2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kizlar meraba, bgndoktor kontrolunuz vardi. Gittik kontrolunuzu olduk ve duymak istemeyecegimiz bi sey soyledi doktor. Bebegim cok asagidaymis inlem alman lazim baya asagida dedi:KK43: rapor al yat dinlen dedi iki hafta sonraya tekrar cagirdi umarim biraz yukaei cikmis olur dedi. Ben simi 21. Haftamdayim ve bir haftadir hafif tempoda 30 bazen de 40 dakika yuruyus yapiyodum. Hepsini yasakladi. Acaba diyorum yuruyus yuzunden mi oldu, cunku sin gittigimde boyle bisey yoktu. Acayip bi vicdan azabi icindeyim benim yuzumden oldu diye. O kadar moralim bozukki anlatamam. Paylasmak istedim:KK43:

kuzucum kendini üzmee yaa. bebiş daha çok üzülür sonra. güzelce dinlen hiçbişeye elini sürme. neden sen bişey yapmış olasın ki. iyi olsun diye uğraşıyosun. şimdi uzat bacaklarını dinlen sev bebişini. iki hafta sonra gittiğinde güzel haberler alıcaksın inşallah :KK34:

Kizlar meraba, bgndoktor kontrolunuz vardi. Gittik kontrolunuzu olduk ve duymak istemeyecegimiz bi sey soyledi doktor. Bebegim cok asagidaymis inlem alman lazim baya asagida dedi:KK43: rapor al yat dinlen dedi iki hafta sonraya tekrar cagirdi umarim biraz yukaei cikmis olur dedi. Ben simi 21. Haftamdayim ve bir haftadir hafif tempoda 30 bazen de 40 dakika yuruyus yapiyodum. Hepsini yasakladi. Acaba diyorum yuruyus yuzunden mi oldu, cunku sin gittigimde boyle bisey yoktu. Acayip bi vicdan azabi icindeyim benim yuzumden oldu diye. O kadar moralim bozukki anlatamam. Paylasmak istedim:KK43:

canım gerçekten üzüldüm böyle bir haber aldığına ama kendini suçlama bu konuda.
seninle alakası olsaydı doktor söylerdi herhalde.

yengem 7 aylık hamileydi koşu bandında göbeğini tutarak koşuyordu,hepimizin aklı çıkıyordu ama kendisi doktor oldugu için bizi sakinleştiriyordu.

olacağı varsa önüne geçemeyiz,neyin nasıl etki edeceğini de.

ben de birkaç haftadır iyi bir tempoda yarım saat haftada 3 gün yürüyorum.

geçmiş olsun.

önceden herhangi bir şikayetin oluyor muydu?

Son düzenleme:
Bizde çok iyiyiz canım sorma o tekmeler bizde var maşallah :KK16::KK16::KK16: heran hissettiroyor kızım varlığını:KK9::KK9::KK9:

İşler bitmek bilmiyor ki dün evde ilk defa koltukta uyuya kaldım o derece yani belimin ağrısıda yetiyor zaten yürürken bile kemiklerim batıyor resmen ama çok şükür iyiyiz teyzesii allahım birde sağlılı olarak kucağıma alsam başka bişi istemiyorum :KK16::KK16::KK16::KK16:

sende işkoliksin anlaşılan.ama unutma bebişler öncelikli artık. biz çok yorulunca onlarda etkileniyor yani ben öyle düşünüyorum.

kızlar benim sol bacağımın kasığımla birleştiği yerde sanki böyle damar damar üstüne gelmiş gibi bir ağrı oluyor gün içerisinde.
özellikle oturup uzun süre kalktığımda.
ayağımı yere bastığımda kesik kesik azıyor.böyle birşey yaşayan var mı?1 haftadır var neredeyse.
ani ağrılarım için doktora gitmiştim sadece enfeksiyon var az birşey demişti.
:KK50:

aynen benimde..:KK50: o eklem yeri varya hani barbi bebeklerin bacakları ordan çıkardı aynen ağrıdıgı zaman ben de öyle çıkarmak istiyorum :)

