2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
295622_493103430726338_1031366329_n.jpg
neeeeeeeeeeeeeeeeee yazık yaaaaaaa

Hi hiiiiibu
sefer erken geldimmmmm
yoksa be nim oldugum saatlerde kimsecizkler kalmıyor burdaaaa...m
uhabbete gldimmmmm

Hoşgeldinnn şansına izmîrde hava güzel geçen haftaki yağmur çamuru görsen ordan dönüşte depresyona girerdin:KK31: gerçi o cennet gîbi yerden dönüşte insan hertürlü bocala insanr, anlatılmaz yaşanır cinsinden sanırım:KK9: bende bende karnım kocamanken sırtüstü yüzmek istiyorumm :KK53: Birde yalnız değilsin, benim kızda toplasan 3-4 kere tık tık yaptı ondanda emin olamıyorum
hosbulduk cnimmmmmm...ruhumu yeniledim geldi valla..insallh yüzersin sende ...cok guzel oluyo gercekten..bu arada hareket hissetmiyoruz ya umarım bu prensesler çıkınca da boyle uslu olur himmm?? Siz ısı ne düşündünüz

annesi bence doktorlar da endişelenecek pek birşey yok der gibi konuşmuşlar, yani bence içini ferah tut, diğer oda işine gelince de dua et bence kabul olur inşaallah allahın iznile çok kolay olacak herşey, bu arada maaşallah kuzucuğuna

benim de pbe öğleden sonra çok heyecan yapıyorum nedense

ya ben sadece br haftadır hissediyorum ve bırak görmeyi eşim elini tuttuğunda dahi hissedemiyor ama bizimki 360 grcık belki ondandır ya da benim göbekte çok yağ var ondan da olabilri :))9

çok güzel ya öyle anlatmışsın ki gidip yüzmüş kadar oldum ki ben tırsarım öyle balıklarla falan bırak köpekbalığını ufacık kaya balıkları bile olmaz yani
bu arada hayırlı olsun tayininiz çok sevindim :)9

benim bildiğim yılda heyet kararı yoksa belirli bir gün alabiliyorsun, yani bir kerede en fazla 10 gün ve üst üste en fazla 40 gün alınabiliyor ama yıl içinde de benzer bir sayı limiti var mı pek emin değilim, hatta bu tek hekimse ve aile sağlığı merk ise sanırım en fazla 3 gün veriliyor bir kerede, ben de bölük pörçük biliyorum karıştırmayayım kafanı

canım güle güle giin ben de tunik gömleklerden arıyorum bulamıyorum bir türlü nerede stılır biliyor muunuz

canım bana 24. haftada yükleyeceklermiş :))

beşiktaşşkkkkkkk ben seneler önce yenilince kalbimin ağrımasından sonra pek izlemiyorum ama eşim gsli ve ben bebişimin bjkli olması için dua ediyorum :))))

oh canına değsin :))

ne demek ilk kez duyuyorum ama çok önemli ya da riskli bir şey olsa başka tedaviye geçerlerdi herhalde o yüzden biraz dikkat ederek üstesinden gelinebilir sanırım, üzme canını

canım ilk kez duydum

Tayinimize bizde cok sevindik..cunku esimle tam bir İstanbul manyagiyiz biz...tesekkurler canim...

bugün doktor teyzemize gittik... ayrıntılı ultrasonumuz yarım kalmıştı, çünkü nazlı kızım bize hep totosunu döndüğünden doktor teyzesi kalbinin 4 odacığını detaylı inceleyememişti... bugun saat 14,30 randevumuza gittik... yarım saat uğraştı doktorumuz, tabi bizimki yine dönmüş sırtını zıplıyo :nazar: neyse dedi biraz su iç dolaş tekrar bakalım... bu arada babamızın da diğer eve gitmesi gerekiyodu ustalar gelmiş... neyse yemek yedik su içtik yürüyüş yapıyoruz hastane koridorunda... sonra tekrar girdik ultrasona bizimki yine dönmüş totoyu... tabi ben strese girdim, sinirlendim, gerildim, korku da kapladı ister istemez... sonra tekrar çıktık... bi elimde su şişesi bi elim karnımda turluyoruz koridorda... kızıma anlatıyorum, sen diyorum kendini güzelce göster, sağlıklı sıhhatli ol, burdan çıkıp sana ciciler alıcaz söz veriyorum diye konuşup durdum 45 dakika boyunca... sonra tekrar girdik ultrasona... aman yarabbi bizimki pozisyon veriyo... doktor teyzesi kalbini güzelce inceledi Allah'ıma şükürler olsun ki bi sorun yok... hastaneden çıktık civilin mağazası vardı hemen alt sokakta... hemen girdik tabi, sözümüzü tutmak için... bi cici elbise... iki tane bebe ayakkabısı... ayaklı pijama... çıtçıtlı kolsun bady... külotlu çorap... iki tane kısa çorap... emzik tutacağı... bi tane uzun kollu çıtçıtlı bady... aldık çıktık... sonra atladık minibüse halama gittik... sonra da babamız gelip bizi aldı... şimdi yeni evimize gelebildik çok şükür...

