2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
güzel anniş her anne adayında bence belirtiler farklılık gösteriyor
ben sadece mesela 7-8.ci haftalarda regl agrısı gıbı agrılarla karsılastım
ondan sonra bırdaha olmadı
ama dr umun dedıgı normal regl günlerin geldiği zaman böyle ağrıların tekrarlaması normal
bebek artık yukarı cıkıyor annesı merak etme:emir_bebek:

sağol canım cevabın için..

teşekkür ederim canım ne bileyim ya emin olamadım içimde acabamı kaldı bide böle hikayeleri çok okuyunca yok kız dediler erkek doğurdum yok erkek dediler kız doğurdum diye kafam karıştı

Banada çok anlatıldı böyle hikayeler. Hatta kuzenime söylediğim anda cinsiyetini ; 9. ay cinsiyetinin aslında kız olduğunu öğrenen bir arkadaşı varmış onu anlattı :KK52: büyük eşyalar için önümüzdeki ayı bekliyorum ayrıntılı usg de daha kesin belli olur heralde :KK1: şimdilik kıyafet alıyorum. olurda değişirse en kötü bi arkadaşıma hediye ederim :KK1::KK1:

Merhaba hanımlar! ben de temmuz anne adayıyım. Nasip olursa kızımız olacak.

canım biz işin latifesindeyiz :) babamız cimbomlu olunca burcuda öyle denke geldi şimdilik hava atıyor:KK9:

yoksa benim için farketmez herşey kabulum :KK1:
İlahi romaroma Yok ben Aslan olmazsa kabul etmiycem tabiki latife yapıyoruz canım:KK1:! Hepimiz anne olucaz inşallah, ben 2li 3lü bilmem ne testlerini bile yaptırmadım down sendrolu da olsa benim çocuğum olacak Aslan burcu olmasa da ama tabiki sağlıklı olmasını biz gibiAslan burcu olmasını gönlüm istiyor:KK34:
Sevgili Anne Adayları merhaba
bir önceki sayfamız kapatıldı bildiğiniz üzere,burada herkes bilgi paylaşımında bulunmak için var.
heyecanını sevincini hamıleliğin ne demek oldugunu,kesenen ne demek oldugunu,kalp atışının ne demek oldugunu,ikili üçlü dörtlü tarama testinin ne demek oldugunu
ve heyecanlı cinsiyet öğrenimlerini hep buradan birbirimize aktararak öğreniyoruz,hepimizin bir sanal adı var gercek adımızı bilmiyoruz bile,ama o kadar yakınız ki o kadar samimi ve içten sanki sanal değilde aileden biriyiz gibi,
lütfen bunu devam ettirelim,Allah nasip ederse bebeklerimizin bu özel anlarını paylaşalım, bu guzel yolculugun sonuna kadar herseylerını paylasarak öğrenelim...
kimimizin ikinci üçüncü hamileliği kimimizin ilk bebegı hepimiz hassasız hepimizin hormonları tavan
hepimiz alınganız,ben çalışan bir anne adayıyım ve daha strestliyim,buraya girerek iki gülüp sohbet ederek kafamı dağıtıyorum yada merak ettiklerimi öğreniyorum
lütfen herkes empati yaparak söylediklerini düşünsün
"Alıngan" oldgumuz bir dönem unutmayın,sakinlik her zaman iyidir,ben hepinizi cok sevdim,
tekrar başlıyalım,eski konuları açmadan kaldıgımız yerden iyi şeyler düşünüp paylaşarak.:emir_bebek:
Sevgiler,
Graf,

Anne AdayımızSon Adet TarihiTahmini Doğum TarihiCinsiyetKaçıncı bebekŞehir
uconn23 Eylül1 Temmuzİlkİstanbul
paradokss24 eylül1 Temmuzilkistanbul
blgn0830 eylül7 Temmuzkızilkistanbul
selma8627eylül4 Temmuzkızilkizmir
annelite1 Ekim8 TemmuzErkekilkadana
graf4 Ekim11 TemmuzErkekilkistanbul
hmfsst4 Ekim25 Temmuzilkantalya
kkarabiberim12 ekim19 Temmuzilkantalya
kaos30213 ekim20 Temmuzilk
m_s_c15 ekim23 Temmuzkızilk
nisayy18 ekim25 Temmuzilkafyon
Teşekkür ederiz teyzesi bide İzmir'den ben:KK42:

