2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bu cumartesi 5+3 ken ilk kontrole gittik. şükür keseyi gördük. bebek henüz görünmedi. ama doktorumu hiç sevmedim bana ne vitamin verdi ne bişey. gerek yok 5. aya kadar dedi. size vitamin verdiler mi?

canım benim hem folik asit verdi zaten öncedende içiodum ben folik asit ama yinede devam ettirdi hemde vitamin verdi... previt diye bir vitamin baktım içinde yok yok yanii.. çalışan iyi beslenemeyenler için ideal yani...
ama çoğu doktor doğallıktan yana yani o vitamin yerine peynir ceviz meyve yeşillik vs. yesende olur yani o yüzden vermemiş olabilir... ama tabi kide içine sinmediyse doktorun tavrı değiştir.. sonuçta uzun bir süreç bu doktorun seni rahatlatması çok önemli... yoksa zaten sırf pinpirikiz hepimiz :KK70:

canım öncelikle allah sabır versin..
ben kimyasal gebelik yaşadım hiç korunmaya gerek yok dediler.
ama eğer sen ileri aşamada kaybettiysen örneğin 7-8 hafta ve üzeri genelde 1-2 ay korun diyorlar.
önlem açısından ilk düşüğe pek bir araştırma yapılmaz ama istersen genetik test ve pıhtılaşma testi yaptırabilirsin. ben yaptırmadım doktor bu da düşerse yaptır dedi :KK47:
adet döngün değişecektir. yumurtlama dönemin de değişecektir bunlar normal.
genelde kürtaj sonrası çabuk gebe kalınıyor içersi temizlendiği için.

saol canım.. benim 9+2de bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum.. peki sen kaç ay sonra kaldın hamile?.. bana doktor 3 ay korunun dedi.. zaten demese de psikoojik olarak biraz beklemem lazım..

canım folik asit de mi kullanmıyorsun?.. ilk 3-4 ay başka ilaç vermiyor doktorlar ama folik asit kullanmalısın..

ona da gerek yok dedi aptal adam.
ama canım al deseydi de alamazdım ben zaten folik asit alamıyorum mide hastasıyım 5 ay kullandım mahvetti hayatımı zehretti folik asit. doğal yollardan alıyorum. folik asit gebelik öncesi kullanımda daha yararlıymış..gebelik oluştuktan sonra etkisi çok azmış. çünkü nöral tüp defekti denen bi durum için kullanılıyor. omurilik açılması gibi bi durum oluyormuş allah korusun. o zaten ilk ay şekilleniyormuş. korkulcak bir şey değil folik asit almamak. ben başka vitaminleri mrk ediyorum. multi vitaminler vs.

amiinn kimseler yaşamasın canım, az su içiyordum ama doktorda bunun önemini vurguladı. kimse ihmal etmesin benim gibi

Canım ben suyu az içiyorum, su içince midem bulanıyor hemen. neredeyse 2 bardak zor içiyorum, ama işte meyve, ayran, süt, soda, yogurt falan yiyorum.

torbalıya mı aşerttim sizi :))) ayyy :KK9: ama sanırım ben gercekten orayı aserdım sıddetle gıtmek ıstedım...

yaa guselım oylede yınede cok zor olacak bıze orda yaşam maddı darlıgımız cok olcak ben yanlız kalcam calısabılsem ok eyvallah ama cocuklara bakacak kımse olmayınca....evet dıyemıyorum olmuyo

ama torbalı yaaa ben aylarca karşıyakadan kendı arabamla gıttım geldım baktım bas edemeyecem mazot parasına dedım ev tutayım en ıyısı :KK53: ıyıkıde tutmusum omrumun en gusel 2 senesıydı oturdugum yerı cıkardın belkıde dırek evın adresını verdım yahu :KK9: tabı ya olurda oraya yerlesırsem mutlaka beklerım dogal ortamda cocuklar buyur kresler var hersey belejjj :KK16:
denız burnunun dıbı ahahah aşkım depreştıı

haklısın canım geçim derdi olunca insan kararlarını ona göre almak zorunda kalıyor.. hayırlısı olsun hakkında Rabbim kararlamıştır merak etme sen :KK34:

selam güzel annişler ,ben bugün çok iyiyim ,2 gündür karın ağrım vardı ,bugün hiçbişeyim yok çok şükür .

