2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Tamam canim sagol
Bebek bu pazartesi 3.400 kg olmustu.
Bence dogmasi lazim bu kilolar yeter :)

Tutku duduklu tencere cok ii oluyor
Basta bende sureleri kisa tutuyordum bide kisik ateste yapiyorum cok ses yapmiyo.
Alistikca kolay oldu.

Canim esimde bi yere kadar bisey diyebiliyo bide gelcekleri zaman beni ariyolar bende yok diyemiyorm iste esimi arasalar o bi bahane bulur evdeykeb soyluyo yanimdaysa

Canim esimde bi yere kadar bisey diyebiliyo bide gelcekleri zaman beni ariyolar bende yok diyemiyorm iste esimi arasalar o bi bahane bulur evdeykeb soyluyo yanimdaysa

Kimi arayacaklarini ogrenmisler artik canim.
Ne diyelim insallah bu gelme gimtmeler azalor herkez kendi yuvaskna bakar

nehirnil111 iyi bari canim bencede en azindan nedeni cikti ortaya, ilaclarla kapatirsin insallah, biraz gunese cik oda etki eder. Cikiyosundur illa ama sabah ve ogleden sonralari cikabilirsen iyi olur biraz

Oyle canim bende anahtar olsa bile giremem, git git deseler bile gidemem.
Mesela kvdeler yazlari tatile gidiyor, gidin buzdolabinda kalanlari falan alin kaliyorlar diyolar ama napayim ben bskasinin evinde, kucuk oglu yesin iste. Nebileyim bana gore degil bu gelme fitmeler, keske anlasalar

Mutella yakin yasiyoruz canim, birbirimizd3 anahtar bulunsun evde unutuldugu olur diye birakildi eskiden simdi zarari bize..
Ben evde yalnizken geldi kp oyle anahtarla, varya o panikle kapiyi ittim acmasinlar diye delikten bakmak ise hic aklima gelmiyor ama korkulmayack gibi degilki dusunsene biri kapini acmaya calisiyor hamileydim birde sanirim yanls hatirlamiyorsam..
Dedigin durumda dustayken geldi kp.. sonuna ras geldi yani mum tutmaya yetisemesi
Girmedi Allahtan iceri ..yok cidden cok ayip yani ama anlayana. Iyi olmalarina cok iyiler haklarini asla odeyemem, kendi anne babamin yapmadiklarini yaptilar sagolsunlar ama su olaylar beni bi hayli yipratti ozel hayat diye bisi yok yani..

Kiz versene kek tarifi bayadir yapmadim, hepsi ayni geliyor canim istemiyodu yapmak

Mia- burda duduklu yok saniyodim ben daha yeni kesfettim varligini
Baya heveslendim alirim belki ,kullanamazsam durursa bir kosede diye kararsizim sadece

Insallah canim
Senin kpderde yani anahtarla pat diye girilir mi hadi habersiz geldib kapiyi cal bari kvdelerin anahtari bizde var ama biizmki yok onlarda

Insallah canim
Senin kpderde yani anahtarla pat diye girilir mi hadi habersiz geldib kapiyi cal bari kvdelerin anahtari bizde var ama biizmki yok onlarda
Once kapiyi acmaya ugrasma,sonra zil calma huyu var
Bende artk dogumdan sonra kilitliyodum hep, hala israrla anahtarla ugrasiyodu ..baya bi oyle kikitledim artik anlamistir insallah. Esim soylemisti gerci ama buyukler cocuktan beterki laftan asla anlamiyorlar. Eskiden hep birradada yasamislar ya simdiyi eskiyle karistirolar, ayip degil bence onlara gore.

Vermeyin bence aman dertz basina dert acma kesinlikle

Oyle sey mi olur canm hadi kvde olsa yine birazck anlarm ama kp dusta olursun ustun musait olmaz ben sortla kisa kolluyla geziyorm evin icinde surkli uygun olur mu yani pat diye eve girilmesi
Ya arda kac gundur aglayarak uyaniyo gece bgn gundzde oyle yapti disinin ucu cikti cikacak nokta kadar cikms ondan mi ki

Degisti canim cok minik dogmustu ya simdi bi buyuk geliyo gozuma 5 kilo oldu sanirim:) yarin ya da obur gun aşı var bakalım

Orada aşı düzeni nasıl?

Anne olmayı çok istedim Allah'a sükür nasip de oldu ama ben iyi anne olamadım
Tembellik ediyorum bebegimin kıyafetlerini vs yıkamada geciktiriyorum çoğu zaman bi zıbın bulamıyorum hepsi kirli sepetinde..
Aglama krizlerine çare bulamıyorum perişan oluyor
Ağlarken bir tek süperman duruşunda tutarsam susuyor oyle tutmak da cok zor oyle gezdirmemi istiyor avaz avaz bagirirken bir tek oyle tutarsam uçtuuu uçtuuu yaparsam susuyoe bennde yapamiyorim belim kırılıyor dayanamiyorum
Emzirmek cok acı veriyor diye sadece aglarsa emziriyorum oysa ki aglamadan versemnde emecek cocuk gun icinde sık sık emebilecekken sadece agladiginda emziriyorum canim coook aciyor
Hamileyken iyi beslenmedim demek ki 46 cm 2.780 gr dogdu halen daha kafaya takiyorum 2016 haziran annelerinde bebeler masallah 6 kilo oldu 60 cm oldu benimki minnoş kaldi iste minnos dogdugu icin akranlarina yetisemiyor
Uyutamiyorum bebegimi gece 2de uyuyor en erken
Gaz cikarma isini beceremiyorum hep esime devrediyorum
Aslinda hep esime devrediyorum bu aralar ben yapamiyorum beceremiyorum bakamiyorum bebegime banyosunu bile esim yaptiriyor sanki annesi o oldu hep ona veriyorum ayakta duracak halim kalmiyor hic dayanikli degilim
Esim evde calisiyor biliyorsunuz bazen is arkadaslariyla disarda gorusuyorlar 2 saat cikiyor onda bile dayanamiyorum esimi cagiriyorum geri gel diye
Aksam olunca yorgunluktan agliyorum

