2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

haha bende %90 kraft alcam gıbı hem kullanım kolaylıgı hemde fıyatından sebep
dusun dusun bebegım gunler cok cabuk gecıo 32.haftadan sonra ızınler baslıycak maaslar kesılınce temellı elı kolu baglanıyo adamın :18:

Doğru diosun aslında önceden alıp koymak gerek yavaştan.. 12. haftadan sora başlarım bende artık.. 1 ay sonra falan yani işte...
bisürü alıncak şey var yanii :S zaten oda yapmak başlı başına bir masraf biraz baktımda...

gunaydinn hamislerrr ve onlarinn tatli bebislerii :KK49: :KK16:

bizde haftasonu kalp atislarini duyduk ilk defa, daha once gormustum ama duymamistim, ilk defa duydum cok mutlu oldum. coookk guzeldi hala kulagimdan gitmiyor... :KK16:
yalniz ben simdiye kadar 3 kere dr a gittim, her dr a gittigimde benim hesaplarima gore 2-3 gun ileri atiyor dr lar ben anlamadim bu isi, neden boyle oluyor? bu normal mi? ben hangisini baz alacagimi sasirdim... :44:

yukarida yazdiklarima yorum alamadim. yardimci olursaniz sevinirim, sizinde basiniza geliyor mu, bu durum normal mi? fikinizi paylasirsaniz sevinirim.

bebek arabalari konusunda da ben en cok bunu begendim; Joie Litetrax Travel Sistem Bebek Arabası Black Chilli - ebebek.com muadillerine gore hem fiyat olarak en uygunu hemde cok kullanisli ve cok guzel ozellikleri var, en onemlisi hafif olmasi ve de tek ellek kolayca kapanip digerlerine oranla da yer kaplama acisindan daha iyi olmasi, arastirmanizi oneririm, aklinizda bulunsun bayanlar :KK49:

haklısınız bende ilk pahalı diye normallerden aldım sonra o bagaja zor sığıyor diye gittim baston aldım şimdi ikisinede pişmanım keşke düzgün bişey alaydım da bunada kullanırdım böyle hem kullanışsız hemde tekrr almak daha masrafa geldi

benimde babam inegöllü
hemşehrim :)

hayırlı olsun yeni gelen annelerimiz ve bebişleri

aldığın cicileri güle güle giy canım

senin oğluşun hangi ayda doğdu ecmel benim kasım sonu doğduğu için hamile dönemleri birbirini tutmuyor hamile kıyafetlerim hep kışlık şimdiyse yaza gelecek. bir tane bahçıvan pantolon aldım heveslenip şimdilik bahçede giyeyim die :)

inan aklıma geldikçe rabbimden tüm hamilelere amadaha fazla çalışan hamilelere kolaylık diliyorum

gözünaydın benimde 9 haftalıkken 10 çıkmıştı geçen hafta o önemli değil bazen hızlı gelişir önden gider arada yavaşlar biraz geri kalır dönem dönem hafta hafta değişir sağlklı olsunlarda

iyi günlerde kullan benim kilom aynı ama göbek çıktı bende almaya başlayacağım sanırım 1 aya kalma.
ya sende benım gıbı olmussun bbek arabası konusunda ıkıcıyı almadım ama cok pısman oldum...
ben şubatta dogum yaptım cnm :) 14 şubat aşk bebeği kuzum
gule gule gıyın sende allahın emrı alıncak o kglar :)

selam, maaşlar neden kesiliyor devlet bu süreçte ödeme yapmıyor mu?
canım nerde çalıştıgına baglı devlettekı şartları bımıyorum ben ozel sektordeyım...
izne çıktıgım anda paramı alamıyorum dogumdan tam 4 ay sonra devlet sskda gozuken prımın ustunden net maas odemesı yapıyo mısal 825tl ise o rakam *4=3300 tl ama o ara cok sıkısık oluyo ınsan:18:

hayırlı haberler al inşllh güzel haberlerini bekliyoruz.[/QUOTE .!.:
2 ocakta gördük keseciğimizi=) ama ölçü söylemedi :KK43: o nedenle 3 ocakta tekrar gittim. 7.5 mm lik fasülyemizi gördük.. mercimek için de ayın 13 ünde gideceğiz.. teşekkür ederim iyi dileklerin için =)

