2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
günaydın güzel anneler ve bebekleri :))
Cuma'nız hayırlı, 8 Mart Emekçi KAdınlar gününüz kutlu olsun :)
güzel,sağlıklı ve mutlu bir gün ve haftasonu dilerim hepimize :))
pink_dream duanı okudum canım Allah kabul etsin inşallah,
sevgilerimle,

Temmuz Annelerii şimdiye kadar kaç kilo aldınız paylaşırmısınız??

[COLOR="#008000"]Ben 3 kilo almış bulunmaktayım 4 kilo da vermeme rağmen
hamileliğin başlarında hala 1 kilo eksiğim var.Bundan sonra halim ne olur bilmem ama şimdiye
kadar gayet iyiyim:nazar::nazar:
[/COLOR]

matematiksel istatistiği, çok değişkenli istatistiği, zaman serileri, deneysel tasarımı, mat.labı, yöneylemi, örneklemi, hocaları vs.. vs.. ahh ahh yaramı deştin nasıl verdim o dersleri ben bilirim... işte bende çalışmamaya değilde buna yanıyorum o kadar dersi boşuna mı verdim diye... tüik alıverse mis gibi kendi işimizi yapsak :KK31::KK31::KK31::KK31: ama sabah geç kalkıp saatlerce kahvaltı yapmak çocuğuna kendin bakmak gibisi de yok...

banka mı :18::18::18::18: en iyisini yapmışsın canım.

Ne derslerdi di mi?Nasıl vermişim diye kendime sormaktan alıkoyamıyorum
Kısmet ne yapalım artık bebeişlerimiz sağlıklı bir şekilde dünyaya gelsinler
sonrasını düşünürüz:21::21::21:

..........Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle hayırlı cumalar...............
nasılsınız bakalım bızde gecıse bakıp komsuya gececegız bugun KUR AN okumamız var haftada ıkı gun ınsll hayırlısı saglıklı bebekler dunyaya getırmek dılegımlee RABBIm ın ızbnı ıle ınsll bugun babamızda evde bakalımm nasıl bır gun olucakk saglıcakla dua ıle ınslll
:KK54:

rica ederim kızlar okuya okuya yorumları listem bu hali aldı.artık kesinleşti alacağım şeyler.silikon göğüs ucu ile göğüs kalkanı göğüs ucu olmayanlar eklesin,ilk zamanlar emzirmek çok sıkıntı biliyorsunuz :KK34:
gögüz ucu nu yenı ogrendım hee:KK9::44:

meraba arkadaşlar benim doğumumda 4 temmuz eğer daha önce gelmezse ben aranıza biraz geç katıldım çünkü hamilelikle ilgili bazı problemlerim vardı bu yüzden başka bir topikte yazışıyordum ama şimdi bende aranıza katılmak ve hamileliğimi normal bir şekilde yaşamak istedim eğer kabul ederseniz
hos geldınız cnm ınl dr yanılmasıdırr cok duyuyoruz ole yanılmalar dua ıle ınsll
kızlar bakın bugün başıma ne geldi....

"Neee kiz miii hayiiiirr ,erkek olcak! iyi bakin ", ve yeniden bakildi evet erkekmisss:)) ohh "peki simdi eminmisiniz?" "evet erkek bebek"
:44:ruyada mı gercekdemı oldu bu hal canımm:KK23:
MERHABA ÇOKTANDIR GİREMEDİM DERS PROGRAMIM DEĞİŞTİ ÇOOOK YORULUYORUM EVE GELİNCE ÖNCE OĞLUMLA İLGİLENİP SONRA YATIYORUM HEMEN. KIZLARA İSİMLERE BAKILMIŞ BENİM DE KIZIM OLACAK AMA HALA İSİM BEĞENEMEDİM 3 TANE AKLIMDA OYLAMAYA SUNSAM;
Tuğsem; baştacı
Zeynep; değerli olan herşey, mücevher ve Peygamber Efendimizin (S.A.V) kızının adı
Aysima; ay yüzlü