herkes iyidir umarım ..:KK16:

bizde çok şükür iyiyiz canımcımm :KK16:

Biraz olsun icimi rahatlattın ayça cok teşekkür ederim bende korkuyordum cook bir tek bende böyleymiş gibi geliyordu
Sen nasılsın biraz daha iyisin sanırım bebegini görmüşsün ne güzel gözün aydın canım ne zaman gittin doktora gördün
Testlerini falan yaptımı doktor
Darısı bize olsun inşallah

evet cnm biraz daha iyiyim inş geçer artık şu halsizlik falan
tam kan, tam idrar testlerimi yaptı dr.um hepsi normal çıktı çok şükür.. darısı size olsunnn :KK16:

herkese hayırlı günler olsun kızlar
sabah doktora gitmeden hepinizin dualarını ve iyi dileklerini okudum ama heyecandan yazamadım
hepinizin bebeğini Rabbim korusun, hukukçu arkadaşıma da üzüntüsünü unutturacak evladı hemen versin inşallah

lekelenmem için iğne vurdular, Crınone progesteron jel verdi her gün kullanmamı istedi doktor
bebeğin kalp atışları düzelmiş gördüğünü söyledi ama 4 kez denemesine rağmen sesini duyuramadı
daha küçük duymakta güçlük çekiyoruz, ama görüyoruz sorun yok dedi.
haftasıyla uyumlu çıktı, hatta sat hesabına göre tam 7 hafta, ama ultraona göre 7+3 çıktı.
12. haftaya kadar düşük herkeste beklenir o yüzden her şeye hazırlıklı olmak lazım dedi.

biraz olsun rahatladım, inanın doktordan önce sizin yorumlarınızla rahatladım
herkesi çok sevom Eki Görüntüle 922519

canıımm çok sevindim senin adına ALLAH daha iyi etsin bacımm kendine dikkat et :KK54:

selam seksi fıstıklar :KK23:
iş yoğunluğundan yazamadım ama okudum sizleri,izin aldım oğlumun anaokul gösterisine gidiyorum.ihmal ediyorum arada yavrumu,vicdanım sızlıyor..:KK43:

öpüyorum hepiniziii :KK16:

saol canım.. benim 9+2de bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum.. peki sen kaç ay sonra kaldın hamile?.. bana doktor 3 ay korunun dedi.. zaten demese de psikoojik olarak biraz beklemem lazım..

ahh canım geçmiş olsun.
benim hikayem ilginç bende ve eşimde hiçbir sorun yoktu. rahim filmi bile çekildim. olmadı olmadı..12. ayın sonunda meleğim geldi. hem 6. ayımda kimyasal gebelik yaşadım ama doktorlar onu gebelikten saymıyor ve direk bize sebepsiz infertilite dendi. aşılama yapalım dediler. daha da ilginci eşim sperm testi yaptırmasına ve sonuç güzel olmasına rağmen her ihtimale karşı yine yaptırdık sonuç bi geldi biz şoka girdik..değerler yerle bir..dedik ilk test yanlıştı demek ki..direk aşı tüp araştırdık..lakin 3 gün sonra bi baktım gebeyim..rabbim mucizesini verdi..sonrasında da sperm testinin kağıdına bi baktık sperm örneği tam 2 saat 10 dk bekletilmiş..salak hastane. hepsi ölmüş nerdeyse spermlerin..allah bizi sınadı resmen..o değerlere göre normal yoldan gebe kalmam imkansız gibi bişidi.

kızlar ben oğluma hamileyken hep ferah ferah bişeyler içmek isterdim su içemiyordum sadece ama...
ama şimdi ne su, ne meyve suyu,ne maden suyu hiç birşey içemiyorum hemen midem bozuluyor
sizde de öylemi?
portakal, mandalin, elma en favori yiyeceklerim benim :KK34:

kızlar bu cumartesi 5+3 ken ilk kontrole gittik. şükür keseyi gördük. bebek henüz görünmedi. ama doktorumu hiç sevmedim bana ne vitamin verdi ne bişey. gerek yok 5. aya kadar dedi. size vitamin verdiler mi?

