2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ay şansa bakk bebeim yaaa :KK70: olsun amaa bi şekilde kombinlemeye çalışırsın yaza daha var :KK70: hamile pantolonu çok rahatmışş. ben biraz daha sabredicem bakalım kilom ne olucak ona göre karnım şişmeye başlayınca alıyım dedim..
hımm anladım tabi souk olunca insan donar öle elbiseyle ama son aylarda o sıcaklarda böle karnımız büyüyünce hayal ettim kendimi çiçekli elbiselerin içindee :KK16: ya tabi şuan hayal ettiğim şuanki kilomla sadece karnım büyümüşş ama gel görki nası olcaz bilmem ahahahahaha

ecmel tam tersine benimde ilkindeki hamile pantolonum şimdiden dar gelmeye başladı o zaman 54 kiloyla hamile kalmıştım toplamda 10 kilo almıştım şimdi 63 kiloyum :KK43:

alt ust olarak fazla kullanılmıyo derlı toplu tulumları sevıyorum ben 7-8 takım alıp koydun mu yelek ıclıkpıjama ıc zıbın bunlar lazım patık :))) bıberon emzık nazal burun aspiratoru hımm aklıma gelmıyo fazla 2 hastane cıkısı bır polar battanıye bır pelus battanıye kafı gelıyo ılk zamanlara

bende tulum seviyorum beli bıkını açılmıyor ama genelde gördüğüm çoğu tulum sevmiyor.çok tulum giydiren görmedim çevremde heralde altını değiştirirken biraz zor oluyor diye tercih etmiyorlar ama ben çok kullandım ilkinde

Kızlar,

dr. hamileliği söyleyince folik asit kullanmaya başla dedi, bunun yanı sıra sizlere doktorlarınızın tavsiye ettiği başka ilaçlar var mı?
ben devlete gidiyorum ve çok kalabalık oluyor o yüzden soracağım soruları soramadan yada 1-2 sini sorup geri dönüyorum. sırf soru sormak için özele gidecveğim bu gidişle?????

dr banada folik 1 diye bir folik asit yazdı aldım onu kullanıyorum .birde ben dr.....in kullanıyorum bulantı için çok iyi hemen kesiyor
gittiğim özel biraz pahalı devlette ki doktorun nasıl? iyi ilgileniyorlarmı ultrason filan aynı odada mı? bendemi devlete gitsem bilmiyorum

chıcco bebek arabasında cok ılerı gıdemedı saglamlık ok de dızayn yok gracoda model cok :) ama tekerlerı cok kaba gelıyo bana bide bi model daha vardı du bakım ısmıne QUİNNY bu 3 markadan şaşmam tasarım konusunda resım eklıycem sımdı begendıgım modellerı sende gormus ol

Eki Görüntüle 920631 concor neo
Eki Görüntüle 920632 QUİNNY
Eki Görüntüle 920633 KRAFT TWİST AİR

ecmel çok sağol yaa
oda arkadaşıma da sordum o da kraft kullanmış çok iyi dedi
üstelik fiyatı da gördüklerime göre ortalama
iyi oldu sevindim üzerinde duracağım bunun

Kızlar,

dr. hamileliği söyleyince folik asit kullanmaya başla dedi, bunun yanı sıra sizlere doktorlarınızın tavsiye ettiği başka ilaçlar var mı?
ben devlete gidiyorum ve çok kalabalık oluyor o yüzden soracağım soruları soramadan yada 1-2 sini sorup geri dönüyorum. sırf soru sormak için özele gidecveğim bu gidişle?????

benimki de sadece folik asit dedi canım
takviyeler sonuçta doğal değil
ilk üç ay vermiyorum hiçbirini dedi
11. haftadan sonra veriyormuş
demir vitamin ve omega üç sordum ben