Hangisi kızlar sizce?
zeynep ismi benı alıp goturuyor canımmmmmmmmm ınsl bır gun kız bebgım olursa yaradan nasıp ederse babamızla hem fıkır olarak zeynep koyacagızz asıgım o ısme benn ve esımdee:KK16::KK16:rabbım erkek nasıp edıyor oda bellı zatenn babamız koydugu ıcın ısımlerıı :KK16:
ya arkadaşlar ben dün akşamdan beri hissetmiyorum bebişimi :KK43: tekmelemiyo acaba normalmidir çikolatada yedim ama tekmelemiyo bir haftadırda baya hissediyodum sizde oluyomu
ncm olabılır normal daha erken vede her hareketını hıssedemesmısız zaten uzman tv de ole dıyorrbebeegın hareketı kas gelıstırıdıgı ıcınmıss ve bgn belkım parmaklarını hareket ettırıyordurr ondan pek hssedemsın aksama kdr bekle ıcın rahat etmesze yarın dr sorarasın benceee:26:

a anladım, evet onlardan varmış ama ben yine de sırf bebek için bir tabağa o kadar para vermekttense evdekileri kullanmayı düşündüm, kaşık olarak belki ilk zamanlar bir mama kaşığı ya da tahta kaşık kullansam mı diye düşünüyorum ama tahta kaşık da bakteriyi çabuk emiyor pek mantıklı değil herhalde,

ben de pek sevmem bizim kv yi ama bizimki de oğluşum diye seviyor ama herşeyine alınmama rağmen öyle demesibe hiç alınmadım, neticesinde ne derse desin bebişimiz doğunca bize anne onlara babaanne diyecek, en azından yabancılamadığını sahiplendiğini düşünüyorum, mesela torunum dese ben daha çok alınırdım uzaktan uzaktan seviyor diye, bir keresinde bana gelin gelin demişti de ben de efendim ....hanım demiştim, hı canciğer olduğumuzdan değil ama yalan da olsa hitap kelimesi önemli bence, sen takma kafna bizim de kv ile evler 2 dklık yürüme mesafesi krşı sokaktalar ben de aynı kaygıları yaşıyroum ama allah yardım edecek inş bize

canım ilk ve en önemli maddesi tuz diye biliyorum, çünkü dr bastırdı ve akabinde tuzu yasaklamadık mı sana dedi, sonrasında stres tansiyon ve az su içmek olabilir ki benim içtiğim su min. 2 lt her gün

canım o riski çoğu kişise görüyorlar neredeyse ve allahın hikmeti çoğunluğu da sapasağlam çıkıyor, bununla ilgili o kadar gerçek hikaye var ki tanıdıklarımdan, istersen başka bir doktora git, kaldı ki o tstte sadece down riskini göryorlar allah korusun ama görülüp tahmin edilemeyen o kadar çok hastalık var ki bilinmez, allah hepimize sağlıklı, akıllı hayırlı evlat nasip etsin üzme canını

çok şakacıymış sizin dr :))

ya ben de bazen çok az hiçe yakın hissediyorum, ve endişeleniyorum, belki küçük olduklarındandır daha diye de avutuyorum kendimi

ay biz de çok çok beğeniriz güzel bebişi... senin kız maaşallah artist olacak poz vermeyi seviyor, kız milleti işte nerede ayna kamera hemen havaya giriyor kokoşlar :pppp

canım bazılarına demode gelebilri ama ben zeynep isminin tonlamasını çok severim, hele içinde zeynep geçen türküler çok etkiler beni, anlamı da çok güzelmiş, o olmazsa tuğsemin de anlamı çok güzelmiş

belki dönmüştür diğer tarafa o yüzden hissetmiyorsundur bence korkma biraz daha çikolata ye bir de dinlen otur, ben yorgunken bizimki de oynamıyor gibi geliyor

