2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

:kk77:HAŞHAŞLI ELMALI KEK:kk77:

MALZEMELER:

• 3 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım su bardağı haşhaş
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 buçuk su bardağı un
  • 1 adet elma

-Yumurta ile şekerleri çırpma teli ile 5 dakika kadar derin bir kapta çırpıyoruz. Daha sonra yağ, süt ve haşhaşı ilave edip karıştırmaya devam ediyoruz. Un ile birlikte kabartma tozu ve vanilyayı da ilave ediyoruz. Elmamızı soyup küçük küpler halinde doğruyoruz. Kek harcının içerisine ilave ediyoruz.
Önceden 180 dereceye ısıtmış olduğumuz fırında yaklaşık 30 dakika pişirmeye bırakıyoruz. (30 az oldu ben 37 dk falan beklettim.)

AFİYET OLSUUUUUUN:kk77::kk77::kk77:

tutkku tutkku

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim canlarım her gece aglama krizleri nedeniyle bi bunalım yaşıyorum böyle bakalım umarım atlatırım bugünleri ben de sizin gibi

Bugün 2. Ay asıları var 3 tane aşı vuruyorlarmış yaa hayırlısı bakalım
Aile hekiminde kaç kg kac cm çıkacak

Gerçi ben boyunu evde kendim mezura ile ölcüyorum aile hekimi ve normal gittigimiz doktor çok da özenli ölçmüyor yanliş ölçüyor bence halen ee 51 cm fln diyolar ben evde mezura ile başından topuğuna kdr ölcüyorum bacağını dümdüz tutuyorum 56 ölçtüm en son bakalım
Canım ne yaptınız aşı olurken çok ağladı mı?
bende tam tersi evde kısa ölçüyorum sağlık ocağında iyice çekiştiriyorlar :)) Canım olsun varsın sağlıklı olsun.. Hem sen 56 ölçüyormuşssun doğrudur yani..

:kk77:HAŞHAŞLI ELMALI KEK:kk77:

MALZEMELER:

• 3 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım su bardağı haşhaş
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 buçuk su bardağı un
  • 1 adet elma

-Yumurta ile şekerleri çırpma teli ile 5 dakika kadar derin bir kapta çırpıyoruz. Daha sonra yağ, süt ve haşhaşı ilave edip karıştırmaya devam ediyoruz. Un ile birlikte kabartma tozu ve vanilyayı da ilave ediyoruz. Elmamızı soyup küçük küpler halinde doğruyoruz. Kek harcının içerisine ilave ediyoruz.
Önceden 180 dereceye ısıtmış olduğumuz fırında yaklaşık 30 dakika pişirmeye bırakıyoruz. (30 az oldu ben 37 dk falan beklettim.)

AFİYET OLSUUUUUUN:kk77::kk77::kk77:

tutkku tutkku
Ben bu kekin aynısını haşhaşsız yapıyorum tarçın da güzel oluyor:kk77:

Ben bu kekin aynısını haşhaşsız yapıyorum tarçın da güzel oluyor:kk77:

Canım selam. Evet öyle de güzel oluyodur eminim ama ben tarçın sevemedim bi türlü o yüzden böyle yaptım haşhaş da çok severim çıtır çıtır güzel oldu. Ama denenebilir tabi az tarçınlı olarak :)

Bende ilaçları kullanmaya başladım akşam içtim Allahtan uyku yapıyor başım dönüyor alışacağım bir kaç güne bakalım:işsiz:

Güneş çok önemli bakalım bir kaç kere yapacağız bir şeyler artık almam gerek :KK51:Bana göre de değil ama genelde erkek ailelerine göre hep bu işler:KK48:
Sadece aksam mi iciyosn sabahta iciyosan dikkat et madem bas donmesi yapiyo

Anne olmayı çok istedim Allah'a sükür nasip de oldu ama ben iyi anne olamadım:KK43:
Tembellik ediyorum bebegimin kıyafetlerini vs yıkamada geciktiriyorum çoğu zaman bi zıbın bulamıyorum hepsi kirli sepetinde..
Aglama krizlerine çare bulamıyorum perişan oluyor
Ağlarken bir tek süperman duruşunda tutarsam susuyor oyle tutmak da cok zor oyle gezdirmemi istiyor avaz avaz bagirirken bir tek oyle tutarsam uçtuuu uçtuuu yaparsam susuyoe bennde yapamiyorim belim kırılıyor dayanamiyorum
Emzirmek cok acı veriyor diye sadece aglarsa emziriyorum oysa ki aglamadan versemnde emecek cocuk gun icinde sık sık emebilecekken sadece agladiginda emziriyorum canim coook aciyor :KK43:
Hamileyken iyi beslenmedim demek ki 46 cm 2.780 gr dogdu halen daha kafaya takiyorum 2016 haziran annelerinde bebeler masallah 6 kilo oldu 60 cm oldu benimki minnoş kaldi iste :KK43: minnos dogdugu icin akranlarina yetisemiyor :KK43:
Uyutamiyorum bebegimi gece 2de uyuyor en erken :KK43:
Gaz cikarma isini beceremiyorum hep esime devrediyorum
Aslinda hep esime devrediyorum bu aralar ben yapamiyorum beceremiyorum bakamiyorum bebegime banyosunu bile esim yaptiriyor sanki annesi o oldu hep ona veriyorum ayakta duracak halim kalmiyor hic dayanikli degilim :KK43:
Esim evde calisiyor biliyorsunuz bazen is arkadaslariyla disarda gorusuyorlar 2 saat cikiyor onda bile dayanamiyorum esimi cagiriyorum geri gel diye
Aksam olunca yorgunluktan agliyorum

Ben bu anneligi basaramadim:KK43:
Canım sakın öyle düşünme sonuçta ilk bebeğimiz acemiyiz olacak bunlar. .bende de hep yorgunluk bitkinlik hali var ben de son bir iki kıyafeti kalana kadar yıkamıyorum biriktirip öyle yıkıyorum..

uyusun bisürü şey yapıcam diyorum ama her seferinde ama kendimi uzanmış buluyorum hiçbişey yapamıyorum zaten hemen uyanıyor..geçen bi makarna yapıyım dedim 50 kere elimi yıkayıp yanına gittim ağlama krizine girdi..

hem ne güzel günboyu evde eşin sana yardımcı oluyor bebek konusunda benim eşim o kadar yorgun geliyor ki akşam kıyamıyorum ona ilgilen demeye ama çok şükür ilgileniyor yine de..

Ben daha hiç tek başıma banyo yaptıramadım korkuyorum..boy kilo konusunu da hiç takma sağlıklı olsun yeter:KK66:

X