Son düzenleme:
sayfalar maşallahhhh ilerlemişşş :KK76::KK76::KK76: dönüp okumaya risk edemedim her halde 1haftaya son sayfaya gelirdim :KK9: yeni hamişler gelmiş hepiniz hoşgeldiniz hepimizie saglıklı gebeliklerrr:KK16::KK16::KK16:
son mevzu kilo qalibaaa :26: ben normalde 54 55kiloydum evlendikten sonra 68e ciktim ve 3 4aydir 60a düştüm ve şimdilik sadece qaliba 300 400gr kilo almışım o da bence bayram sonrası davetlerden herkesin hamilesin al bunu da ye bunu da ye demesinden sonra oldu :KK37::KK37::KK37:
birde kilonuzu nasl ölçüyonuz? ben her sabah soyunup dökülerek ve tuvaeti falan yapıp çıkıyorum tartıya :KK53:
yani normal gün içi tartılsam yemek falan yedikten sonra 62 çıkıyorum sabahlarıysa 60.600 60.700 falan çıkıyooo hangisi dogru şimdi??:26:

sayfalar maşallahhhh ilerlemişşş :KK76::KK76::KK76: dönüp okumaya risk edemedim her halde 1haftaya son sayfaya gelirdim :KK9: yeni hamişler gelmiş hepiniz hoşgeldiniz hepimizie saglıklı gebeliklerrr:KK16::KK16::KK16:
son mevzu kilo qalibaaa :26: ben normalde 54 55kiloydum evlendikten sonra 68e ciktim ve 3 4aydir 60a düştüm ve şimdilik sadece qaliba 300 400gr kilo almışım o da bence bayram sonrası davetlerden herkesin hamilesin al bunu da ye bunu da ye demesinden sonra oldu :KK37::KK37::KK37:
birde kilonuzu nasl ölçüyonuz? ben her sabah soyunup dökülerek ve tuvaeti falan yapıp çıkıyorum tartıya :KK53:
yani normal gün içi tartılsam yemek falan yedikten sonra 62 çıkıyorum sabahlarıysa 60.600 60.700 falan çıkıyooo hangisi dogru şimdi??:26:

Selam canımmm.. .walla beni doktor tarttığı için ben giyinik tartınıyorum ve kahvaltıdan sonra :KK70: çnk hep doktora öyle gidiyorummm... önemli olan bir zaman belirlemen ve aynı zamanda aynı durumda aynı tartıda tartınman :KK70:

kızlar çok kötüyüm ben :KK43:
bugün işe gitmedim sabahtan bu yana 6 kere istifra ettim hemde ilaç kullandığım halde
resmen içim dışıma çıktı tansiyonumda düşük ne yemeye çalışsam geri çıkarıyorum
bi ara oturup çocuk gibi ağladım
siz ne güzel neler almayı düşündüğünüzü bile konuşmaya başladınız
benimse gözümde hiç birşey yok şuanda :KK14: :KK14:

valla bu aşerme değilse eyvah eyvah :)))) bende pek aşermiyorum yani canım birşey istiyor ama hemen yemesemde olur diyorum.

Doktorum bana kalp atışını dinletmedi. 1.si bağırsak seslerinden net duyulmaz şu anda dedi 2.si doppler cihazı ısı yaydığından bebeği zorlayabiliyor ve rahatsız edebiliyor dedi. Ben ondan hiç yanaşmadım almaya. Kendini çok dinleme normal hayatına devam et ama biraz yavaş hareketlerle yaşa emin ol bebeğin çok daha güzel büyür dedi. Galiba psikolojimiz şimdiden bebek üstünde etkili :))) ben bazen rüyamda duyuyorum kalp atışını :))))

kızzlar doppler bebeği çok rahatsız eden bir alet,huzursuz yapıyomuş.arkadaşımın elinde var araştırmalarımızdan sonra ikimizde hiç kullanmadık... Tavsiye etmiyo hiç bir doktorr:KK50:

hekese merabalaarr:) akşamdan beri ne çok konuşmuşsunuz alıntılı laf yetiştiriym dedim başedemedim:)) bebişinin pıtpıtlarını görenler duyanlar olmuş,gözleri aydın..darısı başımıza..ben de nefes darlığı çekiyorum ara ara..dün gece yattım bisüre nefes alamadım resmen uyuyamadım..sonaylarda olur tamam da daha göbük büyümeden neyin nesi anlayamadım..
alışweriş olayına gelince ecmel haklı kesinlikle sonaylara bırakmayın..cinsiyeti beli olur olmaz her çıkışınızda dışaşrı bikaç parça eşyasını alın..hem maddi olarak bianda külfet olmaz, hem de eksiğiniz kalmaz..ben 13. haftada cinsiyetini öğrenmiştim we başlamıştım alışwerişe:))