amin canım, senin de :)
hele zeynep im zeynepimmmmmmmmmmmm esım ve benım hayranlıkla dınledıgımız dırr yaaaaaaaaaaaa ıkızım olsun bır kız bır oglan ıstıyordum yaradan dann olsun bunada sukur hamdı senalar olsun ıkıncı ınsl hayırlısı ıle kız olurda zeynep ımm olurrrrrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16::KK16:

sabah baktım sıslı fılan yok zaten hamıs oldum olalı tuuzu az kullanıyorum su yuda ıcıyorum bol sıse bulunduryorum yanımdakıneeeeeeeeeeeeeee:KK9::KK9::KK9:

maşallah o zaman.benim 20. haftada çatlaklarım başladışu anda göbek deliğime kadar gelmiş durumda.yapmadığım şey kalmadı ama engel olamıyorum.bu arada şimdiye kadar 13 kilo aldım:KK43: sen çatlak için bişey kullanıyor musun?ayrıca ailede varmı,genetik olduğu da söyleniyor çünkü..

bende çok kilo aldım dr kızdı yusyuvarlak oldun dedi:) görenler doğumda yaklaşmış diyor 8 aylık falan sanıyorlar:))aslında çok çatlayacağını sanıyordum ama şuan bişiy yok hergün bebeyağı sürüyorum mutlaka başkada hiç bişiy yapmadım. annemin karnı harita gibi çok fena çatlamış. ama belki benimde bu aydan sonra olur:KK43:

günaydın herkese..hayırlı cumalar ve de dünya kadınlar gününüz kutlu olsun :)))bende bebeğimin hareketlerini hissedemiyorum ve teleşlanıyorum.arasıra karnımın içindeki damarlar pıt pıt ediyo gibi ama oğluşumunmu hareketi onu tam kestiremiyorum...heyecanla bekliyorum tam olarak hissetmeyi :) herkese güzel günler

bende çok kilo aldım dr kızdı yusyuvarlak oldun dedi:) görenler doğumda yaklaşmış diyor 8 aylık falan sanıyorlar:))aslında çok çatlayacağını sanıyordum ama şuan bişiy yok hergün bebeyağı sürüyorum mutlaka başkada hiç bişiy yapmadım. annemin karnı harita gibi çok fena çatlamış. ama belki benimde bu aydan sonra olur:KK43:

neslicim bende hergün bebeyağı ve badem yağı sürüyorum...ama doktorum dediği tek şey var annende varsa sen naparsan yap olacaktır dedi.hemen annecimin karnını açtım ve çok şükür ne çatlak ne iz :))) çok sevindim..bebeklerimiz sağlıklı doğsunda bırak çatlak olsun hiç önmeli değil bence ...

..........Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle hayırlı cumalar...............
nasılsınız bakalım bızde gecıse bakıp komsuya gececegız bugun KUR AN okumamız var haftada ıkı gun ınsll hayırlısı saglıklı bebekler dunyaya getırmek dılegımlee RABBIm ın ızbnı ıle ınsll bugun babamızda evde bakalımm nasıl bır gun olucakk saglıcakla dua ıle ınslll
:KK54:

gögüz ucu nu yenı ogrendım hee:KK9::44:

hos geldınız cnm ınl dr yanılmasıdırr cok duyuyoruz ole yanılmalar dua ıle ınsll

:44:ruyada mı gercekdemı oldu bu hal canımm:KK23:

zeynep ismi benı alıp goturuyor canımmmmmmmmm ınsl bır gun kız bebgım olursa yaradan nasıp ederse babamızla hem fıkır olarak zeynep koyacagızz asıgım o ısme benn ve esımdee:KK16::KK16:rabbım erkek nasıp edıyor oda bellı zatenn babamız koydugu ıcın ısımlerıı :KK16:
ncm olabılır normal daha erken vede her hareketını hıssedemesmısız zaten uzman tv de ole dıyorrbebeegın hareketı kas gelıstırıdıgı ıcınmıss ve bgn belkım parmaklarını hareket ettırıyordurr ondan pek hssedemsın aksama kdr bekle ıcın rahat etmesze yarın dr sorarasın benceee:26:

hele zeynep im zeynepimmmmmmmmmmmm esım ve benım hayranlıkla dınledıgımız dırr yaaaaaaaaaaaa ıkızım olsun bır kız bır oglan ıstıyordum yaradan dann olsun bunada sukur hamdı senalar olsun ıkıncı ınsl hayırlısı ıle kız olurda zeynep ımm olurrrrrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16::KK16:

sabah baktım sıslı fılan yok zaten hamıs oldum olalı tuuzu az kullanıyorum su yuda ıcıyorum bol sıse bulunduryorum yanımdakıneeeeeeeeeeeeeee:KK9::KK9::KK9:

zeynep bu güzellikk vr mı soyunda.... :)) çok güzel yaa..

peki arkadaşlar ben de sorayım artık şimdiye kadar isim beğenemiyordum, bizim oğluşa mustafa diyeceğiz kısmetse ama yanına bir isim daha arıyorduk, barlas düşündük aslında kahraman deekmiş ama sonradan savaşçı anlamı da varmış , savaşmasın ömrü boyunca evladım diye soğudum, şimdi bir arkadaş ardayı önerdi sizce nasıl mustafa arda?
anlamı gerçi pek hoş gelmedi tdk ya göre
1. İşaret olarak yere dikilen çubuk

2. Maden üzerine kazıma yapmak ve çıkrıkta çevrilen şeyleri yontmak için kullanılan çelik kalem

3. Ardıl

çıkıyor mu gerçekten

benim de öyle 4 sene bitti aynı her şeyine uyuz oluyorum ama bebişimi sevmeseydi de uyuz olurdum

önceki yazıları okumadım ama konu kayınvalide hakkında sanırım :KK43:(( bende çok ama çokkk sinir oluyorum..hergün allahım bana sabır verde olay çıkartmayayım diye dua ediyorum :KK43:((

peki arkadaşlar ben de sorayım artık şimdiye kadar isim beğenemiyordum, bizim oğluşa mustafa diyeceğiz kısmetse ama yanına bir isim daha arıyorduk, barlas düşündük aslında kahraman deekmiş ama sonradan savaşçı anlamı da varmış , savaşmasın ömrü boyunca evladım diye soğudum, şimdi bir arkadaş ardayı önerdi sizce nasıl mustafa arda?

2. Maden üzerine kazıma yapmak ve çıkrıkta çevrilen şeyleri yontmak için kullanılan çelik kalem

3. Ardıl

mustafa arda kulağa hoş geliyor ama anlamını beğenmediysen başka isim koy derim anlamı iyi olmasına dikkat edelim isim bırakırken bu gerçektende çocukları etkilermiş..ben hep kızım olursa nur olacak diyordum ama hayırlısıyla oğlum olacak ve ben ALP ismini çok severim ama tek kullanmak istiyordum..kimse beğenmedi ve illede iki isim olsun diyolar babamızda eren ismini çok seviyor bakalım nolcak..alp ismi olmazsa YİĞİT isminide çok beğeniyorum...yiğit eren yada yiğit alp nasıl ????

neslicim bende hergün bebeyağı ve badem yağı sürüyorum...ama doktorum dediği tek şey var annende varsa sen naparsan yap olacaktır dedi.hemen annecimin karnını açtım ve çok şükür ne çatlak ne iz :))) çok sevindim..bebeklerimiz sağlıklı doğsunda bırak çatlak olsun hiç önmeli değil bence ...

doğru söylüyorsun canım herşeyden önemlisi sağlıklı bebişler olmaları. annemin 3 aylıkken başlamış çatlamaya ama bende henüz bir belirti yok. bu olmyacağı anlamına gelmiyor tabii. genetik faktör çok önemliymiş ama bazen bünyedende kaynaklanabiliyormuş. hatta benim kayınvalidemin karnı bebek gibi tek çizik yok ama kızının karnı harita gibi oldu. teyzemin karnıda annemimki gibi çok feci çatlaktı ama geçenyıl kızı doğum yaptı hastaneye gittiğimde bakmıştım tek bir çizik olmamıştı. bakalım bizimki nasıl olacak:)

