2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar iyi akşamlar çok özledim sizi günüm çok yoğum geçiyor bide şimdi feci grip olmuşum çok kötüyüm. sizler nasılsınız? Kızlar ayrıntılı ultrason ile soru sormuştum bebeğin gözüne falan denk gelirse zarar verebiliyormuş diye bişey duydum doktoruna bunu soran oldu mu?
İkinci sorum; attardan yağ karışımı almıştım çatlaklar için pek faydası olmadı sanırım lierac mı yoksa bepanthol mu alsam bilemedim kullanan arkadaşlar yardımcı olur musunuz? hangisi daha rahat emiliyor? çalıştığım için emilimi de önemli şöyle hemen emecek bir krem iyi olurdu.
Son ve üçüncü sorum da işe arabayla gidiyorum günde yaklaşık 1 saat araba kullanmak zorunda kalıyorum yollar da çok kötü. karnım çok sarsılıyor arabadan indikten sonra kasıklarım çok ağrıyor, şu karın destekleri var ya onlardan kullanan var mı faydası olur mu acaba?

Hamile Karn Destekleyici Kaln Bant Giyim - Destekleyici Karn Band - E-hamile.com

iyi akşamlar anneler !

biz kızımla çok yoğun bi gün geçirdik, belki bygün hissederim diyordum ama hala kıpırtı yok :)

siz çok mu üşüyorsunuz? ben önceden inanılmaz innanılmaz üşüyen bi insandım, şimdi de aksine zerre kadar üşümüyorum. öğretmenim, elbise fln giyince iki kat çorap giyerdm şimdi bir tane giyiyorum, geceleri kısa kollu pijamalarla yatıyorum, üstümü de doğru düzgün örtemiyorum, anormal miyim neyim :KK1: ne güzelmiş üşümemek :KK8:

Sana da iyi aksamlar canim.ben surekli yangin ayse modundaydim simdi daha cok yaniyorum canim.kansizlik olanlar usuyor genelde.ben de butun yorgani bacaklarimin ortasina koyuyom rahat edeyim diye ortmuyom o yuzden ustumu.esim de ortemiyor tabi.:KK9::KK9::KK9:yazik garibim e

Arkadaşlarım birde sigara kullanan varmı aranızda?Ben doktorumla görüştüm,günde maksimum 5 taneye kadar içebilirsin dedi.
Eşimin işleri sebebiyle çok zorlu bir süreçten geçtik,bu yüzden malesef bendeki stres hat safhada.
İçmeyenler yada bırakanlar çok ağır yazmasın lütfen,sadece içen varmı merak ettiğim için sormak istedim..

bende sigarayı azaltabilenlerdenim maalesef vicdanım çok rahtsız ama dayanamıyorum :KK43:

Tatlim benim üzülme sakin sikma canini tabiki seninle hissetsin duyguyu yasasin istiyorsun ama öyle gözükse olsa bile bizim gibi asla olamazlar.. Gecen bi abla demisti onun esi de ayniymis erkekler bebekler dogup kucagina alip ilk aglama seslerini duyana kadar o duyguyu hissedemezler dedi dün de kv konusuyosuk oda aynisini dedi sen ne kadar sevinsen de anne gibi olamazsin annelik farkli dedi hele bi dogsun bi aglasin anca ozaman gercek duyguyu anlarsin dedi.benim esim ilgili seviyor konusuyor oglumuzla ama biliyorum elbet benim gibi olamaz.sende üzülme lütfen

Canim bende sendenim ne yazikki cok utaniyorum hatta bunu söylerken :-( dr uma söylemistim aniden birakma dedi azaltabildugin kadar azalt dedi sonra yapabilirsen kes dedi bende azalttim iste..

Demir hapindan oldugunu sanmiyorum bende de sürekli var yanma eksime bi kac gün icememistim bitmisti o arada oldu.ama tabi bünyeden bünyeyede degisiyor elbet.