Sadece folik asit kullanılıyor ilk zamanlar canım, vitamine daha sonra başlanılıyor. Folik asit al yeter :)

:KK43:
kızar ya yarım saat uğraştım tek tek alıntı yaptım destanlar gbi yazdım göndere bastım dondu sayfa kapandı hepsi güme gitti.

insanbul resmen derin bir oh çektim canım ya hep güzel haberler al inşllh.

bende oğlumda bursa doruk tıpa gitmiştim tüm kontrollere

öğlen yemeğine giden arkadaşlar oh oh afiyet olsun bebelere bolca kan can kilo olsun çok azı enerji için kalsın size :)

ben sarıyerde oturuyorum şimdi.

isimler aklıma gelmediği için öyle sırayla yazıyorum kusura bakmayın.

pozitif yollayan güzel anne gerçekten buralara kadar ulaştı canım neşen.kahvaltıyla bakışmayı kestik aşka dönüştü bu aşka ihtiyacım varmış gerçekten abartıp 2 saatlik bir kıtlıktan çıkmışa dönüştürdüm olayı dünden beri yemediğimin acısını çıkarttım :)

kızlar ben oğluma hamileyken hep ferah ferah bişeyler içmek isterdim su içemiyordum sadece ama...
ama şimdi ne su, ne meyve suyu,ne maden suyu hiç birşey içemiyorum hemen midem bozuluyor
sizde de öylemi?

Ayçacım şimdi ben aynen öyleyim, su dışında ferah ne var içmeye hazırım, içiyorum ama su beni mahvediyor...

ahahah aynen ya wallaa bende öleyimmm canım zaten aşağıda açık duruyor işlerime bakıyorum sora okuyorum fırsat buldukça , yazıorm bol bolll falannn :KK70:
sen zaten burda çalışıyo gibisin maaş versek reddetme yani :KK52:
Çok geçmiş olsun canım. Bundan sonra dilkatli olacaksın. Yok oyle uzanmalar anı hareketler. Allah bidaha yaşatmasın inşallah. Sağlıcakla alalım bebişlerimizi..
amiin kimselere yaşatmasın, herkesin dacısıyım kızlar, beni merak etmeniz bile ilaç gibi geldi gönlüme :KK16:
kesseler kolumu kaldırmam artıkın :KK52:
Canım ben suyu az içiyorum, su içince midem bulanıyor hemen. neredeyse 2 bardak zor içiyorum, ama işte meyve, ayran, süt, soda, yogurt falan yiyorum.
kurban olduğumun yarattığı iç iç valla bak ben pişmanım geç bile kaldım, benim midem küçüktür lık lık sürekli ses gelir yarım bardakta, ama bi yolunu bul canım, ya da sıvı miktarı çok olan meyveler tüket.

canıımm çok sevindim senin adına ALLAH daha iyi etsin bacımm kendine dikkat et :KK54:
sağol ayçam :KK19: görüşemiyoruz, sıkıntılı geçiyomuş biraz senin. ama özlettin diğer topikte de sorup duruyo kızlar

Arkadaşlar Merhaba,

Başka bir sayfayı takip ediyordum ancak ''2014 Ağustos Anneleri'' konusundan haberim yoktu. Lütfen beni de aranıza alınnnnn :) Hatta başta bir tablo gördüm beni de eklerseniz çok sevinirim. İstanbuldanım, 31 yaşındayım, ilk bebeğim olacak ve son adet tarihim 29 Ekim 2013. Beni ve sürecimi anlayabilmeniz için sizinle daha önce takip ettiğim sayfada paylaştığım ibretlik hamilelik hikayemi izninizle burada da paylaşmak istiyorum ki bir çok kişiye örnek teşkil etsin...

Tahminime göre şu anda 9 hafta 6 günlük hamileyim ve bebeğimin olup olmayacağını net olarak geçtiğimiz Cumartesi günü öğrenebildim. Sizinle paylaşmak istiyorum ki benimle benzer durumlar yaşayanlar varsa yanlışa yönelmesinler.

