2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
yorum yapma engelimiz kalkmış şükürrr...

15inde randevum. ayrıntılı için parka yolluyoruz falan demişti geçen ay. bi arkadaş var parka gönderdi beni 100 tl verdim dedi. şevki veya mehmet beyde var demedi metin bey. aynı hastanede oluyorsa arkadaşı neden parka yolladı anlamadım. bende şevki beye giderim o zaman.
afyonda oturuyorum canım 6 aydır ama afyonlu değilim, ıspartalıyım.

Canım bana dediği park hastanesinde rapor almak için dedi nedense ben daha önce sordum fiyatını ücretsiz dediler yani bende gidersem şevki beye giderim canım:KK42::KK42:

slm anneler ;

benim doktorum pek ilgili değil sanırım. o yüzden biraz şüphe duyuyorum. ben şuan elevit ve gyno ferro sanol kullanıyorum. bu ayda sizler neler kullanıyorsunuz eksik mi benim vitaminlerim?

Hamarat ilgili eğitimli çok çalışan annenin çocuğuyum 2 yaşıma kadar anne sütü içmeme rağmen annemin bîzim eğitim kültür beslenmemiz konusunda çok hassas olmasına rağmen evimiz çalıştığı yere 5 dk yürüme mesafesinde olmasına rağmen... kardeşim ve ben biliyoruz yaşadıklarımızı.. ki Allaha şükür başımıza kötü şeyler gelmedi hiç ama yine de olmuyor olmuyor.. Teyze babanne anneanne bakıcı kreş anaokulu hepsini yaşadık. Ne kadar izin alabilirseniz alın bence -yarım gün çalışanları öğrt. Vb.- katmıyorum.
Bunların farkındayım benim annemde hep çalışıyordu çok zor gerçekten.ama çalışmamda gerekli. Olumlu şeyler düşünmeye çalışıyorum bende hep :KK50: çok üzülüyorum keşke hep ben başında olabilsem ben bakıp büyütsem ama böyle olması gerekiyor ne yazık ki.
Alabildiğim bütün izinleri alıcam bende

Canım bana dediği park hastanesinde rapor almak için dedi nedense ben daha önce sordum fiyatını ücretsiz dediler yani bende gidersem şevki beye giderim canım:KK42::KK42:

allah allah neden öyle yaptıki arkadaşa. orda ücretsizse boşa 100 tl verdi kadın. haftaya gittiğimde bana ne diyecek bakalım. senin muhtemel doğum bendende önce neden ay sonuna bıraktı ki ayrıntılıyı.

herkese iyi akşamlar mesaimiz bittii şükür.. akşama kadar masada oturmaktan ayaklarım bacaklarım şişiyor yaaa..

slm anneler ;

benim doktorum pek ilgili değil sanırım. o yüzden biraz şüphe duyuyorum. ben şuan elevit ve gyno ferro sanol kullanıyorum. bu ayda sizler neler kullanıyorsunuz eksik mi benim vitaminlerim?

Bende previt positive diye bir vitamin ve kan ilacı kullanıyorum ama onun adını unuttum

allah allah neden öyle yaptıki arkadaşa. orda ücretsizse boşa 100 tl verdi kadın. haftaya gittiğimde bana ne diyecek bakalım. senin muhtemel doğum bendende önce neden ay sonuna bıraktı ki ayrıntılıyı.

herkese iyi akşamlar mesaimiz bittii şükür.. akşama kadar masada oturmaktan ayaklarım bacaklarım şişiyor yaaa..

Benimde bütün gün ayakta durmaktan ağrıyor ayaklarım :KK50:

slm anneler ;

Ben de decavit (elevitin muadili sanirim) ve gyno feron kullaniyodum sadece. Baska bi sorunum oldugu icin suan progestana basladim yeniden. Bence az dgil ictigin ilaclar. Bazilari daha fazla ilac iciyo ama getekli olsa doktorlarimiz mutlaka bize de verirler. Takma kafana, gerci sana soyluyorum ama ben de takiyorum cogu seyi:)

Bunların farkındayım benim annemde hep çalışıyordu çok zor gerçekten.ama çalışmamda gerekli. Olumlu şeyler düşünmeye çalışıyorum bende hep :KK50: çok üzülüyorum keşke hep ben başında olabilsem ben bakıp büyütsem ama böyle olması gerekiyor ne yazık ki.
Alabildiğim bütün izinleri alıcam bende

Birileri calismak zorunda, bend o kesimdenim. Ve bunun icin hiiiic de vicdan azabi duymuyorym acikcasi. Tabi ki herkes kendi cocugunu kendi buyutsun ister, her seyiyle kendi ilgilenmek ister ama hayat sartlari denen de bi sey var. calisan ve calisacak olacak annelere ve anne adaylarina oyleydi boyleydi denmesini cok yanlis buluyorum. Benim annem de calisiyodu ve ben de calisicam. Calismak zorunda olan ya da calismayi seven kadinlarin ustune gidilmemsi lazim bence, cunku herkes kendi evladi icin en iyidini ister zaten, baskasi onun kadar isteyemez. Ay ne uzun yazdim boyle, bence canim sen de takma kafana uzulme. Senin bebegini senden daha cok dusunen zaten olamaz icin ferah olsun :)

Bilmiyorum ki canım neden öyle yaptı 7 temmuz dedi benim doğumu bakalım bu ay sonu düşünüyorum çektirmeyi...

