediğimden değil ama nasıl olacak şöyle böyle diye düşünüp üzülüyorum.bazende aklıma önceki olumsuzluklar

geliyor sinirden ağlıyorum.ama herkesin dediği gibi Rabbimin bize emaneti ve inş Rabbimin izniyle her zorluğu kolayca atlatacağız

Rabbim bizi yalnız bırakmaz :13:

isim konusunda ise kız olursa Berra,erkek olursa Sarp Noyan düşünyorum :KK16:

evet evet sende İzmirde olduğuna göre orada tek bir tanıdığım var
çok sevindim hayırlı olsun

Teşekkür ederim aynı zamana denk getirmişiz. Doğum tarihleri arasında 1 gün var :)))

herkese hayırlı günler olsun kızlar
sabah doktora gitmeden hepinizin dualarını ve iyi dileklerini okudum ama heyecandan yazamadım
hepinizin bebeğini Rabbim korusun, hukukçu arkadaşıma da üzüntüsünü unutturacak evladı hemen versin inşallah

lekelenmem için iğne vurdular, Crınone progesteron jel verdi her gün kullanmamı istedi doktor
bebeğin kalp atışları düzelmiş gördüğünü söyledi ama 4 kez denemesine rağmen sesini duyuramadı
daha küçük duymakta güçlük çekiyoruz, ama görüyoruz sorun yok dedi.
haftasıyla uyumlu çıktı, hatta sat hesabına göre tam 7 hafta, ama ultraona göre 7+3 çıktı.
12. haftaya kadar düşük herkeste beklenir o yüzden her şeye hazırlıklı olmak lazım dedi.

biraz olsun rahatladım, inanın doktordan önce sizin yorumlarınızla rahatladım
herkesi çok sevom Eki Görüntüle 922519

Oh çok sevindim çokta rahatladım ama ben sana söylemiştim zaten birşeyi yok diye :))

kayınvalide yatağını ben alcam gördüm hoşuma gitti demiş, allaağğm sakın dedim. kim bilir nası süs püs renk içinde olcak
ben ona modelini bildirirm dedim :KK1: eşimde şuan benim babama bişeyler aldırma yolunda, ne koparsak kar diyo şakaya vurarak.
ama iyisini alsın tabi böyle olacağı belliydi, yap kenara koy olmuyo bu bebekler :KK53:

Benim kayınvalidemde bakmaya başlamış ama sormadan almazlar. Evlenirken de aldığımız şeylerin hiçbirine karışmadılar. Valla onların ilk torunu annemlerin ikinci ablamın bir kızı var 11 yaşında. Annem daha sakin tabi ama yinede heyecanlanıyorlar. Annem erkek olacak diyor ben kız bakalım kimin tahmini tutacak. :)))

iyi akşamlar kızlar ben kaçar yarın oglene kadar yokum emınonune kuzenın bebege alışverise gıdıcem annecımle oeprım hepınızı hayırlı haberlerle gelın cok yazısmayın yetısemıyorum sonra :KK37: bye

kızlaaarr mrb ne kadar ilerlemiş sayfalar dünden beri hızınıza yetişemiyorum valla :) istifra etmekten boğazım tahriş oldu gece bogaz ağrısından uyuyamadım sabah zar zor okula gittim hooopppp müfettiş geliyomuş rahatsızlığım bi yandan telaş bi yandan neyse çok şükür ki atlattım eve gelip hemen uyudum anca kendime gelebildim :) bunların hepsi geçicek ne kaldı ki şunun şurasında 3. 4. aya dimi ama :) miniklerimiz iyi olsun da....

kızlar ben az sonra doktora gidicem nolur dua edin bana lütfen bebişimi sağlıklı göreyim....yoksa uyuyamıcam....dualarınızı eksik etmeyin lütfen....:nazar::nazar::nazar:RABBİM HEPİMİZİN BEBEKLERİNİ BİZLERE BAĞIŞLASIN....lütfen dua edin size güzel haberlerle geliyim....:nazar::nazar::nazar:

bebeciğinin sağlıklı haberleriyle gelirsin inşallah canım. Allah'a emanet olun ikinizde.. mutlu haberlerini gelişiminin ayrıntılarını bekliyoruz heyecanlaa :)

günaydın kızlar :)

