2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar hamile olup bilgisi olan yanıtlayabilirmi bugün itibariyle 7+4 hamileyim ve 2 gündür kasık ağrısı çekiyorum,böyle adet olacakmışım gibi ,kasıklarımda gergin bir ağrı var,şükür ki kanamam yok sizdede oldu mu bu durum

Kızlar bıgün kalan testlerim yapıldı benim baktığım doktorun yorumlamadığı sonuçlara göre idrar yolu enfeksiyonum var ve araştırdım antibiyotikle geçiyormuş nasıl antibiyotik kullanıym ya bebişime zararı olursa :KK43:

benimde geçen hafta dr a gittiğimde idrar tahlilimde iltihap çıktı.doktor bir kullanımlık monusol diye saşe verdi suya attım içtim.bunu içmeden önce sağlık ocağındaki aile hekimimede sordum iç dedi bu zaten hamilelere veriliyor galiba dr zararı olsa vermezdi sana uygun bir şey verirler.

kızlar hamile olup bilgisi olan yanıtlayabilirmi bugün itibariyle 7+4 hamileyim ve 2 gündür kasık ağrısı çekiyorum,böyle adet olacakmışım gibi ,kasıklarımda gergin bir ağrı var,şükür ki kanamam yok sizdede oldu mu bu durum

merhaba,ilk iki ay adet zamanında adet sancıları ve belirtileri aynen oluyor... vücudun alışma süreciymiş.
bir de ben de doktora sorduğumda rahim büyüyor, o nedenle ağrı hissedebilirsin dedi... ağrıdığında sol tarafına uzanmamı tavsiye etti. dayanılmayacak kadar çok mu ağrıyor? benimki uzansam geçer gibi oluyor..

Kızlaaar eşimle az önce oturuyorduk aklıma eskiden annelerimizin karnını tahta gibi bir şeyle dinlerlermiş ya keşke ondan bulsak dedim googlea yazdım birde ne göreyim bebek kalbi dinlemek için cep doppleri satılıyor jeliyle birlikte hemde 170 lira alalım diyorum eşim yanaşmıyor 2 haftada 1 kez bir kaç saniye duysak zararı olur mu kiii doktor 4 hafta sonra gel dediii :KK43:

ahhh ayy ben de çok istiyorum ama korkuyorum kendimden de takıntı yaparım iyice diye birde tam yerini bulamazsak duyulmuyomuş ben kafayı yerim o zaman sonra mantıklı düşündüm gereksiz....bebişlerimizi allaha emanet edip içimizi ferah tutmak en iyisi.....:nazar::nazar::nazar:allah hepimizin bebişlerini korusun...:nazar::nazar::nazar:

cnm bende tam 6 haftalık hamileyim ve zaman zaman kasık ağrılarım oluyor bunun normal olduğunu biliyorum korkmana gerek yok rahim genişliyo bebişe yer açılıyo :emir_bebek:

sayfalar maşallahhhh ilerlemişşş :KK76::KK76::KK76: dönüp okumaya risk edemedim her halde 1haftaya son sayfaya gelirdim :KK9: yeni hamişler gelmiş hepiniz hoşgeldiniz hepimizie saglıklı gebeliklerrr:KK16::KK16::KK16:
son mevzu kilo qalibaaa :26: ben normalde 54 55kiloydum evlendikten sonra 68e ciktim ve 3 4aydir 60a düştüm ve şimdilik sadece qaliba 300 400gr kilo almışım o da bence bayram sonrası davetlerden herkesin hamilesin al bunu da ye bunu da ye demesinden sonra oldu :KK37::KK37::KK37:
birde kilonuzu nasl ölçüyonuz? ben her sabah soyunup dökülerek ve tuvaeti falan yapıp çıkıyorum tartıya :KK53:
yani normal gün içi tartılsam yemek falan yedikten sonra 62 çıkıyorum sabahlarıysa 60.600 60.700 falan çıkıyooo hangisi dogru şimdi??:26:

valla benim bildiğim sabah tuvalete gidip tartıldığın gerçek kilondur cnm ben her hafta aynı gün sabah tartılarak kilomu takip etmeyi düşünüyorum

Kızlar teşekkür ederim yorumlarınız için bende yarın doltora öyle demeyi düşünüyorum eğer su içip sıvı tüketirsem iyileşecek gibi bir düzeydeyse içerim ilaç kullanmaktan iyidir ama birde kaşıntı ve akıntı var bende beyaz birde öantar mı oldum anlamadım allahım o kadar dikkat ettim hamileliklte çok oluyormuş diye duymuştum hep pamuklu giydim her gün 2 kere çamaşır değiştirdim sürekli temiz tuttum ama yine başıma geldi sanırım onada fitil verdi doktor ama onuda kullanmaya korktum birde clinomyne mi öyle bir krem sürebilirsin dedi doktor kullanan var mı her şey beni buldu yine

alt ust olarak fazla kullanılmıyo derlı toplu tulumları sevıyorum ben 7-8 takım alıp koydun mu yelek ıclıkpıjama ıc zıbın bunlar lazım patık :))) bıberon emzık nazal burun aspiratoru hımm aklıma gelmıyo fazla 2 hastane cıkısı bır polar battanıye bır pelus battanıye kafı gelıyo ılk zamanlara