slm canlarım
2-3 gündür ırtımın sağ tarafında zorlayıcı bir ağrı var ceryanamı tutuldum hamilelikten mi bilmiyorum ama bir an önce hamile yastığı almayı düşünüyorum int te araştırdım bana en rahat bu gözüktü karnıma belime destek için

Hamile Yast11, Hamilelere Özel Yast1k, Sweet Dreams Hamile Yast11

bu modelde emzirme yastığı hediyeli

alttaki çok yer kaplıyor gibi ama hediyeli bilemedim hangisini alsam :26:

ay bu da var

http://www.e-hamile.com/asp/product/595/Avantgarde-Hamile-Emzirme-Yastigi

Son düzenleme:
slm canlarım
2-3 gündür ırtımın sağ tarafında zorlayıcı bir ağrı var ceryanamı tutuldum hamilelikten mi bilmiyorum ama bir an önce hamile yastığı almayı düşünüyorum int te araştırdım bana en rahat bu gözüktü karnıma belime destek için

ay bu da var

Avantgarde Hamile & Emzirme Yast Hamile, Emzirme ve Bebek Yastklar - E-hamile.com

bunların rahat olduğunu düşünüyomusun gerçekten?... yani kullanabilicekmisin?...
bi de bana çok pahalı geldi... tabi kendi bütçeme göre konuşuyorum :KK12:
şahsi fikrim;
görünüşü çok kullanışlı gelmedi, açıkçası ben ona o kadar para veremem...

bunların rahat olduğunu düşünüyomusun gerçekten?... yani kullanabilicekmisin?...
bi de bana çok pahalı geldi... tabi kendi bütçeme göre konuşuyorum :KK12:
şahsi fikrim;
görünüşü çok kullanışlı gelmedi, açıkçası ben ona o kadar para veremem...

cnm hiç bir fikrim yok açıkçası sırt ağrıma iyi gelsin de böyle yatarken sırtımı karnımı bir şeye yaslama hissiyatı duyuyorum ki beyimi bunun için kullanıyorum :KK52: bi de ben normalde yorganı bacak arama sıkıştırırım

cnm hiç bir fikrim yok açıkçası sırt ağrıma iyi gelsin de böyle yatarken sırtımı karnımı bir şeye yaslama hissiyatı duyuyorum ki beyimi bunun için kullanıyorum :KK52: bi de ben normalde yorganı bacak arama sıkıştırırım

heee o zaman ayrı :KK9:
bencede sende epey fayda sağlar :KK9:

Arkadaşlar benim cinsiyet sonunda belli oldu oğluşum geliyooo :KK70: sağlıklı 450 gr olmuş :KK70: bugün babasıyla bebek odalarına baktık beyendik alıcaz heralde :) ÇAPA | Belis bunu beyendik :KK70:

Bu yastiklar buyuk geldi bana. En alttaki bana hediye gelene benziyor. Ben cok memmunum sirtimi dayiyorum ayaklarim arasina aliyorum dinlenmis uyuyorum. Tavsiye ederim kizlar.

merhaba kızlar gebeliğin 21.haftasındayım. prolaktin hormonum 226 çıktı doktorum çok yüksek dedi. Sizin prolaktin değerleriniz kaç acaba? bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

Hamilelik döneminde prolaktin (süt hormonu)yüksek çıkar neden doktorun prolaktınıne baktı onu anlayamadım daha once bununla ilgili bir şikayetin varmıydı?
Ayrıca prolaktin hormonunun normal zamanda (hamilelik dısında)yüksek çıkmasının nedenleri vardır strese dayalı bir hormondur göğüsten ucunu sıktıgında süt gelir adet kanamaların düzensiz olur bu gibi şikayetleri vardır diğer bir sebebi ise hipofiz bezi denilen hormonlarımızın ana merkezi olan yerde ufak adenom olusmasıdır bunun ıcın doktor hemen mr (kafa filmi )ister prolaktini yüksek cıkan kadınların hamile kalması cok kolay değildir.hamile kalmak istiyorsa ilk önce prolaktin hormonunu ılaç tedavisi ile normal seviyelere indirmesi gerekir
Neticede prolaktin hormonu hamile kadınlarda yüksek cıkar ..hamile olmasaydın ozaman tedirgin olabilirdin şimdi kafayı takmana gerek yok bence

arkadaşlar doktor kontrolumuzde plesantanın rahıme yakın oldugunu gördü doktor amcamız kötü bişey söylemedi bıraz daha kapatırsa normal dogum yapamazsın dedi fakat ınternetten araştırdıgım kadarıyla erken doguma veya gelişim geriliğine neden oluormuş önde gelen plesanta oysaki biz daha çok küçüğüz:KK43:((çok endişelendım açıkçası daha önce böyle bı durumla karşılaşan varmı aramızda..