Cuma günü bahsetmiştim, babam kadın doğum uzmanı. Pazar günü annemlere gittiğimde babama ikili testle ilgili soruları sordum. Özetle, ikili test ve diğer testleri hamilelerin tercihine bıraktığını, zorunlu tutmadığını, sadece istatistik belirttiğini söyledi. Değeri yüksek çıkıp muayenehanede ağlayan çok kişi olmuş, onları renkli ultrasona göndermiş, orada sağlıklı olduğunu görmüşler. Amniyosentezin de düşükle sonuçlanabileceğini söyledi.

Aslında kendisi de yaptırmanın çok gerekli olmadığını söylüyor ama şu örneği de verdi. Bir hastası tüp bebeğe hamileymiş. İkili test değeri çok yüksek çıkmış. sonra 3 boyutlu ultrasonda bebekte 3 göz olduğu, beyninin gelişmediği ve kalbinin delik olduğu görülmüş. doğsa da yaşamayacağı için aldırmış kadıncağız. o yüzden testi yaptırıp çok da sonucuna takılmamak lazım sanırım. 3 boyutlu ultrasonda zaten ıncık cıncık tüm her şeyine bakılıyormuş.

Sagolasınn canımcım :KK16: Ben en iyisi ikili testi yaptırıp kafamı hiccccc kurcalamayı dusunmuyorum nasılsa 3 boyutlu da hersey gozukuyor.Rabbimin takdiri.Allah korktugumuzla imtihan etmesin.Ben beklicem 9 ayyyyy sonra bebişim gelecek insallah saglıklı sıhhatli :KK16::KK16:

Kızlar ömrü hayatımda bu kadar su içmemişimdir bugün sabahtan beri 2 litre su içtim belki 30 kerede tuvalete gittim Allahım anne olmak zormuş vallahi ilaç niyetine içiyorum suyu bulanmayan midem bile bulantı :KK43:

kızlaaarr mrb ne kadar ilerlemiş sayfalar dünden beri hızınıza yetişemiyorum valla :) istifra etmekten boğazım tahriş oldu gece bogaz ağrısından uyuyamadım sabah zar zor okula gittim hooopppp müfettiş geliyomuş rahatsızlığım bi yandan telaş bi yandan neyse çok şükür ki atlattım eve gelip hemen uyudum anca kendime gelebildim :) bunların hepsi geçicek ne kaldı ki şunun şurasında 3. 4. aya dimi ama :) miniklerimiz iyi olsun da....

ben de eve gelip hemen devriliyorum canım :KK1: okul çok yormazdı beni ama dersler 6.50'de başlayınca bu yıl hele de bebişten sonra en çok yataktan sökülmesi zor geliyor bana:KK17: eve gelip bir şeyler atıştırıp uyuyorum uyumasına da ama bu da çok kilo yapacak gibi.. pıffff... bu arada yandı doğum iznimizin çoğu galiba:KK43::KK43: tam emin değilim ama okuduklarım hep o yönde.. senin bilgilerin neler canım bu konuda?? var mı bir umut?? hoş sağlıcakla gelsin bebişler de gerisi teeferruat.

valla durum bende de aynı istifra etmekten yoruldum artık 2 gündür raporluyum bende hep öyle diyorum en azından o aylarda sadece sabah bulantıları kalır günün diğer zamanını rahat geçiririz inşallah

Annişlerrrr ne hızlısınız masallahhhh bir gun bıraktık kacıncı sayfaya gelmissiniz :KK64:

Kacırdıgım biseyler olduysa lutfen biri yazsın bu kadar sayfayı okuyamam kiii :KK53:

Umarım herkesin hamileligi iyi gidiyordur.Bebişlerimiz saglıklı sıhhatli cm cm buyuyodur insallahhhhh :118:

Kızlar ömrü hayatımda bu kadar su içmemişimdir bugün sabahtan beri 2 litre su içtim belki 30 kerede tuvalete gittim Allahım anne olmak zormuş vallahi ilaç niyetine içiyorum suyu bulanmayan midem bile bulantı :KK43:

Hayırdır canım gecmisi okuyamadım ondan hayırdır diyorum.Neden okadar su iciyorsun:KK15:

hatunlar merhaba herkese.. iyi akşamlarr.. ilk başlarda ne sıklıkla ultrasona girdiniz acaba? ben cuma gördüm ilk kez karnımda ki müthiş varlığı, henüz kesecik olsa da. ama dayanamıyorum ya görürsem diye yarın da baktırmak istiyorum.. kan sonuçlarım çıkıcak yarın. o nedenle zaten randevum var doktordan ama bilemedim. bugün çok yoğun stres altındaydım bir de. sonlara doğru karnıma bir ağrı girdi. korkudan kısa kestim sunumu. bunun için de yarın bir baksa mı ki doktorum acaba? tabi doktorumun da buna bir yorumu vardır illa ki ama sizden de fikir alayım dedim... hepimiiizzz annneeeeeee olalaımmm sağ salimmmmmmmm =)) :KK49:

Hayırdır canım gecmisi okuyamadım ondan hayırdır diyorum.Neden okadar su iciyorsun:KK15:

İdrar yollarımda enfeksiyon çıktı lökosit yüksek çıktı doktorda ilaç vermedi henüz bebek yeni gelişiyor her yeri yeni oluşuyor çok riskli dedi bu hafta böyle günde 2 yada 3 litre su içicem haftaya tekrar tahlil ve kültür yapılacak enfeksiyonu atmaya çalışıyorum :KK43:

ben de eve gelip hemen devriliyorum canım :KK1: okul çok yormazdı beni ama dersler 6.50'de başlayınca bu yıl hele de bebişten sonra en çok yataktan sökülmesi zor geliyor bana:KK17: eve gelip bir şeyler atıştırıp uyuyorum uyumasına da ama bu da çok kilo yapacak gibi.. pıffff... bu arada yandı doğum iznimizin çoğu galiba:KK43::KK43: tam emin değilim ama okuduklarım hep o yönde.. senin bilgilerin neler canım bu konuda?? var mı bir umut?? hoş sağlıcakla gelsin bebişler de gerisi teeferruat.

Benimde en çok merak ettiğim konu :)))) öğretmen için en kötü dönem doğum yapmak için zaten izinliyken izin kullanıyoruz. :KK43: keşke 1 Eylül'den başlasa doğum izni ama galiba olmuyor yarısından fazlası heba olacak :KK43:(

Kızlar ya benim doktor randevum 3 Şubat'ta. Ondan önce gelmeyeyim mi diye sordum ne işin var bekle bakalım biraz dedi. Şimdi buradakileri okudukça içim içimi yiyor. Başka doktora gitsem bende kilo olduğu için transvajinal bakmak istiyorlar. Kendi doktoruma zor alıştım başka doktora gidemem. Ne yapsam ne etsem bilemedim. Birde bende pek belirti yok (annemde böyleymiş) sadece yorgunluk, uyku, bel bel ağrısı, göğüslerde dolgunluk var. Çok kararsız kaldım ne yapsam acaba?

Kızlar ya benim doktor randevum 3 Şubat'ta. Ondan önce gelmeyeyim mi diye sordum ne işin var bekle bakalım biraz dedi. Şimdi buradakileri okudukça içim içimi yiyor. Başka doktora gitsem bende kilo olduğu için transvajinal bakmak istiyorlar. Kendi doktoruma zor alıştım başka doktora gidemem. Ne yapsam ne etsem bilemedim. Birde bende pek belirti yok (annemde böyleymiş) sadece yorgunluk, uyku, bel bel ağrısı, göğüslerde dolgunluk var. Çok kararsız kaldım ne yapsam acaba?

Benim doktorumda 1 şubatta gel dedi ama bende meraktan ölürüm diye düşünüyorum bide 1 şubat bizim 11. Hafta olacak doktor 2 li test için çağırdı beni ama araştırdım 11. Hafta çok erken test için en azından 12, haftaya kadar bekleyeyim bunun içinde haftaya başka bir doktora gideyim eğer sağlıklı büyüyorsa minnoşum o randevuyu 8 şubat yapıcam hem arada bir görmüş olurum hemde doğru zaman olur diye düşündüm bakalm hayrlsı :)

X