2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
balık yıyemıyr dıyerlerını yıyorm ilk gebelıgımde fazla yemek yemedıgm icin oglum zayıf baya alakası varmıydı bılmıyorm ama bu gebelıymde yemek yeme kararı aldım...

Yemekle cok baglantili deil yaa tabiki vitamin minarel kalsiyum almaliyiz bol bol ama ilk aylarda zorlama kendini sut ic bol bol cunku bebis senden aliyozaten kemiginden calsiyumu kullaniyo sen kendin icin yiyip icersen ilerisi icin hani vucudun dinc kalir kansizlik kemik erimesi cok oluyo bayanlarda?ben kizimda neler yedim ictim vitaminler kullandim uc kilo dogdu dr dedi kimi anne 4500doguruyo bu hani tarla verimli deilse ne kadar iyi bakarsan bak hasat ayni olur hesabi.yapisal dedi bana.ama kullanip yediklerin sana arti olur dedi.

Son düzenleme:
slm annişler ve kuzucuklar :KK16:

biz bugün kuzucukumuzu görmeye gittik babişi de gördü kuzumuz göbüşten 10 +2 çıktı maşallah boyumuzda 33.49 çıktı kalbini de duyduk babişine ve doctor teyzesine elde salladı

doctor teyzesi boyu ve haftası önemli kalbide atıyo dedi uğultu gibi ama ay ben orda değilim sanki çıkıyoruz anlamadım ben diyorum görüyorum ama aman bende istiyorum eve bi ult aleti

16 sı tıpta 17si bu teyzemizde 2li testimiz yapılacak tıp 30 bu 80 istedi bakalım kısmet ama teyzeyi sevdik biz sormadan açıklıyo hem babmızın görmesi için iyi olacak deniz ilişki yasak 3ay ben yasaklıyorum diyor bide ilaç kullanıyosun kesin yasak dedi kilomuz var heray 1 son 3ay 1buçuk kiloya izin Verdi şuan almadık verdik ama bakalım son aylar gümlemezsek :KK9:

sonrada babiş bizi buzdevri 4 e götürdü ilk çizgi filmini izledi kuzum 3boyutlu aman korku filmi izlenmez bunda dedim evede istiyo babiş ama şuara doğalgazla uğraşcak bende izinde yaptır beni uğraştırma ustalarla diyorum bakalım

Hayırlı olsun canım gunümüz aynı bende haftaya cuma
Cinsiyetine baktiricam çok heyecanlıyım ins kendini gösterir bebis
önce sağlıklı olmasını hayırlı olmasını sonrada bir oğlus olmasını diliyorum
Çünkü bir prenses var evde:)

Biz kayınvalidelere geldik kızımda organik yasıyoruz bu aralar
Dün domates salatalık tarlasına gittik salatalıklar olmuş bir sürü salatalığımız olmuş
Kızımın favori meyvesi Dalı'ndan kiraz toplamakta ayrı güzel tabi ben yerden eğilmiş dallardan
Alıyorum doğal tereyag ve cokelek yapımınızda gormuş oldum ben koy hayatını seviyorum baya
Kore'ye donesin hiç yok :KK43: bide kocisi özlemek olmasa

ay prensese bi prens inşallah canım ya bizim yerimizede ye taze taze ya bizim ne anane ne babanne hepsi şehirde benim bebişim nereye gidecek diyorum komşular sağolsun çağırıyor ama kendi evin gibi olurmu ay bende istiyorum enazından bahçesi olsun kendime kadar yetiştireyim Sabah Sabah onlarla bi salata ne şahane olur balkonda yanıyor burda yetişmiyor
eşimede diyorum ya yazlık bişyer ya bahçeli ev enazından çocuklarımız ilerde gelmek istesin evimize diyorum

canımmmkefiri nası mayalıyosun hemen anlat hemmeenn :KK70: bende yapayım yaa alınışla evde yapılmıs farklı

olur tabıı ben hcı cımedım hayatımda keefir biliomsuun :KK70: ama çok acaip faydalı bişimiş

ayranıda sütüde yogrduda severım tam bi kalsiyum aşığıyım :KK70: bi kefirim eksık senın anlıcan

bir de ayy ben de pekmezi yogurtla yemeye bayılırım kız herkes yemez öle yöre yöre diye bılıom sen nerelıydın kı

bizim köylerde üzüm dut pancar elma armut pekmezi yapılrı envaai çeşitt yani :) annem şimdi köye gidicek

organık organık odun atesınde pişirilme öle marketten alam filan diil nası faydalı nası güzel ımh ımh ımhhh :)

ben cok üşürüm ısınamam hıcc kısın sabah bı kasık yerım evden cıkmadan ohh sıcacık akşama kadarr :)

Ben antepliyim canım :) pekmez bizim oralarda da çok yapılır ama herkes zor yiyo Ben birazda köylüyüm:) Derler ya hani bi başımız köylü ondanım işte:) Annem pekmezi küçükken yemediğimizde yogurtla verirdi öyle alıştık.Şimdi zorlanınca yogurtla yiyorum bende.

