2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
cnm bu sefer başbaşa buluştuk diye foto fılan cekmedik.. nehır iyice,uyuttum onu şimdi kuzum.. sen nasılsın:KK34:

benimki de uyuyor ama gece uykularımız hiç yok beyaa gece ağlamaklı mızıll mızıll
ben günlerdeir uykusuzum anlıcan ne olacak sonumuz çok düşündürüyor beni
:KK31:
ben de bir dr a götüreceğim hem sünnet için hem de uykusu için:KK14:

asyaa olmuş anam olmuş çok ta güzel olmuş:KK9:
oğlun da çok tatlı bu arada öperim ikinizi de:KK54:

Vaveyla nasılsınız sünnet oldumu
iyi geceler kızlar,

selerm çok üzüldüm canım ya çok geçmiş olsun offf çok zor yememe olayı bende yaşıyorum ama ne yaparsam yapim yemiyooo :KK19::KK19::KK19:rabbim sabır versin bizlere onlarada bol iştah inş.amin canım ....

vave hayırlı olsun çük gidiyo demek ki ohh ohhhh oldu da bitti maşallah tey tey :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

ne var ne yok yangın kızlar ben ne yapim işte yarın saçımı boyatacam çikolata kahveye :KK52::KK52::KK52:yakışır mı kele deyin bakem :KK51::KK51::KK51::KK14::KK14::KK14::KK14:

boyatınca foto yüklerim hamınız görürsünüz zilliler :KK52::KK52::KK52:
çok teşekkür ederim canım âmin insallah

canim gecmis olsun.

inek sutu icirmeyi denedin mi? ben uyurken biberonla icine 2 kasik tahil mamasi attigim inek sutunu veya hero mamayi agzina sokuyorum iciyor. aptamil asla icmiyor uyanikken de biberon almaz.

pilav makarna yediginiz herseyi denet bence saglikli mi degil mi bakmadan bir de kasikla degil de elinle vermeyi dene.

yoluna girer insallah. uzme kendini. bana da oldu bir kac kez. anlayamadim meger aclik sebebiyle aglamis :KK5:
onu da deneyeyim canım ve çok teşekkür ederim

nehir hasta oldu,eşimden bulaştı heralde,3-4 gündür o gripti,bak ne güzel nehire gecmedı heralde dıye düşünüodum kı,az önce kayınvalıde aradı yemek yememiş,çok huysuzmuş,uyumamak için de direnmiş :KK43: doktorunu aradım öğle tatilinde götürcez.. hastalık sezonunu bız de açtık,geçmiş olsun bize..
Çok çok geçmiş olsun canım inşallah çabucak atlatır
vavemm buğranın çüçü gitti mi:KK5:hayırlı olsun....
geçmişlerr olsun,deneyimlerini benimle paylaşır mısın?ben de yaptırcam galiba
annem de havalar sıcakken yapılır sünnet diyo üşütür diye mi ki
:26:

selerm çok üzüldüm anlıyorum seni benim ki de arada çıldırıyor,
:KK14:

purçakk geçmiş olsun canım ıhlamura devam...

repuuu kimse gelmezse buluşmaya çukulataları kargoya ver kızz ziyan olmasın
sen de diyeti çok kaçırmamış olursun
:KK1:
eylem ben aradaki atıştırmalarımı bırakmaya çalışıyorum şimdilik
bu arada yeşil çay içiyor musun de bakemm
:KK53:
ferda da yok kaç gündür...
ela da kayıplarda
:KK24:
çok sağol canım
oğlumun resmini atayım dedim olmadı :KK43:
maşallah kuzuya çok sevimli bıdık ya:nazar:

selerm senden başkası yemek yediriyomu bebeğine birde öyle dene benden zorla yiyen çocuk kardeşim yedirince aç kalmış gibi saldırıyo nazları bize geçiyo galiba.
Canım ben eşim vebakıcısı yediremiyor bugün hastanede ben çok ağlayınca arkadaslarımdan biri bize gidip oğlana yedirmeye çalışmış bu sefer 2-3 kaşık yedirebilmiş:)))

Son düzenleme:
benimki de uyuyor ama gece uykularımız hiç yok beyaa gece ağlamaklı mızıll mızıll
ben günlerdeir uykusuzum anlıcan ne olacak sonumuz çok düşündürüyor beni
:KK31:
ben de bir dr a götüreceğim hem sünnet için hem de uykusu için:KK14:

doktor sık uyanması için meme emdiği sürece muhtemelen böyle olacak ama buna kendinizi hazır edin dedi.. anlıycan uykusuz her gece bacım:KK37::KK53:

Bugün idrar tahlilini çocuk doktorumuza götürdüm ketonun çok yüksek olduğunu ve uzun süren açlık nedeniyle olduğundan yemek yememesi normal değil en azından açıkınca yemesi lazım iştahsızlık nedeni araştırılacak dedi bide diş bu kadar yapmazmış enfeksiyon aranacak dedi bende idrar kültürü aldım bakalım ne çıkacak
hastanede çalıştığımızdan eve her türlü mikrobu getirebiliyoruz bu nedenle oğlumda risk altında
habire ağlıyorum bir türlü kendimi toplayamıyorum
bi çocuğa bakamıyorum inanabiliyomusunuz oğlumu besleyemiyorum ve nasıl besleyebileceğimi bile bilmiyorum off

Bugün idrar tahlilini çocuk doktorumuza götürdüm ketonun çok yüksek olduğunu ve uzun süren açlık nedeniyle olduğundan yemek yememesi normal değil en azından açıkınca yemesi lazım iştahsızlık nedeni araştırılacak dedi bide diş bu kadar yapmazmış enfeksiyon aranacak dedi bende idrar kültürü aldım bakalım ne çıkacak
hastanede çalıştığımızdan eve her türlü mikrobu getirebiliyoruz bu nedenle oğlumda risk altında
bi çocuğa bakamıyorum inanabiliyomusunuz oğlumu besleyemiyorum ve nasıl besleyebileceğimi bile bilmiyorum off

cnm kendine haksızlık etme bence,senın becerınle alakalı bi durum diil bence bu,belkı çocugunun huyu böledır ne bılıım belkı dedıgın gb enfeksıyondur,yanı ne oldugunu bulurlar inş ama zaten üzüldüğün sana yetıodur bı de kendını gereksız yere suçlama bence..

Kızlarr bu hafta çok yoğun olduğumdan giremiyorum pek, iki arada bir derede okumaya çalışıyorum ara sıra ama yazmaya pek fırsat kalmıyor.
Oğluşum dişlerle boğuşuyor, hala çok iştahsız ve yemek yemek kabusa döndü :KK43: İstemediği şeyi de ağzında tutuyor ve ne yaparsam yapayım yutmuyor, bu yüzden elim kolum bağlı kalıyorum. Canı istemiyor demek ki ne yapayım, çok uğraştım, ben ayrı babannesi ayrı... İştahı yoksa yapacak bir şey yok. Yutması için bir formül bulsam uygulayacağım ama maalesef... Gece de hala huzursuzuz, dün akşam yatırdıktan sonra o kadar sık uyandı ki ben de gidip yanında yatmak zorunda kaldım. Sümüklerimiz de bol maaşallah ama ne ağzına ne burnuna el sürdürtmüyor, acıyor herhalde :KK43: İnşaallah çabuk atlatır. Hasta olan diğer bebişlerimiz de...

Canım yapmaaa ben de aynı durumdaydım yeni yeni atlatıyorum (ufaklık hala yemiyor pek ama ben daha kontrollüyüm), bizim moralimiz bozuk olunca daha beter oluyor çocuklar, sükunetini korumaya çalış. Hiçbir şey yemiyorsa bir süre için şekerli tuzlu bir şeyler ver birkaç kereliğine, sürekli vermeyince zararı olmaz. En azından kilidi bir açsın, sonra iki üç lokmada bire filan düşürürsün. Benim tombişim de zayıflamaya başladı ve bu durum çok moral bozuyor ama yapacak bir şey olmuyor bazen işte...Allah beterinden korusun...

Kızlar son karar cumartesi 13.30 mu? Gelmeye çalışacağım inşaallah görüşürüz :KK34: Ben gelebilirsem oğluşla gelirim muhtemelen.

bu arada ben küçükken bnm kızkardesım o zamanlar agzına mamayı alır ama yutmazdı.. bızde kibrit çöpü yakardık,o kibrit çöpünü üflemek için yutmak zorunda kalırdı ve sonra bır daha.. aylarca böle yemek yedırdıgımızı hatırlıorum,bu arada üfleme olayını bildiğine göre sanırım bızım bıdıklardan daha büyüktü ama ne bıleyım belkı birilerinin işine yarar dıye aklıma gelmişken yazayım dedim.. bi keresınde yogurt yedırırken o kdr uzun süre agzında bekletmişti ki en son agzından çıkardıgında yogurt çökelek olmuştu,heyy gidi günler iyki nehir bize çekmemiş bu anlamda.. bnm çocuklugumda böyleymiş:KK43:

Son düzenleme:
bu arada ben küçükken bnm kızkardesım o zamanlar agzına mamayı alır ama yutmazdı.. bızde kibrit çöpü yakardık,o kibrit çöpünü üflemek için yutmak zorunda kalırdı ve sonra bır daha.. aylarca böle yemek yedırdıgımızı hatırlıorum,bu arada üfleme olayını bildiğine göre sanırım bızım bıdıklardan daha büyüktü ama ne bıleyım belkı birilerinin işine yarar dıye aklıma gelmişken yazayım dedim.. bi keresınde yogurt yedırırken o kdr uzun süre agzında bekletmişti ki en son agzından çıkardıgında yogurt çökelek olmuştu,heyy gidi günler iyki nehir bize çekmemiş bu anlamda.. bnm çocuklugumda böyleymiş:KK43:

:KK52::KK52::KK52: Şİmdilik üfleyemiyor tabi ama inşaallah o zamana kadar uzun sürmez yav yandık yoksa :18:

bu esterabim hatununu fahri bursalı fılan mı ilan etsek ne dersin ruza bacım:KK51:
bugun nehıre ıhlamurla hazırladım kahvaltısını,grip mevsımı geldiğine göre gelsin ıhlamurlarrr:KK76:
sen napan bacm?:KK34:
dier hatunlar vave,çüçünüz ne alemde?:KK51:
bituful nıye yazmıon bugun onlıne gordum senı yakalandın:KK51::KK51:
tutku bitufula söledım sen buluşmalara katılmadıgn için çürük elmasın seni gruba almıcak:KK52:
zate bi buluşamadılar onlar yaa,yakında repuu hepsını pıçaklıcak konu kapancak:KK52::KK52:
add hatunu ii gezıon gözümden kaçıo sanma aklımdasın:KK33::KK33:

her bursa muhabbetinin içine atlıyorum di mi:KK53: beni de alın beni de :KK24:

Purcak birak dagınık kalsın :KK53:

Bitifulum nerde yaa yoklayan yanıt alan war mi?polise haber vercem yoksa

Esterabim fantom kablolu kullaniyorum ben.cok memnunum.buyuk supurgemi tayin olurken verdim birine. Bu cok rahat ve iyi cekiyor.

Tahlil yapildi.ilk kez kan alindi cok aglamadi sasirdim. Yarin sabah 8 de kirt kirt yapcekler.
fantom hanfi model canım.gerçi bundan mühim işlerin var merakla bekliyoruz.iyiliğinizi haber et bize:KK3:

Kızlar çok üzgünüm yaa idrarda keton yükselmiş açlıkta yağ yakımı başlayınca yükseliyor ne yağı varki yakılsın:KK43:(( hiç bir şey yediremiyorum ki çocuğum gözümün önünde aç hiç birşey yapamıyorum ben mi çok beceriksizim zorlamı ağzına tıksam bilemedim
ne yapabilirim bilmiyorum sadece emiyor ama demekki sütüm de yok zaten dünden beri idrarıda azalmıştı kabızda demekki hiç beslenememiş ben de neden uyumuyor diyodum çok çaresizim
offf Rabbim sabır ver yemek yediremiyorum bari sütüm olsun
kusura bakmayın kızlar sizin de başınızı ağrıttım ama birilerine anlatmam lazım yoksa kendimi yiyip bitiriyorum

emmeye aldanıyo olabilir mi emme sürelerini bayağı bi uzatsan canım?

Selermm sen güçlü olmazsan bebeğine verimli olamazsınnn. Kendıne haksızlık etme bence..elinle yedirmeyi denedinmi? Benımkı Genellikle elle verînce ağzını açıyo.ben arada baby tv i açıyorum.. müzık aç, çizgi film aç.babası kalkıp oynasın onu izlerken de yiyebilir.et suyu yada tavuk suyuyla yaptığın çorba besleyici ve doyurucu olabılır.şırıngayla ağzına ara ara sık gitsin:))ben oyuncakla çok kandırıyorum ağzımla oyunlar yapıyorum genelde işe yarıyor çookk geçmiş olsunnn.
Burçakk siZede geçmiş olsun canım yaaa.bebiş hastalığı çokk zor, bende buyuk konuşmuş gibi olmayayım Ama kendım 4 gundur gribim ve bebege bişey olmadı:nazar:
inşş bulaşmaz :KK43:(varsın ben hasta olayım ona bişey olmasın:KK43:((
Burçakım sen şu istanbul buluşmasına dahil olsanda bizede ingiltere çikolatası nasip olsaa:))) yok mu istanbulda konferansım falan:))
Esrabeyaz biz medikal park ta nurettin vurgun a gidiyoruz, doğumda kontrole gelen doktordu yine ona devam ediyoruz şimdilik bi sıkıntı yok .sen hangi doktora götürüyrsun?
Ruzaaa,nasıl oldu oğluşun iyileştimi? Vavee sunnet bittimi??? Nasıl geçti? Çok ağladımı??
Yaa bende aktif olarak sürekli sohbetlere katılmak istiyorum ama vakıt bulamıyorum ki bide gribimm:KK43:( evde tel çok az çekıyor o yuzden sayfaya ulaşım zorlasıyor.
Benımde sütümde azalma oldu :KK43:( sağarak verenler kaç cc vermemiz gerekiyor gunluk??? Benım 5 saatte 100 cc civarı zar zor çıkıyor. 400-500 arası içirmeye çalışıyrum..bu arada benım sağma makınasını arkadaşım vermişti şimdi onada lazımmış, sizce kendıme yeni bi makına alsammı? Daha sagım yaparmıyım yoksa uyurken emzirebildiğim kadar yetermı acaba? Manuel el pompası kullanan oldumu,?o İşimi görürmü acaba?

