2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ya arkadaşlar ben dün akşamdan beri hissetmiyorum bebişimi :KK43: tekmelemiyo acaba normalmidir çikolatada yedim ama tekmelemiyo bir haftadırda baya hissediyodum sizde oluyomu

kızlar öğretmen olanlar nöbetten düşmek için ne yaptınız? 24 haftaya girince mi doldurunca mı rapor alacağız? nasıl bir dilkeçe yazılacak?

Ogretmen arkadasim dogum yaza geliyo bizim izinler nasil olucak birazi yaz tatiline geldigi icin yanicakmi ne zaman izine baslicaz ben pek bilmiyorum

Gunaydin kizlar

Dunya kadinlar gununuz mubarek olsuunnn:KK9::KK9:

[h=5]8 mart dünya kadınlar günümüz kutlu olsun.....

Bugünü iyi yaşamak,
Dünü tatlı bir düş, yarını da umut dolu kılar..
Yeni gün umutlarınızı, huzurunuzu,
Yüreğinizin hakettiği güzellikler getirsin..
Yüzünüz daima gülsün,
Gülüşleriniz gözlerinize ışık olsun
En güzel dualar dudaklarınızdan eksik olmasın..
Gününüz hayırla, eviniz bereketle, gönlünüz sevgiyle dolsun
Cumanız Mübarek Olsun...
Sağlıklı Olun, Mutlu Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın, Günaydın Herkese..
[/h]

ayyy kuzucummm çok tatlıymış maşallahhh :nazar::nazar:

nasılda kocaman olmuşş :KK16::KK16:

Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşallah canımm

annesi izin verirse bebişin fotosunuda getir bize olur mu :KK16:

hadi bakalım hayırlısı inşallah beğenirsin doktorunu :KK16:

aramıza hoşgeldiinnn.
şuanda nasılsın bebişinde iyidir inşallah :KK16:

sağol canım benim çok teşekkür ederim:KK16::KK16:

Vallahi aynen öyle canım kayınvalidem şimdiden kızım diyor torunum değil sinir oldum o benim kızım sonuçta onun degil bir gün çok fena kırıcam ya hadi hayırlısı birde doğum ramazana denk geliyor 7 temmuz ramazanda bayramda burda birde oruç tutmaz şeker hastası biz benim memleketimde yaşıyoruz annemle benim evimin arasında 10dk mesafe var birde yalancı kaynanam sorma napacam bilmiyorum valla 1 ay annemide benide çileden çıkaracak biliyorum allahım yardımcımız olsun:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:
eşimle telefonda konuşuyo kızlarım ne yapıo dio benimkide. doğum 21 gibi benim 15 gün önceden gelirim ben diyor. annemde kaynanada ıspartada o gelirse anneme gelme derim doğunca gelir artık. ne kadar kalır bilmiyorum. dediğin gibi allah yardımcımız olsun.

meraba arkadaşlar benim doğumumda 4 temmuz eğer daha önce gelmezse ben aranıza biraz geç katıldım çünkü hamilelikle ilgili bazı problemlerim vardı bu yüzden başka bir topikte yazışıyordum ama şimdi bende aranıza katılmak ve hamileliğimi normal bir şekilde yaşamak istedim eğer kabul ederseniz

hoşgeldin aramıza.. sorunsuz şekilde bebeğini kollarına alırsın inşallah...

Kızlar gün boyu bebeklerinizin hareketlerini hissetmediğiniz oluyor mu? Ben bugün akşama kadar hissedemedim, sanırım yorgunluktan oluyor.[/QUOTE]

ben daha hiçç hissetmiyorum. baloncuk patlıyor gibi bişi oluyor ama tekme falan değil
kızlar çok şükür ultrason iyi çıktı bebişte bende iyiz
işte resimleri hele bir resminde facebook ta sizi beğeniyorum işareti yapmış :KK70:
Eki Görüntüle 651061 Eki Görüntüle 651062

bebem teyzelerini minnoşlarını beğendi :KK52:
maşallaahhh... çok tatlı...

