2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
canım ben 58 kilo ile hamile kaldım 60 kiloyum şu an çok fazla iştahım açılmadı bide akşamları çok yemiyorum 7 de akşam yemeği ekmeksiz 9 gibi meyve o kadar çalışırkende kahvaltıyı az yapabiliyorum öğle yemeğini ama iyi yiyorum.Yemeğe bağlı bişiy fazla yersek alıyoruz.mesela bugün kahvaltıda çeyrek peynirli tost yedim 1 litre şimdiye kadar suyumu içtim öğle yemeği yarım kase makarna ayıptır sölemesi 2 tane biber dolması biraz yoğurt mesela akşama kadar 1 elma yerim ama bu arada bol su belki 4 gibi bisküvi genelde rutin bu ama senin elinde olan bişeyde diil iştahım çok fazla açık olsa bende yerim...sıkma canını sağlık olsun yeterki kiloda neymişş

Herkese merhaba,
Benim ikinci gebeliğim, 20. haftamdayım 1 kg aldım. İlk gebeliğimde de böyle oldu toplam 11 kg aldım oğlum 4600gr doğdu hastaneden eve geldiğimde 1,5 kg falam vardı o da gitti zaten.
Ben de Elifsche gibi iş yerinde kahvaltı yapıyorum bazen evden getiriyorum öğlen düzenli az ekmek akşam ekmeksiz az bol salata sonra meyve yatarken süt. Ama şunu söleyeyim alınan kilolara takılmayın sağlıklı beslenin yeter kilo da alsanız sağlıklı alırsanız vermesi de kolay ve çabuk oluyor.

Bebek alışverişine gelince tecrube ettiğim için söylüyorum,İnsan herşeyden almak istiyor heyecandan.Biz neler aldık neler oda takımı bir kere yatsa canım yanmaz sadece komodin işe yaradı sonra verdim birine.Giyim konusunda çok kullanacaklarınızı söyleyeyim kesinlikle çıt çıtlı badyler, tek altlar yün ve penye bolca yelek, patik ve sonra önlük:) boşyere şimdiden alıp para harcamayın ihtiyaç olduğunda alın inanın pişman olmayacaksınız.

Ben geçen hafta perşembe amniyosentez yaptırdım sonucunu bekliyorum.İnanın içimden daha bişi almak gelmiyor.Daha cinsiyetini bile öğrenmedim inşallah herşey sağlıcakla belli olur da ben de başlarım:dualarınızı bekliyorum

Herkese merhaba,
Benim ikinci gebeliğim, 20. haftamdayım 1 kg aldım. İlk gebeliğimde de böyle oldu toplam 11 kg aldım oğlum 4600gr doğdu hastaneden eve geldiğimde 1,5 kg falam vardı o da gitti zaten.
Ben de Elifsche gibi iş yerinde kahvaltı yapıyorum bazen evden getiriyorum öğlen düzenli az ekmek akşam ekmeksiz az bol salata sonra meyve yatarken süt. Ama şunu söleyeyim alınan kilolara takılmayın sağlıklı beslenin yeter kilo da alsanız sağlıklı alırsanız vermesi de kolay ve çabuk oluyor.

Bebek alışverişine gelince tecrube ettiğim için söylüyorum,İnsan herşeyden almak istiyor heyecandan.Biz neler aldık neler oda takımı bir kere yatsa canım yanmaz sadece komodin işe yaradı sonra verdim birine.Giyim konusunda çok kullanacaklarınızı söyleyeyim kesinlikle çıt çıtlı badyler, tek altlar yün ve penye bolca yelek, patik ve sonra önlük:) boşyere şimdiden alıp para harcamayın ihtiyaç olduğunda alın inanın pişman olmayacaksınız.