Canım benim kıyamam tek bu durumda olan sen değilsin merak etme bende de durumlar aynı hem kv konusunda hem de evcil öküs koca konusunda aynı kaderi paylaşıyoruz. Ama nasıl aşıcaz nasıl görmezden gelicez bilmiyorum. Pazar günü sırf özenicek mi diye avm ye götürdüm bebek mağazasına girmesiyle çıkması bi oldu söz konusu teknoloji olunca başından alamıyorum adamı off offff biz mi çok alınganız ki?

acaba eşin utanıyormu cnm bazı erkeklerde olur böyle şeyler mesala eşine marketten orkid alamamak gibi :KK19:

Kızlar size bişi sorucam kaçıncı haftada aşı olunuyor sağlık ocağına kayıt için gittimde ebe demişti 5 aylıkken aşın var ben seni ararım diye aramadı daha doktora gitmemede çok var daha arasammı ben acaba ebeyi bilemedim herkes yavaş yavaş aşısını olmaya başlamış:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

20.hafatada aranmanız lazım ama bizim paçoz sağlık ocağının paçoz hemşiresi aramadı ben aradım şey yarın gelin o zaman kem küm bu saba oldum birazcık acıdı ama şuan gayet iyim

benim göbeğim kocaman oldu,önden önden gidiyo, hamile kıyafetleri giymeye başlayalı çok oldu, özellikle bol hamile pantolonları çok rahat,tavsiye ederim canım :KK34:

ben de 20. hafta içindetim, utanarak sözylüyorumki 7 kilo kadar aldım :KK14: ben de yediklerime dikkat ediyorum, abur cubur yeiyorum falan ama kilo aldı başını gidiyor, inşallah doğumda sıkıntı çıkarmaz :KK53:[/QUOTE

ben bugün itibariyle 11 kilo aldım:))

merhaba kızlar.bizim de kontrolümüz cuma günü doktor değiştiriyorum bakalım inşallah bu doktorla devam ederim.önceki doktorum bir dahaki gelişinde ayrıntılı ultrason yapıcaz demişti,bakalım bu doktor da yapacak mı

iyi akşamlar anneler !

biz kızımla çok yoğun bi gün geçirdik, belki bygün hissederim diyordum ama hala kıpırtı yok :)

siz çok mu üşüyorsunuz? ben önceden inanılmaz innanılmaz üşüyen bi insandım, şimdi de aksine zerre kadar üşümüyorum. öğretmenim, elbise fln giyince iki kat çorap giyerdm şimdi bir tane giyiyorum, geceleri kısa kollu pijamalarla yatıyorum, üstümü de doğru düzgün örtemiyorum, anormal miyim neyim :KK1: ne güzelmiş üşümemek :KK8:

kızlar çok kilo alan arkdaşlarım sonra zorlanmıcakmısınız verirken :KK5:

ilahi merln çok güldürdün beni :KK1: demek ki henüz demir seviyem çok düşmedi, bu iyi bişey :nazar:

kızlar iyi akşamlar çok özledim sizi günüm çok yoğum geçiyor bide şimdi feci grip olmuşum çok kötüyüm. sizler nasılsınız? Kızlar ayrıntılı ultrason ile soru sormuştum bebeğin gözüne falan denk gelirse zarar verebiliyormuş diye bişey duydum doktoruna bunu soran oldu mu?
İkinci sorum; attardan yağ karışımı almıştım çatlaklar için pek faydası olmadı sanırım lierac mı yoksa bepanthol mu alsam bilemedim kullanan arkadaşlar yardımcı olur musunuz? hangisi daha rahat emiliyor? çalıştığım için emilimi de önemli şöyle hemen emecek bir krem iyi olurdu.
Son ve üçüncü sorum da işe arabayla gidiyorum günde yaklaşık 1 saat araba kullanmak zorunda kalıyorum yollar da çok kötü. karnım çok sarsılıyor arabadan indikten sonra kasıklarım çok ağrıyor, şu karın destekleri var ya onlardan kullanan var mı faydası olur mu acaba?