Canlar size gece gördüğüm rüyamı anlatayım :KK1::KK1:

Çok tombiş bir oğlum vardı rüyamda zor kaldırıyordum yani o kadar :KK9:
Altını pisletmiş benim oğlum onu değiştiricektim.
amannınn ne kadar beceriksizdim.
iki tane bezi ziyan ettim. bantlarını açamadım bebeği üstüne tam koyamadım.
tam ikinciye yerleştirdim gibi derken oğlum üstüme çiş yaptı :KK9::KK9::KK9:
heryer çiş oldu. çok komikti yaa. bende başladım gülmeye ne kadar beceriksizim diye.
aferin oğlum üstüm pisti zaten iyice pis oldu diyordum. o da gülüyordu bana.
o kadar gerçek gibiydi. hem çok zorlandım hem çok güldüm rüyamda.
sabah kalktığımda aklıma gelince yine başladım gülmeye :KK9::KK9:
bakalım neler yaşatçak bu minnaklar bizeee :KK16::KK16:

hayırdır inşallah canım
ben de gördüm bugün ama yüzünü göremedim. yeni dogum yapmışım uzanıyodum bebişim de yanımdaydı
:KK52:

bende hadi şimdi 300-500 bu çocuk 2-3 kilo olunca baya baya içinde insan olduğunu anlar insan tuhaf gelir gibime geliyor :KK9:

yani nasıl taşıcaz yatıcaz kalkıcazzz Allahımmm :KK1:

valla ben şimdiden çok ağırlaştım 8-9 ayda napicam bilemiyorum :KK49:

geçmiş olsun ya dinlen geçer inşallah
ben de tam koşu bandında yürüyüşe başlamıştım korktum şimdi.. en iyisi 2 hafta daha bekleyip doktora sorup öyle başlamak
:18:

bu arada kızlar göğüste biriken beyaz şey çocuk için çok yararlı olan ağız sütüymüş sıkmamak lazımmış :KK30:

selam arkadaşlar bizde bugün gittik tetenoz aşımız olduk bakalım ya bu arada benim kollarımda dünden beri acayip bir kaşınma var sizdede varmı:KK43:

:KK53::KK53: 25 kg almış anaamm. bizde bu aydan itibaren hızlı kilo almaya başlıcaz. ama bu kadar çok almak istemiyorum ben yaaa. yediklerime çok dikkat etmiyorum bende. ama normalde de abur cuburla hamur işiyle pek aram yoktu halada öyle.
birde çalışıyorum kendimi kaldıramam sonra :KK1:

bende almak istemiyorum evet çok aldı ama çabuk veriyor. ya ben şimdi onunla kıyaslıyorum kendimi o benim haftamda iken 10-12 almıştı. şimdi ben 5 aldım. çok dikkat edemiyorum ama etmeye çalışıyorum en azından abartmıyorum tuzu tamamen kaldırdım mesela şişlik ödem olmasın diye yağlıdan uzak duruyorum yinede ama ne kadar etsemde alıyorum kaçınılmaz oluyor.

Kizlar yuzunde lekelenme golgelenme olan var mi.benim burnum azimin etrafi koyu renk oldu sanki.bi de surekli kese yapmis gibi dokuluyor derim.boyle olan var mi.

bende almak istemiyorum evet çok aldı ama çabuk veriyor. ya ben şimdi onunla kıyaslıyorum kendimi o benim haftamda iken 10-12 almıştı. şimdi ben 5 aldım. çok dikkat edemiyorum ama etmeye çalışıyorum en azından abartmıyorum tuzu tamamen kaldırdım mesela şişlik ödem olmasın diye yağlıdan uzak duruyorum yinede ama ne kadar etsemde alıyorum kaçınılmaz oluyor.