Kasım ayının sonuna doğruydu hamile olduğumu öğrendiğimde. 5 haftayı tamamlamıştım ki daha önce ismini duyduğum ve internetten de yorumlarını olumlu bularak gittiğim Medical Park Göztepe Hastanesi'nde Dr. Mine Kaymakçı' dan randevu aldım. İlk defa muayene olacaktım. Mine Kaymakçı' nın odasına girdim beni muayeneye aldı önce karnımdan baktı bir şey göremedim alttan bakacağım dedi. Alttan baktı ve bakar bakmaz bana ''Mol Gebelik'', kesen boş. Bu kese dolsa bile bebek oluşmaz, oluşsa da sakat olur 3 ay bile olsa kanaman olur vücut kabul etmez dışarı atılır...vs gibi bir sürü şey saydı hayırlısı böyleymiş dedi ve toplam da 3 dk süren muayenenin sonunda hemen kürtaj dedi. Tıbbi tahliye yazıp imzalayarak bana ertesi sabaha aç karnına gel diyerek kürtaj için randevu verdi. Eşim şok oldu ben ne olduğunu anlamadım bile. Sonra aile büyüklerimize haber verdik ve başka bir doktora gitmemiz konusunda bizi yönlendirdiler. Daha 5 haftalık hemen nasıl teşhis koydu diye arkadaşlarımızda aile büyüklerimizde söylendiler. Aynı gün Bağdat Caddesinde özel muaynehanesi bulunan Prof. Dr. Aktuğ Ertekin' i aradım. Kendisi beni muayene etti ve kesinlikle Mol Gebelik olmadığını söyledi. Ancak kesenin içinde de bebeğe dair bir oluşum göremiyorum. Boş kese olabilir eğer boş keseyse kürtajla alınması gerekir evet ama kürtaj demek için henüz çok erken 1 hafta bekleyelim geç döllenme olmuş olabilir veya şu an çok küçük olduğu için göremiyor olabiliriz dedi.

1 hafta bekledik tekrar gittiğimizde 6. haftaydı ve yine kesenin içinde bebek göremedi ancak enteresan bir durumun var iki ayrı kese oluşmuş biri kendi kendine sonlanmış diğeri büyümeye devam ediyor ancak hala içinde bebek görünmüyor dedi. 1 hafta daha bekleyelim bu arada Beta HCG testi istiyorum dedi. Beta HCG yaptırdığımda kan değerimin normalde olması gerekene göre çok yüksek çıktığını gördük. Aktuğ Bey' i arayarak kan değerimi söyledim. Kendisi; Evet tam düşündüğüm gibi bu durum ikiz gebelik şüphemi güçlendirdi dedi.

7. haftada gittiğimizde iki kesemden sonlanmış olan kese biraz daha küçülmüştü büyüyen kese ise büyümeye devam etmişti ancak hala tam bir oluşum göremiyorum derken minnacık bir kıpırtı yakaladı kesenin diğer keseyle birleşen kısmında ve hala net olarak birşey göremiyorum ama resmen kıpırdayan bir şey gördük, bu olursa ilk bebeğin olacak bunun için kürtaj yoluna gitmektense beklemeyi tercih ediyorum, eğer bebeğe dair bir oluşum varsa 8. haftaya geçeceğimiz bu sürede çok büyüyecek ve görünmemesi imkansız olacak. Eğer önümüzdeki haftada görünmezse o zaman radikal bir sonuca gidilir ancak dedi ve 1 hafta daha bekleyelim dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi tam 8 hafta 3 gün olmuştu ve doktor karnımdan baktığı anda ''Eveeettt bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun, işte burada !'' dediğinde dondum kaldım, sevinemedim bile.... Düşünebiliyor musunuz ? Şu anda sağlıklı giden bir hamileliğim var ancak ben Medical Park Göztepe' de muayene olduğum Mine Kaymakçı' nın teşhisine inanıp tamam deseydim şu anda sağlıklı olan bebeğimi aldırmış olacaktım !!! Ve ondan sonra da 1-1,5 sene süren Mol Tedavisine başlayacaktım... Bu süre içinde bebek sahibi olamıyorsunuz mol tedavisi görürken. Bu kadar rahatça insanların hayatını mahvedebiliyorlar. Bu yüzden siz siz olun doktorunuzu çok iyi seçin ve en ufak olumsuz bir şeyde ümitsizliğe kapılmayın ve başka bir doktora mutlaka görünün ! Aktuğ Bey böyle sabırla beni bekletmeseydi ve olumlu telkinlerde bulunmasaydı sağlıklı olan gebeliğimi çoktan sonlandırmış olacaktım bu korkunç bir şey !!!