Hamile Karn Destekleyici Kaln Bant Giyim - Destekleyici Karn Band - E-hamile.com

cnm ben palmers kakao yağı kullanıyorum hemen emiliyor 12 saatte bir sürüyorum ve hala nemli oluyor tavsiye ederim çatlak oluşmamasında en faydalı şey bol su içmekmiş ve genetikmiş
kremin öözellikleri;
Çatlak losyonu Hamilelik, hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda tüm vücut losyonu olarak önerilir.
Çatlak losyonu 100% saf kakao yağı, E vitamini, Aloe, Shea yağı, Soya çekirdeği yağı, Kolajen ve elastin içerir.
Çatlak losyonu Paraben, Proplyene Glycol, Mineral yağ içermez.
Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiştir.
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.(benim için önemli bir sebep)

su kemerden benden almayı düşünüyorum şimdiden zorlanmaya başladım gece yatarkende kullanmak için hamile yastığı alıcam

Son düzenleme:
ben henüz 2,5 kilo aldım ama sonum ne olur bilmiyorum. veririz yahu daha genciz, spor yaparız hem emzirince de veriliyormuş kafama çok takmamaya çalışıyorum. inşallah 20 kilo falan almam, o zaman biraz zor olur :KK37:

cnm ben palmers kakao yağı kullanıyorum hemen emiliyor 12 saatte bir sürüyorum ve hala nemli oluyor tavsiye ederim çatlak oluşmamasında en faydalı şey bol su içmekmiş ve genetikmiş
kremin öözellikleri;
Çatlak losyonu Hamilelik, hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda tüm vücut losyonu olarak önerilir.
Çatlak losyonu 100% saf kakao yağı, E vitamini, Aloe, Shea yağı, Soya çekirdeği yağı, Kolajen ve elastin içerir.
Çatlak losyonu Paraben, Proplyene Glycol, Mineral yağ içermez.
Klinik ve dermatolojik olarak test edilmiştir.
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.(benim için önemli bir sebep)

su kemerden benden almayı düşünüyorum şimdiden zorlanmaya başladım gece yatarkende kullanmak için hamile yastığı alıcam

canım kremin fiyatı nedir? hamile yastığı almayı düşündüm de bacak arasına konulacak yeri çok ince geldi bana ya baktığın bir marka var mı?

konu buraya taşınmış yeni görüyorum ya ne zamandır girmiyordum
kazenin yazısını okudum en son:))

benimde oğlum olcak listeden silinmişim gerci ama olsun:))

Adı inşallah Yağız olcak :))

:KK16:

iyi akşamlar anneler !

bende sendenim. normalde çok üşürdüm hamile olduğumdan beri çok nadir üşüdüğüm daha çok yanıyorum ve bende diyorum ne güzelmiş üşümemek:KK52::KK52:
hatta bi kaç ay önce de ateş basıodu bırak üşümeyi:KK6:

yok tatlım ya ben erkan beye randevu alabilseydim yaptıracaktım oda kabul etmedi ne zaman ranv alabilirse o zaman gelsin dedi e o zamanada zaten testin zamanı geçiyor şu anki doktorum gökham beyde amniosentez istemediğimi söyleyince testi yapalım demedi ama ayrıntılı ultrason istedi ve yine semihe gönderdi bende ona gitmek istemiyorum ama şu durumda çaresizim maddi açıdan battım dr lara 250 300 vermekten çocuğumun mutluluğunu bile yaşatmadılar acaba kazım bey ayrıntılı bakıyormuydu diye düşündüm ama ne bileyim bu saatten sonra doktordeğişsem olmuyor onunda beni sürekli böyle külfetli işlere yönlendirmeside sıktı çok kararsızım kafam karıştı anlıyacağın ben şimdi 16+2 oldum 4 testin zamanı ne zaman acaba

