2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Oğlumuzada sevimli bi şapka takarız artık. Ben bjk lı hastane çıkışı düşünüyorum onlarda var zaten şapka :) bizde öyle hazırlanırız :))
Ben de cimbomlu aldim.babamiz cok istedi.battaniye ortu hersey cimbomlu:)
slm kızlar,uzun zamandır yoktum,ne var ne yok,herkez iyimi,bebişlerin cinsiyetleri belli oldumu,alışverişler başladımı :KK1::KK1:
Ooo baslamaz mi direk buyuklerden basladik biz:)daha cabuk gececwk sanki zaman alinca:)
tşkler cevap için benim resmini koyduğum graco symbio moon ama kraft twist değil.. kraft twistide görmeyi istiyorum ama resimler yanıltıcı oabiliyor diye . şimdilik kararım graco symbiodan yana ..

Kızlar siz kaç kiloyla hamile kaldınız ve şuan kaç kilosunuz?

Ben 61 ile hamile kaldm ve şuan 62.300 gr ım. Normal mi merak ediyorum. Bebeğin suyuda kilosuda iyi dedi drumuzda.

1 kilo almisim ben.baslarda doktor 3 kilo hesapliuordu ama evde herzaman tartildigim tartida 1 kilo gosteriyor.

slm kızlar,uzun zamandır yoktum,ne var ne yok,herkez iyimi,bebişlerin cinsiyetleri belli oldumu,alışverişler başladımı :KK1::KK1:

Hoşgeldinnn. Benim oğluşum olucak. ikimizde iyiyiz çok şükür :))
Oğluşum için kıyafet alışverişine başladık.
Siz nasılsınız. Neler yaptınız :KK16:

Kızlar siz kaç kiloyla hamile kaldınız ve şuan kaç kilosunuz?

Ben 61 ile hamile kaldm ve şuan 62.300 gr ım. Normal mi merak ediyorum. Bebeğin suyuda kilosuda iyi dedi drumuzda.

Canım ben 49 kilo ile hamile kaldım şuanda 53 buçuktayım. İştahımda inanılmaz açıldı. Çok abur cubur yemiyorum ama sürekli karnım açç :KK56:

evet sorumu tekrar soruyorum umarım bu sefer cevap alabilirim 15+2 de doktoror gittim doktor cinsiyete erkek dedi eşimle bende gördük pipisini ve bide pipili ultrason fotomuz var sizce kesin erkekmidir değişme olurmu ısrarla soruyorum ama benim annemler kayınvalidemler alışverişe başladı o yüzden endişeleniyorum
lütfen yardımmmm

Canım çok endişeliysen ayrıntılı usg yi bekle istersen. Neden bu kadar tedirgin oldun ki görmüşsünüzde erkek olduğunu :KK1:

tşkler cevap için benim resmini koyduğum graco symbio moon ama kraft twist değil.. kraft twistide görmeyi istiyorum ama resimler yanıltıcı oabiliyor diye . şimdilik kararım graco symbiodan yana ..

Evet sonradan farkettim ama benziyor.bence git magazada gor twist i.sanirim fiyat araligi ayni.bence twist al tek elle butun islemleri yapabilihorsun.en azindan videosunu izle gidemezsen de.

arkadaşlar dün arkadaşımın tavsiyesiyle ender saraçın (artık ruhunuda besle) kitabını aldım,hamilelik ve bebekle ilgili çok güzel,hamileyken okunması gereken esmaül hüsna tavsiyeleri var bebeğin hayırlı olması için gibi,şiddetle tavsiye ederim,hamilelik sürecince okunacak en uygun kitap bence :KK37:

Bu zamanlarda normalmiki canım. Doktoruna sordun mu?

sormammı normal diyor hatta bazıları doğuma kadar kusuyormuş,ilk kızımda 16 haftalıkken kesilmişti,bunda canımdan bezdim resmen,umarım geçer,bıktım ağzımdaki kusmuk tadından :)))

benim yazdıklarım gelmiyo mu acaba.. 1 sayfa önce bişey sordum cevap alamadım.. :KK19:

sormammı normal diyor hatta bazıları doğuma kadar kusuyormuş,ilk kızımda 16 haftalıkken kesilmişti,bunda canımdan bezdim resmen,umarım geçer,bıktım ağzımdaki kusmuk tadından :)))

Allah yardımcın olsun canım. çook zor gerçekten. Ben hiç kusmadım hamileliğim boyunca. Her bebek farklı etki yaratıyor annesinde çok ilginç gerçekten :44:

Canım çok endişeliysen ayrıntılı usg yi bekle istersen. Neden bu kadar tedirgin oldun ki görmüşsünüzde erkek olduğunu :KK1:[/QUOTE]

canım endişeliyim çünkü beşiği felan mavi alındı bebişimin o yüzden emin olmaya çalışıyorum

benim yazdıklarım gelmiyo mu acaba.. 1 sayfa önce bişey sordum cevap alamadım.. :KK19:

Gördüm canım yazdığını bir arkadaşımız 15. haftadan sonra tetanos aşısı olunabildiğini yazmıştı. Bana henüz bişey demediler aşı ile ilgili.:44:

Canım çok endişeliysen ayrıntılı usg yi bekle istersen. Neden bu kadar tedirgin oldun ki görmüşsünüzde erkek olduğunu :KK1:

canım endişeliyim çünkü beşiği felan mavi alındı bebişimin o yüzden emin olmaya çalışıyorum[/QUOTE]

Bir dahaki kontrolün ne zaman?
Erkek bebeklerde pek yanılma payı olmuyor. İnşallah sende de olmaz.