Bu arada 8. haftada gördük ki sonlanan ve küçülen kesem daha da küçülmüş. Gerçekten ikiz gebelik başlangıcı olmuş ancak biri kendi kendine sonlanmış ve bu kese sonlanınca diğer keseyi sıkıştırdığı için, bebekte çok minnacık olduğu ve kesenin sıkıştırdığı uçta olduğu için ultrasonda görünmemiş. Şimdi ise diğer kese küçülmeye devam ettikçe ve diğer kesedeki bebek büyüdükçe durum ortaya çıktı. Küçük olan kesem kendi kendine yok olacakmış. Tıpta buna ''Kaybolan İkiz Sendromu'' deniliyormuş. Ben bunu 2 keseyi gördüğümüzde internetten araştırmıştım ve bu gidişimde küçük kesemin yok olmaya yz tuttuğunu göründe ben bunu ''Kaybolan İkiz sendromu'' olarak okumuştum bu doğru mu dediğimde ''Evet'' cevabını aldım :)

Şu anda 9 hafta 6 günlük hamileyim ve mide bulantılarım haricinde bir şikayetim Allah' a şükür ki yok ! :) Arkadaşlar paylaştım ki başına gelen varsa veya yakınında böyle bir şey duyan gören varsa lütfen anlatsın ve asla bir süre sabredip beklemeden kürtaj yoluna gitmesin kimse !

Benim haftalarımda olup hala mide bulantıları devam eden veya önceden olupta kesilen var mı merak ediyorum ? Acaba ne zaman geçecek bu mide bulantıları ?

sizde de öylemi?

ne güzel o meyveler midendeki asidi yükseltip şişkinlik rahatsızlık vermiyorsa vitaminli onlarıda yiyebilmek bir nimet ye doyunca canım keşke bende yiyebilsem. su bendede midem boşken bulantı yapıyor sanki midem üşüyor gb geliyor

ona da gerek yok dedi aptal adam.
ama canım al deseydi de alamazdım ben zaten folik asit alamıyorum mide hastasıyım 5 ay kullandım mahvetti hayatımı zehretti folik asit. doğal yollardan alıyorum. folik asit gebelik öncesi kullanımda daha yararlıymış..gebelik oluştuktan sonra etkisi çok azmış. çünkü nöral tüp defekti denen bi durum için kullanılıyor. omurilik açılması gibi bi durum oluyormuş allah korusun. o zaten ilk ay şekilleniyormuş. korkulcak bir şey değil folik asit almamak. ben başka vitaminleri mrk ediyorum. multi vitaminler vs.

bende hamilelik öncesi emzirdiğim için folik asit kullanıyordum zaten içinde kalsiyumda olduğundan şimdi doktorum 2 ayın sonuna kadar kullan kantahlillerine ve bebeğin gelişimine göre vitamin kan hapı vs başlıyacağız dedi belki sende gereksinim görmemişte olabilir yada doğaldan yana doktorlardandır belkide bilemedim ya her doktor farklı oluyor nedense

Son düzenleme:
Sadece folik asit kullanılıyor ilk zamanlar canım, vitamine daha sonra başlanılıyor. Folik asit al yeter :)
tamam canım çok sağolun endişe etmeyim o halde.
sizde de öylemi?
ben yeme içmede pek sorun yaşamadım ama yedikten sonra içim kalkıyor öğürüyorum. mandalina benim de favorim. bulantımı hemen kesiyor.

bende hamilelik öncesi emzirdiğim için folik asit kullanıyordum zaten içinde kalsiyumda olduğundan şimdi doktorum 2 ayın sonuna kadar kullan kantahlillerine ve bebeğin gelişimine göre vitamin kan hapı vs başlıyacağız dedi belki sende gereksinim görmemişte olabilir yada doğaldan yana doktorlardandır belkide bilemedim ya her doktor farklı oluyor nedense

ben günde 1 bardak süt bi kase yoğurt yiyorum kalsiyum için canım. şimdiden stoklayalım çok sömürcek bebek.
kansızlık var sınırda ama gerek görmedi 5. aya kadar gerek yok dedi. değiştircem doktorumu zaten sevmedim enerjim tutmadı o adamla.