Canim ben de swni gormeyi bekliyodum. Cok cok sevindim her seyin iyi olmasina Allah bize de nasip etsin insallah. Nasil bi duyguydu anlatsana:) digerlerinden frklidir heralde. Bu arada bilgi de almak istiyorum senden ne kadar surfu, kaca yaptirfin gibi. Ben de gidince doktoruma sorucam uaptiriim mi diye.

İlk önce Kendi doktorum baktı zaten o da görebiliyordu kemiklerini falan önce o bir güzel inceledi. parmaklarını saydık. kalbini dinledik.
Çok büyümüş geçen aydan beri şaşırdım açıkçası :KK9:
Sonra başka bir uzmana yönlendirdi doktorum bana göre bir sıkıntı yok ama ayrıntılı olarakta bi incelensin dedi.
ordan gittik diğer uzmanın yanına. orda da heryerine baktık. tek tek organlarını inceledik.
o doktorda bi sıkıntı yok dedi. aldığımız sonucu kendi doktorumuza gösterdik. Bebeğin gelişimi suyu herşeyi normalmiş bir sıkıntısı yokmuş :)
Ayrıntılı için ayrıca 60 tl ödedim canım ben.
Darısı seninde başına inşallah canım.

bugün doktor teyzemize gittik... ayrıntılı ultrasonumuz yarım kalmıştı, çünkü nazlı kızım bize hep totosunu döndüğünden doktor teyzesi kalbinin 4 odacığını detaylı inceleyememişti... bugun saat 14,30 randevumuza gittik... yarım saat uğraştı doktorumuz, tabi bizimki yine dönmüş sırtını zıplıyo :nazar: neyse dedi biraz su iç dolaş tekrar bakalım... bu arada babamızın da diğer eve gitmesi gerekiyodu ustalar gelmiş... neyse yemek yedik su içtik yürüyüş yapıyoruz hastane koridorunda... sonra tekrar girdik ultrasona bizimki yine dönmüş totoyu... tabi ben strese girdim, sinirlendim, gerildim, korku da kapladı ister istemez... sonra tekrar çıktık... bi elimde su şişesi bi elim karnımda turluyoruz koridorda... kızıma anlatıyorum, sen diyorum kendini güzelce göster, sağlıklı sıhhatli ol, burdan çıkıp sana ciciler alıcaz söz veriyorum diye konuşup durdum 45 dakika boyunca... sonra tekrar girdik ultrasona... aman yarabbi bizimki pozisyon veriyo... doktor teyzesi kalbini güzelce inceledi Allah'ıma şükürler olsun ki bi sorun yok... hastaneden çıktık civilin mağazası vardı hemen alt sokakta... hemen girdik tabi, sözümüzü tutmak için... bi cici elbise... iki tane bebe ayakkabısı... ayaklı pijama... çıtçıtlı kolsun bady... külotlu çorap... iki tane kısa çorap... emzik tutacağı... bi tane uzun kollu çıtçıtlı bady... aldık çıktık... sonra atladık minibüse halama gittik... sonra da babamız gelip bizi aldı... şimdi yeni evimize gelebildik çok şükür...

Nazlı kızçemiz saklamış yine kendini :KK1::KK1:
cicişleri duyunca kırmamış tabi anneyi :KK16:
Güzel haberlerini de almışsın gözünaydın canım.
şeker yüklemesiyle ilgili bişey dedimi doktorun? bana bişey demedi de eve gelince aklıma geldi :44:

Arkadaşlar benim cinsiyet sonunda belli oldu oğluşum geliyooo :KK70: sağlıklı 450 gr olmuş :KK70: bugün babasıyla bebek odalarına baktık beyendik alıcaz heralde :) ÇAPA | Belis bunu beyendik :KK70:

Harikaaaa bayıldııımm.:KK16:
hayalimdeki oda işte.
Şimdilik oda takımı alamıycam ama ilerde alırsam böyle birşey düşünürüm işte çook güzelmişş.
güzel günlerde kullansın oğluşun inşallah canım

Nazlı kızçemiz saklamış yine kendini :KK1::KK1:
cicişleri duyunca kırmamış tabi anneyi :KK16:
Güzel haberlerini de almışsın gözünaydın canım.
şeker yüklemesiyle ilgili bişey dedimi doktorun? bana bişey demedi de eve gelince aklıma geldi :44:

geçen gittiğimde 1 ay sonrasına randevu almıştım.... tok gitmemi söyledi... kısmet olursa 14-15 mart gibi randevum..