MERHABA ÇOKTANDIR GİREMEDİM DERS PROGRAMIM DEĞİŞTİ ÇOOOK YORULUYORUM EVE GELİNCE ÖNCE OĞLUMLA İLGİLENİP SONRA YATIYORUM HEMEN. KIZLARA İSİMLERE BAKILMIŞ BENİM DE KIZIM OLACAK AMA HALA İSİM BEĞENEMEDİM 3 TANE AKLIMDA OYLAMAYA SUNSAM;
Tuğsem; baştacı
Zeynep; değerli olan herşey, mücevher ve Peygamber Efendimizin (S.A.V) kızının adı
Aysima; ay yüzlü

Hangisi kızlar sizce?
zeynep güzel bence

MERHABA ÇOKTANDIR GİREMEDİM DERS PROGRAMIM DEĞİŞTİ ÇOOOK YORULUYORUM EVE GELİNCE ÖNCE OĞLUMLA İLGİLENİP SONRA YATIYORUM HEMEN. KIZLARA İSİMLERE BAKILMIŞ BENİM DE KIZIM OLACAK AMA HALA İSİM BEĞENEMEDİM 3 TANE AKLIMDA OYLAMAYA SUNSAM;
Tuğsem; baştacı
Zeynep; değerli olan herşey, mücevher ve Peygamber Efendimizin (S.A.V) kızının adı
Aysima; ay yüzlü

Hangisi kızlar sizce?

Arkadasim aysima cok guzel benim bi ogrencim vardi aysimanur du ismi dile soylenisi cok hos geliyodu

ya arkadaşlar ben dün akşamdan beri hissetmiyorum bebişimi :KK43: tekmelemiyo acaba normalmidir çikolatada yedim ama tekmelemiyo bir haftadırda baya hissediyodum sizde oluyomu

Canim ben de ayni durumdaydim.dun bi kere vurdu onda da emin olamadim.gece yataga girdim sirt ustu yatinca bir iki kipirdadi gibi oldu.iki sag bi sol dondum geri sirt ustu yattim bir iki daha vurdu tamamdir dedim.sabah da sesini dinledim cihazla.hareket etmedi karnima bir iki vurdum hemen dondu.yine uykuya devam etti:KK1:hizli gelistikleri icin hareketleri yavasliuor zaman zaman.iki uc gun hissetmezsen hic o zaman endiselenirsin...

normal canım.ben de çok hissediyorum.önceki hamileliğimde de sürekli hissettiğimden bazen 1 gün hissetmediğim olurdu çok korkardım birşey mi oldu diye.sonra bir bakıyorsun yine başlıyor.şimdi de olsa korkmam artık.
Ogretmen arkadasim dogum yaza geliyo bizim izinler nasil olucak birazi yaz tatiline geldigi icin yanicakmi ne zaman izine baslicaz ben pek bilmiyorum
valla ben de öğretmenim yanacak izinler.benim hamilelik planlı olmayıp süpriz olunca izin sorunum oldu işte.neyseki 6 aya çıkıyor da biraz yapıcaz yine izin.yaz tatilini aynı çalıştığı günler gibi hesaplayacak.

Ayy supeerrrr bende istiyoommm.nerden aldin ne kadara aldin canimm

Canim pladtik derken siniflandirma yapmak icin soyledim.yoksa kanserojen madde icermeyen urunlerden arastirarak alacagim.plips avent var mesela.biberonu sulugu da cam alacagim zaten...

Evet o da olabilir bi tane yeni dogan alirim hastane icin.gerisini para olarak depolarim.sagol canimm

a anladım, evet onlardan varmış ama ben yine de sırf bebek için bir tabağa o kadar para vermekttense evdekileri kullanmayı düşündüm, kaşık olarak belki ilk zamanlar bir mama kaşığı ya da tahta kaşık kullansam mı diye düşünüyorum ama tahta kaşık da bakteriyi çabuk emiyor pek mantıklı değil herhalde,