Son düzenleme:
beni de ekler misin? sat 22 ekim beklenen tarih 29 temmuz ilk bebeğim istanbul cinsiyeti erkek

ya kızlar rüyamda karnım hep çatlamıştı kabus gibiydi yaaa. kendi kendime erken değilmi daha diyorum, eşime gösteriyorum dokunuyorum bakıyorum baya baya çatlak, uzun uzun böyle, maşallah tem otoyolu gibi :KK9: :KK9: :KK9:

sevgili konu sahibem benim kızım olcak listede göremedim eklersen sevinirim, mucksss :KK1:

ya kızlar rüyamda karnım hep çatlamıştı kabus gibiydi yaaa. kendi kendime erken değilmi daha diyorum, eşime gösteriyorum dokunuyorum bakıyorum baya baya çatlak, uzun uzun böyle, maşallah tem otoyolu gibi :KK9: :KK9: :KK9:

Senin rüyanın yorumu bende canım :KK43: doktorun bana ne diceni görmüşsün heralde :KK9::KK9: bugün doktoruma karnım çok kaşınıyo diye söyledim. Oda bana dediki karnında çok çatlak olucak muhtemelen erken başlıycak dedi krem yazdı bi tane birde bebe yağı kullan dedi.

Aynı msjı 2kere yazmışım pardon

Son düzenleme:
Hoşgeldin canım,

Hayırlı olsun. Güzel günlerde doğurup büyütürsün inşallah prensesini :KK16:

Teşekkür ederim canım.. Hoşbuldum! beni de ekler misiniz? Antalya, Sat:26 eylül, tahmini doğum: 03.07, cinsiyet:kız ilk bebeğim :)

TETANOZ AŞISI HK.

Kızlar kontrole gittiğimde "gebelikte yapılan tetanoz aşısı" hakkında bilgi almayı unutmuşum tamamen. Aranızda yaptırmaya başlayan ya da bilgisi olan var mı?

internette araştıdığım kadarıyla;Tetanoz aşısı gebelikte her dönemde yapılabilir fakat sıklıkla 3. ayın bitiminden sonra yapılması tercih edilir.
Tetanoz aşısının uygulanış programı;
1. doz : hamileliğin 4. ayı.
2. doz : ilk dozdan en az 4 hafta sonra.
3. doz : ikinci dozdan en az 6 ay sonra.
4. doz : üçüncü dozdan en az 1 yıl sonra.
5. doz : dördüncü dozdan en az 1 yıl sonra.
Tetanoz aşısı canlı mikroorganizma içermediğinden dolayı gebelikte güvenle yapılabilecek bir aşıdır. Daha önce tetanoz aşısı hiç yapılmamış veya aşı yapılmasının üzerinden 10 yıldan fazla süre geçmiş olan gebelere tetanoz aşısı yapılması önerilir. Tetanoz aşısı yapılan anne adayında oluşan antikorlar bebeğe de geçer ve bebeği yenidoğan döneminde oluşabilecek tetanoz hastalığına karşı koruma sağlar. Hamilelikte yapılmasının nedeni bebeği yenidoğan tetanozundan korumaktır.

Diğer kontrolümde ise 20+3 günlük olacagız. Ben gecikmiş olur muyum diğer kontrolüme kadar endişelendim şimdi. Sağlık ocağında da kaydım yok ama gidip danışmalı mıyım?

