2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım yazdıklarını okudum öncelikle aramıza hoşgeldin allah hiçbir acı sıkıntı çekmeden bir seferde dogumuda nasip etsin bizlere hayırlı olsun gittigin ikinci doktoru bırakma bence iyi bir doktormuş ilk doktoru da allah islah etsin tmm egitim zamanının verdigi bilgiler vardır tabıki ama tıptaki gelişmeleri yenilikleri de takip etmesi lazım mezun oldugu bilgileriyle kalmış anlaşılan ama unutmakı rabbim istemiş ve sende aldırmamışşın allah kolaylık versın bu arada benimde yarın 8. haftam oluyor midem bulanıyor benimde süreklı ama bunu az ve sık yıyerek hafıflettım akşamları daha fazla bulantım oluyor o zmn da bişi yemeyeceksem mide bulantısı ilacım var onu alıyorum gerci çok bi faydasını görmedim ama neyse

Çok teşekkürler mrvkrs. Mide bulantım 8 ve 9. haftada çok oldu. Dün biraz iyi gibiydim ve bugün sanki biraz daha iyiyim yani 10. haftaya yaklaştıkça iyi oluyorum gibi geliyor ama belli olmaz tabii. Bazen iyi olduğumun ertesi günü çok fena olabiliyorum. Bende sık sık yiyorum ama bulantımı bastırmak için hep tost galete ekmek makarna gibi böyle hamurlu şeyleri yemek zorunda kalıyorum başka hiç bir şey bastırmıyor midemi. Hal böyle olunca da kilo alıyorum. 8. haftada doktora gittiğimde 1 kilo almıştım. Doktor daha hızlı gitme dedi. Ancak ayın 13 ünde kontrolüm var ve ben bu defa daha fazla kilo aldığımı düşünüyorum yani 1 kilo daha almış olsam iyi ancak daha fazla aldığımı düşünüyorum :) Böyle gidersem mide bulantımı bastırayım derken 9 aya davul olarak varacağımdan korkuyorum :)

Doktor bana ancak kusma aşamasına gelirsen bulantı ilacı veririm dedi. Kusma aşamasına gelmediğin sürece az ve sık yiyerek bastırmaya çalış dedi. Doktorum ilaç olayını fazla sevmiyor anladığım kadarıyla bana da sabretmesi kalıyor tabi hal böyle olunca :)

Çok teşekkürler mrvkrs. Mide bulantım 8 ve 9. haftada çok oldu. Dün biraz iyi gibiydim ve bugün sanki biraz daha iyiyim yani 10. haftaya yaklaştıkça iyi oluyorum gibi geliyor ama belli olmaz tabii. Bazen iyi olduğumun ertesi günü çok fena olabiliyorum. Bende sık sık yiyorum ama bulantımı bastırmak için hep tost galete ekmek makarna gibi böyle hamurlu şeyleri yemek zorunda kalıyorum başka hiç bir şey bastırmıyor midemi. Hal böyle olunca da kilo alıyorum. 8. haftada doktora gittiğimde 1 kilo almıştım. Doktor daha hızlı gitme dedi. Ancak ayın 13 ünde kontrolüm var ve ben bu defa daha fazla kilo aldığımı düşünüyorum yani 1 kilo daha almış olsam iyi ancak daha fazla aldığımı düşünüyorum :) Böyle gidersem mide bulantımı bastırayım derken 9 aya davul olarak varacağımdan korkuyorum :)

Doktor bana ancak kusma aşamasına gelirsen bulantı ilacı veririm dedi. Kusma aşamasına gelmediğin sürece az ve sık yiyerek bastırmaya çalış dedi. Doktorum ilaç olayını fazla sevmiyor anladığım kadarıyla bana da sabretmesi kalıyor tabi hal böyle olunca :)

yaa ben istifra etmekten nefret ettigim için tutuyorum kendimi bunu da söyledim ben bile isteye etmiyorum istifra ben 2 kılo alşmışım birde zaten kıloluyum davul ben olucam galiba ama ne yapayım zaten canım istemiyor hiçisey ama yemege başlayınca da yıyorum anlamadım yanı ben

ayyy harıka meslektasızda aynı zamanda bende sut ve urunlerı mezunuyum sut teknıkerıyım :) ama malesef ıstanbulda meslegımı ıcra edemıyorum.... orda 2 fırmada tecrubem oldu bırı altınköy dıye bır kasar peynırı uretımı yapan bır fabrıka dıgerı ıse yazıbasında balkan sut ordada peynırhanedeydım :KK66: velhasıl evlenınce ıstanbula tasınmak zorunda kaldık ama o sehrı cok osluyorum... nasıp kısmet ben ıkıncı bebegım olmasaydı gelıyodum ama ıkıncı bebegı ogrenınce cocuklarıma bakacak kımse olmadıgı ıcın gerı adım attım tatlım yınede nasıp dıyorum ınsallah bırgun komsu oluruz:)) sen nerde hangı fırmada calısıyorsun?

