2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Evet canım kvlerin baya kulağını çınlattkk:)Ama inan takıyosun bi de en hassas dönemdeyz zaten neyse dediğin gibi annelerimize bişey olmasın hatta tüm sevdiklerimize ..Bende herseye ağlar oldum hormonlardan heralde :)

Sakın takmadığımı düşünme kuzum çok takarım bu konuları ama üzülmeyelim
bu dönemde...Zaten sıkıntılı,heyecanlı,bol hormonlu olunca hepsi
birbirine ekleniyor ve işin içinden çıkamıyoruz...Sizleri azıcıkta olsa rahatlatmak istedim
Amannnn kulakları çınlasın,totoları kaşınsın:KK1::KK1::KK1:

Sakın takmadığımı düşünme kuzum çok takarım bu konuları ama üzülmeyelim
bu dönemde...Zaten sıkıntılı,heyecanlı,bol hormonlu olunca hepsi
birbirine ekleniyor ve işin içinden çıkamıyoruz...Sizleri azıcıkta olsa rahatlatmak istedim
Amannnn kulakları çınlasın,totoları kaşınsın:KK1::KK1::KK1:

Evet haklısın canım biliyorum..Hahahh totoları kaşınsın mıı süpersin ya :))

kızlar ya konu dışına çıkıyorum ama bu dua organizasyonuna ben de katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

ay ben de çok heyecan yaptım normal olunca son dakkaya kadar bilemiyorsun görümcem ../01/2010 yaptırmıştı gerekirse elle yazarım demişti :)))

ben çengelköydeyim canım biraz uzak ama eğer çeşit çoksa gelip görmeye değer bence, sen ne dersin?
eminönündeki gibiler mi daha mı uygunlar çeşitler nasıl?

geçmiş olsun şimdi nasılsın peki :))

sen de gel canım

allahım ben tatile girmeden onlar da girmezler inşş..

benim bildiğim yaz tatili gibi haz.-temmuz-eylül arası ama

o da karışık ama eğer sen doğum iznindeyken yasa çıkarsa doğum iznin uzar üzerine yıllık izin rapor alırsın ama sanırım doğum izni süresi bitince hakkın da olmaz, ama tbi bunlar tahmin sadece

günaydın şekeriiimmmm sana ve minnoşcana

Aynen bendede oluyo öyle yemek yiyip bulaşıkları kıkarken ölüyom resmen yaa :KK53::KK53::KK53:

Kız gerçekten işe yaradımı kaynanana öyle demen annem şunu almış bunu almış diye merak ettim dee :KK53::KK53::KK53::KK53: eger kaynanalar bişi yapmazlarsa bende uğgulayacam aynı taktiği mesela bizim taraf annemler bana bilezik kızımada altın takacaklar nasip olursa kaynanalarda sözde bilezik takacaklarmış ama fikir değişmiş gene kayınpeder bilezikmi yüzükmü diye ikisi arasında kalmış gene dönecekler eminim eger dediklerini yapmazsa ve bizimkiler yaptıklarında ve diyer yaptıklarıda kıyafet.eşya felan ağızları açık kalacak buna eminim bende :KK53::KK53::KK53::KK53: bende diyorum nisbet yapmassam adın zehra değil yani yapacam yaww :KK53::KK53::KK53::KK53:

böyle akrabalarınız var mı onlarla kıskandırsan yengem gelinine doğumda bunu almış bizde böyledir çok önemsenir vs gibi benim kv öyle yenge düğüne gelecek ona hva atayım diye beşi bir yerde alacaktı sonra amca ameliyat olunca yenge gelmedi kv de almadı birşey :)))

ay ben de çok heyecan yaptım normal olunca son dakkaya kadar bilemiyorsun görümcem ../01/2010 yaptırmıştı gerekirse elle yazarım demişti :)))

ben çengelköydeyim canım biraz uzak ama eğer çeşit çoksa gelip görmeye değer bence, sen ne dersin?
eminönündeki gibiler mi daha mı uygunlar çeşitler nasıl?

geçmiş olsun şimdi nasılsın peki :))

sen de gel canım

allahım ben tatile girmeden onlar da girmezler inşş..

benim bildiğim yaz tatili gibi haz.-temmuz-eylül arası ama

o da karışık ama eğer sen doğum iznindeyken yasa çıkarsa doğum iznin uzar üzerine yıllık izin rapor alırsın ama sanırım doğum izni süresi bitince hakkın da olmaz, ama tbi bunlar tahmin sadece

günaydın şekeriiimmmm sana ve minnoşcana

Denedim canım denemem mi işte o gazla bi çıktık çıkış o çıkış:) nevresim takımı küvet battaniye fln ama iyisinden aldım Allahtan okadar şimdi ne dersem diyim cık yok yani bi de taksitle aldı torunu için aylık bi 100-200 tlnin lafımı olur ya ödeyemese neyse nakittede cok rahat alır yani..