Son düzenleme:
doğru söylüyorsun canım herşeyden önemlisi sağlıklı bebişler olmaları. annemin 3 aylıkken başlamış çatlamaya ama bende henüz bir belirti yok. bu olmyacağı anlamına gelmiyor tabii. genetik faktör çok önemliymiş ama bazen bünyedende kaynaklanabiliyormuş. hatta benim kayınvalidemin karnı bebek gibi tek çizik yok ama kızının karnı harita gibi oldu. teyzemin karnıda annemimki gibi çok feci çatlaktı ama geçenyıl kızı doğum yaptı hastaneye gittiğimde bakmıştım tek bir çizik olmamıştı. bakalım bizimki nasıl olacak:)

aynen canım hayırlısı olsun..umarım hiçbirşeyimiz olmaz...neslicim bu arada bebeşinin cinsiyeti bellimi? adını düşündünüzmü?

aynen canım hayırlısı olsun..umarım hiçbirşeyimiz olmaz...neslicim bu arada bebeşinin cinsiyeti bellimi? adını düşündünüzmü?

evet canım oğluşumuz olacak ismi daha kesin değil ama çağan düşünüyoruz anlamı mutlu gün bayram günü demekmiş:) seninkide oğluş galiba. sizin isim bellimi:)

Bizde geldik meleğimle:)) Hayırlı cumalar diliyorum herkese ve Kadınlar gününüz kutlu olsun annişlerr. Biz pek giremesekte sizleri uzaktanda olsa takip ediyoruz.

önceki yazıları okumadım ama konu kayınvalide hakkında sanırım :KK43:(( bende çok ama çokkk sinir oluyorum..hergün allahım bana sabır verde olay çıkartmayayım diye dua ediyorum :KK43:((

ya evet, ama önce eşine yavaştan imalarını ver, bak anım acıyor valla artık kalp kırmak istemiyorum ama falan diye sonra frsatını bulursan carla, ben eskiden bir iki öyle yaptım ki haklıydım ha yine sınırını aşıyor ama en azından herşeyi çekmeyeceğimi de anladılar

mustafa arda kulağa hoş geliyor ama anlamını beğenmediysen başka isim koy derim anlamı iyi olmasına dikkat edelim isim bırakırken bu gerçektende çocukları etkilermiş..ben hep kızım olursa nur olacak diyordum ama hayırlısıyla oğlum olacak ve ben ALP ismini çok severim ama tek kullanmak istiyordum..kimse beğenmedi ve illede iki isim olsun diyolar babamızda eren ismini çok seviyor bakalım nolcak..alp ismi olmazsa YİĞİT isminide çok beğeniyorum...yiğit eren yada yiğit alp nasıl ????

evet anlamını beğenmedim pek, mustafa ön isim olacak arkasına alp de eklenebilir aslında, yiğitalp uzun gelir gibi de mustafa alp olur sanki, kardeşim de alp koyun dedi sonra eşim pek şans vermedi ama bilmiyorum..başka önerilerinize hala açığım :))

slm arkadaşlar meltem adında bi arkadaşımız için 41 hamileden ayetel kürsi topluyoruz.yardımcı olurmusunuz?okuyan arkadaşlar beğene basmaları yeterli şimdiden teşekkürediyorum.

3. Ardıl

Bence anlamı ne olursa olsun Atatürk'ün ön adı o yüzden yürekten desteklerim isim seçiminizi. Benim de oğlum olsa Mustafa koyardım ismini.

3. Ardıl

benimde oğlum olacak henüz isim bulmadık ama ben arda ve furkan isiminden soğudum ya bu kadar mı çok olur neredeyse her 5 çocuktan 3 ü ya arda ya furkan kızlarda da büşra patlması var. en azından benim etrafımda ama koyana da saygı duyarım bence tek başına mustafa bile ardadan daha iyi. bende çok değişik isim aramıyorum ama isim konusunda da senin ve eşinin fikri önemlibaşkalarını çok dinleme derim.

X