dusun dusun bebegım gunler cok cabuk gecıo 32.haftadan sonra ızınler baslıycak maaslar kesılınce temellı elı kolu baglanıyo adamın :18:

yavrucum hele şu çalışanlarla ilgili bi bilgi versene bana çok cahilim bu konuda ,ilk bebekte çalışmıyordum ara vermiştim bunda çalışırken hamile kaldım ,şimdi benim sosyal haklarım ne ,6 ay izin kesinleşti mi mesela ,6 ay boyunca maaş işleyecek ama bordro üzerinden ,fakat her ay alamıycaz galiba ,toplu mu alıcaz ,birde doğum parası varmış o nasıl olucak ,kafam karmakarışık

hatunlaaarrr kaç gündür giremiyordum okuldan dolayı. projeyi teslim ettim rahatladım. şimdi final haftası başlayacak yine günlerim ders çalışmakla geçecek. bu yoğunluğun arasında heyecanımı yaşamaya çalışıyuorum işte.. ne çok şey yazılmış ne kadar hoş :)) bir baktım alışverişlere başlanmışşş =)) :KK9: iyice heyecanlandım. hayaller kurarak, bunu şurda şöyle giydircem, bunu şurda kullanıcam diyerek umutla alınıyo her şey =)) daha erken olsa da bir kaç küçük eşyamız oldu bizim de. ilk aldığım şey çok tatlışşş çoraplardı. daha doğrusu eşim görmüş almış. "bunun içine ayaklar geldiğinde güzel olacak" diye verdiğinde çook duygulandım. o zaman bir şeyleri daha iyi anladım.. hepiniz aldığınız o cicişlerin içini dolduracağınız zamana sağlıkla, mutlulukla, huzurla gelirsiniz umarımm :KK49::KK49::KK49:

yavrucum hele şu çalışanlarla ilgili bi bilgi versene bana çok cahilim bu konuda ,ilk bebekte çalışmıyordum ara vermiştim bunda çalışırken hamile kaldım ,şimdi benim sosyal haklarım ne ,6 ay izin kesinleşti mi mesela ,6 ay boyunca maaş işleyecek ama bordro üzerinden ,fakat her ay alamıycaz galiba ,toplu mu alıcaz ,birde doğum parası varmış o nasıl olucak ,kafam karmakarışık
canım şu anda o yasayla ılgılı bır gelışme yok toplam 16 hafta ucretlı ızın 8 hafta dogum oncesı 8 hafta dogum sonrası arzu edersen calısabılır raporun ıle son 3 haftana kadar calısabılırsın... dogum sonrası dogum parası dıe tabır edılen seyde 16 hafta calısmadıgının parası ssk uzerınde bodronda yazan net ucret *4 4hafta yanı bu sekıl cnm
toplam 6 ayda ucretsız ızının mevcut yanı ıs yerınden ssk yatıyo fakat maas almıyorsun
çalıştıgın sure boyunca iş yerinden normal maaşını alıyorsun ızne ayrıldıgında maas bıtıyor artık dogumundan sonra dogum raporunu muasebecı ıcerı gırıs yapıyo o gunden 4 ay sonra pttden kımlıgınde paranı alabılıyosun dogum parası dıye tabır edılen analık ucretını:KK34:

yukarida yazdiklarima yorum alamadim. yardimci olursaniz sevinirim, sizinde basiniza geliyor mu, bu durum normal mi? fikinizi paylasirsaniz sevinirim.

bebek arabalari konusunda da ben en cok bunu begendim; Joie Litetrax Travel Sistem Bebek Arabası Black Chilli - ebebek.com muadillerine gore hem fiyat olarak en uygunu hemde cok kullanisli ve cok guzel ozellikleri var, en onemlisi hafif olmasi ve de tek ellek kolayca kapanip digerlerine oranla da yer kaplama acisindan daha iyi olmasi, arastirmanizi oneririm, aklinizda bulunsun bayanlar :KK49:

ben cvp yazmıştım. benimde 9. hatada 10 haftalık çıkmıştı 2 yaşındaki kızımdada öyle oluyordu bazen mesela 15 haftalık 17 haftalık boyutunda olduğundan ultrason öyle yazıyor aradan zaman geçiyor bebeğin gelişimi yavaşlıyor 33. haftada 30 haftalık boyuntunda oluyorsa ultrason cihazı öyle gösteriyor canım yani çok takılma bazı hafta yediğimizdenmi psikolojimizden mi bilemiyorum iler gidiyor yada geri kalabiliyor bebilerimiz aynı doğduğunda yaşıtlarından bazen iri bazende küçük olduğu gb. doğum haftan son adet dönemini göre olan baz alınır:KK49:

Kızlar,

dr. hamileliği söyleyince folik asit kullanmaya başla dedi, bunun yanı sıra sizlere doktorlarınızın tavsiye ettiği başka ilaçlar var mı?
ben devlete gidiyorum ve çok kalabalık oluyor o yüzden soracağım soruları soramadan yada 1-2 sini sorup geri dönüyorum. sırf soru sormak için özele gidecveğim bu gidişle?????

Kızlar,

dr. hamileliği söyleyince folik asit kullanmaya başla dedi, bunun yanı sıra sizlere doktorlarınızın tavsiye ettiği başka ilaçlar var mı?
ben devlete gidiyorum ve çok kalabalık oluyor o yüzden soracağım soruları soramadan yada 1-2 sini sorup geri dönüyorum. sırf soru sormak için özele gidecveğim bu gidişle?????

Canım bende sadece folik asit ve progestan kullanıyorum progestan kasık ağrılarım için çok şükür bulantım olmadığı için başka bir şey kullanmıyorum:nazar:

ben cvp yazmıştım. benimde 9. hatada 10 haftalık çıkmıştı 2 yaşındaki kızımdada öyle oluyordu bazen mesela 15 haftalık 17 haftalık boyutunda olduğundan ultrason öyle yazıyor aradan zaman geçiyor bebeğin gelişimi yavaşlıyor 33. haftada 30 haftalık boyuntunda oluyorsa ultrason cihazı öyle gösteriyor canım yani çok takılma bazı hafta yediğimizdenmi psikolojimizden mi bilemiyorum iler gidiyor yada geri kalabiliyor bebilerimiz aynı doğduğunda yaşıtlarından bazen iri bazende küçük olduğu gb. doğum haftan son adet dönemini göre olan baz alınır:KK49:

kusura bakma cnm goremedim cvbini..:44: anladim cnm, ya iste benim adetin duzensiz oldugu icin gec dollenme oldu, son adet tarihim 16.09.2013 ama dollenme tarihim daha gec durum boyle olunca net bir hesap yapamiyorum, dr da surekli birkac gun ileri atinca kafam karisiyor, hangisini baz almaliyim diye..:44::26: neyse artik en son denilende kalicam yaa bidaha degistrmem dr ne derse desin...2-3 gun cok onemli farklar degil diye dusunuyorum...tsk ederim tatlim :KK49:

canım şu anda o yasayla ılgılı bır gelışme yok toplam 16 hafta ucretlı ızın 8 hafta dogum oncesı 8 hafta dogum sonrası arzu edersen calısabılır raporun ıle son 3 haftana kadar calısabılırsın... dogum sonrası dogum parası dıe tabır edılen seyde 16 hafta calısmadıgının parası ssk uzerınde bodronda yazan net ucret *4 4hafta yanı bu sekıl cnm
toplam 6 ayda ucretsız ızının mevcut yanı ıs yerınden ssk yatıyo fakat maas almıyorsun
çalıştıgın sure boyunca iş yerinden normal maaşını alıyorsun ızne ayrıldıgında maas bıtıyor artık dogumundan sonra dogum raporunu muasebecı ıcerı gırıs yapıyo o gunden 4 ay sonra pttden kımlıgınde paranı alabılıyosun dogum parası dıye tabır edılen analık ucretını:KK34:

bu mu yani ,hey allahım ya ,doğurana yasal haklar imkanlar bu kadar mı ,16 haftanın parasını alıcan sadece yani ,onu da 4 ay sonra hemde ,çok saçma ya vallahi hiç beğenmedim bu işi ,işten çıkmıyım diyodum da imkanlar buysa hiç gerek yokmuş ,çıkar evde yatarım yani..
çok sağol canım bilgilendirdiğin için ..:KK16::KK16:

yaa ben de bunu soracak birini arıyordum. 16 hafta izin ücretli izin ama şirket maaş olarak her ay ödemiyor mu bunu? Nasıl oluyor bu gidişat bilgi verir misin?

