2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar hamileyken okunacak sureleri yazıyorum

1.2.3. Aylar yusuf suresi(suret güzelliği için)
4.aydan sonra insan suresi (ahlak güzelliği için)
6.ay meryem suresi ve inşikak suresi (doğum kolaylığı için)
7.ay ibrahim suresi(bebeğin uslu durması için)

Çok güzel bir bilgi teşekkür ederiz:KK16::KK16:

oo maşallah sana.. ben bunların hiç birini yapmıyorum.. cevizden resmen tiksindim.. haftada bir gün faan balık yiyorum.. günde bir bardak süt içiyorum.. bazen de yemekle ayran.. o kadar..:KK43: çok mu kötü bakıyorum ben şimdi bebişime..

Öyle düşünme canım benim,bende mide bulantısı yok rahatım herşeyi yiyorum zaten kendini zorlamayacakmışsın eğer miden almıyorsa yemiceksin ama süt yoğurt önemliiiii....

evet acaba ne zaman anneden besinleri alıyorlar? şimdi daha susam kadar zaten mevcutta olan depodan alırlar diye düşünüormmm yanii.. Zaten doktorada gitmedim daa oda yönlendirir...

kızlar ilk 3 ay beyin ve omurilik gelişimi önemli olduğundan ilk üç ay bunu destekleyen gıdalar almamız gerekiyomuş yani avakado ceviz fındık gibi tabi bide bunlar acayip kilo yapar yaa :) 9 ayda alacağımız kiloyu ilk 3 ayda alırsak iyidir :)

evet acaba ne zaman anneden besinleri alıyorlar? şimdi daha susam kadar zaten mevcutta olan depodan alırlar diye düşünüormmm yanii.. zaten doktorada gitmedim daa oda yönlendirir...

Vallahi kordon 8. haftadan sonra oluşmaya başlıyor sanırım ama emin degilim nette 2 araştırdık mı buluruz hemen:KK53::KK53:şimdiden yiyip kilo almaya gerek yok bence hatta ilk 3 ay çok yemenin çocuga zararı bile olabileceğini okumuştum bir yerde hani o yüzden Rabbim ilk 3 ay bulantıları yaşatıp yemememizi sağlıyormuş diye okumuştum ama doğruluğunu bilemiyorum

ne?ne? ay çok merak ettimmmmmm :KK52: ben aşermek istiyorum yaaa hem böyle zor bulunur bişey olsun da kocişi yollara salayım:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ekşi Narr :KK17: annemı aradım anne evde nar var mı
annem :var kızım
ben:anne ayıklarmısın bı kaseye gelıp alayım
yanınada 2 meyve dedım onlarıda ayarlarsan ıkı dak gelıp alayım
arkadasın bırı yazmıs ya dogdugunda bebegın agzına 2-3 damla sıkarsan gaz sancısı olmaz dıe
sankı kendı agzıma sıktım o ıkı uc damlayı :KK56:

Son düzenleme:
Bende yogurt yiyemiyorum kizlar ama sut 1bardak iciyorum
bazen kivi
bazen portagal
bazen elma suyu iciyorum
havuc suyuda arada iciyorum
baliq dun yedim bir tek
belki balik yagi aldim icdim
cevizde bir gun. arayla yiye biliyorum
istahim yok bazi seyler hosuma gitmiyor sut filan cok zorlaniyorum icince((

yok kız ole cok aseren bı tıp degılım bu seferkıdemı oglan olcak yahu yıne ekşi aşerdim
gecen gebeliğimde kg kg limon yıyordum mandalına gıbı
şimdide ekşi nar :KK17:

yok kız ole cok aseren bı tıp degılım bu seferkıdemı oglan olcak yahu yıne ekşi aşerdim
gecen gebeliğimde kg kg limon yıyordum mandalına gıbı
şimdide ekşi nar :KK17:

ben oğlumda bi çiğ köfte aşerdim onuda zaten pek severim ondan yani:KK1::KK1: yoksa hiç ekşi tatlı bişe yemedim bakalım belki bunda olur

Ekşi Narr :KK17: annemı aradım anne evde nar var mı
annem :var kızım
ben:anne ayıklarmısın bı kaseye gelıp alayım
yanınada 2 meyve dedım onlarıda ayarlarsan ıkı dak gelıp alayım
arkadasın bırı yazmıs ya dogdugunda bebegın agzına 2-3 damla sıkarsan gaz sancısı olmaz dıe
sankı kendı agzıma sıktım o ıkı uc damlayı :KK56:

:KK9::KK9::KK9: zorbulunur bişey degilmiş canım saninki kolaymış
yaa aşermek nasıl bişey ben mesela bişey istiyorum yani 3 4gündür ama onu hep çok severdim ama yapması biraz zor sadece annem güzel yapıyor buralara özel bişey degil söylemek istediyim ben onu normalde de isterim yaparım (annem gibi olmasa da idare ediyor) şimdi yapamıyorum haraketlerim kısıtlı diye şimdi ben onu aşeriyorummu yoksa herzamanki gibi istiyorum sadece yapamadıgım için hırsmı yapıyorum:26:

X