bugün işe gitmedim sabahtan bu yana 6 kere istifra ettim hemde ilaç kullandığım halde

ayy cnm bnmm yaa :KK43: çok fenaa wallaa... geçmiş olsunn yat dinlennn güzel güzel.. bgn bende öğlen bişi yiyemedim çok midem bulandı ama istifrayla sonuçlanmıyor neyseki :KK43:
insanı bulantı allakk bullak ediyor az kaldı geçicek sabret :KK43: bikaç hafta sonra bu durumdan kurtulucaz...
çorba iç ılık ılık iyi gelirrr bende bitek çorba içebiliorm midem bulanınca... patates püresi denedim ama onu bile yiyemedim :KK43:

off çok fena..berbat bişiy o istifra..zaten halsizsin iice güçsüz bırakır insanı..inşallah toparlarsın bian önce..

Selam canımmm.. .walla beni doktor tarttığı için ben giyinik tartınıyorum ve kahvaltıdan sonra :KK70: çnk hep doktora öyle gidiyorummm... önemli olan bir zaman belirlemen ve aynı zamanda aynı durumda aynı tartıda tartınman :KK70:
doktor sadece yazıyo her halde 1 2kilo o kadar fark etmez aşırı kilo almayız İnşallah saglıklı gebelikler yaşayalım:KK16:

keşke benim de bulantım olsa istifram olsaa..hiç bişey hiss etmiyorum ve hiç belirtim yok çok endişe ediyorum acabalar kafamı allak bullak etti çok üzülüyorum dr randevuma 2hafta var çok ama çok sabrsızım.en azı bi bulantım olsa da bir belirti yaşasam diye dua ediyorum

kızzlar doppler bebeği çok rahatsız eden bir alet,huzursuz yapıyomuş.arkadaşımın elinde var araştırmalarımızdan sonra ikimizde hiç kullanmadık... Tavsiye etmiyo hiç bir doktorr:KK50:
evet dopler aleti içerde bebeye güçlü sesler yolluyormuş ve çogu bebek o yüzden elini yüzüne tutuyo ultrasonda ama işte 2li test için doktorum yöneltdi beniii İnşallah bebişimiz saglıklı dogulurrr

keşke benim de bulantım olsa istifram olsaa..hiç bişey hiss etmiyorum ve hiç belirtim yok çok endişe ediyorum acabalar kafamı allak bullak etti çok üzülüyorum dr randevuma 2hafta var çok ama çok sabrsızım.en azı bi bulantım olsa da bir belirti yaşasam diye dua ediyorum

Ay canım neyine üzülüyorsun, üzülme sakın şükret bol bol, benimde bulantılarım var sürekli ama çıkarmam olmuyor çok fazla, geçtiğimiz bir kaç gün iyiyim iyiyim diye dolandım bugün beni mahvetti yine hem de çıkarma derecesinde bugün. Hayat kalitesi düşüyor insanın hiçbirşey yapamıyor, çok fena bişey sakın üzülme, bize dua et yeter :)

cevabımı almış oldum sağol canım. tek anlamadığım, işe döndükten 4 ay sonra mı alabiliyoruz 16 haftalık maaşımızı?
aynen guselım oyle 4 ay sonra verıyor o parayı gerzek devlet bastan versede zor durumumuzda ısımızı gorse çok saçma bır duzen ıcındeyız
ecmel tam tersine benimde ilkindeki hamile pantolonum şimdiden dar gelmeye başladı o zaman 54 kiloyla hamile kalmıştım toplamda 10 kilo almıştım şimdi 63 kiloyum :KK43:

bende tulum seviyorum beli bıkını açılmıyor ama genelde gördüğüm çoğu tulum sevmiyor.çok tulum giydiren görmedim çevremde heralde altını değiştirirken biraz zor oluyor diye tercih etmiyorlar ama ben çok kullandım ilkinde
hahaha oluyo ole ya ılla masrafa gırcez yanısı....
tulum gercekten mukemmel belı acılmıyo kımın kucagına gıtse ıcın rahat ben sevıyodum alt ust bana gore degıl
ecmel çok sağol yaa
oda arkadaşıma da sordum o da kraft kullanmış çok iyi dedi
üstelik fiyatı da gördüklerime göre ortalama
iyi oldu sevindim üzerinde duracağım bunun