Fikri olanlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Günayddıınn güzel annişler ve tatlı bebişlerii :KK16:
Bugün 4 lü test sonuçlarımı aldım. Doktorum herşey yolunda gayet iyi durumda bebiş dedi. Çookk mutluyumm :KK16:
Darısı tüm test yaptıranların başına :)):nazar::nazar:
Maşşallah canım testlerindeki değerlerin sağlıklı cıkmasına cok sevindim darısı bizlere..

hanımlar sesimi duyan varmı varsa bi ses versin

Whecher , bende babişkomuzda göremedik ekranda erkekliğine dair birşeyler ama doktorumn 15+3deki kontrolümüzde %90 erkek diyince eşim kendini tutamayıp sordu nereden anlıyorsunuz doktor bey diyerekten safiyanece:) doktorun cevabı basitti direkt cinsel organına bakıyorum dedi. Ama yinede herzaman ihtimaller olsa da bence doktorunun tecrübesine güvenip artık sende alışverişine başla canım iç rahatlığıyla

16. haftadayım bu haftalarda kasık ağrısı normal mi. bebek kasıkta değil artık demi. üşüttüm ben galiba?
Diger topiğimizde paylaşmıştım ama seninkininde aynı agrılardan olabilecegini düşünerek tekrar paylaşmak istedim. Aşagıdaki linkteki gibiyse ağrıların endişenecek birşey yok çünkü rutin olarak bu dönemde yaşayacagımız ligament agrıları sınıfına giriyormuş bunlar..

GEBELİKTE ROUND LİGAMENT AĞRISI

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bende 14. haftayı bitirenlerdenim...Doğumum 1 Ağustos görünüyor ama muhtemelen temmuz ortası kavuşacağım bebeğime...Bu arada cinsiyetide erkek dedi dr.umuz...Sizler muhtemelen ikili test sonuçlarınızı çoktan aldınız yardımcı olursanız sevineceğim...İkili test sonucumu aldım çok huzursuzum...Down sendromu riski 770 de 1....Edwards 61800 de 1 ...ensesi 1.72...O da normal ama yaş faktörü 101 de 1 çıktı ,(( 38 yaşındayım fakat yinede bu kadar yüksek beklemiyordum...Benim yaşımdakilerden bilgi alabilirmiyim sizlerin nasıl çıktı sonuçları...Yaş hariç diğerleri yani kimyasallar normal old. için normal olarak mı değerlendirilir ki !!!

Senin rüyanın yorumu bende canım :KK43: doktorun bana ne diceni görmüşsün heralde :KK9::KK9: bugün doktoruma karnım çok kaşınıyo diye söyledim. Oda bana dediki karnında çok çatlak olucak muhtemelen erken başlıycak dedi krem yazdı bi tane birde bebe yağı kullan dedi.

valla benim kaşıntım yok fazla, anneme çekeyim diye dua ediyorum, 2 doğum ve sıfır deforme :KK9: yağ falan sürüyorum ama çatlıyacağı varsa çatlıyo yaa. bide kaşımak, olacak olan çatlağıda çoğaltıyomuş komşum söyledi kendisinin 3 çocuğu var. kaşımamaya çalış dayanabilirsen kuzum

Son düzenleme:
Kızlar kontrole gittiğimde "gebelikte yapılan tetanoz aşısı" hakkında bilgi almayı unutmuşum tamamen. Aranızda yaptırmaya başlayan ya da bilgisi olan var mı?

internette araştıdığım kadarıyla;Tetanoz aşısı gebelikte her dönemde yapılabilir fakat sıklıkla 3. ayın bitiminden sonra yapılması tercih edilir.
Tetanoz aşısının uygulanış programı;
1. doz : hamileliğin 4. ayı.
2. doz : ilk dozdan en az 4 hafta sonra.
3. doz : ikinci dozdan en az 6 ay sonra.
4. doz : üçüncü dozdan en az 1 yıl sonra.
5. doz : dördüncü dozdan en az 1 yıl sonra.
Tetanoz aşısı canlı mikroorganizma içermediğinden dolayı gebelikte güvenle yapılabilecek bir aşıdır. Daha önce tetanoz aşısı hiç yapılmamış veya aşı yapılmasının üzerinden 10 yıldan fazla süre geçmiş olan gebelere tetanoz aşısı yapılması önerilir. Tetanoz aşısı yapılan anne adayında oluşan antikorlar bebeğe de geçer ve bebeği yenidoğan döneminde oluşabilecek tetanoz hastalığına karşı koruma sağlar. Hamilelikte yapılmasının nedeni bebeği yenidoğan tetanozundan korumaktır.