Gördüm canım yazdığını bir arkadaşımız 15. haftadan sonra tetanos aşısı olunabildiğini yazmıştı. Bana henüz bişey demediler aşı ile ilgili.:44:

ya siz hep 18 -20. hafta diye konusunca tedirgin oldum acaba bir sakıncası olur mu diye gerçi önce doktora gidicem sorarım olmadı..

canım endişeliyim çünkü beşiği felan mavi alındı bebişimin o yüzden emin olmaya çalışıyorum

Erkek bebeklerde pek yanılma payı olmuyor. İnşallah sende de olmaz.[/QUOTE]

haftaya kontrolüm var ama işte almayın bişeyler diyorum dinlemiyorlar ya fotoda baya baya pipi var ama of emin olamıyorum ya

[/QUOTE]haftaya kontrolüm var ama işte almayın bişeyler diyorum dinlemiyorlar ya fotoda baya baya pipi var ama of emin olamıyorum ya[/QUOTE]

içten içe kız mı istiyosun ne acaba :KK9::KK9::KK9:

Erkek bebeklerde pek yanılma payı olmuyor. İnşallah sende de olmaz.

haftaya kontrolüm var ama işte almayın bişeyler diyorum dinlemiyorlar ya fotoda baya baya pipi var ama of emin olamıyorum ya[/QUOTE]

az kalmış iyice emin olursun o zaman bari :))
sizinkiler epey heyecanlı anlaşılan hemen almışlar beşiğini :KK1:

arkdaşlar aranızda ana kucağı alan var mı ne düşünüyorsunuz hem araba koltuğu olarak hemde ana kucağı olarak kullanılanlar var onlar nasıl acaba ben netten arştırdım graco diye bir marka vara fena durmuyor b,rde maxi consi var sizler hangisinde alacaksınız bu konuda tecrübeli olanlar var mı ?

Ben de 1 dz isteyecem.bebege ne kadar az ilac giderse o kadar iyi.5 sene korur 1 dz.

Ben kraft twist aliyorum bu hafta super bisey.bi hava yastigi eksik.bana kalsa o kadar para vermem ama esim cok heveslendi.bak internettentavsiye ederim.
Kraft twist benim arkadaşım kullandı ama 1 yaşına kadar anca kullandı ağır ve yer kapladığı için zor geliyor dedi ucuz bastonlardan aldı heryerde hep onu kullanıyor, şimdi kızı 1,5yaşında. Etrafımdaki bütün anneler 3-4 yaşına kadar kullanmak istiyorsan baston al diye baskı yapıyorlar
Biz de uzun süren araştırmalar sonunda arabamızı aldık :KK9::KK9:başlarda ben "stokke" diye tutturdum fakat bagajda çok yer kaplıyor :KK5: tatile falan giderken ben zaten çok eşya alıyorum bagaj doluyor. birde minyonum haftaiçi tek başıma kullanıcam bana bagajdan hemen indirip kurabileceğim pratik özellikle çok hafif birşey lazımdı mecburen vazgeçtik ama çok güüzel çok rahat bir araba kumsalda bile kullanılabilen mama sandalyesi de olabilen bir araba bagajınız bütçeniz uygunsa minyon değilseniz stokke alın aklım hala stokkede :KK31: Hemen hemen bütün modellerin youtubedaki videolarını izledik mağazalarda denedik, kullananları yollarda çevirip sordum, stokke bebeconfort ve macleren da karar verdim, macleren çok hafif doğumdan itiberen kullanılabiliyor ama ana kucağıyla kullanılmadığı için vazgeçtik. ben hem baston olsun hem hafif olsun hem anakucağı (otokoltuğuyla) kullanılabilsin hem de kaliteli sağlam olsun istedim bebeconfort mila modelinde karar verdik. Sadece joker mağazalarında satılıyor, bebeconfort ve maxicosi anakucağı(otokoltuğu) ve aksesuarlarıyla kullanılabiliyor. Biz ilk baktığımızda sadece araba 600tl mi neydi hatırlamıyorum belki kampanyaya girer diye almamıştık 1hafta önce kampanyaya girdi diye aradılar 300tl olmuş hemen aldık hala devam ediyormu bilmiyorum, ama bebeconfort ana kucağı 400tl maxicosi 500tl, anakucağını almadık şimdi onlarında îndirime girmesini bekliyoruz nisan gibi jokerde kampanya oluyormuş, olmazsa da el mahkum alıcaz. Normalde anakucağı ve araba 1000tl ye geliyor. Anakucağı indirime girmezse bize 700-800e gelmiş olucak.

Son düzenleme:
X