Duydummmm şükürler olsun :KK16: ya duygulandım bayağı biii :) çok tatlıydıııı... ayy canım git sende duyyy hayırlısıyla walla çok başka bişi yani.. :KK70: bide tam bebeğe benzeyince görmek kıpırdarken düşünemiyorumm çok güzeldirr :KK16:
bulantılarım vardı çok doktora söledim e saana hap verdim nie içmiosun dedi bende çok zorlamadıkça içmiim dedim saçmalama iç bişi olmaz kendine eziyetin anlamı yok dedi bende sabah akşam içiyorum şimdi daha iyiyim walla :KK70:

gözün aydın tatlım darısı basıma artık benim fazla mıde bulantım yok cok heyeçanlıyım we cok korkuyorum lawobaya cok sık cıkıyorum cok fazladada su ıcıyorum bununun dısında bırsey yok

Kızlar,

bana bir de bolca su tavsiye etti. hatta emreder gibi söyledi =)) bir de her gün bir bardak süt bir bardak yoğurt bir parça peynir dedi. şeker ve tatlı yerine meyve ye bolca dedi. tuzu azalt dedi. kilo problemim de yok. ve tabiki ağır kaldırmak, yükseklere uzanmak, sinir stres yasaaakk =)) ama su günde en az 3 litree..

cevabımı almış oldum sağol canım. tek anlamadığım, işe döndükten 4 ay sonra mı alabiliyoruz 16 haftalık maaşımızı?

ooff walla o 4 ay napıcaz bilmem :KK43: artık birilerinden borç alıp sonra toplu para yatınca iade edicez herhalde bilemedim ki...
eskiden bizim şirket ay ay maaşları öderdi sor sgk'dan alınan parayı isterdi şimdi öyle değil 4 ay maaş yok sora sen git al diyor parayı ben karışmam :KK43: kötü oldu buuu tamda şansımaa bana denk geldii :KK43:

ay şansa bakk bebeim yaaa :KK70: olsun amaa bi şekilde kombinlemeye çalışırsın yaza daha var :KK70: hamile pantolonu çok rahatmışş. ben biraz daha sabredicem bakalım kilom ne olucak ona göre karnım şişmeye başlayınca alıyım dedim..
hımm anladım tabi souk olunca insan donar öle elbiseyle ama son aylarda o sıcaklarda böle karnımız büyüyünce hayal ettim kendimi çiçekli elbiselerin içindee :KK16: ya tabi şuan hayal ettiğim şuanki kilomla sadece karnım büyümüşş ama gel görki nası olcaz bilmem ahahahahaha

ecmel tam tersine benimde ilkindeki hamile pantolonum şimdiden dar gelmeye başladı o zaman 54 kiloyla hamile kalmıştım toplamda 10 kilo almıştım şimdi 63 kiloyum :KK43:

alt ust olarak fazla kullanılmıyo derlı toplu tulumları sevıyorum ben 7-8 takım alıp koydun mu yelek ıclıkpıjama ıc zıbın bunlar lazım patık :))) bıberon emzık nazal burun aspiratoru hımm aklıma gelmıyo fazla 2 hastane cıkısı bır polar battanıye bır pelus battanıye kafı gelıyo ılk zamanlara

bende tulum seviyorum beli bıkını açılmıyor ama genelde gördüğüm çoğu tulum sevmiyor.çok tulum giydiren görmedim çevremde heralde altını değiştirirken biraz zor oluyor diye tercih etmiyorlar ama ben çok kullandım ilkinde

gözün aydın tatlım darısı basıma artık benim fazla mıde bulantım yok cok heyeçanlıyım we cok korkuyorum lawobaya cok sık cıkıyorum cok fazladada su ıcıyorum bununun dısında bırsey yok

korkulcak birşey yok canım hep iyi düşünmeye çalışalım iyi olsun ama tabi insan kalp atışını duyduktan sonra bir rahatlıyor :KK70:
hadi bakalım biran önce seninde güzel haberlerini bekliyoruz :KK49:

X