Valla cok doğru laf ama benim kv deye sökmez sonuçta oğlunun durumunu da bi düşünsün ona göre davransın ozman ben geliniyim hadi ama bu da oğlu dimi her anne anne olamıyo canım biz aynı sehrdeyz bir ihtiyacımız olup olmadığını bile sormadı su sıkıntılı günlerde bir keçi peynirini gördük onu da yiyemedim zaten:)Benm ailem şehrdışından etine sütüne varana kadar gnderdiler hiçbişeynz eksik olmasın diye onlar cok mu varlıktan yaptı bi insanın gönlü zengin olcak arkadaş..Bebeğime cok odaklanmaktan oluyo işte hep bunlar istiyorum en iyisi olsun onun için..Evet beklentim düşük ama onun beklentisi de düşcek ozman bebeğimi oyle her istediğinde görmesin madem öyle işte böyle konuşurum sadece ama gelir yine istediği gibi görür birazcık kötü olmak istiyorum..

ben bizimkine sizin torununuz ne isterseniz onu alırsınız istemezseniz almazsınız diyorum ama sonra çocuk da ona göre büyüyünce size yakınlık gösterir gibi imalarda bulunuyorum

Yorgancıoğlu-Tombul Panda

Canım yukarıdaki linkte 70*130 ölçülerinde beşik için uyku setleri var.Sanıyorum bu ölçüler ikea beşiklerine uyar.Bence çok doğru düşünüyorsun sonuçta aldığın beşiğe göre uyku seti olması gerekir daha şık durur.İki çeşit bebek uyku seti ölçüsü varmış anladığım kadarıyla.Eğer hazır bulamazsan beşiğin ölçülerinde diktirilebilirde
Uyku Seti Ebatı à 70x130 80x140
Nevresim Kılıfı (Aplikeli)85x130 85x140
Yorgan 85x130 85x140
Yan Koruma 2 Adet 130x45 140x45
Baş Koruma 75x55 80x55
Çarşaf 90X140 115X175
Yastık Kılıfı 35x45 35x45
Kırlent 40x45 40x45
Altaçma 55X85 55X85
Altaçma Yastığı 30X35 30X35

evet canım bende yazdıktan sonra bakmıştım bu siteye memleketimde değilim nerde na var bilmiyorum burda. hazırlara bakayım birkaç bebeci gördüm oralara. Aybi Bebek Papatya Uyku Seti - Bebefix.com-Bebeinin Hereyi Burada,bebek arabas,bebek beik bunu beğenmiştim aslında ama büyük gelecek teşekkür ederim ilgine:KK16::KK16:

ben bizimkine sizin torununuz ne isterseniz onu alırsınız istemezseniz almazsınız diyorum ama sonra çocuk da ona göre büyüyünce size yakınlık gösterir gibi imalarda bulunuyorum[/QUOTE]

Bangbang,seninki de iyi taktikmiş düşünmedim desem yalan olur :) Buarada eşimin içine doğmuş gibi beni aradı maillerine bak dedi ikeadan odasını yapmış ıvır zıvır birsürü şey ee dedim alcakmıyız babaneyle amca alcak dedi şok:))E nasıl biliyolar mı dedim sen merak etmee en kısa zamanda elinde diyo benim safım inşallah yarı yolda kalmaz o kendine göre plan yapmış ama bilemiyorum eğer öyle olursa tüm yorumlarımı silmeliyim sanırım:KK70:onun yerine kv mi cok seviyorum naralarıyla geznym sitede hoş en fazla 1.500 tutuyo yani şimdide odasını biz yaptık derler amaan poff napim sizce yani aslında bende alablrm ama biyandan da o aradan cıkar bizde diğer masraflara bakarız sizce napim??

oğlumun yatağınıda aldım sonunda millet bitirdi ben daha yeni başlıyorum ilk parça :) $SG_912894.jpg $mLEB-P610SR_1.jpg birde ateş ölçer bunu aldım umarım iyi çıkar ben azrum alacaktım eşim bunu aldı.