Ayçacım şimdi ben aynen öyleyim, su dışında ferah ne var içmeye hazırım, içiyorum ama su beni mahvediyor...

sıvı içmek aslında güzel bişeymiş canım .. suyun yerini tutmasada sonuçta yine de faydalı ..
ben şimdi haiçbişey içemiyorum suda az içebiliyorum sıvısız kalcam korkuyorum..
ama sanırım suyun hazmı çok zor oluyor her hamilede genelde olan ortak sorun bu su içememek:KK43:(
ben ilk hamileliğimde geçeceğinide bilmiyordum ağlıyordum sudan nefret ettim bide su içemicem napçam ben diyee :KK1:

amiin kimselere yaşatmasın, herkesin dacısıyım kızlar, beni merak etmeniz bile ilaç gibi geldi gönlüme :KK16:

kurban olduğumun yarattığı iç iç valla bak ben pişmanım geç bile kaldım, benim midem küçüktür lık lık sürekli ses gelir yarım bardakta, ama bi yolunu bul canım, ya da sıvı miktarı çok olan meyveler tüket.

sağol ayçam :KK19: görüşemiyoruz, sıkıntılı geçiyomuş biraz senin. ama özlettin diğer topikte de sorup duruyo kızlar

canım evet dünden beri iyi hissediyorum kendimi oraya da uğrucam oğlanı okula bıraktım geldim buradakileri okuyorum azcık :)
inş bundan sonra yine eskiye dönmezsem hep buralarda olurum bende çook özledim canımmmmm :KK16:

Sen çok yaşa emi, nasıl güldürdün beni artık bu lafın aklıma gelir ben de su içerim valla.. Mucksss.

ahahah wallaa dimiiii?? koptummm şuandaaaa resmen hamile kaldım kalalııı yanii diğer işleri attım kenara sırf size yetişmeye çalışıyorummm canım...
bide yılsonu çok yoğundu şimdi işler hafifledi acısını çıkartıyorum resmennn :KK70:

canım çok teşekkür ederim cevabın için folikasitimi düzenli içiyorum onda sorun yok ama yaklaşık 1 haftadır falan kuruyemiş yiyemiyorum cuma kontrolümüz var bakalım doktorumuz ne diycek inşallah bebeğim iyidir :44:

inşllh güzel güzel haberlerle döneceksin canım Rabbim bebeklerimizi korumasa biz ne yapabiliriz gelişiyorlar çok şükür rabbime emanet olsun hepsi

rica ederim keşke deneyimlerimizden faydalarımız dokunabilse çünkü biz 2.3. çocuğunu bekleyen anneler daha önce çok şey denediğimizde en azından ilkini yaşayan anneler bizim gb deneme tahtası olmadan doğrudan ulaşabilsinler bilgi paylaşımı çok iyi ondan kadınlar klubunu seviyorum :)

bu arada bende çok bulantım vs olunca kocama utanıyorum tekrr söylemeye ve onun yinemi bakışını görmekten ama akşam doğrudan dedim ben çokta mutlu deilim bunları yaşamaktan ki şu anda hem 2 yaşında bir bebeğim boğazıma yapışmış durumda emi emi die biraz iştahım gelse kızım sağolsun yedirmiyor. ne uyutuyor gene 12 de yatıp sabah 5 uyandım. bu rahatsızlığı karşıdan görmek bile rahatsız ediyorsa istemeyeceksin kardeşim 3. çocuk :KK43: ki rahatsızlığı yaşayan benim ki karşıdan ay canım keşke elimden bişey gelse demek çok mu zor ben erkek olsam 7 /24 bir ömür derim ya ne var bedavadan acısız sancısız bulantısız çocuk sahibi oluyon :)ay çok sinir oldum ya ben akşamdan beri gerildim resmen amma sabah sabah patladım delirdim:KK53::KK55::KK4:[/QUOTE]