benimki de sadece folik asit dedi canım
takviyeler sonuçta doğal değil
ilk üç ay vermiyorum hiçbirini dedi
11. haftadan sonra veriyormuş
demir vitamin ve omegaevet üç sordum ben
krafıtın her modelı degıl ama twıst gercekten 2010 yılından berı pısyasada en cok satan travel sıstem cunku ınanılmaz pratık ve hafıf :KK34:

kızlar benim ilk bebeğim, yakınımda ailem ya da yardımcı olacak birileri de yok,cahilim bu konuda:KK53:
valla akıl verenim siz olacaksınız bebek eşyaları konusunda:KK24:
ağustos annelerinin bebeklerine alacakları ciciler konusuna da yazın ben rahat ulaşayım bencillik olcak ama napim burda çok konu var arada kaynıyo :KK31:
önerdiklerinizi not ediyorum :KK31:

Ay canım neyine üzülüyorsun, üzülme sakın şükret bol bol, benimde bulantılarım var sürekli ama çıkarmam olmuyor çok fazla, geçtiğimiz bir kaç gün iyiyim iyiyim diye dolandım bugün beni mahvetti yine hem de çıkarma derecesinde bugün. Hayat kalitesi düşüyor insanın hiçbirşey yapamıyor, çok fena bişey sakın üzülme, bize dua et yeter :)

hepimize en güzel en saglıklı en hayırlı hamilelik ve dogum diliyorum canım. :KK16: bebişlerimizi sagsalim kucagımıza alırız İnşallah. benimki de kuruntu işteee :KK37:

ayy cnm bnmm yaa :KK43: çok fenaa wallaa... geçmiş olsunn yat dinlennn güzel güzel.. bgn bende öğlen bişi yiyemedim çok midem bulandı ama istifrayla sonuçlanmıyor neyseki :KK43:
insanı bulantı allakk bullak ediyor az kaldı geçicek sabret :KK43: bikaç hafta sonra bu durumdan kurtulucaz...
çorba iç ılık ılık iyi gelirrr bende bitek çorba içebiliorm midem bulanınca... patates püresi denedim ama onu bile yiyemedim :KK43:

off çok fena..berbat bişiy o istifra..zaten halsizsin iice güçsüz bırakır insanı..inşallah toparlarsın bian önce..

off inşallah ya ne elim tutuyor ne ayağım sinirlerim bozuldu
çorbadan başka bir şey geçmiyor boğazımdan 2 haftadır
ondan da midem bulanmaya başladı yoğurt yemeye çalıştım olmadı
ayran içeyim dedim yok hiç bişey geçmiyor boğazımdan
biraz ekşi yeşil elma yedim o da 2 dilim sadece onunla duruyorum şuan

kızlar benim ilk bebeğim, yakınımda ailem ya da yardımcı olacak birileri de yok,cahilim bu konuda:KK53:
ağustos annelerinin bebeklerine alacakları ciciler konusuna da yazın ben rahat ulaşayım bencillik olcak ama napim burda çok konu var arada kaynıyo :KK31:

3. aydan sonra yawaş yawaş hareketlenir o topic te :)

Persembe gittim doktora kalp atislarini duydum 7+5ti. Bebek. Kesenjn icinde gözüküyor tabi bicimsiz biras.. yalniz hasta oldum ustune oksuruk hapsirik bulanti kualari saymıyorum bile doktor birseyde vermedi. Gecmuyo hastalik yaa yilbasindan beri mahvoldum .. sadece folik asit kullaniom gebelik icin baska bisi vermedi doktor..normalmi vitamin falan yok...

hıh hadı bakıyım gusellık bu gorevde senın olsun 2014 agustas annelerının cıcılerı ve cıcı onerılerı dıe bı konu ac sen ol konu sahıbesı :KK54:

aman dilini ısır ne güzel işte bulantın yok inan çok kötü bişey
komik olabilir ama resmen önceden nasıl yemek yediğimi bile hatırlayamıyorum
sanki doğduğumdan beri böyleydim düşün yani ben önceden nasıldım hatırlayamıyorum diyorum bazen
eşim şok oluyor söylediklerimden

X