Gökhan beye yinede söyleyebilirsin 4'lü istiyorum diye...16-18 haftalar arası diye biliyorum 4'lü...Ayrıntılıyada 19_20. haftalarda bakılıyor...Kazım bey ayrıntılı bakıyor ama bir sorun falan görürse başka dr.a yoluuyormuş diye duydum...Yani Semih ve diğeri gene unuttum ismini :)) en iyisi İzmitte...

ben bugün doktordan geldim yaf ama unuttum yazmayı:) erkek olduğu kesinleşti ya zaten doktor o zamanda kesin gibi demiştide ben erken olduğunu düşünmüştüm içimden:) çok şükür herşey yolunda. bebişim elleriyle yüzünü kapadı göstermedi o güsel yüzünü bize. resmini çekti doktor ama eller kapalı sanki rahatsız etmeyin beni der gibi:) maşallah ona. 2li test ii dedi. ben 3 ve 4 lü teste gerek duymuorum dedi bende hah çok yaşa bencede gerek yok dedim:):)öle işte .

Yerim onun elini yüzünüüü...Erkek olduğu kesinleşti he ufak ufak alışveriş başlasın o zmnnn :)..Kesin deyince rahatlıyor insan...Ben hala acaba kız mı diyorum :))) Halbuki geçen sefer banada erkek demişti ama bu sefer açmadı bacakları işte ...3 ve 4 lü istememesi ne güzelll..Rahatlatmıştır seni...Bende gene başladı stres perşembe arayıp öğrenneceğim sonucunu inşallah herşey normal çıkar....

Yerim onun elini yüzünüüü...Erkek olduğu kesinleşti he ufak ufak alışveriş başlasın o zmnnn :)..Kesin deyince rahatlıyor insan...Ben hala acaba kız mı diyorum :))) Halbuki geçen sefer banada erkek demişti ama bu sefer açmadı bacakları işte ...3 ve 4 lü istememesi ne güzelll..Rahatlatmıştır seni...Bende gene başladı stres perşembe arayıp öğrenneceğim sonucunu inşallah herşey normal çıkar....

alışveriş çoktan yapıcas da yapamıyorus nedense, bi eminönüne gidelimde deyip bırakıos:) öbür seferde yüzde 99 erkek demişti aslında:) 3 lü 4 lü de bi yokladı beni istesem yaptırcaktı ama ben zaten pek istemiodum ii oldu:) girmeden de çikolata yedim aslında hareketli gibiydi ama ultrasonda pek hareket etmedi sıpam:)canı saolsun.
normal çıkar herşey ya sakın stres yapma hiçbişeyii canım:) bolca pozitif düşünce ve dua.

aşımızı olduk geldik ama öyle söylendiği gibi ağrı yok acımıyor şu an kızlar olmayanlar korkmasınlar yani tabi akşama ağrırsa bilemem :)

3'lü yaptırmadın mı ben 2'li ve 3'lü yaptırınca dörtlü yaptırmadım. herkes 2'li daha önemli diyor. birde bu bi test sonuçta üzülme bence takma kafana

bence belirti diye bişey yok ya ben 3 ay yemek yemedim eksiden başka bişey yemiyorum ve karnım hiç sivri değil erkek dedi 2 doktorda. ama komşumunda oğlu olacak oda tatlı yedi bulantısı hiç olmadı belirtiler pek işe yaramıyor :)

bende 4 kilo aldım. bugün hemşire aşı yaparken normal dedi ama daha doktoruma demedim asıl onun tepiskini çok merak ediyorum.

ya sen ona bakma ya ben artık onu ciddiye almıyorum doktorun dediği şekilde gidiyorum hafta konusunda sonuçta sanal alet yanılabiliyor :)

banada kayıt olduğumda 20 haftalıkta geleceksin ararız dediler 2 haftadır aramadılar bende gidip kavga edeyim dedim :) şaka bi yana benim kaydıma bakan hemşire izine çıkmış diğeride unutmuş çok tatlı ve ilgiliydi bende olsun ya dedim sorun değil geç mi kaldım dedim yok dedi 7 aylık olana kadar yaptırtman gerek dedi. korkmuştum bende 2 hafta geçti diye ama korkmaya gerek yokmuş.

