2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kesinlikle haklısın sosyolog35. Doktorlar artık geldi gitti olarak resmen müşteri gibi görüyor bizleri. Yaşadığım süreç sonunda resmen bunu anladım ve duyguların hiç yeri yok orada. Robotlaşmışlar. Tabii ki herkesi kapsayacak bir şey söylemek istemiyorum. şimdiki doktorumdan çok çok memnunum. Ancak bunu düşünmeseydim ve araştırıp başka doktora gitmeseydim o doktora inanıp hemen kürtaj olacaktım. Şu anda bebeğim gayet sağlıklı görünüyor hem de düşünebiliyor musun ? Düşüncesi bile korkunç... İnşallah Allah sonuna kadar sağlıkla gitmeyi nasip etsin hepimize...

yazdıklarını okuyunca dehşete düştüm doğrusu.insanların hele doğmamış bir bebeğin hayatıyla oynayabilmek için nasıl bir vicdan gerek. balpamuk seni ve yavrunu Allah esirgemiş resmen.çok geçmiş olsun.umarım bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

çoooook teşekkür ederim canım, artık kudurabilirim burda

anoyy valla ne para lazım
eşime bebek arabası 1000 tl civarında deyince adamın gözleri büyüdü

eskiden bebek arabası mı varımış nenelerimiz çarşafnan sırtlarına sararlarmış
ama şimdi zamane karıları tabii
iyi bayılmamış adamcık

çoooook teşekkür ederim canım, artık kudurabilirim burda

anoyy valla ne para lazım
eşime bebek arabası 1000 tl civarında deyince adamın gözleri büyüdü

ayy aynenn 1000 TL çok güzel heee dedim yaa öle mi buluruz aslında çocuğu büyüyen birilerinden dedi ahahahaha
he olduuu canım dedim onaa ahahahahah
ya dedim hazır oool daha ne masraflar olcak ohooooo çok çalışman lazım çoooook :)

canım benim ya çok saol.. sen de ne çok çekmişsin.. kusura bakmayın ben size acılarınızı tekrar hatırlattım galiba.. ama bana umut olsun diye soruyorum.. inşallah bu defa hiçç sorun çıkmaz ve sağsalim alırsın bebişini kucağına.. ben de genetik testlerimi yaptırmayı düşünüyorum ama bakalım bazı yerler ilk düşükte yapmıyormuş.. daha görüşmedim hiç bir doktorla.. haftaya kontrolüm var ondan sonra başlıycam araşırmalara.. gerçi her şey allahtan bekliycez, görücez.. hakkımızda hayırlısı olsun..

canım aramıza hoşgeldin öncelıkle mucızenı rabbım sana bagışlamıs boyle doktorlar o kadar cok kı o hıpokrat yemınını nasıl edıolar bılemıyorum ınsan yavrusu bu yaa bu kadar canıce kararı nasıl verıyorlar aklım almıyo net bısı goremıyosan bekle demı astın kestın bıttı .... ınsan hayatı bu kadar ucuz olamaz...rabbım yavruyu korumus ve sana bagıslamıs dusunme sımdı eskıyı kuzun senınle tekrar hoşgeldın cnm

aaaa cnm benim cok sevindimmm gercekten ise yaradiysaa
bugun burdaki tum hamislere pozitif enerjimi gonderdim ben, tum evrene yayildii

kayınvalide yatağını ben alcam gördüm hoşuma gitti demiş, allaağğm sakın dedim. kim bilir nası süs püs renk içinde olcak
ben ona modelini bildirirm dedim eşimde şuan benim babama bişeyler aldırma yolunda, ne koparsak kar diyo şakaya vurarak.
ama iyisini alsın tabi böyle olacağı belliydi, yap kenara koy olmuyo bu bebekler

Canım diyorsun ya işte anne gibi olmuyor. Anne gibi değil benimki de elbette ama kayınvalide olarak, oğlunun eşi olduğum için, bir kızı gibi görmesi yaklaşması önemli, fazlasını ben de beklemiyorum belki de ondandır, sorun yaşamıyoruz. Ama dedim ya inkar edemem, oğlunu arar oğluna kızar, bana yapması gerekenleri falan söyler, detaylı düşünür yani.

ahahah iyiymişş valla aynen ole kım yaparsa kardır bızım kaynana hıc bulaşmadıydı oda beşik işlerine ilk bebek kız aılesıne aittir dedı çekıldı o demeseydı bızımkıler almayacaktı sankı :)) ne ıse annecım sagolsun maskoya goturdu dıledıgım odayı aldı oğlusuma benım zevkım oldu sonucta ıcımde rahat ettı ama sevgılı kaynanatör nerde eskı tıp m.ö şey var anadızı yok salıncak dedı aldı geldı fosforlu yesıl seylerı getırdı basıma atsam atamadım satsam satamadım oyle kullanmak zorunda kaldım hırsımdan kudurarark gorumceler anakucagı almıs cocugu ıcıne koyamadım ıkı buklum her neyse bırıncı es kaza buyudu yavrum :)) hepsınden kurtuldum sımdı kendı arzuma gore alacagım ınsallah ama o zamankı aklım olsaydı alırdım herseyı koyardım bı koseye varkende alamazlardı sız sız olun kımseden bısı ıstemeyın derim insanın ıcınde kalıyo alacaklarsada yanlarında sız olun

Sen belirle modelini alsın, bak sözünü almışsın :)

Çok teşekkür ederim gnosis2000 . Düşün ki bebeği görene kadar her günüm 1 hafta kadar uzun ve stresli geçti. Neyseki sonunda güzel haber aldık ancak doktorum şimdi benimle ilgili kan, idrar...vs testleri istedi ve o testleri yaptıracağım zaman bana; ''Ben sana söylüyorum mol gebelik şüphen yok ancak sen hala tedirgin gibisin eğer illa içim rahat etsin net göreyim diyorsan mol testi de yazayım ancak gerçekten gerek yok'' demesine rağmen ben; ''olsun siz yine de yazın ben o testi de yaptırayım'' dedim. Düşünün yani baştan fitneyi soktu kafama doktor ve hala arada bir aklıma geliyor hem de öyle bir şey olmadığını bilmeme rağmen...