ben bizimkine sizin torununuz ne isterseniz onu alırsınız istemezseniz almazsınız diyorum ama sonra çocuk da ona göre büyüyünce size yakınlık gösterir gibi imalarda bulunuyorum

Bangbang,seninki de iyi taktikmiş düşünmedim desem yalan olur :) Buarada eşimin içine doğmuş gibi beni aradı maillerine bak dedi ikeadan odasını yapmış ıvır zıvır birsürü şey ee dedim alcakmıyız babaneyle amca alcak dedi şok:))E nasıl biliyolar mı dedim sen merak etmee en kısa zamanda elinde diyo benim safım inşallah yarı yolda kalmaz o kendine göre plan yapmış ama bilemiyorum eğer öyle olursa tüm yorumlarımı silmeliyim sanırım:KK70:onun yerine kv mi cok seviyorum naralarıyla geznym sitede hoş en fazla 1.500 tutuyo yani şimdide odasını biz yaptık derler amaan poff napim sizce yani aslında bende alablrm ama biyandan da o aradan cıkar bizde diğer masraflara bakarız sizce napim??[/QUOTE]

bırak ya alsınlar desinler aldık diye he de geç. bu hayatta vurdum duymaz olursan rahatsın cicim fazla hassas olursan fazla üzülürsün. bende sen gibi her çeyi kafama takardım ama artık oğluma bişey olur takarsam diye takmıyorum hiç.

oğlumun yatağınıda aldım sonunda millet bitirdi ben daha yeni başlıyorum ilk parça :) Eki Görüntüle 687924 Eki Görüntüle 687923 birde ateş ölçer bunu aldım umarım iyi çıkar ben azrum alacaktım eşim bunu aldı.

Güle güle kullansın canım ben de senden sayılırım yatak olaylarına daha hiç giremedim..Ateşölçer konusunda sunu duydum dijital olanlar daha kullanışlıymış chicconun fln var 13 tl gibi bişey bende kararsız kaldım..

oğlumun yatağınıda aldım sonunda millet bitirdi ben daha yeni başlıyorum ilk parça :) Eki Görüntüle 687924 Eki Görüntüle 687923 birde ateş ölçer bunu aldım umarım iyi çıkar ben azrum alacaktım eşim bunu aldı.
güle güle kullansın..park yatağın markası ne acaba görerekmi aldınız bende alacağım ama karar veremiyorum o dasıda olacağı için ucuz bişi olsun diyorum onlarda çok naylonsu duruyor pöfff :KK50::KK50::KK50:

Çok şık görünüyor canım :KK16: hayırlısı olsun umarım beşiğine uygun bişeyler bulursun :KK66:
teşekkürler canım:KK16::KK16: umarım bullurum

Mevlut yaparim bebegimin 40 i cikinca diyordum.ama kafam karisik.eltim dogum yaptiginda kv tarafi 80 kisi felan gelmislerdi hem de iki uc cocukla.ev savas alani gibiydi.ben gelemem o kadar kalabaliga.bi de oturduklari yerden cay kahve isterler yer icer ellerini biseye surmezler esimin tarafi.o yuzden istemiyorum yapmayi.hocayi eve davet ederim annem kv ablam felan olur.kuran okuturum.oyle olur dimi.

Bangbang,seninki de iyi taktikmiş düşünmedim desem yalan olur :) Buarada eşimin içine doğmuş gibi beni aradı maillerine bak dedi ikeadan odasını yapmış ıvır zıvır birsürü şey ee dedim alcakmıyız babaneyle amca alcak dedi şok:))E nasıl biliyolar mı dedim sen merak etmee en kısa zamanda elinde diyo benim safım inşallah yarı yolda kalmaz o kendine göre plan yapmış ama bilemiyorum eğer öyle olursa tüm yorumlarımı silmeliyim sanırım:KK70:onun yerine kv mi cok seviyorum naralarıyla geznym sitede hoş en fazla 1.500 tutuyo yani şimdide odasını biz yaptık derler amaan poff napim sizce yani aslında bende alablrm ama biyandan da o aradan cıkar bizde diğer masraflara bakarız sizce napim??

bırak ya alsınlar desinler aldık diye he de geç. bu hayatta vurdum duymaz olursan rahatsın cicim fazla hassas olursan fazla üzülürsün. bende sen gibi her çeyi kafama takardım ama artık oğluma bişey olur takarsam diye takmıyorum hiç.[/QUOTE]

Bakalım alınırsa yazarım zaten hemen bi de foto :) Ya zaten birtürlü başaramıyorum diyorum tamam daha takmıycam yok olmuyo inşallah huzsuz bi bebek olmaz anne hamilelikte stresli olunca bebekte huysuz olurmuşş ya..