Ben geçen hafta perşembe amniyosentez yaptırdım sonucunu bekliyorum.İnanın içimden daha bişi almak gelmiyor.Daha cinsiyetini bile öğrenmedim inşallah herşey sağlıcakla belli olur da ben de başlarım:dualarınızı bekliyorum

şaka gibi yaa 20 haftada 1 kilo maşallah.
allah gönlüne göre verir inşallah. üzülme o testlerin sonucuda kesin değil. allah sağ salim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

$36prodbir136247535333.jpg

kızımın odasına aldım kızlar nasıl

slm anneler ;

benim doktorum pek ilgili değil sanırım. o yüzden biraz şüphe duyuyorum. ben şuan elevit ve gyno ferro sanol kullanıyorum. bu ayda sizler neler kullanıyorsunuz eksik mi benim vitaminlerim?

canım ben de previt kullanıyordum bitince kardeimin getirdiği gnc prenatal multivitamine ve ferrum forte a devam ediyorum o kadar

ya ünv. hastanesi olduğu için bu randevuyu bile sevkle olduğu halde 14gün öncesinden alabildik. yarın sabah gittiğimde söylerim kan vermeden artık. ya 19 saat geçmiş oluyo fark olmaz heralde o kadar. akşamda fazla bişi yemicem zaten. allahtan muz, kuru kayısı fln yiyorum normalde, onları yemedim bugün :KK1: bu akşamdanda kv. ye gidicez orda kalıcaz :KK14: :KK14: :KK14: gelişmeleride ilk fırsatta yazıcam size

canım geldiniz mi ne yapttınız nasıl çıktı sonuçlar

Hamilelik Egzersizleri-Kolay Doğum Yapabilmek İçin Egzersiz ve Spor Hareketleri - YouTube

bugün tartıda 70 i gördükten sonra biraz egzersiz yapmaya karar verdim kızlar :KK60: :KK60: :KK60:
ben yapamadım hala egzersiz

slm canlarım
bugun havuzlu hana gittim en ucuz satan web sitesinden 30-40 lira daha ucuz mesela beğendiğim yatak normalde 250 orda 199 chiconun ürünleri daha ucuz nuk öyle şiddetle tavsiye ederim ist daki arkidişlerime :KK31: ben şimdi bolbol zıbın sokak kıyafeti ayakkabıları ter bezleri kusmuk bezleri battaniye banyo sonrası kurutma havlusu önlük külot hırka tulum hastane çıkışı yan yatırma yastığı avent bibeon nuk un 2 emzik bir kauçuk bir silikon göğüs pedi göğüs kremi chiconun tınak seti konak tarağı çorap eldiven ayaklı kuvvet içine süngeri örtüsü alt pijaması üst pijaması vb.. bi sürü şey 500 tl tuttu başka bi yerden alsam eminim 1000 tl giderdi şimdi göğüs pompası park yatağı içine yatak nevresim takımı strelizatör lahosua geceliği pijama göğüs ucu koruyucusu ve 9-6 ay arası uzun kollu tulum vb. eşyaları kaldı gardarop şifonyer onlarıda eşimle alıcaz :KK31:
resimler :KK42:
Eki Görüntüle 649939 Eki Görüntüle 649940 Eki Görüntüle 649941 Eki Görüntüle 649942 Eki Görüntüle 649943 Eki Görüntüle 649945 Eki Görüntüle 649946 Eki Görüntüle 649947 Eki Görüntüle 649948 Eki Görüntüle 649950 Eki Görüntüle 649951 Eki Görüntüle 649952

çok çok güzeller güle güle giyinsin canım

dr unutum solemeyı ama annem sen de cıkardın dıyor cnm su kasındıran sey degımıydı yaa onu hatırlıyorumda 2.sınıftaydım ehehe eve kosarak gelmıstım kasına kasınaa elım yusum bır skeıldı hehe:KK9::KK9::KK9:
unuttum solemeyı kıı:26::26:ama cıkardım kesın yaa hemde 2.sınıtfa annemde cıkardn dıyorr:KK30:

haydı hayırlı haberlele gel cnm:KK54:
benımkıde altan basladı gobegıme ulasmaya az kaldı ve gobegım tuylendııı burda bır ark.demıstı sanırımsam erkek bebeklerde cok kıllanma oluyor dıyee:KK17:normalde bacagımda bılem sayılı tuy var ama gobısım bır tuylendıkı ehhe:18::18::KK60::KK60:

sole kan verdıgın de cnm aclıkmı baktıracaksın kı ben aclıga baktırdım 74 cıktı hekımım gayet ıı dedı:nazar: ama tokluga daha gıdıpde baktıramadım dr ole bırsey demedı bana kıı sadece kahvaltını yap 2 st sonra kan ver dedı o kaaaaaaaaaaaaa sonra su ıcecegız ve tekrar kann o kaa dıye bılıyorum benn:44::44:

cnm kadın dogumcum banada demedı ben ark.bılgısınden ve aıle hekımne kayıt olurken solendı o kaa dr hıc haberı bılem yokkkkkkkk:KK51:
:KK42::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK42::KK19::KK66::KK66::KK71::KK71::124::124::124::124::124:tebrıklerrrrrrrrrrrrr:124::124::124::124:

bence evhamlanma ama ilk gördüğünde de sor dr ne

Canım çoook tebrik ederim. darısı bahar döneminin başınaa :KK9::KK9::KK9:
Benimde son senem bitirebilseydim çok iyi olcaktı :KK50: ama çok kötü zamana geldi benim bu sınavlarım.

olur olur benim görümcem 7 senede bitirdi sıkmayın canınızı

günaydın kızlaaarr

sizce NİLÜFER ismi nasıl kızıma???

güzel duruyor bizim arkadaşın annesinin adı nilüferdi kızına da nil koydular bence çok güzel duruyor

Herksseee gunaydinn
Aksam,ari cok yorgun oluyorummmm bakamiyorum bile
Suan dada ipad den yaziyorummmm
O yuzden Boyle uzatmalar:KK49:
Adiyefcim hafta Sonu ekliycem bilgilerini buradan yapamiyorum for muller karisiyor
Blgn gittinmi balm detayli ultrasona??
Kocam hasta Omus:KK43:(
Tribal enfeksiyon hemde gribal:))
Uzak tutuyorum kendimi gecsinn diye AMA Sabah bogazlarim sis gibiydi
Kac Gundur yazamadim cok ozluyorum
Hepiniz aklimdasiniz
Lyre aldiklarin superrr birde gidicemm kismetse bidahaki ay
Simdi link opuldunuzz
Evasudem sen nerederdesin goremedim.

biz de özledik seni kuzucuk

sareyi düşünüyorum bende aslında. ama babamıza kabul ettiremedik daha. hayrunnisa diyor o da. çok uzun diyorum bende.

ya karışmak gibi olmasın anlamını da bilmyorum ama sare bana sara yı hatırlatıyor

Kizlar hepimiz deli gibi alisveris yapiyoruz.bircok seyi aldik.peki biberon kasik tabak o tarz seyleri alan oldu mu.azina temas edecek seyler oldugu icin en cok o kismi dusunduruyor beni.onumuzdeki ay alacaz onlari esimin israri uzerine:KK1:akil verin bana hangisi iyidir.hangisinden alayim.bi de silikon gogus ucu almayi dusunuyorum.yara olmasin goguslerim diye...

ben almayacağ-ım plastiktense evdekileri kullanmasını tercih ederim

Iyi dayaniyorsun canim.bana kalsa ben de 6. Ayda badlarim demistim ama esim erken dogum olursa diye herseyi hazir olsun diyor.sen daha dur bizimki dogum cantani ne zaman hazirlayacaksin diye soruyor :KK9:iki gun sonra baslar haxirlayalim diye :KK9:sabirsiz kocişimm:KK4:herseyi acele

bana doktor 1 haziranda hazır olsun çantan dedi

şsmi söylediğimizin saniyesinde nasıl bir kusur buluyorlar onu anlayamıyorumm =))

ben de öyleyim, mert e gert derler murata koyim da turat, rüzgar, bora, olmaz çocuk hıçın olur, eren olmaz yok mu veren derler, deniz vs olmaz unisex, ata olmaz çok klasik, şunun anlamı bunun söylenişi derken birşey beğenmiyorum evet, utanç verici

kızlar bizde isim konusunda kararsız kaldık iki seçeneğimiz var nil ve nilda ikisinden biri olacak ama hangisi karar veremedik sizin fikirlerinizi alıyım dedim