Buldum seni senden haber bekliyodum. Ohh çok şükür. Çok rahatladım sevindim.

ecmel1987 çok çok teşekkür ederim. Şimdi sizleri buldum siz de bana moral oldunuz Hem de yakın tarihlerde doğum yapacağımızı bilmek güzel. Eminim szilerden çok şey öğreneceğim ve tabii ki bende tecrübelerimi paylaşacağım. Allah' a şükürler olsun şu anda her şey yolunda görünüyor. umarım sonuna kadar sağlıkla ulaşırız hep beraber...

inşallah canım benım karşılıklı sohbet muhabbetle pırtlatcaz bebelerımızı ınsallah

insanbul hayirli olsun adina cok sevindim cnm

balpamuk senin hikayen de cok etkileyiciydi gercekten, sasirdim dogrusu, bu doktorlari anlamak cok zor gercekten...kesinlikle bir dr un dedigiyle hareket etmeyerek en dogrusunu yapmissin..sonuc guzel olmus en azindan, onemli olan bundan sonrasi

kızlar bu cumartesi 5+3 ken ilk kontrole gittik. şükür keseyi gördük. bebek henüz görünmedi. ama doktorumu hiç sevmedim bana ne vitamin verdi ne bişey. gerek yok 5. aya kadar dedi. size vitamin verdiler mi?

canım bana hemile kalmayı düşündügümü söyledigimden beri folik asit vermişti ben hergün içmiyordum açıkçası ilaç içmekten nefret ederim ama hamile oldugumu ögrendigimden beri hiç aksatmıyorum hergün içiyorum birde mide bulantısı için bir ilaç verdi gecen hafta sanırım ay sonu testlerim varmış test öncesi 20 si 25 i gibi gel dedi bildigim kadarıyla 3. ayın sonuna kadar folikasit e devam

merhaba,
ben de sizinle dertleşmek istiyorum.forumda daha yeniyim izmirde yaşıyorum ve 9 haftalık hamileyim.hamileliğimi ilk öğrendiğimde çok mutlu olmuştum.hamile kalmadan önce bana çocuk yapmam konusunda ısrar eden kayınvalidem hamileliğimi öğrendikten sonra doğru düzgün sevinmedi bile.hamilelik öncesinde herkes çocuğa bakacağını söylüyordu şimdi kimsenin çıtı çıkmıyor.önceden çocuk yap sanki masraflarını sen mi düşüneceksin diyen kayınvalidem daha görmeye bile gelmedi beni evime. canım bişey istiyomu diye soran bile yok. kendi annem denzlide yaşıyor. kimseden hiçbi destek görmüyorum ve kendimi çok yalnız hissediyorum.eşim destek olmaya çalışıyor ama yetmiyor.kendimi çok kötü hissediyorum.ve Allah affetsin ama o kadar pişmanım ki hamile kaldığım için.8 senelik evliliğimde ancak bu kararı aldım ve hemen de hamile kaldım.ama şimdi çok acele ettiğimi ve anne olmak için uygun olmadığımı düşünüyorum.zaten çalışıyorum ve bebeğin bakımı benim için ciddi sorun olacak.maddi yükünü saymıyorum bile.o kadar moralim bozukki anlatamam size..kusura bakmayın böyle iç karartıcı şeyler yazdığım için ama sanırımbeni de sizlerden başkası anlamaz

canım benım cam bı damacana sürehim var yanımda bardagıyla duruyor bardagı hiç boş bırakmıyorum hep doldurup içiyorum sürekli wc ye cıkartıyor ama olsun günde 3 lt iç dedi doktor normalde de çok su içen bi insanım ama şimdi dahada dikkatli yudum yudum ve oturarak içiyorum bu çok önemli kesinlikle yudum yudum ve oturarak içmelisiniz

ne demek canım yardımcı olabildiysem ne mutlu ama en önemli yaptırman gereken 2 test...kan pıhtılaşması ve tsh troit hormonları....bunlar ani kalp durmaları ve düşüklerde 1. sebep...İstanbul da yaşıyorsan önerebileceğim bir yer var genetik testler için... 10 günde çıkıyor sonuç diğer yerlerde daha uzun sürüyormuş duyduğum kadarıyla ve allah korusun 2. 3. düşüğü beklemene gerek yok istediğin gibi yapıyorlar....bence ihmal etme nolur....bu tesleri 3. düşükten sonra istiyorlar nasıl bir zihniyetse aslında planlı hamileliklerde hamile kalmadan önce hepsini güzelce araştırsalar insanlar da önlemlerini alsa hiç riske atılmasa bebeklerimizin hayatı....ama tabi herşey allahın takdiri biz elimizden geleni yapalım da gerisi rabbime kalmış...allahım beterinden korusun...hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize İNNNNŞŞŞAAAALLLLAAAHHHHH.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…