Vallahi aynen öyle canım kayınvalidem şimdiden kızım diyor torunum değil sinir oldum o benim kızım sonuçta onun degil bir gün çok fena kırıcam ya hadi hayırlısı birde doğum ramazana denk geliyor 7 temmuz ramazanda bayramda burda birde oruç tutmaz şeker hastası biz benim memleketimde yaşıyoruz annemle benim evimin arasında 10dk mesafe var birde yalancı kaynanam sorma napacam bilmiyorum valla 1 ay annemide benide çileden çıkaracak biliyorum allahım yardımcımız olsun:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

ben de pek sevmem bizim kv yi ama bizimki de oğluşum diye seviyor ama herşeyine alınmama rağmen öyle demesibe hiç alınmadım, neticesinde ne derse desin bebişimiz doğunca bize anne onlara babaanne diyecek, en azından yabancılamadığını sahiplendiğini düşünüyorum, mesela torunum dese ben daha çok alınırdım uzaktan uzaktan seviyor diye, bir keresinde bana gelin gelin demişti de ben de efendim ....hanım demiştim, hı canciğer olduğumuzdan değil ama yalan da olsa hitap kelimesi önemli bence, sen takma kafna bizim de kv ile evler 2 dklık yürüme mesafesi krşı sokaktalar ben de aynı kaygıları yaşıyroum ama allah yardım edecek inş bize

pekı neden olurmus nasıl gecermıs cnm yaa sbh bastırcagımm bendede varsa onlemımı alayımm :KK50:

sagolasın cnm ınsl hayurlı anne baba lar oluruzz hayurlı evlatlar dunyaya getırmek nasıp olur ınsll normal dogum ılee:KK16::KK16:

canım ilk ve en önemli maddesi tuz diye biliyorum, çünkü dr bastırdı ve akabinde tuzu yasaklamadık mı sana dedi, sonrasında stres tansiyon ve az su içmek olabilir ki benim içtiğim su min. 2 lt her gün

benim üçlü testimriskli çıktı dawn sendromu riskimiz var yani

canım o riski çoğu kişise görüyorlar neredeyse ve allahın hikmeti çoğunluğu da sapasağlam çıkıyor, bununla ilgili o kadar gerçek hikaye var ki tanıdıklarımdan, istersen başka bir doktora git, kaldı ki o tstte sadece down riskini göryorlar allah korusun ama görülüp tahmin edilemeyen o kadar çok hastalık var ki bilinmez, allah hepimize sağlıklı, akıllı hayırlı evlat nasip etsin üzme canını

kızlar bakın bugün başıma ne geldi....

"Neee kiz miii hayiiiirr ,erkek olcak! iyi bakin ", ve yeniden bakildi evet erkekmisss:)) ohh "peki simdi eminmisiniz?" "evet erkek bebek"

çok şakacıymış sizin dr :))

Hoşgeldiniz aramıza.:21:

Maşallah Allah nazarlardan korusun.Çok tatlı görünüyorlar.:KK16: Benim kızlar hep sırtını dönüyorlar, ancak 2-3 saniye yüzlerini gösteriyorlar. Nazlı güzel kızlarım benim, anneniz kurban olur size.:KK49:

Hamile kaldığımda 52 kiloydum. Bulantılardan dolayı 48'e düştüm. Şimdide 54 kiloyum.Boy 1.60. Ama giderek artacağım biliyorum ve hiç umrumda değil. :21::21:

Kızlar gün boyu bebeklerinizin hareketlerini hissetmediğiniz oluyor mu? Ben bugün akşama kadar hissedemedim, sanırım yorgunluktan oluyor.

ya ben de bazen çok az hiçe yakın hissediyorum, ve endişeleniyorum, belki küçük olduklarındandır daha diye de avutuyorum kendimi

kızlar çok şükür ultrason iyi çıktı bebişte bende iyiz
işte resimleri hele bir resminde facebook ta sizi beğeniyorum işareti yapmış :KK70:
Eki Görüntüle 651061 Eki Görüntüle 651062

bebem teyzelerini minnoşlarını beğendi :KK52:

ay biz de çok çok beğeniriz güzel bebişi... senin kız maaşallah artist olacak poz vermeyi seviyor, kız milleti işte nerede ayna kamera hemen havaya giriyor kokoşlar :pppp

Tuğsem; baştacı
Aysima; ay yüzlü

Hangisi kızlar sizce?

canım bazılarına demode gelebilri ama ben zeynep isminin tonlamasını çok severim, hele içinde zeynep geçen türküler çok etkiler beni, anlamı da çok güzelmiş, o olmazsa tuğsemin de anlamı çok güzelmiş

belki dönmüştür diğer tarafa o yüzden hissetmiyorsundur bence korkma biraz daha çikolata ye bir de dinlen otur, ben yorgunken bizimki de oynamıyor gibi geliyor

Gunaydin kizlar

Dunya kadinlar gununuz mubarek olsuunnn:KK9::KK9:

amin canım, senin de :)

Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin)

eşimle telefonda konuşuyo kızlarım ne yapıo dio benimkide. doğum 21 gibi benim 15 gün önceden gelirim ben diyor. annemde kaynanada ıspartada o gelirse anneme gelme derim doğunca gelir artık. ne kadar kalır bilmiyorum. dediğin gibi allah yardımcımız olsun.

