2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Tabi tabi bendesiniz plan yapmayın başka
Gez tabi ooh oğluşunla
Yalnız şu anahtar olayına ayar oldum. Niye verdiniz anahtarınızı kızım tövbe tövbee aklıma bin türlü şey geliyo
Bi giriyolar eve bizimkiler mesela atıyorum anahtarla
Hiç bozmam istifimi herhal

Canım kek çekti la. Kek tarifi verin bana
Ay benim hamileliğim de hiç çekilmez haa

Bende artık takmıyor geldiğinde ne varsa yer ya da yemek saati dışındaysa çay kahve yaparım çerez koyarım o kadar Bana hiç annem dışında özenen yok yani o kadar ekmek o kadar köfte
Yemekler yapıldı mı hanımlaaaaaaar??
Biz bu akşam annemlerdeyiz dün dolma biber çoban salatası vardı

Evet anahtar olsa bile çok ayıp anahtarla girilmemeli enteresan bir durum olur ihtiyaç olur açarsın kimse yoksa bir şey alınması gerekiyorsa alırsın gerçekten saçmalık ama ne yapacaksın insanlar anlamıyor

Geldim kızlar D vitaminim aşırı düşük çıktı normal en alt sınır 20 olması gerekirken bende 5.9 çıktı resmen vücudumda yokmuşFolik asitte düşük çıktı doktor ikisi içinde ilaç verdi 2 ay kullanıp yiyeceklerime de dikkat ederek gideceğim

Ayy kuzum çok geçmiş olsun. Folik asiti sakın ihmal etme. olası bir bebiş durumunda çok kritik biliyosun.
E seni artık d vitamini içeren besinler listesine boğabilirim o zaman

Kıııızlaaaar, size kek tarifi vereyim mi?
Yoksa hiç bulaşma muti hamile kaynıyo burda mı dersiniz?

Ayy kuzum çok geçmiş olsun. Folik asiti sakın ihmal etme. olası bir bebiş durumunda çok kritik biliyosun.
E seni artık d vitamini içeren besinler listesine boğabilirim o zaman
Beklerim kuzum ben çoktan listemi yaptım ama senden de ek takviye alabilirim Evet doktor çocuk düşünüyor musun dedi neyse ki başladık ek takviyeye onda da yalnız onu kaç kutu içeceğim ya onu söylemedi bana içinde ne kadar vardı o kutunun

Balık Yağı
: Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak D vitamini eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve D vitamini içerir. 100 gram morina yağı günlük D vitamini ihtiyacının yaklaşık 16 katı D vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D vitamini içermektedir.

Balıklar: Çeşitli balıklar D vitamini bakımından zengindir ancak yağlı derin deniz balıkları daha çok D vitamini içerir. D vitamini için en çok ton, somon ve uskumru gibi balıklar önerilmektedir.

İstiridye: Ülkemiz mutfağında hiç kullanılmayan ve oldukça pahalı bir deniz ürünü olan istiridye D vitaminin yanı sıra B12 vitamini, çinko, demir, manganez, selenyum, bakır gibi mineraller açısından da çok iyi bir kaynaktır.

Tofu ve Soya Sütü: Tofu ve soya sütü gibi güçlendirilmiş soya ürünleri genellikle D vitamini ve kalsiyum bakımından oldukça zengindir.

Örneğin 100 gram soya sütü (bir büyük su bardağı kadar) günlük D vitamini ihtiyacının yaklaşık %20’sini karşılar.

Soya ürünlerinin hazırlanış şekline göre içerdikleri D vitamini miktarı değişebildiğinden aldığınız ürün hakkındaki bilgileri ambalajında bulunan “içindekiler” bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Yumurta:
B12 ve protein bakımından da zengin olan 1 adet yumurta yaklaşık 17.0IU D vitamini içerir ve bu miktar günlük ihtiyacının %4’üne denk gelmektedir.

Süt ve Süt Ürünleri: Tam yağlı süt ve peynirler kalsiyum bakımından zengindir ve bazı firmalar buna ek olarak ürünlerini D vitamini ile güçlendirmektedir.

Bir bardak tam yağlı süt yaklaşık 52.0IU D vitamini içerir ve bu miktar günlük ihtiyacın %13’ünü karşılar.

Tam değerler için aldığınız süt veya süt ürününün ambalajını inceleyebilirsiniz.

Mantar: Her mantar türü aynı oranda D vitamini içermez ve uzmanların D vitamini için önerdikleri mantar türü beyaz “düğme” mantarıdır. 100 gram az pişmiş düğme mantarı günlük D vitamini ihtiyacının %7’sini karşılar.

Patates:
Haşlanmış ezilmiş ve bir miktar yağlı süt eklenmiş 100 gram patates günlük D vitamini ihtiyacının %1’ini karşılar.

nehirnil111

1 aylık diye biliyorum tatlım. Ne verdi adı ne ilacının? Folic trio alırsan onda d vitamini de var yanlış hatırlamıyorsam.

1 aylık diye biliyorum tatlım. Ne verdi adı ne ilacının? Folic trio alırsan onda d vitamini de var yanlış hatırlamıyorsam.
D vitamini için ayrıca verdi canım ilaç bakalım reçeteden pek bir şey anlamadım eşim aldı eczaneden sanırım folidoce mi ne demişti

Canım kek çekti la. Kek tarifi verin bana
Ay benim hamileliğim de hiç çekilmez haa
Benımde canım normalde her duydugumu cekıyordu hamıleyken aksıne azaldı ya he kılo ne drumda dersen aldı basını gıdıyor

Dımı yanı ılk zamanlar bızde heveslı oluyoruz tabı onlarda gormesekte ugrasıyoruz sonra dank edıyor oo bu aksam annenlerdeymıssın ne guzell gecmıs olsun canım ıyı vıtamın eksıklıgı dısında bırsey yokmus bol bol vıtamın al

Boğa burcuyum ben, yerim arkadaş

Evet herşey karşılıklı artık Sağol kuzum Allahtan bir şey çıktı en azından normal bir durum değilmiş yaşadıklarım ona bile sevindim
O zaman tek tablettir canım. Folic trio 3 tablet günde. İnsan bıkıyor bi süreden sonra
1 aylıktır ama kutusu.

Tek tablet dedi eşim canım tok karnına demiş eczacı 1 tane alınacak sadece

İyi iyi tek tablet kolay olur. Başka şeylere de faydası olur kız hem, kaliteli yumurtlarsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…