2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben eylül ayında düşük yaptım toksoplazmaya bağışıklığım yokmuş, toksoplazma sebebiyle bebeğim büyümedi ama 3 hafta düşmedide.. en sonunda eylül ortasıydı düştü.. doktorum 6 ay hamile kalmayacaksın 3 ay sonra folic asite başlayacaksın, en az 3 ay kullanmadan kalmanı tavsiye etmiyorum dedi. ilk ay ben korundum sonraki aylarda ilaç almak istemedim eşime bıraktım korunmayı şekil ortada :44:
doktor bi sorun yok dedi ama toksoplazmasıydı, anti rubella, cmv antikoru.. bunlara benzer 15 test verdi önlem amaçlı sanırım. çok dikkat etmen gerekiyordu yumurtalıkların temizlendiğinden daha çabuk kalacağını söylemiştim ama kısmet böyleymiş dedi. rahimin kendini tam toplaması 6 ay sürüyormuş ondan öyle demiş..

ilk hamile olduğumu öğrendiğimde evde kaset test yaptım, sonuca bakamadım..
doktora gittim konuşamadım, hcg değerlerine bakarken içimden bişeyler gitti..
geçtğimiz ctesi kalp atışlarını görene kadar önceki gebeliğimi hatırladım inan, zor oluyor ama atlatıyorsun..
dua et, rabbimden iste

ben dün dr.a gittim kızlar tahlil sonuçlarım iyi çıktığı için dr.um gerek görmedi aslında vitamine falan
ama ben kabızlık var bende dedim onun için de iyi gelen bir vitamin varmış onu vermedi
hayriyetten folik asitte kullanmana gerek yok dedi..
yani 10 haftayı bekleyin ilaçlar için..

tamam canım çok sağolun endişe etmeyim o halde.

ben yeme içmede pek sorun yaşamadım ama yedikten sonra içim kalkıyor öğürüyorum. mandalina benim de favorim. bulantımı hemen kesiyor.

evet mandilin bana da iyi geliyor ama artık bitmeye başlar mandilinler

:))

aman canım kanın sınırdaysa eğer çok süt içme yoğurt peynir tüket yerine. bende de kansızlık var o yüzden doktor 3 aydan önce süt vermedi. zaten kemikler 3 aydan sora gelişiyormuş ozaman bakıcaz dedi süt içmeye başlıcaz... o yüzden şimdi yoğurt peynir idare ediyorum yanii.. kansızlık varsa ayda bir kanına bakılmalı eğer düşüyorsa kan demir ilacı başlanmalı hayatım bencede sen değiştir o doktoru ne o öle herşeye bi ık mık

insanbul resmen derin bir oh çektim canım ya hep güzel haberler al inşllh.
sizlerden de güzel haber alınca sevincim katlanıyo benim
Sen çok yaşa emi, nasıl güldürdün beni artık bu lafın aklıma gelir ben de su içerim valla.. Mucksss.
iç iç şifa olsun kuzuya
Allah daha iyi etsin inşallah canım bizi yokla

ben site yönetimiyle senin için bi iş görüşmesi ayarlayım hemen eheh

canım benım gozun aydın cok sukur adına cok sevındım kendıne dıkkat et bol bol dınlen

merhaba hoşgeldiniz aramıza öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin inşallah şaşırdım doğrusu ben hiç böyle bir şey duymamıştım ben hep derim bu bebekler Allahın bizlere sunduğu birer mucizeler gerçekten sizinkiside öyle olmuş mucize bebek

haklisin cnm aynen iste... amaann bosverrr takmayalim kafamizaa, Allah bize saglik sihhat versin insallah, Allah kimseye muhtac etmesin... sende oyle dusunme sever torununu dayanamaz, takma kafana, bi dogsun hersey girer yoluna

haklisin cnm aynen iste... amaann bosverrr takmayalim kafamizaa, Allah bize saglik sihhat versin insallah, Allah kimseye muhtac etmesin... sende oyle dusunme sever torununu dayanamaz, takma kafana, bi dogsun hersey girer yoluna

aynen öle tatlım zaten takmıyorum artıkk alıştım onun tavırlarına :) ben bebişimi düşünüyorummm walla Allah aynen cümlemizinkini sağlık sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin gerisi boşşş

cnm geçmiş olsun öncelikle. ben gecen sene keasım ayında 24 haftalık bebeğimi kaybettim. sonra 6ay korun dediler tekrar hamile kaldım boş gebelik 8 haftalık kürtaj oldum. ben 3 ay sonra korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım şuan 10+5 . sende umudunu kaybetme. sebebi neymiş . bunun araştırması yapılacakmı. birde nasıl farkettin.

:) teşekkürler canım.. ne güzel işte hiç uğraşmadan olmuş bebişin.. bu dünyada rıskı oldumu istediğin kadar korun, istediğin kadar önlem al oluyor işte bebiş.. maşallah.. allah tamamına erdirsin canım.. inşallah hiç bir sorun yaşamadan alırsın bebişini kucağına.. darısı da benim başıma olur..

canım benım gozun aydın cok sukur adına cok sevındım kendıne dıkkat et bol bol dınlen
çoooook teşekkür ederim canım, artık kudurabilirim burda
aahahahah walla hayır demem bebek gelmeden ek iş olur banadaaa

anoyy valla ne para lazım
eşime bebek arabası 1000 tl civarında deyince adamın gözleri büyüdü

saol canım sana da çok geçmiş olsun.. sebebini henüz bilmiyoruz.. henüz çok yeni.. kürtajdan sonra doktorla bile görüşmedim daha.. benim kahverengi lekelenmelerim vardı çok hafif öyle farketmiştik, kalbi durmuş bebişimin.. önceki yazılarımdan bakabilirsin.. uzun uzun yazmıştım.. sen şuan önlem amaçlı bir şey yapıyor musun?..