Valla benimkide öyle belki 1 ay önceden gelcek bilmiyorum valla ben annemi istiyorum aynı yerde oturuyoruz sonuçta annemle çünkü annemden rahatlıkla bir şey isteyebilirim ama kvden istemem rahat olamam yani bakalım neler olacak canım kazasız kurtulalımda hayırlısıylaa.....

Günaydın kızlar herkese Hayırlı Cumalar....
Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun...​

Son düzenleme:
merhaba kızlarrr :)

bende temmuz annesiyim topik ilk açıldıgında filan yazmıştım ama daha sonraları okuma moduna geçtimm..yine aktif olmak istiyorum izninizle :KK3:

arada duruyorlar benimde hiç hareket etmedi pazaresi salı sonra yine düştü evham yapma canım :)

a anladım, evet onlardan varmış ama ben yine de sırf bebek için bir tabağa o kadar para vermekttense evdekileri kullanmayı düşündüm, kaşık olarak belki ilk zamanlar bir mama kaşığı ya da tahta kaşık kullansam mı diye düşünüyorum ama tahta kaşık da bakteriyi çabuk emiyor pek mantıklı değil herhalde,

ben de pek sevmem bizim kv yi ama bizimki de oğluşum diye seviyor ama herşeyine alınmama rağmen öyle demesibe hiç alınmadım, neticesinde ne derse desin bebişimiz doğunca bize anne onlara babaanne diyecek, en azından yabancılamadığını sahiplendiğini düşünüyorum, mesela torunum dese ben daha çok alınırdım uzaktan uzaktan seviyor diye, bir keresinde bana gelin gelin demişti de ben de efendim ....hanım demiştim, hı canciğer olduğumuzdan değil ama yalan da olsa hitap kelimesi önemli bence, sen takma kafna bizim de kv ile evler 2 dklık yürüme mesafesi krşı sokaktalar ben de aynı kaygıları yaşıyroum ama allah yardım edecek inş bize

canım ilk ve en önemli maddesi tuz diye biliyorum, çünkü dr bastırdı ve akabinde tuzu yasaklamadık mı sana dedi, sonrasında stres tansiyon ve az su içmek olabilir ki benim içtiğim su min. 2 lt her gün

canım o riski çoğu kişise görüyorlar neredeyse ve allahın hikmeti çoğunluğu da sapasağlam çıkıyor, bununla ilgili o kadar gerçek hikaye var ki tanıdıklarımdan, istersen başka bir doktora git, kaldı ki o tstte sadece down riskini göryorlar allah korusun ama görülüp tahmin edilemeyen o kadar çok hastalık var ki bilinmez, allah hepimize sağlıklı, akıllı hayırlı evlat nasip etsin üzme canını

çok şakacıymış sizin dr :))

ya ben de bazen çok az hiçe yakın hissediyorum, ve endişeleniyorum, belki küçük olduklarındandır daha diye de avutuyorum kendimi

ay biz de çok çok beğeniriz güzel bebişi... senin kız maaşallah artist olacak poz vermeyi seviyor, kız milleti işte nerede ayna kamera hemen havaya giriyor kokoşlar :pppp

canım bazılarına demode gelebilri ama ben zeynep isminin tonlamasını çok severim, hele içinde zeynep geçen türküler çok etkiler beni, anlamı da çok güzelmiş, o olmazsa tuğsemin de anlamı çok güzelmiş

belki dönmüştür diğer tarafa o yüzden hissetmiyorsundur bence korkma biraz daha çikolata ye bir de dinlen otur, ben yorgunken bizimki de oynamıyor gibi geliyor

amin canım, senin de :)