sadece nil bana daha karizmatik geliyor ama sana kalmış

oy maaşallah kuzuya

Canım ben 5 kilo aldım. Çok aldım sanırım diye düşünyorum Çünkü bebeğim daha 450 gr. kadar.. Hadi suyu,plesentası var daha onlarda 2 kilo tutsa gerisini ben fazladan aldım heralde diye strese girdim resmen...Son aylarda da çok ve hızlı kilo alma riskimiz var.KORKUYORUMM ÇOK KİLO ALMAKTAN..:KK53:

ooy oy oy sanırım forumun bu konuda toplarındanım, 10 kg aldım :))

allah ımz mcıze nı bıze emanet gonderdıgın ıcın tatdırdıgın ıcın bınlercekez sukurer hamdı senalar olsun snaa:KK16::KK16::KK16: maasllah subhannallah la havle vela guvvete ılla bıllahıl aluyyum azım:KK16::KK16: dudaları burnu herseyı o kadar mukenmmlekı su kucucukk damadan neler yaratmıs yaradan bız oysakı evde kuru ekmegımıze bıle laf edıyoruzz bunla ne yapılırkı dıye ama elımızdekını degerlendır sek neler olmazkııı sukur olsun sana yarabbıı cok sukurrrrrrrrrr:21::21::21::21::21:
(birden aklıma geldı sukretmemız gerekn o kadar cok sey varki kızlarrrrr))))

aynen sagolsunbende koyp yaptım elımdekılerı ısaretledım aldıkca duserım burannn:KK54::KK34::KK34:
ben 69,5 la kaldım suan 77 kg deyım sker yaaaa neyınasıl aldım bılmıyorum ama bır gobıegım gelısıyor baska fark gormeıyorum kı hehe:KK15::KK15::KK30::KK31::KK54:

yakınız ben de 68le kaldım şimdi 78im

bende 7 kg cnm ya haylısı bakalımm saglıklı olsun da bebekleırımz sbh bendebakıcam odemmı fılan dıye ebe m soruyor gıttıgımde odem varmı dıye ama bılemmkııııııııııııı:26::KK25:

dr bacağıma daha doğrusu dizimin alt kısmına parmağıyla bastırdı oradan anladı ödem olduğunu

Herkese merhaba,

oy maaşallah, inşaallah güzel haberler alırsın

şaka gibi yaa 20 haftada 1 kilo maşallah.
allah gönlüne göre verir inşallah. üzülme o testlerin sonucuda kesin değil. allah sağ salim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

Amin cümlemizi inşallah...

son aylarda çok alınıyor ama birden hızlanıyor zaten asıl çatlaklar 8. ayda alt karın bölgesinde oluşuyor. Meyve çooook yiyin ve bolca süt için azkilo alıyorsunuz ama bebeğiniz kilo alıyor. Doğumdan sonra şimdi içtiğiniz sütler çok fayda ediyor çünkü vücut süt yapmak için aşırı enerji harcıyor bu yüzden kilo veriyorsunuz bu da sizi bitkin düşürüyor.Bir de ruh haliniz çok önemli mutlu olun çoook mutlu hamileliğiniz nasıl geçtiyse bu bebğinizin ruh halini etkiliyor .
Bir örnek vericem ben hamileyken oğluma bir şarkı söylerdim sürekli, inanın doğumdan sonra ne zaman gazı falan olsa uyumasa mızmızlansa o şarkıyı söyleyince sakinleşir uyurdu .Kısaca mutlu olun ve tadını çıkarın bu günleri çoook arayacaksınız, çünkü doğumdan sonra artık siz eski siz olmayacaksınız herşeyiniz değişecek...::KK66:

Herkese merhaba,

çok kıskandım ya ne güzel :KK43: ama kıyafet konusunda söylediklerini mantıklı buluyorum bende hiç bişey almadım daha hemen büyüyecek ya giyemez diye düşündüm. umarım sonuçlar güzel çıkar

allah ımz mcıze nı bıze emanet gonderdıgın ıcın tatdırdıgın ıcın bınlercekez sukurer hamdı senalar olsun snaa:KK16::KK16::KK16: maasllah subhannallah la havle vela guvvete ılla bıllahıl aluyyum azım:KK16::KK16: dudaları burnu herseyı o kadar mukenmmlekı su kucucukk damadan neler yaratmıs yaradan bız oysakı evde kuru ekmegımıze bıle laf edıyoruzz bunla ne yapılırkı dıye ama elımızdekını degerlendır sek neler olmazkııı sukur olsun sana yarabbıı cok sukurrrrrrrrrr:21::21::21::21::21:
(birden aklıma geldı sukretmemız gerekn o kadar cok sey varki kızlarrrrr))))

aynen sagolsunbende koyp yaptım elımdekılerı ısaretledım aldıkca duserım burannn:KK54::KK34::KK34:
ben 69,5 la kaldım suan 77 kg deyım sker yaaaa neyınasıl aldım bılmıyorum ama bır gobıegım gelısıyor baska fark gormeıyorum kı hehe:KK15::KK15::KK30::KK31::KK54:

ağzına yüreğine sağlık canım benim.:KK54:

Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin)

Bende hiç sevmem öyle kafalarına göre iş yapmalarını. biz o yüzden hem kendi anneme hemde kv ye söyledik kendimiz alıcaz siz karışmayın bişeye diye. biraz zorlanıcaz belki ama kafamız rahat olcak en azından :KK16:

Sen kafanda bitirmişsin canım olayı. ben daha kendimi o duruma hazırlayamadım :KK50:

Aynen bende sevmem birde demiştim bende bayaneyim öyle alın diye hem arabasını hem beşiği bana söylemeden almışlar ki yanlış almışlar beşik diye oyun parkı almışlar beyenmessem beşiğinide alacaklar:KK19::KK19::KK19::KK19:

kayınvalidem çok hevesli gelip bakmaya ama ben istemiyorum. eşimin teyzesi var o bakacak bizimkinede allah izin verirse tabi..

Disney Disney Oyun Halısı | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler
oyun minderi çok hoşuma gittii. acaba kullanışlı oluyormu

Benimkinin ağzından çıkmadı bir kere ben bakarım ederim diye belki kendim bakacağım ondan bilmiyorum ama daha önce annemler sen bakarsın demiştim şimdi birşey dediği yok aman bakmasın zaten istemiyorum bende:KK19::KK19::KK19::KK19::KK20::KK20:

Son düzenleme:
Ben de bu ay plastik urunleri aliyim.diger ay da kendi ihtiyaclarimi aliyim.ayda 1 tane de bebek bezi alacam ki dogunca birden sıkısmayayim diye.iki aylik stok yapiyim 1-2 numara bezlerden.insallah doguma kadar bunlarin taksitleri felan hepsi bitiyor.rahat olurum.gelecek masraflara yer aciyorum:KK9:

bence bebek bezi almak yerine her ay parasını bi kenara ayırın sonra çocuğunuza alerjı yaparsa kullanamazsınız paranız bosa gıder

bence bebek bezi almak yerine her ay parasını bi kenara ayırın sonra çocuğunuza alerjı yaparsa kullanamazsınız paranız bosa gıder

evet bir arkadaşım da öyle demişti her bebek her markaya farklı tepki veriyormuş

kuzucuklar ve onların minik kuzuları- gerçi biz sanırım artık koyun olma yolunda ilerliyoruz.... haydi bize müsade öptük

Son düzenleme:
Canım duanı okudum allah kabul etsin (amin)

Aynen bende sevmem birde demiştim bende bayaneyim öyle alın diye hem arabasını hem beşiği bana söylemeden almışlar ki yanlış almışlar beşik diye oyun parkı almışlar beyenmessem beşiğinide alacaklar:KK19::KK19::KK19::KK19:

Benimkinin ağzından çıkmadı bir kere ben bakarım ederim diye belki kendim bakacağım ondan bilmiyorum ama daha önce annemler sen bakarsın demiştim şimdi birşey dediği yok aman bakmasın zaten istemiyorum bende:KK19::KK19::KK19::KK19::KK20::KK20:

bende istemiyorum yaa birde torunlar çok şımartılıyor laf söyletmiyorlar. istediğin gib terbiye edemiyorsun onların yanında. o bakarsa gece gündüz bizde kalacak haftasonları gidecek.ooooooooooo. düşünmesi bile.................