cnm kendine haksızlık etme bence,senın becerınle alakalı bi durum diil bence bu,belkı çocugunun huyu böledır ne bılıım belkı dedıgın gb enfeksıyondur,yanı ne oldugunu bulurlar inş ama zaten üzüldüğün sana yetıodur bı de kendını gereksız yere suçlama bence..
haklısın canım ama elimde değil

her bursa muhabbetinin içine atlıyorum di mi:KK53: beni de alın beni de :KK24:

fantom hanfi model canım.gerçi bundan mühim işlerin var merakla bekliyoruz.iyiliğinizi haber et bize:KK3:

emmeye aldanıyo olabilir mi emme sürelerini bayağı bi uzatsan canım?
önceden çok az emiyordu zorla emziriyodum su aralar ise aç olduğu için uzun uzun emiyo bende emdiği için rahattım ama demekki sütüm yetmiyomuş

Selermm sen güçlü olmazsan bebeğine verimli olamazsınnn. Kendıne haksızlık etme bence..elinle yedirmeyi denedinmi? Benımkı Genellikle elle verînce ağzını açıyo.ben arada baby tv i açıyorum.. müzık aç, çizgi film aç.babası kalkıp oynasın onu izlerken de yiyebilir.et suyu yada tavuk suyuyla yaptığın çorba besleyici ve doyurucu olabılır.şırıngayla ağzına ara ara sık gitsin:))ben oyuncakla çok kandırıyorum ağzımla oyunlar yapıyorum genelde işe yarıyor çookk geçmiş olsunnn.
Burçakk siZede geçmiş olsun canım yaaa.bebiş hastalığı çokk zor, bende buyuk konuşmuş gibi olmayayım Ama kendım 4 gundur gribim ve bebege bişey olmadı:nazar:
inşş bulaşmaz :KK43:(varsın ben hasta olayım ona bişey olmasın:KK43:((
Burçakım sen şu istanbul buluşmasına dahil olsanda bizede ingiltere çikolatası nasip olsaa:))) yok mu istanbulda konferansım falan:))
Esrabeyaz biz medikal park ta nurettin vurgun a gidiyoruz, doğumda kontrole gelen doktordu yine ona devam ediyoruz şimdilik bi sıkıntı yok .sen hangi doktora götürüyrsun?
Ruzaaa,nasıl oldu oğluşun iyileştimi? Vavee sunnet bittimi??? Nasıl geçti? Çok ağladımı??
Yaa bende aktif olarak sürekli sohbetlere katılmak istiyorum ama vakıt bulamıyorum ki bide gribimm:KK43:( evde tel çok az çekıyor o yuzden sayfaya ulaşım zorlasıyor.
Benımde sütümde azalma oldu :KK43:( sağarak verenler kaç cc vermemiz gerekiyor gunluk??? Benım 5 saatte 100 cc civarı zar zor çıkıyor. 400-500 arası içirmeye çalışıyrum..bu arada benım sağma makınasını arkadaşım vermişti şimdi onada lazımmış, sizce kendıme yeni bi makına alsammı? Daha sagım yaparmıyım yoksa uyurken emzirebildiğim kadar yetermı acaba? Manuel el pompası kullanan oldumu,?o İşimi görürmü acaba?
Şu aralar elle de yemiyor:KK43:(
500 cc çok iyi bence sağmazsan okadar Emer mi ememeye bilir manuel pompayı bilmiyorum canım denemedim bence sağmaya devam et canım alabildiği kadar anne sütü alsın