Ben bu anneligi basaramadim

baya bağırdın mı dediler, onlar nasıl doğurmuş acaba? Valla ben tektim o yüzden hiç sorun değildi ki zaten doğum esnasında bağırdım sancı çekerken değil birde maalesef dikiş atılırken o mahvetti ben

Canım öyle düşünme lütfen doğum yaptın kolay değil tüm bunlar, 9 ay karnında taşıdın sevdin onu.. Sen onun annesisin senden daha çok kimse sevemez, kimse senden daha iyi bakamaz ona ki yetersiz kaldığını düşündüğün için böyle şeyler yazıyorsun.. Ama bence sen çok iyi bir annesin.. Lütfen bu şekilde konuşma, bebeğin de etkilenmesin..
Ağlama krizlerini az kaldı biraz daha sabret atlatacaksınız.. Gece geç yatmalar bizde de vardı daha yeni yeni düzene girdi, 11 de yatıyor artık.. Yıkama olayına gelince küveti vs vardır, üstüne koy güzelce seve seve yıka kızını, eşine yardım et sonra zaten kendin yapmak isteyeceksin kimseye vermeyeceksin...
Gülsimayı ağlarken değilde sakin olduğu dönemlerde emzir, yoksa ters bir tepki de verebilir ileriki dönemlerde.. o daha çok küçük annesi hayatı öğrenmeye çalışıyor.. Elif de küçük doğmuştu ama sen güzel güzel emzirdikçe o kendine gelecek, birde her bebek aynı değil ki, belki minyon bi kız olacak bilemeyiz.. sağlığı yerinde olsun illaki tos tos olacak hali yok.. Lütfen kötü şeyler getirme aklına

Yaa olur mu oyle sey 2 3 ay cok zor geciyo kendine suc arama her bebek farklıdır ayni kiloda olcak diye bisey yok benim arkadasimin bebegi 2 bucuk aylik ardaya yetismek uzere kilosu Senin bebegin cokta iyi kilo alms sakin kiyas yapma baska bebeklerle bende gogsum yara oldugu icin cok korkyodm aglicak meme isticek napcam diye sagsam olmuyodu hep kan geliyodu ama gecti bak cok sukur smdi emerken nasl mutlu oluyorm hatta emzrmeyi birakincs bosluga duserim gibi geliyo gazlı bi bebek demekki seninkide elinden bisey gelmez ki uzulme bos yere depresyona sokuyosn kendini suan olumlu dusun ki herşey guzel olsun

Çok teşekkür ederim canlarım her gece aglama krizleri nedeniyle bi bunalım yaşıyorum böyle bakalım umarım atlatırım bugünleri ben de sizin gibi

Bugün 2. Ay asıları var 3 tane aşı vuruyorlarmış yaa hayırlısı bakalım
Aile hekiminde kaç kg kac cm çıkacak

Gerçi ben boyunu evde kendim mezura ile ölcüyorum aile hekimi ve normal gittigimiz doktor çok da özenli ölçmüyor yanliş ölçüyor bence halen ee 51 cm fln diyolar ben evde mezura ile başından topuğuna kdr ölcüyorum bacağını dümdüz tutuyorum 56 ölçtüm en son bakalım

Atlatirsin canim yeterki kendini yipratip olumsuz dusuncelere kapilma bizimkide cok iyi olcmuyo gecen basini asagi cekmeden olctu sonra bi daha olctrdm

Bugn bi halsizlik bi uyku hali nasl zor duruyorm ayakta
Bende ilaçları kullanmaya başladım akşam içtim Allahtan uyku yapıyor başım dönüyor alışacağım bir kaç güne bakalım

Güneş çok önemli bakalım bir kaç kere yapacağız bir şeyler artık almam gerek Bana göre de değil ama genelde erkek ailelerine göre hep bu işler

Canım benim sessiz kalma kız ne öyle gelmesinler Allah korusun bi boşluğuna gelse, hepimiz tek başımızayken buzdolabının tıkırtısına bile korkuyoruz. Ben telefon çaldı diye dizlerimin bağının çözüldüğünü bilirim boşluğuma gelmiş de

Ay harika bi kek yaptım. Kek sevmeyen kocam bile bayıldı akşamdan beri yarısını yedi kız Hemen yazıcam ayrı bi mesaja

Kızımm!!
Seni yerim ben! Minik annem benim
Kolay bi süreçten geçmedin ki lokumum, doğum yaptın, bir sürü sorunlar yaşadın, psikolojin hassas olabilir lütfen öyle düşünme, sen annesin. Kızım süper kahraman gibi bişeysiniz siz anneler ya. Zamanla geçicek hiç merak etme sen.
Gelişimini de hiç kafana takma sonuçta direk beslenmeyle alakalı değil ki hem dediğin gibi özenli ölçmüyorlardır eminim.
Ama emzir kuzuyu annesi, acısı için de yapılacak şeyleri benden daha iyi bilirsiniz sizler.
Seni seviyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…