Eki Görüntüle 650571

kızımın odasına aldım kızlar nasıl
Ayy supeerrrr bende istiyoommm.nerden aldin ne kadara aldin canimm
ben almayacağ-ım plastiktense evdekileri kullanmasını tercih ederim
Canim pladtik derken siniflandirma yapmak icin soyledim.yoksa kanserojen madde icermeyen urunlerden arastirarak alacagim.plips avent var mesela.biberonu sulugu da cam alacagim zaten...
Evet o da olabilir bi tane yeni dogan alirim hastane icin.gerisini para olarak depolarim.sagol canimm

Selam canlarr :KK16::KK16:

evet cnm ayaklı giderli kuvvet ayağı ayrı satılıyor kuvet 20 tl ayağı da o kadar sanırsam süngeri 9.5 file daha ucuz sanırım
sabahta detaylı ultrasona gidiyorum :KK55: dolap ve şifonyer işini halledicem daha sonra
iyi geceler kızlar

sağol canım verdiğin bilgiler için. çok hoşuma gitti bende öyle bişeyler bakıcam :KK16:

Günaydın anneler ve onların tosbaaları.. :emir_bebek: Bugün erkencikten kalktık sabah 6 gibi. Benim cimcime bir tekme savurdu uykumda nasıl fırladım yataktan anlatamam size. Uykuda olunca anlamadım çok korktum yaw. Babamızı işe gönderdik biz de kahvaltı yaptık ama hala tekmeliyor bizimki. Keşke görebilsek içimizi ne yapmak istediğini anlardık hiç olmazsa hehe :KK1: Herkesler iyidir umarım? geçmişi okuyayım yine dün giremedim nete.

mini ultrason cihazları olsada evde baksak dimi :KK9::KK9:

Eki Görüntüle 650224

Güzelliğe bakarmısınız çok şeker..Bizim karnımızda büyüyecek ve bebeğimizin parmakları böyle gözükecek mi? İnanmak ne zor..Bir o kadar da heyecanlı..Annelik duygusu çok farklı çok mutluyum..Bebeğim seni heyecanla bekliyorum.. :KK16:

hergün biraz daha büyüyorlar. muhteşem birşey gerçekten. şimdi minicik hareketleri bile çok heyecanlandırıyor. böyle olunca naparız bilmem :KK9::KK8:

bırak tabağı kaşığı daha ben hiç bişey almadım :) aldığım 2 tulum 3 çorap bu kadar :)

Canım arkadaşın doğum yapıcaktı senin ne oldu ?

kızlar bizde isim konusunda kararsız kaldık iki seçeneğimiz var nil ve nilda ikisinden biri olacak ama hangisi karar veremedik sizin fikirlerinizi alıyım dedim

Ben nilda yı sevdim canım. Çok kibar havalı hoş bir isim :KK16:

Selam canlarr :KK16::KK16:

sağol canım verdiğin bilgiler için. çok hoşuma gitti bende öyle bişeyler bakıcam :KK16:

mini ultrason cihazları olsada evde baksak dimi :KK9::KK9:

hergün biraz daha büyüyorlar. muhteşem birşey gerçekten. şimdi minicik hareketleri bile çok heyecanlandırıyor. böyle olunca naparız bilmem :KK9::KK8:

Canım arkadaşın doğum yapıcaktı senin ne oldu ?

Ben nilda yı sevdim canım. Çok kibar havalı hoş bir isim :KK16:

dün gündüz müdürümüz izin vermedi gidemedik. akşamda telefonda konuştuk ağrısı çoktu sezeryan olunca rahatsız etmek istemedik bu akşam gideceğiz yarın yazarım canım :)

mucize ise anlamı nilda daha iyi o zaman. ben isimleri anlamları ile değerlendiriyorumda. benim fikrim tabi.

maşallah yaa net gözüküyor yüzü çok tatlı. allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallahh.

amin cnm:) hep babası anasına çekmemiş bu çocuk:))))))

X