Kızlarr bu hafta çok yoğun olduğumdan giremiyorum pek, iki arada bir derede okumaya çalışıyorum ara sıra ama yazmaya pek fırsat kalmıyor.
Oğluşum dişlerle boğuşuyor, hala çok iştahsız ve yemek yemek kabusa döndü :KK43: İstemediği şeyi de ağzında tutuyor ve ne yaparsam yapayım yutmuyor, bu yüzden elim kolum bağlı kalıyorum. Canı istemiyor demek ki ne yapayım, çok uğraştım, ben ayrı babannesi ayrı... İştahı yoksa yapacak bir şey yok. Yutması için bir formül bulsam uygulayacağım ama maalesef... Gece de hala huzursuzuz, dün akşam yatırdıktan sonra o kadar sık uyandı ki ben de gidip yanında yatmak zorunda kaldım. Sümüklerimiz de bol maaşallah ama ne ağzına ne burnuna el sürdürtmüyor, acıyor herhalde :KK43: İnşaallah çabuk atlatır. Hasta olan diğer bebişlerimiz de...

Canım yapmaaa ben de aynı durumdaydım yeni yeni atlatıyorum (ufaklık hala yemiyor pek ama ben daha kontrollüyüm), bizim moralimiz bozuk olunca daha beter oluyor çocuklar, sükunetini korumaya çalış. Hiçbir şey yemiyorsa bir süre için şekerli tuzlu bir şeyler ver birkaç kereliğine, sürekli vermeyince zararı olmaz. En azından kilidi bir açsın, sonra iki üç lokmada bire filan düşürürsün. Benim tombişim de zayıflamaya başladı ve bu durum çok moral bozuyor ama yapacak bir şey olmuyor bazen işte...Allah beterinden korusun...
çok geçmiş olsun canım bi de çok teşekkür ederim zaten 2 gündür tuzlu şekerli veriyorum ama yemedi iştahı biraz gelsin ne yerse yesin verecem hiç dikkat etmiycem

evveeet oldu da bitti maaşallah :KK52: :KK52: :KK52: :KK52:

sabah 8 de hastaneydik, damar yolu açıldı hemen buldular damarı çok şükür. saat 10 da yeşilleri giydirdik ameliyathaneye götürdüm ellerimle teslim ettim ardın da klasik anne :KK53: ağladım
1 saat sonra çıktı. içerde bekletmişler sanırım uzun sürdü. odaya yarı baygın getirdik ağladı fitil koyduk uyudu. o zamandan beri çok mız mız hala bu da normal. kesi yerinde bandaj 2 gün kendi düşmediği sürece kalacakmış. çiş değiyor oraya bişey olmaz mı ki yaa.. ben batikonlayacam walla. 2 gün sonunda düşmezse ılık banyoda yumuşatıp düşürecekmişiz.
Ruza sizin de öyle mi oldu?bardağı koyduk bu arada. ama ağlıyor arada sanırım acıyor.
merak eden arkadalar sağolun.
Asya oğlun çok tatlı maaşallah.yerim hamurlu ellerini

bademşekeri ile delidublenin yorumları sinir bozucu we aşırı saçma, çocuksu!ayrıntılı değinmek isterim anladınız siz onu lakin vaktim yok!

görüşmek üzere öperim :KK54:

Son düzenleme:
selerm canım sıkma canını, üzülüyorsun ama yediği kadar napcan.. iştah açıcı birşeyler araştıralım.

merhaba kızlar kaç gündür giremedim.iş bitmiyor ki cumartesi kalabalık misafirim var yemeğe.:KK31:sizler nasılsınız.herkes iyidir inşallah.şimdi geçmişe dönüp hepsini okumak lazım.:KK55:çok sayfa ilerlemiş.bana kolay gelsin.bu sıpa izin verirse okuyup dönücem.:KK53:haydin görüşürük:KK54:

amacım polemik çıkarmak değildi aslında...bu aralar kendimi yalnız hissediyorum sanırım...annemle yaşadıklarım malum,kaynanamla yıldızlarımız hiç barışmadı zaten...bütün arkadaşlar da okula başladı....ee bütün gün gurbet elde evde yalnız olunca biraz alınganlığım tutuyor böyle ara ara...sıcak sohbetlerinize ortak olmak istedim ama ara verince olmuyor(muş)...yoksa insanların birilerini kendine diğerlerinden daha yakın bulmasının gayet normal olduğunun bilincindeyim ben...zaten o laf bana ait değil...buluşmalarınız da gayet hoş.. aynı şehirde olduğum bir arkadaş olsaydı ben de buluşurdum...forum polemikten yeni kurtuldu,huzura kavuştu...duygusallaşıp sitem ettim diye aman yeni bir polemik çıkmasın...

X