geçen gittiğimde 1 ay sonrasına randevu almıştım.... tok gitmemi söyledi... kısmet olursa 14-15 mart gibi randevum..
senle aramızda 10 gün var. aslında sat a göre 19 temmuz tahmini doğum tarihi ama usg de hep daha önce çıkıyor. acaba bir dahaki kontrolden sonra mı şeker yüklemesi yapılır ki? aklıma takıldı arayıp sormakta istemiyorum pek. :44::44:
Bir de bana doktor bugün sol tarafına yatmaya çalış daha iyi olur dedi. sana dediler mi öyle bişey ?

senle aramızda 10 gün var. aslında sat a göre 19 temmuz tahmini doğum tarihi ama usg de hep daha önce çıkıyor. acaba bir dahaki kontrolden sonra mı şeker yüklemesi yapılır ki? aklıma takıldı arayıp sormakta istemiyorum pek. :44::44:
Bir de bana doktor bugün sol tarafına yatmaya çalış daha iyi olur dedi. sana dediler mi öyle bişey ?

bana ablam söylemişti geçen ay... soluna yat artık diye... bende doktoruma sordum... o da şimdi gerek yok ama 2-3 hafta sonra soluna yatsan iyi olur dedi... bebeğin gelişimi daha kolay oluyormuş nedense... bende mümkün olduğunca soluma yatmaya çalışıyorum...

peki 1-1,5 ay içinde doktorun tekrar çağırdımı?... eğer çağırdıysa o zaman da şeker yüklemesi yapılabilir... bunun için önceden maddi yada manevi bi hazırlığa gerek yok çünkü... kan vermek kadar basit bişey şeker yükleme testi...

slm canlarım

ay bu da var

Avantgarde Hamile & Emzirme Yast Hamile, Emzirme ve Bebek Yastklar - E-hamile.com

Canim ben hapy dreams modelini aldim.ilk zamanlar biras yadirgadim ama simdi yastigimla gayet huzurlu ve mutluyum

bana ablam söylemişti geçen ay... soluna yat artık diye... bende doktoruma sordum... o da şimdi gerek yok ama 2-3 hafta sonra soluna yatsan iyi olur dedi... bebeğin gelişimi daha kolay oluyormuş nedense... bende mümkün olduğunca soluma yatmaya çalışıyorum...

peki 1-1,5 ay içinde doktorun tekrar çağırdımı?... eğer çağırdıysa o zaman da şeker yüklemesi yapılabilir... bunun için önceden maddi yada manevi bi hazırlığa gerek yok çünkü... kan vermek kadar basit bişey şeker yükleme testi...

Herhangi bir aksilik olmazsa bir dahaki kontrole 1 ay sonra gelebilirsin dedi bugün doktor. başkada bişey demedi. bakalım şimdi bu kontrol için gün sayıcaz. gidince görücez artık. bişey yapılcaksa ogün söyler heralde :KK1:

Herhangi bir aksilik olmazsa bir dahaki kontrole 1 ay sonra gelebilirsin dedi bugün doktor. başkada bişey demedi. bakalım şimdi bu kontrol için gün sayıcaz. gidince görücez artık. bişey yapılcaksa ogün söyler heralde :KK1:

o zaman 1 ay sonra gittiğinde kesin yapar... çünkü aç veya tok farketmiyor ama benim doktorum tok olmasını tercih ediyoruz dedi... şekerli su içiliyomuş zaten sadece...

yani şöyle ki; önce kan alınıyomuş... sonra o şekerli su... aradan 2 saat geçtikten sonra tekrar kan veriliyomuş...

o zaman 1 ay sonra gittiğinde kesin yapar... çünkü aç veya tok farketmiyor ama benim doktorum tok olmasını tercih ediyoruz dedi... şekerli su içiliyomuş zaten sadece...

yani şöyle ki; önce kan alınıyomuş... sonra o şekerli su... aradan 2 saat geçtikten sonra tekrar kan veriliyomuş...

ya benim arkadaşım aç gitmişti de ondan takıldım ben.
bir sıkıntısı yokmuş öyleyse. bir dahaki kontrolde yapılır büyük ihtimalle

ya benim arkadaşım aç gitmişti de ondan takıldım ben.
bir sıkıntısı yokmuş öyleyse. bir dahaki kontrolde yapılır büyük ihtimalle

evet hiçbi farkı yok aç ve tok amaaaa;
itiraf ediyorum tok olmasının avantajını...
bildiğin şekerli su içiyosun... şerbet gibi... bunu boş mideye içersen cortt... anında çıkarırsın (en azından ben çıkarırım) ama tok karnına olunca biraz daha iyi gibi... he unutmadan ardından su içmek de yassaahhh...

bu arada yattım ben iyi geceler... :KK55:

Son düzenleme:
X