aminn aminnn inşallahhh canım kesinlikle öyle sonuçta sizler daha tecrübelisiniz ve bizim sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var :) bu arada bütün erkekler mi öyle acaba :KK1: ben miğdem bulandı deyince eşim gene mi diyo diyorum normal hamileyim heralde ondan yani yoksa bende isteyerek yapmıyorum :KK1:

canım günaydınnnn :)
yaa çok fena o işte benim eşimin kuzenine de olmuştu hemde 6 aya kadar ama bol bol çorba içmeye çalış içine ne bulursan at ve ez ordan vitamini alırsın.. tarhana mesela yap, mercimek falan... bnmde midem bulanıyor dün öğlen tek çorba içebildim zorla :KK43:
aslında önemli olan ilk 3 aydan sora canım ama vitaminini içmeye çalış eğer beslenemiyorsan vitamin tamamlıyor. Bebek her türlü senden alıyor yararlı vitamini ama yenilenmesi için gerekiyor tabikide.. çok ta zorlayıp iyice tiksindirme kendini yemeklere karşı :KK43: inşallah en yakın zamanda geçer bulantılarında bişiler yiyebilirsin :KK43:

ayyy 6. ay mı :44: olmasın 6.aya kadar ya kilo bile verdim zaten sadece çorba içebiliyorum oda kendimi zorladığım için dediğin gibi kendimi zorladığım zaman daha da çok tiksiniyorum hatta geçen gün yemek kokusundan mutfağa giremedim :KK70: sağolsun eşim o konuda iyi de yemeğimi yapıyo ama ben yiyemiyorum :KK1: neyse ya diyorum bebeğim iyi olsun da ben miğde bulantısı çekerim şikayetci değilim ama bebeğim vitamin alamayacak diye üzülüyorum sonuçta 3 yıl bekledim bebeğimi :KK49:

kızlaarr henüz çok erken biliyorum ama düşünmeden edemiyorum küçük meleklerinize isim düşündünüz mü :) hani kız olursa şu, erkek olursa bu falan :KK66:

şimdilik bende isim düşündüm ama cinsiyetimizi öğrenince değişebilir :KK17: kız olursa duru, derin, ırmak, başak bu isimleri düşünüyorum erkek olursa da yusuf yağız bakalım hayırlısı :KK16:

Merhaba kızlar bugün doktoruma gittim çok sancılarım olduğu için. Bebeğimin kalbinin attığını gördüm. Ancak doktor çok iyi dinlenmem gerektiğini ve düşük önleyici ilaç verdi sancılarımdan dolayı :KK43: Ben ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilemedim :KK43::KK50:

canım aynen bol bol dinlen ayaklarını hafif yukarı kaldır hatta ayaklarının altına bir yatık koyup yat yemek yemeye ve tuvalete kalk sadece birde elini karnına koyup bol bol dua oku ayetel kürsi oku ihlas suresini oku bide salavat getir inşallah bişeycik olmayacak :KK16:

merhaba arkadaslar,

benim de son bir kac gündür mide bulantilarim arti, cikarmiyorum cok sükür ama gün boyu devam eden bi bulanti var. herseyden tiksinir oldum, hangi yemek aklima gelse midem bulaniyor. Sizde de öylemi acaba?
bir de ben progestan aliyorum, aranizda progestan kullanan arkadaslar kacinci haftaya kadar kullandiniz?

canım bende senin gibiyim normalde sadece sabah bulantıları olur diye biliyordum ben ama benimki akşam yataana kadar devam ediyor hatta senin gibi aklıma yemek içmek gelse bile miğdem bulanıyor :44: bu arada ben crinone vajinal jel kullanıyorum doktorum 12. haftaya kadar kullanacağız dedi :KK49:

bu arada ne kadar hızlısınız ya yetişemiyorum konulara :KK1::KK1::KK1::KK1:

X