Çok güzel olmuş boyle yazman. Ben beyaz bir iki kısa kollu bady aldım ama 3 aylık :))) yeni doğan çok gelecek arkadaşlardan :)))

daha alışamadım utanıyom kü :KK17:

Sen böyle değildin zaten tutuyorsun kendini :))))

bir tane soru sordum kimse cevap vermemiş :KK5:

Arada sorunu kaçırmış olabiliriz. Tekrar yaz hemen cevap vericem bak :))))

Kızlar,

dr. hamileliği söyleyince folik asit kullanmaya başla dedi, bunun yanı sıra sizlere doktorlarınızın tavsiye ettiği başka ilaçlar var mı?
ben devlete gidiyorum ve çok kalabalık oluyor o yüzden soracağım soruları soramadan yada 1-2 sini sorup geri dönüyorum. sırf soru sormak için özele gidecveğim bu gidişle?????

bende sadece folikasit kullanıyorum onun dışında ilk zamanlar başka birşey vermiyor doktorlar! ama rutin testlerini yaptırınca bakıyorlarmış bir şeye ihtiyaç var mı diye demir vitamin falan ona göre veriyorlarmış bende bu hafta içi yaptırıcam bütün tahlillerimi bakalım inşallah herşey yolundadır! bunun için şimdiden özele gitmene gerek olduğunu sanmıyorum ama yine de sen bilirsin :)

kızlar kahverengi lekelenmem oldu az önce
geçen perşembe bebeğin kalbinin yavaş attığını söylemiyşti doktor
bebeğin kalbinin durma ihtimalinin fazlalığı olduğundan şuan çok tedirginim :KK14:

bebeğin kalbinin durma ihtimalinin fazlalığı olduğundan şuan çok tedirginim :KK14:

Canım benim inşallah bişe olmamıştır bu konuda bende senin kadar pimpirikli olduğum icin burda en yakın zamanda hukkukcu arkadaş yaşadı böyle bişe onun yazılarını oku istersen allah korusun beybini :KK14:

Canım benim inşallah bişe olmamıştır bu konuda bende senin kadar pimpirikli olduğum icin burda en yakın zamanda hukkukcu arkadaş yaşadı böyle bişe onun yazılarını oku istersen allah korusun beybini :KK14:

okudum kuzum
Allah başka kimseye yaşatmasın, ona da tekrar versin inşallah..
kalbi durdu diye korkudan yüzümün rengim atmış, elim yüzüm kireç gibi olmuş , eşimde korktu beni öyle görünce
napıcam mehtabım anca yarın muayenem vardı onu beklicem başta çarem yok :KK14:
Allah sağlık versin herkesin evladına, korkuyla bekliyorum ben :KK14:

okudum kuzum
kalbi durdu diye korkudan yüzümün rengim atmış, elim yüzüm kireç gibi olmuş , eşimde korktu beni öyle görünce

Canım yat uzan, ayaklarını biraz yüksek tut, bol su iç, dua et, inşallah hiöbirşey olmaz, yarın da doktora gidersin, dualarım seninle

okudum kuzum

ah canımmm hiçbirşey olmıcak inşallah mercimeğimize... uzan dinlen hemen, Rabbim yavrularımızı bizlere bağışlasın

Canım yat uzan, ayaklarını biraz yüksek tut, bol su iç, dua et, inşallah hiöbirşey olmaz, yarın da doktora gidersin, dualarım seninle

ah canımmm hiçbirşey olmıcak inşallah mercimeğimize... uzan dinlen hemen, Rabbim yavrularımızı bizlere bağışlasın

çok sağolun kızlar dualarınız için, Rabbim bize bağışlasın onları :KK14:
hemen uzandım korkudan zaten
10 ay sonra kavuştum ona,ilk defa gebeliği tattım, inşallah kaybetmem

okudum kuzum

Canım benim uykuda tutmaz seni bu gece şimdi benim bebegimin kalbi durdugunda hic lekelenme olmadı bende sadece hisslerim ve rüyamda gördüm öyle anlamıştım kaybettigimi lekelenme olunca ilk aklıma gelen acaba tutunmayamı çalıyor halla bilemiyorumki
Kuzenimin eşininde oldu ilk ay ertesi günü doktora gitti igne vuruldu gecmişti bebege bişe olmamıştı şuan 6 aylık oldu onunki belki bile yoktur cok stres yapma zararı olur allah korusun ayaklarının altına yastık koy uzan bir süre dinlen yanınada su al dua et ellini koy karnına dualarım seninle canım allahdan yarın gidiceksin inşallah güzel haberle gelirsin :26:

Canım sen hemen yat dinlen dedikleri gibi ayağını uzat. Minik fasülyen iyidir sen hiç merak etme. Hepimiz burada birşeyler okuyup çıkarımlar yapıyoruz sen hiçbir şey düşünme şimdi sadece fasülyenin kalbinin gümbür gümbür attığına odaklan. Senin için dua edicem ben kendim eminim ki buradaki herkes dua edecek senin için. Sen moralini yüksek tut.

X