Bu arada nerde çalışıyorsun canım...

biri acaip rüya mı dedi geçen müslüm babayı diğer dünya ya geçiş yapabilsin diye yardımcı oluyordum :KK31:

çok hoşsun.:KK1::KK1:ben de çok saçma rüyalar görüyorum ya.film gibi resmen.
annişler bişey daha sorucam size doğumdan sonra kendimiz için ne almalıyız şimdiden bunuda alıp kenara koyalım emzireceğimiz için sürekli elbisemi alsak sıcakta olucak yoksa emzirmeli badiler varmıdrı napsak
ben önceki doğumumu mayısta yapmıştım.üzerinde ister düğmeli ister fermuarlı birşey olsun,bluzunu alttan kaldırıp emziriyorsun.böyle rahat oluyor.ben o zaman düşünememişim ama bu sefer emzirme atleti alıcam.en azından belim açılmadan üstten açıp emziririm.

ara bence canım ama için daaha rahat etsin bence cuma günü yaptır

bence o kadar fark yaratmaz ama evet için rahat etmeyecekse m-s-c nin dediği gibi cumaya ertelet

ya ünv. hastanesi olduğu için bu randevuyu bile sevkle olduğu halde 14gün öncesinden alabildik. yarın sabah gittiğimde söylerim kan vermeden artık. ya 19 saat geçmiş oluyo fark olmaz heralde o kadar. akşamda fazla bişi yemicem zaten. allahtan muz, kuru kayısı fln yiyorum normalde, onları yemedim bugün :KK1: bu akşamdanda kv. ye gidicez orda kalıcaz :KK14: :KK14: :KK14: gelişmeleride ilk fırsatta yazıcam size

Birileri calismak zorunda, bend o kesimdenim. Ve bunun icin hiiiic de vicdan azabi duymuyorym acikcasi. Tabi ki herkes kendi cocugunu kendi buyutsun ister, her seyiyle kendi ilgilenmek ister ama hayat sartlari denen de bi sey var. calisan ve calisacak olacak annelere ve anne adaylarina oyleydi boyleydi denmesini cok yanlis buluyorum. Benim annem de calisiyodu ve ben de calisicam. Calismak zorunda olan ya da calismayi seven kadinlarin ustune gidilmemsi lazim bence, cunku herkes kendi evladi icin en iyidini ister zaten, baskasi onun kadar isteyemez. Ay ne uzun yazdim boyle, bence canim sen de takma kafana uzulme. Senin bebegini senden daha cok dusunen zaten olamaz icin ferah olsun :)

Ne güzel yazmışsın yaa :KK16:
Zaten çalışmamdaki sebepte onun daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için.
Hamile olduğumu ilk öğrendiğimden beri tek düşüncem bebeğim oldu. hayatıma ona göre yön verdim önceliğim o oldu.
İnşallah oda bunu anlar büyüyünce :KK16:

Ne güzel yazmışsın yaa :KK16:
Zaten çalışmamdaki sebepte onun daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için.
Hamile olduğumu ilk öğrendiğimden beri tek düşüncem bebeğim oldu. hayatıma ona göre yön verdim önceliğim o oldu.
İnşallah oda bunu anlar büyüyünce :KK16:

Ergenlige kadar anlamasalar bile insallah daha sonra anlarlar:)) daha kucagimiza almadan neler dusunur olduk, annelik ne kadar degisik biseymis:) Ne bileyim ben de dualar ediyorum su 6 ay bize yetissin diye, ben de bakabildigim kadar kendim bakmak istiyorum ama calismak zorunda oldugum icin de kendimi yiyip bitiremem dedigim gibi bunun adi hayat sartlari:) bence vicdan azabi duymamaliyiz cunku cocuklarimi basimizdan savmak icin degil zorunda oldugumuz icin calisiyoruz.

kızlar birsey danısmak istiyorum doktorlarınız sızden tetenoz aşısı olmanız gerektıgını soyledımı. benım doktorum demedı ama aile hekimi bugun telefon etti olmanız gerekıyor diye bilgisi olan varsa paylaşırmısınız.