Mevlut yaparim bebegimin 40 i cikinca diyordum.ama kafam karisik.eltim dogum yaptiginda kv tarafi 80 kisi felan gelmislerdi hem de iki uc cocukla.ev savas alani gibiydi.ben gelemem o kadar kalabaliga.bi de oturduklari yerden cay kahve isterler yer icer ellerini biseye surmezler esimin tarafi.o yuzden istemiyorum yapmayi.hocayi eve davet ederim annem kv ablam felan olur.kuran okuturum.oyle olur dimi.

neden olmasın aile içi dersin olur biter.

Bende evde okutmayacağım.Eşim camide okutur birde mevlüt şekeri alır camide bir cuma günü herkeze dağıtılır.
Sonuçta amaç Kuran okutmak ölmüşlerimizede gider ordaki dinleyen cemaatede gider olur biter.
Zaten eşim devamlı kuran okuyor eğer evde okutmak istersek annemlerle altlı üstlüyüz onlar bize inerler mevlüt olur.

güle güle kullansın..park yatağın markası ne acaba görerekmi aldınız bende alacağım ama karar veremiyorum o dasıda olacağı için ucuz bişi olsun diyorum onlarda çok naylonsu duruyor pöfff :KK50::KK50::KK50:

teşekkürler canım:KK16::KK16: umarım bullurum

http://www.e-bebek.com/park_yatak_v...by_plus_cok_fonksiyonlu_park_yatak/LEB-P610SR burdan aldım ama ben zaten geçici kullanacağım bu yıl idare etsin seneye karyola alacağım ev taşıyacağım o yüzden şimdi almıyorum karyola idareten aldım bunu.

kına gecesi mi bu 80 kişi :) bizde yapacağız ama dediğin gibi çok kişi değil anneler bi kaç yakın arkadaş vs öyle çok açılmayacağız değilse başa çıkılmaz mevlüt olmaktan çıkar o gürültü patırtıdan bence kendi aranızda yapın cicim

Kalabalığı bende hiç sevmem hele de işin ucundan tutmazlarsa cok zor olur senn için en yakınların ve hoca yeter canım niye olmasın bende öyle yapcam ama su da var ondan sonra kv akrabaları ay bebeği görelim hem hediyemizi yapalım diye parca pincik gelmeye kalkarlarsa o da fena olur sürekli hazırlık yapılması gerkr hem de düzenn bozulur istersen al aradan cıksın kv ile aynı şehrdeysen sizin evde yapalım de:)

daha hiç bir şey alamadım. şimdi hala çalışıyorum. işimi bırakınca inş ufak ufak eşyalarını oyuncaklarını ve tüm ihtiyaçlarını alacam inş. daha temmuz ayına çok var kısmet olursa temmuz 20 si olmadan herşeyi hazır olacak o da gözlerini kendi eşyalarının içinde açacak allahın izniyle.

canım güle gülle kullan oğlunun yatağını bende bunun aynısından aldım..hatta kurduk bile eşimle..

bende senin gibi geçici düşündüm ve bunu aldım çok uygun geldi hemde biz çok begendik eşimle annemler filan bile beğendi..çok adi olarak durmuyo..ben zaten yerine gidip bakarak almıştım..

yatak odamda benimle dursun diye aldım bende yoksa ayrıyetten birde oda yapıcam :)

inşallah sende memnun kalırsın

daha hiç bir şey alamadım. şimdi hala çalışıyorum. işimi bırakınca inş ufak ufak eşyalarını oyuncaklarını ve tüm ihtiyaçlarını alacam inş. daha temmuz ayına çok var kısmet olursa temmuz 20 si olmadan herşeyi hazır olacak o da gözlerini kendi eşyalarının içinde açacak allahın izniyle.

sadece paşamızın ismini belirleyebildik. İlk çoçuğumu rabbim gönlüme göre verdi hep erkek istemiştim ve ilk çoçuğum erkek olacak inş. ismini de eşimle birlikte BARIŞ ERDEM koyduk. artık onunla bu isimle konuşuyorum.

X