bende şimdiye kadar 6 kilo aldım. ne kadar dikkat etmek istesemde olmuyor benimde. iş yerinde bazen fast food yemek zorunda kaldığımv oluyor. evdende götüremiyorum. yolda yemeğin o kokusu beni çok rahatsız ediyor. sonra yiyemiyorum :KK50: inşallah bebişlerimiz sağlıklı olsunlarda gerisi çokta önemli değil. vericez bi şekilde kiloları artık.

kuzucum kendini üzmee yaa. bebiş daha çok üzülür sonra. güzelce dinlen hiçbişeye elini sürme. neden sen bişey yapmış olasın ki. iyi olsun diye uğraşıyosun. şimdi uzat bacaklarını dinlen sev bebişini. iki hafta sonra gittiğinde güzel haberler alıcaksın inşallah :KK34:

canım gerçekten üzüldüm böyle bir haber aldığına ama kendini suçlama bu konuda.
seninle alakası olsaydı doktor söylerdi herhalde.

yengem 7 aylık hamileydi koşu bandında göbeğini tutarak koşuyordu,hepimizin aklı çıkıyordu ama kendisi doktor oldugu için bizi sakinleştiriyordu.

olacağı varsa önüne geçemeyiz,neyin nasıl etki edeceğini de.

ben de birkaç haftadır iyi bir tempoda yarım saat haftada 3 gün yürüyorum.

geçmiş olsun.

önceden herhangi bir şikayetin oluyor muydu?

Kizlar cok tesekkur ederim cok sagolun moral veritosunuz. Ama iste elimde diil iste moral sifira indi. Benim karnim cok agriyodu regl sancisi gibi ama rahmim buyuyodur diye endise etmiyodum. Fakat doktor bu agrinin bebegin asagida oldugu icin oldugunu soyledi. Bi de ben doktora sormadan yurumustun vicdan azabum da o yuzden ya:KK43: yarin sabah da hastaneye gidip rapor almaya calisicam bakalim nasil olucak. Tekrar tesekkurederim Allah razi olsun paylastiniz derdimi. Allah herkesin bebegine ve kendine saglik sihhat versin insallah.

Kizlar cok tesekkur ederim cok sagolun moral veritosunuz. Ama iste elimde diil iste moral sifira indi. Benim karnim cok agriyodu regl sancisi gibi ama rahmim buyuyodur diye endise etmiyodum. Fakat doktor bu agrinin bebegin asagida oldugu icin oldugunu soyledi. Bi de ben doktora sormadan yurumustun vicdan azabum da o yuzden ya:KK43: yarin sabah da hastaneye gidip rapor almaya calisicam bakalim nasil olucak. Tekrar tesekkurederim Allah razi olsun paylastiniz derdimi. Allah herkesin bebegine ve kendine saglik sihhat versin insallah.

doktoruna yürüş yaptığını söylemişmiydin? ona bişey dedi mi?
bana doktor regl sancısı gibi bir ağrın olursa hemen gel demişti.

aynen benimde..:KK50: o eklem yeri varya hani barbi bebeklerin bacakları ordan çıkardı aynen ağrıdıgı zaman ben de öyle çıkarmak istiyorum :)

hayırdır inşallah canım
ben de gördüm bugün ama yüzünü göremedim. yeni dogum yapmışım uzanıyodum bebişim de yanımdaydı
:KK52:

valla ben şimdiden çok ağırlaştım 8-9 ayda napicam bilemiyorum :KK49:

geçmiş olsun ya dinlen geçer inşallah
ben de tam koşu bandında yürüyüşe başlamıştım korktum şimdi.. en iyisi 2 hafta daha bekleyip doktora sorup öyle başlamak
:18:

bu arada kızlar göğüste biriken beyaz şey çocuk için çok yararlı olan ağız sütüymüş sıkmamak lazımmış :KK30:

Canim benim nacizane sana tavsiyem doktoruna gorunmeden once baslama. Ne oluur ne olmaz ben simdi pismanim cunku. Bisey yoksa doktorun zaten yuruyus yap der zaten.

Kizlar yuzunde lekelenme golgelenme olan var mi.benim burnum azimin etrafi koyu renk oldu sanki.bi de surekli kese yapmis gibi dokuluyor derim.boyle olan var mi.