Gelelim kefire.... şiddetle tavsiye ederim cnm faydasını duymuşsun zaten böyle bi mucize olamaz Gençlik İkrisi bide yaşlanmıosun yani:)) Say say bitmez faydalarını zaten çok bulunmuyordu mayası.Daha yeni yeni marketlerde son 1 yıldır filan var.Ben şimdi izmitte oturuorum ama geçen yıl taşındığımda antepten getirmiştim kefiri mayasını yani hala yapıyorum kendime.İstersen sana kefir göndertebilirim antepten adresine.Kendin evde yaparsın yaptıkça çoğalır zamanla canlı gibi yani sende başkalarına verirsin hayrına :) İyi bakmazsan ölüolar cidden...İlginç gelebilir ama öyle canım.Karnabahar taneleri gibi zaten netten bakarsan görürsün.Normalde bunun sitesi bile var artık ama orda parayla satıolar.Gerçekten mucize.. Biraz uzatmışım ama söz konusu kefir olunca tutamam:) Neyse canım sen düşünrsen konuşalım mail filan atarsın bana ordan adresine gönderirz.Gönderen kişi benim antepteki çalıştığım firmanın Mali Müşarivi benim ustam yani...Sadece kargosunu öder alırsın.Nasıl mayalanacağını filanda o zaman konuşurz alrsan...Çenem düştü sustum:)

Valla ohh sultancım.Evet girdik tatile.Artık kendimize ve bebişlerimize zaman ayırmanın zamanı.Darısı tatil isteyen diğer annelerin başına.

gına gelmişti bana ama bir türlü giremedik 3 hafta seminer ne bu ya...öğüre öğüre gidiyordum hergün :))amin canım isteyenlere doktor tatile izin vermedi ama neyse....bunada şükür...

Ben antepliyim canım :) pekmez bizim oralarda da çok yapılır ama herkes zor yiyo Ben birazda köylüyüm:) Derler ya hani bi başımız köylü ondanım işte:) Annem pekmezi küçükken yemediğimizde yogurtla verirdi öyle alıştık.Şimdi zorlanınca yogurtla yiyorum bende.

Gelelim kefire.... şiddetle tavsiye ederim cnm faydasını duymuşsun zaten böyle bi mucize olamaz Gençlik İkrisi bide yaşlanmıosun yani:)) Say say bitmez faydalarını zaten çok bulunmuyordu mayası.Daha yeni yeni marketlerde son 1 yıldır filan var.Ben şimdi izmitte oturuorum ama geçen yıl taşındığımda antepten getirmiştim kefiri mayasını yani hala yapıyorum kendime.İstersen sana kefir göndertebilirim antepten adresine.Kendin evde yaparsın yaptıkça çoğalır zamanla canlı gibi yani sende başkalarına verirsin hayrına :) İyi bakmazsan ölüolar cidden...İlginç gelebilir ama öyle canım.Karnabahar taneleri gibi zaten netten bakarsan görürsün.Normalde bunun sitesi bile var artık ama orda parayla satıolar.Gerçekten mucize.. Biraz uzatmışım ama söz konusu kefir olunca tutamam:) Neyse canım sen düşünrsen konuşalım mail filan atarsın bana ordan adresine gönderirz.Gönderen kişi benim antepteki çalıştığım firmanın Mali Müşarivi benim ustam yani...Sadece kargosunu öder alırsın.Nasıl mayalanacağını filanda o zaman konuşurz alrsan...Çenem düştü sustum:)

ne kadar incesin ve düşüncelisin antepliler hep böyle zaten.ben antep lisesi mezunuyum ve orada çoook arkadaşım var.tüm antebi buraya taşıyorlar...kefirin gebelite faydaları ne tadı nasıl acaba????

gına gelmişti bana ama bir türlü giremedik 3 hafta seminer ne bu ya...öğüre öğüre gidiyordum hergün :))amin canım isteyenlere doktor tatile izin vermedi ama neyse....bunada şükür...

iyi tatiller öğretmen arkadaşlar branşınız ne ben sosyalciyim 4 +4 de izinde olucaz allahın izniyle çok mutluyum 3eylüle kadar freeeyizz sevgiler

canım dayı oğlunda var kan uyuşmazlığı bizde de kan lar farklı ama benim artı kocişin eksi olunca sorun olmuyomuş düşük olayını hiç duymadım ama ilk bebek olması önemli eğer ilk bebeğinse sorun olmuyor ama bebek doğunca bir iğne yapıyorlar ki bidahaki bebeğinde sorun olmasın ama tek tehlikeli yanı önceden düşük veya kürtaj olduysan bunu doktoruna belirtmen lazım sanırım ozaman da bu iğneyi yapıyorlar ilk bebek o sayılıyor
ve olurda iğne olmadıysan yada çok küçük düşürüp anlamadıysan bebeğin doğunca anlaşılıyor ve kanı değiştiriliyor diye biliyorum ama bu birkeremi yoksa bikaç kezmi yapılıyor onu tam hatırlayamıyorum zaten doktorun dosayana bu kan uyuşmazlığını başa belirtmiştir akraba evlilikleri sara ve yaş büyüklüğünü her dosyayı açtığında görebilecekleri şekilde belirtiyorlar

canım bak bizim kan uyuşmamız varken bile düştü yada kürtaj olduk korkma sen o geleckse dünyaya ne yapsan gelir üzme kendini anniş :KK49::KK49::KK49:

demetcim çok sağol canım rahatlattın allah razı olsun..
dayı oğlunun oldumu bebişi peki....ewed onu bende duydum annenin artı babanın eksi olunca sorun yokmuş
ilk bebek canım..iğne olayını duymuştum o aklımda da işte düşük riski varmıdır die korktum dedğim gibi doktor bişi demedi gerçi düşük riskin var die falan ...
yani ben farketmeden bebek düşürdümmü bilmiyorum ama zannetmiyorum farkederdim heralde :18:
ewed doktorumda kan uyuşmazlığı olduğunu biliyo ilk kan gruplarını soryolar zaten
doğru diyosun be canım allah ömür vermediyse naparsan yap olmayınca olmuyo ama napıyım ya ona bişe olsun istemiyorum ilk bebiş ya bi heves bi heyecan çok farklı:)) allah bizim bebişlerimize inşallah sağlıklı ömürler versin

X