ya doktorunuzu o kadar övdünüzki şuanda gidesim geldi valla :KK60: :KK60:
dua listesine baktım ikinizinde adını göremedim nerdensiniz hangi doktor bu doktor kızlar yavf :KK9:

haftasonu giremeyince ne çok söyliyecek şeyim birikmiş size yaw :KK60: kocamla bu kadar konuşmaya vaktimiz olmuyor valla :KK60:

eveettt açıköğretimden güz dönemi bütün derslerimi vermişiiimmmm :KK9: :KK9:
kendimden beklemiyordum bu performansı iyi sallamışım demekki :KK60:
darısı tüm okuyanların başınnaaaa :KK16: :KK54:

merhablar hanımlar bız yenı geldık sabah 9 da evden cıktık kocısle ev bakmaya kı yenı geldık araba var allah a sukur ama araba ılede olsaa cok yolruldum 4 tane ev beyendık fıyat ve m2 kosundadusunuycegız ve hayılrısı ıse karar kılacagız o kaaa yorgun hısedıyorumkı aksam namazını kılıp ytasın var ama marketede gıtmem gerekk pazar ındırımı var ve evde meyve sbze hıc bırsey kalamdııııııııııı:KK24::KK24::KK24::KK24:oglusum cok sukur ben arabaya bındık ce oda benı tepti hehe cok sukur her gunumuze hakkımızda hyırlısı olsun ınsll

çocukluktan beri böyleyim ben xmen mutantı olurum vampir olurum hamile kalıncada sahtım sahbaz oldum :KK52:
kızlar iştahım nasıl açıldı bir bilseniz içimde sanki bir kuyu yedikçe yedim 2*3 gündür cuma günü allah kısmet ederse dr a sorucam sabah kahvaltısında k flakes yesem olur mu diye :KK28:

ayy bendede tam tersı gıt gıde kaapanıyor ıstahım mıdem bulanan kdr ac duruyorum oglusumm vıtamın olsundıye sırf zorla yıyorum ıstahalı yemeyı ozledımmmm
:KK14::KK14: dr 5 ayda acılır dedı ama elen yok gıden var tartı kg almıs gosterıyor ama ne yıyorumkı ne alıyor anlamadımmmmmmmmmmmmmmm:KK53::KK53::KK53:

sonra gorsmek uzere cok yorgunummmmmmmmmmmmmmmmmmm
:KK76::KK76::KK76:

ya doktorunuzu o kadar övdünüzki şuanda gidesim geldi valla :KK60: :KK60:
dua listesine baktım ikinizinde adını göremedim nerdensiniz hangi doktor bu doktor kızlar yavf :KK9:

Canım biz Cansın la tesadüfen aynı dr a ayrıntılı ultrason olacağımızı farkettik.Gerçi benim dr um Kazım gündoğdu(kocaeli özel konak hastanesi) değil cansının dr u ancak bende bu kontrolümü onda oldum(Benim ve hastanenin tüm kadın doğum dr larının hocası sayılıyor).Konusunda uzman bizim ailenin tüm kadınlarının dr u zaten Kazım bey.Memnun olmayanı duymadım istersen akademik kariyerini netten araştırabilirsin.

kızlar birsey danısmak istiyorum doktorlarınız sızden tetenoz aşısı olmanız gerektıgını soyledımı. benım doktorum demedı ama aile hekimi bugun telefon etti olmanız gerekıyor diye bilgisi olan varsa paylaşırmısınız.

canım bazı dr.lar çoğu şeyi söylemiyor zaten. 20. haftası dolan hamilelere sağlık ocağında ücretsiz vuruyorlar. ben oldum. aile hekimine git ebeye yönlendiriyor seni ordada bi dosya açıyorlar sana aşı kartını falanda yazıyor eben, takibini ordan yapıyorlar. 1 ay sonra ikinci dozunu oluyorsun seni ve bebeğini tetanoz enfeksiyonuna karşı korumak için yapıyorlar. antikorlar anne karnında kan yoluyla bebeğine geçmeye başlıyor, bebeğini doğduktan sonra ilk dönemlerinde koruyor bağışıklık kazandığı için. açıkyaradan bulaşabilen bi enfeksiyonmuş. vurulduğun doz miktarına görede yıl bazında belli koruma süreleri var.
bildiklerim bunlar canım yardımı olur umarım :KK1: öpüldün :KK1:

Canım biz Cansın la tesadüfen aynı dr a ayrıntılı ultrason olacağımızı farkettik.Gerçi benim dr um Kazım gündoğdu(kocaeli özel konak hastanesi) değil cansının dr u ancak bende bu kontrolümü onda oldum(Benim ve hastanenin tüm kadın doğum dr larının hocası sayılıyor).Konusunda uzman bizim ailenin tüm kadınlarının dr u zaten Kazım bey.Memnun olmayanı duymadım istersen akademik kariyerini netten araştırabilirsin.

kız istanbul avrupa yakasındayım ben ya :KK14: güvendiğin bi dr.a gitmek çok önemli sizin adınıza sevindim gerçekten.
allah sonumuzu hayretsin canım :KK1: çoğu gitti azı kaldı :KK1:

X