ben devlette çalışıyorum canım tabi senin için hangisi hayırlıysa öle olsun bende şimdiden düşünmüyo değilim kim bakacak bebeğime diye

Bulantılarımı bastırmak için kendimi peynir ekmeğe verdim, 1 aydır bunu yiyorum desem yeri, ki ben normalde ekmek tüketen biri değilim.
Bende aldım şimdiden 1,5-2 kilo valla Allah yardımcımız olsun, fena korkulardayım, şu bulantılarım bir geçse hemen spor salonuna geri döneceğim..

Benimki de seninki gibi maşallah. Eşimden çok oturur bana anlatır, benimle dertleşir bir şey olduğunda. Hiç gelip gitmez, karışmaz ama biz gidince çok mutlu olur. Hiç iş yaptırmaz. Sadece saygı istiyorum başka şey istemiyorum derdi, gerçekten öyleymiş. Allah bozmasın inşallah..

Amin canım amin..

ben devlette çalışıyorum canım tabi senin için hangisi hayırlıysa öle olsun bende şimdiden düşünmüyo değilim kim bakacak bebeğime diye
senin işin garanti tek çocuk olmdumu çok sıkıntı olmaz kreş vs elbet bakılır ama 2 bebege yetişmek zor

ben eylül ayında düşük yaptım toksoplazmaya bağışıklığım yokmuş, toksoplazma sebebiyle bebeğim büyümedi ama 3 hafta düşmedide.. en sonunda eylül ortasıydı düştü.. doktorum 6 ay hamile kalmayacaksın 3 ay sonra folic asite başlayacaksın, en az 3 ay kullanmadan kalmanı tavsiye etmiyorum dedi. ilk ay ben korundum sonraki aylarda ilaç almak istemedim eşime bıraktım korunmayı şekil ortada :44:
doktor bi sorun yok dedi ama toksoplazmasıydı, anti rubella, cmv antikoru.. bunlara benzer 15 test verdi önlem amaçlı sanırım. çok dikkat etmen gerekiyordu yumurtalıkların temizlendiğinden daha çabuk kalacağını söylemiştim ama kısmet böyleymiş dedi. rahimin kendini tam toplaması 6 ay sürüyormuş ondan öyle demiş..

ilk hamile olduğumu öğrendiğimde evde kaset test yaptım, sonuca bakamadım..
doktora gittim konuşamadım, hcg değerlerine bakarken içimden bişeyler gitti..
geçtğimiz ctesi kalp atışlarını görene kadar önceki gebeliğimi hatırladım inan, zor oluyor ama atlatıyorsun..
dua et, rabbimden iste

cnm geçmiş olsun, benım de toksoplazmaya bağışıklığim yok bunun düşük sebebi olduğunu söylemedi doktorum, sedece meyve sebze çok ii yıka ye dedı. çiğ et yeme dedı o kadar. başka yapıcak bir şey varmı ki:18:

senin işin garanti tek çocuk olmdumu çok sıkıntı olmaz kreş vs elbet bakılır ama 2 bebege yetişmek zor

hayırlısıyla Allah ım bunu kucağıma sağlıcakla almayı nasip etsinde 2. daha sonra düşünürüm.durmadan bebeğimi düşünüyorum iyimidir diye bişey olacak diye çok korkuyorum

yaa ben istifra etmekten nefret ettigim için tutuyorum kendimi bunu da söyledim ben bile isteye etmiyorum istifra ben 2 kılo alşmışım birde zaten kıloluyum davul ben olucam galiba ama ne yapayım zaten canım istemiyor hiçisey ama yemege başlayınca da yıyorum anlamadım yanı ben