Benim yüzümde birşey yokta göbeğimin rengi çok değişti. iyice koyulaştı rengi.

bende şimdiye kadar 6 kilo aldım. ne kadar dikkat etmek istesemde olmuyor benimde. iş yerinde bazen fast food yemek zorunda kaldığımv oluyor. evdende götüremiyorum. yolda yemeğin o kokusu beni çok rahatsız ediyor. sonra yiyemiyorum :KK50: inşallah bebişlerimiz sağlıklı olsunlarda gerisi çokta önemli değil. vericez bi şekilde kiloları artık.

evet ya olmuyor iş yerinde ister sitemez acıkıyorsun kaçıyor. en basitinden yemek yesek bile ara öğünde bisküvi tarzı bişey yiyorsun bende meyve getiriyorum evden ama işte bazen kaçıyor evde olduğu gibi olmuyor. çalışmayanlar daha şanslı diyodum ki değil bence ben evde olduğumda daha çok yiyorum can sıkıntısından o yüzden iş yeri daha iyi oluyor benim için :) bencede sağlıklı olsun da vercez mecburen ama moralimde bozulmuyor değil aynaya bakınca :KK43:

malesef ki ben... alt dudağımın etrafında kararmalar başladı... ve yüzüm pul pul dökülüyor... geçen hafta doktora gittiğimde sordum... kız bebekte olur lekelenme, doğum sonrası geçer dedi... ama önlem için la roche posay 50 faktörlük koruyucu almamı önerdi (yüz için olanını) bende onu kullanıyorum... çok şükür artış yok... yavaş yavaş azalma da görüyorum...

Son düzenleme:
doktoruna yürüş yaptığını söylemişmiydin? ona bişey dedi mi?
bana doktor regl sancısı gibi bir ağrın olursa hemen gel demişti.

Hayir canim soylememistim aaah kafam ah ama iste ne bilim iyi gelir sanmistim. Simdi dua ediyorum yukari ciksin kizim diye

kararma yok ama burnum kaşlarımın arası üstü falan böyle pul pul dökülüyor nedense..

geçmiş olsun üzülme düzelir inşaşşah yürüyüş ten olmamıştır inşallah çünkü faydalı olduğunu söylüyor doktorlar inşallah düzelirsin ve konturolünde her şey yoluna girmiş olur

bebek arabası bende araştırdım. En beğendiklerim Britax-Römer ve Maxi-Cosi :)) fiyat olarak ortalamanın biraz üzerindeler ama konfor ve dayanıklılık açısından en iyilerden..
Nisan ayında Joker de bebek bahar şenliği oluyormuş birçok ürün %50 indirimle satılıyormuş ben nisanı bekleyeceğim :)

slm tatlım Britax-Römer ve Maxi-Cos yazdığına nette baktım da bebek arabası olarak değil de oto koltuğu olarak gösteriyor acaba benmi yalnış baktım

evet ya olmuyor iş yerinde ister sitemez acıkıyorsun kaçıyor. en basitinden yemek yesek bile ara öğünde bisküvi tarzı bişey yiyorsun bende meyve getiriyorum evden ama işte bazen kaçıyor evde olduğu gibi olmuyor. çalışmayanlar daha şanslı diyodum ki değil bence ben evde olduğumda daha çok yiyorum can sıkıntısından o yüzden iş yeri daha iyi oluyor benim için :) bencede sağlıklı olsun da vercez mecburen ama moralimde bozulmuyor değil aynaya bakınca :KK43:

Ben birde şöyle düşünüyorum evet anne olucaz ama bir yandan da eşiz. çok gereksiz kilo almayı birazda o yüzden istemiyorum.
Hayir canim soylememistim aaah kafam ah ama iste ne bilim iyi gelir sanmistim. Simdi dua ediyorum yukari ciksin kizim diye
üzülme sen kuzum inşallah iki hafta sonra güzel haberlerini paylaşacaksın bizimle :KK16:

X