Arkadaşlar ben ikametgahımı değiştirdiğim için sağlık ocağına hiç gitmedim,özel doktora gidiyorum.(Özel sağlık sigortam olduğu için)
Sağlık ocağına gitmek zorunlumu?İki hafta sonra doktorumla randevum var,bu aşıyı oda söyler büyük ihtimal ama en geç hangi hafta yaptırmalıymışız birde bu aşıda zorunlumu?

20. hafta dolduktan sonra gel dediler bana aşı için, bebeğin hareketlerini bekliolarmış yani hemşirenin dediğine göre

alışveriş çoktan yapıcas da yapamıyorus nedense, bi eminönüne gidelimde deyip bırakıos:) öbür seferde yüzde 99 erkek demişti aslında:) 3 lü 4 lü de bi yokladı beni istesem yaptırcaktı ama ben zaten pek istemiodum ii oldu:) girmeden de çikolata yedim aslında hareketli gibiydi ama ultrasonda pek hareket etmedi sıpam:)canı saolsun.
normal çıkar herşey ya sakın stres yapma hiçbişeyii canım:) bolca pozitif düşünce ve dua.

Offf İstanbul şimdilik bana hayal görünüyor....4 aydır yatıyorum ya dr.dan sonra 5 saat dolaştık ve et kesmiş her yerimiiii...Kiiii ben yerimde duramayan bir o kadar da hareketli bir insandım..Bana yapılırmı bu deyip ısıracağım onu hele sağlıklı sıhhatli bir doğsundaaa :)) Biz de İzmitten kazık yeriz artık sen hem değişik hemde ucuza neler alırsın şimdi...:21::21::21:

Kraft Dondy Beşik & Mama Sandalyesi Pembe - e-bebek.com
ya kızlar ben çok kararsızım şu beşik konusunda. evim çok dar eğer beşik alırsam odamdan şifonyerimi ve komodinlerimi yan odaya çıkarıcam.tüm düzenim bozulcak e yatıya annemlere oda kalmıcak. ama şu sallanan beşik var ya o 5-6 aylık olana kadar idare eder sonrada yan odaya istediğim ebatta büyüyen beşiğini alırım diyorum. zaten dönmeye ve oturmaya başlayıınca mama sandalyesi olarak kullanıyosun. park yatak istemiyorum baktım hiç içime sinmedi. eşimde o sallanan şey küçük değilmi içinde iki büklüm olmazmı diyor bilemedim yaa. benim durumumda çok karışık anacım yaa :KK31:

Gökhan beye yinede söyleyebilirsin 4'lü istiyorum diye...16-18 haftalar arası diye biliyorum 4'lü...Ayrıntılıyada 19_20. haftalarda bakılıyor...Kazım bey ayrıntılı bakıyor ama bir sorun falan görürse başka dr.a yoluuyormuş diye duydum...Yani Semih ve diğeri gene unuttum ismini :)) en iyisi İzmitte...
geçti artık benden galiba zaten inan çok sıkıldım bu testlerden son artık şu ultrasonuda çektiricem ona görede doktorda karar vericem dahada test derse bende para kalmadı dicem dr bide sanırım herkezde ya semihe yada eraya gönderiyor allah büyük inşallah bebeğimde hiçbir sorun çıkmayacak allah büyük hepimizin bebişlerini korusun rabbim

canım boşver hiç stres yapma ikizizin dediği gibi allah dua et inşallah birşey çıkmaz siz yine şanslısınız hiç sorununuz çıkmadı şimdiye kadar çok şükür ben ne yapayım
bebişin için alacaklarını hazırlığını düşün mutlu ol bence:)