İşte bende tutuyorum ama demek ki öyle aşamalar var ki tutamayacak duruma gelebiliyorsun ve kusuyorsun işte ancak o aşamada ilaç veririm dedi doktor. Allah a şükürler olsun ki o derece ağır geçirmiyoruz yine :) Ama kilo konusunda cidden yorum yapamıyorum çünkü ben de kilo almaya çok müsaitim yapı olarak ve küçük küçükte olsa sürekli yedikçe kilo alıyorum işte yaa ne yapayım :KK43: Bu arada dün akşam yemekten sonra evin içinde yürüyüşe başladım. Güleceksiniz ama deli gibi salondan mutfağa kadar yürüyüp geri dönüyorum. Normalde çok hareketsiz kalıyorum gün içinde ve sürekli de yediğim için kilo aldıkça sıkılmaya resmen çatlamaya başladım. Hava çok soğuk olduğu için dışarı çıkıp yürüyesim gelmiyor ben de eşime gülme ama ben evde yürüyüş yapacağım sende say dedim. O da tamam 15 dk yürü o zaman dedi. Ben salondaki saatle başlayıp mutfağa varınca oradaki saati de görüyorum ama her gittiğimde mutfaktaki saatten tutuyorum dakikalarımı. Eşimde koltukta uzanmış salondaki saate bakıyor o arada cep telefonuyla oynuyor fln. Git gel git gel derken 15 dk yı tamamladım ama mutfaktaki saat ileri gösterirken salondaki bir türlü ilerlemiyor yani arada bir 5 dk fark var gibi salondaki saat gerideydi. Bende herhalde mutfaktaki saati yanlış ayarlamışız diyip yürümeye devam ettim. sabah işe giderken eşime ben bu akşamda yürüyeceğim 15 dk bana çok iyi geldi çokta rahat uyudum dediğimde bana; ''Olmaz 25 dk yürüyeceksin'' dedi. Nedenmiş o dedim. Çünkü gittikçe dakikayı 5 er dakika arttırmamız lazım ama sen arkanı dönünce ben salondaki saati 7 dk geri aldım yani sen dün 7 dk fazladan yürümüş olsun demez mi ! :)))))) Sabah sabah şoklandım sonra bir kahkaha patlattım. Hala aklıma geldikçe gülüyorum Allahımmm adama bak yaa ne muzurluklarla uğraşıyor :))) Çaktım omzuna bir yumruk o da gülmeye başladı sabah sabah o da kendine gelmiştir artık :)))))))

Bulantılarımı bastırmak için kendimi peynir ekmeğe verdim, 1 aydır bunu yiyorum desem yeri, ki ben normalde ekmek tüketen biri değilim.
Bende aldım şimdiden 1,5-2 kilo valla Allah yardımcımız olsun, fena korkulardayım, şu bulantılarım bir geçse hemen spor salonuna geri döneceğim..

Aynı durumdayımmmm...Resmen peynir ekmek ve galeta ile yaşıyorum.... Ben de düşünüyorum hatta eşim bugün spor salonuna yazılalım mı dedi ancak şu aşamada nasıl spor yapabilirim ki diye düşündüm. Yüzmeye gitsem havuz ne kadar temiz olursa olsun güvenemiyorum. Allah korusun ya enfeksiyon fln kaparsam diye.... Bir dahaki gidişimde doktora bir sorayım öyle spor salonuna kaydolayım diye düşündüm. Şimdilik evde yürüyüşte buldum çareyi :))))))) Cidden deli gibi komik oluyorum ama ne yapayım yahu ! Hiç yoktan iyidir :))))

hayırlısıyla Allah ım bunu kucağıma sağlıcakla almayı nasip etsinde 2. daha sonra düşünürüm.durmadan bebeğimi düşünüyorum iyimidir diye bişey olacak diye çok korkuyorum
gaziemirde şifa hastanesinde ışık hanım var onu bul ve daımı doktor olarak gıt derım muthıs tecrubelı bırı hemde dogumunu emın ellerde yapmıs olursun nereye gıdıyosun bılemıyorum ama rabbım herseyı gonlunce nasıp etsın tatlım tadıgıma sevındım senı

Aynı durumdayımmmm...Resmen peynir ekmek ve galeta ile yaşıyorum.... Ben de düşünüyorum hatta eşim bugün spor salonuna yazılalım mı dedi ancak şu aşamada nasıl spor yapabilirim ki diye düşündüm. Yüzmeye gitsem havuz ne kadar temiz olursa olsun güvenemiyorum. Allah korusun ya enfeksiyon fln kaparsam diye.... Bir dahaki gidişimde doktora bir sorayım öyle spor salonuna kaydolayım diye düşündüm. Şimdilik evde yürüyüşte buldum çareyi :))))))) Cidden deli gibi komik oluyorum ama ne yapayım yahu ! Hiç yoktan iyidir :))))

Canım ben bebek işlerinden önce başlamıştım salona, doktorum devam edip, yürüyüş yapmamı, yüzmemi istedi, sonra salonda yoga, pilates vs bir sürü uygun aktiviteler oluyor, bir süre rapor verdi salona gitmemem için, ben uykudan ayılamadığımdan başlayamadım tekrar. Eşimle gittiğimiz için iyi de oluyor, orada beraber vakit geçiriyoruz. Doğuma yakın doktor zaten rapor verecek donduracak yine bir kaç ay, allah kısmet eder de o günleri görürsek, doğumdan sonra da devam etmiş olurum böylece. Eğer planın varsa çok öteleme biraz toparlanınca başla sen de...