Canım hayırlı olsun bebişin inşallah Allahım kucağımızada almayı nasip etsin bende 5. Haftada doktorun karnımdan görememesi sonucudüşük olacak sağlıklı bir gebelik değil tarzı yorumlarıyla cuma gününden pazartesiye ömrümden ömür gtti pazsrtesi kesem göründü ve rahatladık ama senin sürecin çok uzun sürmüş çok şükür ki sonu güzel olmuş doktorların hiç umrunda değil bizim duygularmz kayıp deyip geçiyorlar bilmiyorlar ki biz ne yollardan geçipte sahip olduk o miniklere Allahım korusun ve sonu sağlıkla gelsin gebeliklerimizin...

canım ALLAH sabır versin....yaşadıklarını anlıyorum ben ilk bebeğimi 12. haftasında kalbinin durmuş olduğunu hatta kalbi duralı 2 hafta olduğunu öğrendim...korkunç bir acıydı kalbi acıyor resmen insanın ..birşeyler kopup gidiyor...çok şükür eşimin ve ailemin desteğiyle atlattım...tabi yok ağır mı kaldırdın yok sen sakarsın dır ters bişeyler yapmışsındır diyen çok oldu onlar 2 kat daha fazla yaktı canımı neyse ki geçti...kendimi bir süre çiçeklere vardim...tam ilkbahar dı...evimi ormana çevirmişim farkında olmadan...onlarla konuşuyordum...doktorum genetik testlerimi istedi hemen yaptırdık kanda pıhtılaşma çıktı....sonuçlarımı aldığımız gün tekrar hamile olduğumu öğrendik kürtajdan 2 ay sonrasıydı....hemen iğneye başladık fakat onu da kurtaramadık allahın taktiri...bu kez biraz daha çabuk atlattım ama hep çime attım tam bayram dı ailemden uzağım...zaten henüz alışamadım onlardan uzakta olmaya...bitmiştim ben artık anlıcan....Ama Rabbim sabrını verdi çok şükür...doktorum 2 ay korunmamı istedi ...bende onu dinledim bu kez...2. ayın sonunda iğnelerime başladık tekrar henüz hamile kalmadan...ve ilk beta hcg 31 çıktı doktorum yine çok umut vermek istemedi...ama allahıma binlerce kez şükürler olsun beta bizi biraz süründürdü ama düzenli attı...7-8. haftalarımda sağlık ocağı kan istedi verdim troit hormonum tsh biraz yüksek çıktı bu da düşüklere sebep olabiliyormuş ama hemen kontrol altına alırız daha erken dedi doktorum...ve onun için de ilaca başladım şimdi binlerce kez şükür iyi gidiyor....sadece miğde bulantılarım bir gidiyo bir geliyo korkutuyo beni gitmesin istiyorum hep bulansın....çok uzattım ama benim hikayem de bu canım....ALLAH herşeyin hayırlısını versin sabretmek çok önemli...allahım isteyen herkeze nasip etsin anneliği....

cnm ben ilkinde amniyo sentez kordon sentez otopsi herşeye bakıldı ve sonuç sizde sorun yok. bebekle ilgili dendi. ve ikincide sonlanınca doktorum ben şansa bırakmıyacağım sende kan pıhtılaşması olabilir dedi. ve ben inanmak istemedim. ege üniversitesinde test yaptırdık zar zor 3 gecbelik kaybı olması gerekiormuş. nasıl bi tıp anlayışımız varsa. evet kan pıhtılaşması çıktı. suan coraspsin ve hergün iğne vuruyorum. umudunu hiç kaybetme. inşallah senınde bebişin olur.

Rabbim tüm isteyenlere versin, dualarım seninle olacak :13:

çoooook teşekkür ederim canım, artık kudurabilirim burda

anoyy valla ne para lazım
eşime bebek arabası 1000 tl civarında deyince adamın gözleri büyüdü
çok para lazm kuzular cok bır bebek demek ortalama 4 bın tlye yakın masraf demek hastanesıyle beraber yuvarlak hesap (oda orta sevıyelı bır hastane ıse) 5bın tl ona gore kızlar cok para lazım cok adamcagız ıyı dusup bayılmamıs ben esıme ılk gebelıgımde dedıgımde ustune 1000tl daha koyar şahin alırım kendı arabasını kendı kullansın dedıydı sonrada ben sıradan bır araba alınca laf yaptıydı gıtmıyo etmıyo bu ne bole de sımdı arabya ıte kaka bu bebegı buyuttuk en son bebek sahılınde denıze atacam kazulet gıbı araba dıyıp kıyametı koparmıstı bu adamlara ıyılık yapsanda yaranmıyo varmı pahalısını aldır odesın dursun ısı ne

aslinda benim kayinvalidem de cok iyi bir kadin, beni cok sever, oz kizindan ayirmaz, ne gerekiyosa yapar, bende severim ama bu konular baska, hassas konular, daha ince dusunce ve anlayis gerektiren konular...niyeti iyi ama tam istedigin seyi veremiyo sana iste..bende onu oyle kabul ettim, idare etmeye calisiyorum...karsindaki senin gibi dusunemiyo tabiiki her zaman, oz annen olmadigi icin sende cok acik ve net olamiyosun herzaman oyle olunca da biseyler tastamam olamayabiliyo...ama yine de buna da sukur, ne kaynanalar var..ben yine de memnunum, idare edebiliyorum, alistim artik, artilarini gormeye calisiyorum, kesinlikle kotu bir kadin degil... :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…