Offf İstanbul şimdilik bana hayal görünüyor....4 aydır yatıyorum ya dr.dan sonra 5 saat dolaştık ve et kesmiş her yerimiiii...Kiiii ben yerimde duramayan bir o kadar da hareketli bir insandım..Bana yapılırmı bu deyip ısıracağım onu hele sağlıklı sıhhatli bir doğsundaaa :)) Biz de İzmitten kazık yeriz artık sen hem değişik hemde ucuza neler alırsın şimdi...:21::21::21:

ben izmitten arasıra alıyorum birşeyler bende düşündüm bir ara mahmutpaşaya gitmeyi ama önce izmitte iyice gizip bakıcam mahmutpaşadada burdakilerin aynısı var belki biraz daha çeşit olabilir ama oda gittiğine değermi bilmem yol parasınıda hesaba koyarsan nerdeyse burada ki gibi olacak diye düşünüyorum ama yinede belli olmaz beni şu beşik olayı zorluyor nasıl birşey alayım karar veremedim sen nasıl bişey alıcan yada alıcan mı karar verdin mi

iyi akşamlar herkesee :KK9: iki gündür giremedim. geçmişi okuycam şimdi, ben okurken bi konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
dün eşimle bi avmye gittik, orda e-bebek.com un mağazası vardı, çok istedim herşeyi didikleyip bakmayı, ama eşim hiçbirşeye bakmak istemiyor, genel olarak evi nasıl yapıcaz diyorum neyi nereye koycaz diyorum bakarız diyor. biraz tepkisiz. mağazada ilgisizdi ne bileyim? mesela artık elimi karnıma koyunca bazen hissedebiliyorum o hiç merak etmiyor sanki, eli karnımda gözü televizyonda, hissedemiyorum ben işte diyor? aranızda eşi böyle olan varmı? ya ilgisizde demek istemiyorum zoruma gidiyor aslında ama off? normalmi bari bilemiyorumki

Seni çok ii anlıyorum.benim ilk hamileliğimde eşim bir kere bile benimle doktora gelmedi gelmediği gibi doktor ne dedi bebek nasıl diye sormazdı bile hiç karnıma dokunmadı ben bak hareket ediyo dedimde yalancıktan hııı yapardı hiç beraber alış veriş bile yapmadık hep kayınvalidemle beraber giderdik doktora alışverişe.İkinciye hamile kaldım yine aynı adamın kılı kıpırdamıyordu ben doktorda gelince hevesli hevesli anlatırdım işte şöyle işte böyle diye yalancıktan gülümserdi sinir olurdum doktora gittiğimde bakardım herkes kocasıyla gelmiş benim yanımda k.validem çok üzülürdüm.İşin tuhaf tarafıda eşim bana acayip düşkündür beni çok sevdiğini söylerken gözleri dolar 14 yıllık evliyiz beni sevdiğini söylemeden uyumaz tel.kapamaz.Ama gel gör bu adam iki hamileliğimde bi acayipti haa benimle ilgilenirdi aramız çok iyiydi ama bebeğe karşı hiç heyecan hissetmiyordu (bebek falanda istemiyo değildi planlıydı)Bu benim içimde hep yaraydı.Aradan yıllar geçti ve ben üçüncüye hamileyim.Vee o adam gitti yerine başkası geldi sanki sürekli canın bişey istiyomu diye sorup duruyo sürekli sevdiğim şeyleri alıyoo iş yapmama kızıyo yemek bile yaptırmıyo bigün yaparsam bigün dışarda yiyoruz sen bu kıyafetlerle rahat edemiyosun diye netten hamile kıyafetleri sipariş ediyo günde yüz kere mesaj gönderip hangi isim güzel diyoo (diğerlerinde aylarca kendim isim bulmaya çalışmıştım ne desem hee çok güzel diyodu gıcık)ve işleri çok yoğun olmasına rağmen ben giderim gelme desemde her randevuya oda geliyor ekranın içine düşüyor .Yani Cnm emin ol o senide bebeğinide çok seviyordur Ama herkes aynı olmuyor bazısıda benimki gibi üçüncüde olgunlaşıyor.Sanada diğer hamişlerede mutlu huzurlu güzel bir hamilelik diliyorum sağlıkla sıhatle kucağımıza alalım evlatlarımızı en önemlisi bu ...

X