cnm geçmiş olsun, benım de toksoplazmaya bağışıklığim yok bunun düşük sebebi olduğunu söylemedi doktorum, sedece meyve sebze çok ii yıka ye dedı. çiğ et yeme dedı o kadar. başka yapıcak bir şey varmı ki:18:

kedilerle çok haşır neşir olma hamileliğin boyunca, çiğ et ihtimaline karşı dışarıda et yemiyorum hala pişmemiş yeri kalabilir diye, aslında bağışıklıyım ama insanın sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yiyor :13:

kedilerle çok haşır neşir olma hamileliğin boyunca, çiğ et ihtimaline karşı dışarıda et yemiyorum hala pişmemiş yeri kalabilir diye, aslında bağışıklıyım ama insanın sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yiyor :13:

anladım cnm saol. doktor bana grip gibi bir hastalık geçirmene neden olur dedi. inşşallah sağlıkla kucaklarımıza alırız cnm

ayyy bgn bennn köfte yedim böle baktım bitanesinin içi pembeydi bıraktımmm :KK43:diğerlerinde baktım pişmiş gibi geldi ama ay bilmiorm şuannda panik oldummm keşke yemeseydimm :KK43:

merhaba arkadaslar,

benim de son bir kac gündür mide bulantilarim arti, cikarmiyorum cok sükür ama gün boyu devam eden bi bulanti var. herseyden tiksinir oldum, hangi yemek aklima gelse midem bulaniyor. Sizde de öylemi acaba?
bir de ben progestan aliyorum, aranizda progestan kullanan arkadaslar kacinci haftaya kadar kullandiniz?

canım ben progestan kullandım az bir kanamam oldu 3 gün sürdü sadece ama. sadece bir hafta düzenli kullandım sonra bıraktım çünkü daha öncede yazmıştım psikolojimi mahvetti ilaç. geceleri kabuslar uykusuz geceler baş dönmeleri ekstra mide bulantıları falan... bende kestim kullanmayı kafama göre ama şimdi çok daha iyiyim :) doktor bana 3 ayın bitene kadar kullan sonra bırak demişti sanırım sonrasında progestanın bir faydası yokmuş öyle demişti. umarım fikir verebilmişimdir :) sağlıklı hamilelikler :))

herkese merabalar...bebişleri görenleri gözü aydın.aycaaaaa mersi cnm eklemişsin listeye:) biz bulantılıyız yine bugün..bi de çok şişim balon gibi...2 gün önceye kadar iyiydim dünkü yediklerim şişirdi sanırım..:KK43:
isim konusunda da..erkek olursa Ömer istiyorum..kız olursa Rana gibi ..kızımın adı Berra..tatlı olurlar berra-rana :)

ömer çok güzel bi isim ranada güzelmiş ben erkek olursa doruk koymayı düşünüyorum ama kız konusunda kafam karışık ipek ya da melis olabilir:) aslında melisin anlamı hoşuma gitti bal arısı demekmiş :)):KK52:

ayyy bgn bennn köfte yedim böle baktım bitanesinin içi pembeydi bıraktımmm :KK43:diğerlerinde baktım pişmiş gibi geldi ama ay bilmiorm şuannda panik oldummm keşke yemeseydimm :KK43:

telaşlanma öyle o kadar kolay olacağını sanmıyorum üff ne bilim..
doktor test yaptı mı sana bağışıklığın var mı ?

telaşa kapılma benin o dönem çok sinirlerim bozulmuştu takıntı yapmıştım, bak pişman oldum şimdi
için içini yiyecek diye vicdan azabı yaparım ben, müsaitse bi doktoruna danış istersen

herkese hayırlı günler olsun kızlar
sabah doktora gitmeden hepinizin dualarını ve iyi dileklerini okudum ama heyecandan yazamadım
hepinizin bebeğini Rabbim korusun, hukukçu arkadaşıma da üzüntüsünü unutturacak evladı hemen versin inşallah

lekelenmem için iğne vurdular, Crınone progesteron jel verdi her gün kullanmamı istedi doktor
bebeğin kalp atışları düzelmiş gördüğünü söyledi ama 4 kez denemesine rağmen sesini duyuramadı
daha küçük duymakta güçlük çekiyoruz, ama görüyoruz sorun yok dedi.
haftasıyla uyumlu çıktı, hatta sat hesabına göre tam 7 hafta, ama ultraona göre 7+3 çıktı.
12. haftaya kadar düşük herkeste beklenir o yüzden her şeye hazırlıklı olmak lazım dedi.

biraz olsun rahatladım, inanın doktordan önce sizin yorumlarınızla rahatladım
herkesi çok sevom Eki Görüntüle 922519

canım çok sevindim hayırlı haberlerine :) hiç korkma bendede içerden kanama başlamış demişti doktor ama bişey olmadı şükürler olsun :) Allah korusun minik meleklerimizi , mucizelerimizi :))

X