Diğer kontrolümde ise 20+3 günlük olacagız. Ben gecikmiş olur muyum diğer kontrolüme kadar endişelendim şimdi. Sağlık ocağında da kaydım yok ama gidip danışmalı mıyım?

Fikri olanlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Maşşallah canım testlerindeki değerlerin sağlıklı cıkmasına cok sevindim darısı bizlere..

Whecher , bende babişkomuzda göremedik ekranda erkekliğine dair birşeyler ama doktorumn 15+3deki kontrolümüzde %90 erkek diyince eşim kendini tutamayıp sordu nereden anlıyorsunuz doktor bey diyerekten safiyanece:) doktorun cevabı basitti direkt cinsel organına bakıyorum dedi. Ama yinede herzaman ihtimaller olsa da bence doktorunun tecrübesine güvenip artık sende alışverişine başla canım iç rahatlığıyla

Diger topiğimizde paylaşmıştım ama seninkininde aynı agrılardan olabilecegini düşünerek tekrar paylaşmak istedim. Aşagıdaki linkteki gibiyse ağrıların endişenecek birşey yok çünkü rutin olarak bu dönemde yaşayacagımız ligament agrıları sınıfına giriyormuş bunlar..

GEBELİKTE ROUND LİGAMENT AĞRISI

Canım benimde sağlık ocağında kaydım yoktu adresim değiştiği için. Eski aile hekimim aradı beni! kayıt yaptırmamanın para cezası varmış. Sağlık ocağınında takip etmesi gerekiyormuş. Sanırım tetanos aşısınıda sağlık ocağı yapıyormuş. Bende bugün gittim sağlık ocağına kayıt oldum. Arayıp muayene için randevu vericeklermiş. Birde bebeğin kalp atışlarını dinlediler tansiyonumu ölçtüler. Birde oraya gidicem artık kontrol için. Benim için çook zor olucak çalışıyorum çünkü. Sürekli izin alma çalışma saatlerimi değiştirme şansım olmuyor ama zorunluymuş öyle dediler

canım ben hamile olup özelde ilk doktora gittiğimde ertesi gün sağlık ocağından aradılar. nerden bulduysa, ebe dediki siz hamileymişsiniz bize niye gelmediniz fln. eski oturduğum semtte olduğu için ben hiç gitmedim s.ocağına, gebe kartımı telf.da doldurdu bilgilerimi söyledim ben. sonra madem gelemiyosunuz 20. haftada tetanoz aşınız var o zaman sizi bekliyoruz dedi. cerrahpaşada da bekleme odasının camında 24. haftada tetanoz aşınızı unutmayın diyodu. geç kalmış sayılmazsın canım bence

valla benim kaşıntım yok fazla, anneme çekeyim diye dua ediyorum, 2 doğum ve sıfır deforme :KK9: yağ falan sürüyorum ama çatlıyacağı varsa çatlıyo yaa. bide kaşımak, olacak olan çatlağıda çoğaltıyomuş komşum söyledi kendisinin 3 çocuğu var. kaşımamaya çalış dayanabilirsen kuzum

Gün içinde kaşımamaya çalışıyorum ama gece uykumda kaşırken yakaladım kendimi :KK1::KK1:
Bebe yağını kremleride kullanayımda çatlarsada artık önlemimi aldım derim hiç olmazsa :KK1:

ayy kızlar ya benim ders çalışmam lazzııımmmm ve hala burdayım ayrılamıyorum ya. bağımlılık yaptı galiba :KK9: yeni takıntım hayırlı olsun :KK9:

ayy kızlar ya benim ders çalışmam lazzııımmmm ve hala burdayım ayrılamıyorum ya. bağımlılık yaptı galiba :KK9: yeni takıntım hayırlı olsun :KK9:

Benimde işe gitmem lazımmm :KK52:
Herkese güzel günler diliyorumm.
İş yerinde fırsat bulursam bakarım arada neler yapıyosunuz diye :KK1::KK1::KK3::KK3:

X