Öyle canım da sevmiyorum kadına sevemedim gitti 5 senelik evliyim hala ısınamadım yaww çok itici geliyor herşeyi her lafı sinir bozucu oluyor işte naparsın allahım sabır versin ne diyim:44::44:

ARKADAŞLAR SİZLERE BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM
Ben bir derhanede yabancı dil öğretmenliği yapıyorum ve sigortasız çalışıyorum. 26 temmuz muhtemel doğum tarihi ama bir terslik olmazsa temmuzun 12 si gibi sezeryanla doğum planlanıyor Allahın izniyle.Sorum şöyle ben doğumdan önce sigorta başlatmak istiyorum gerekirse primlerimi ödeyeceğim doğum haklarından faydalanmak için sigortamın ne zaman başlaması gerekiyor, ve biliyorsanız analık primi falan ne kadar ödeniyor.Bilen varsa lütfen yardımcı olsun teşekkürlerrrrr

ARKADAŞLAR SİZLERE BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM
Ben bir derhanede yabancı dil öğretmenliği yapıyorum ve sigortasız çalışıyorum. 26 temmuz muhtemel doğum tarihi ama bir terslik olmazsa temmuzun 12 si gibi sezeryanla doğum planlanıyor Allahın izniyle.Sorum şöyle ben doğumdan önce sigorta başlatmak istiyorum gerekirse primlerimi ödeyeceğim doğum haklarından faydalanmak için sigortamın ne zaman başlaması gerekiyor, ve biliyorsanız analık primi falan ne kadar ödeniyor.Bilen varsa lütfen yardımcı olsun teşekkürlerrrrr

Doğum İzni | SGK buna göre 120 gün analık primi yatırman gerekiyor yani 4 ay ediyor. yani hemen başlatman lazım sanki 2-3 gün içinde. muhasebeciler daha iyi bilir aslında bunun hesaplamasını.

normal canım.ben de çok hissediyorum.önceki hamileliğimde de sürekli hissettiğimden bazen 1 gün hissetmediğim olurdu çok korkardım birşey mi oldu diye.sonra bir bakıyorsun yine başlıyor.şimdi de olsa korkmam artık.

valla ben de öğretmenim yanacak izinler.benim hamilelik planlı olmayıp süpriz olunca izin sorunum oldu işte.neyseki 6 aya çıkıyor da biraz yapıcaz yine izin.yaz tatilini aynı çalıştığı günler gibi hesaplayacak.

çıkıyor mu gerçekten

Öyle canım da sevmiyorum kadına sevemedim gitti 5 senelik evliyim hala ısınamadım yaww çok itici geliyor herşeyi her lafı sinir bozucu oluyor işte naparsın allahım sabır versin ne diyim:44::44:

benim de öyle 4 sene bitti aynı her şeyine uyuz oluyorum ama bebişimi sevmeseydi de uyuz olurdum

Gününüz aydın,cumanız mübarek,kadınlar günümüz kutlu olsun:119::119::119::119:
Geçmişi okumadan geldik ve hemen yazmaya başaldık kzıçemle.Bugün 22.haftamıza girdik
onu da kutluyoruz ALLAH'ın izniyle haftalarımızı sağlıklı bir şekilde dolduralım ve
kucağımıza alalım(amin)Dün halayı ziyaretten sonra eşimle market alışverişi yapalım dedik.
Evde hiç birşey kalmamıştı çünkü.Eve geldik babamızı spora gönderip evde onun için pasta
yaptım.Bakalım nasıl olacak buzdolapta ters çevirince göreceğim ne olduğunu:18::18::18::18:
Kahvaltımızı yaptık,sizin yanınıza geldik.Geçmişi okuyup hemen kalkmalıyız.Çünkü çok
işimiz var.Babamız için harika bir menü hazırlayacağız.Banyo yapacağız,süsleneceğiz,sofra
hazırlayıp babamızın gelmesini bekleyeceğiz.EYYYYY be adamım kadınlar gününde doğmuşsun:KK52::KK52::KK52:
:KK31::KK31::KK31:Kurban olurum sana...Hadi tutmayın bizi kızçem hala uyuyor galiba,gidip bir tatlı atayım
ağzıma da(derken bir tekme:21::21::KK1::KK1::KK9::KK9:)oynasın :KK49::KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

X